Restauracja Lucynka

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnica: Wrzeszcz

ul. Lelewela 19/19a 80-422 Gdańsk
tel: (58) 524-00-57
typ lokalu: restauracja typ kuchni: wegetariańska, polska, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Karpov 92 recenzje

28.11.2013, 02:33 napisał:

Zaiste było czysto

Uwielbiam takie "randki w ciemno"... Uwielbiam lądować w jakimś niezbyt znanym na Gastronautach lokalu i patrzeć co z tego wyjdzie. Tak też trafiliśmy ciemną nocą, no, może ciemnym wieczorem do Lucynki.
    Okolica straszna. Szczególnie jak jest po zmroku (o co w listopadzie nie trudno), strach przy Lucynce auto zostawić. Uroki starych dzielnic, które jeszcze nie doczekały się rewitalizacji.
    No nic, wchodzimy, a tam całkiem schludnie, trochę nazbyt elegancko (szczególnie jak się spojrzy w menu). I całkowicie pusto. No ale to może efekt trochę późniejszej pory, bardzo nieprzystającej na niedzielny obiad. Jeśli chodzi o wystrój, to przyczepić się mogę jedynie do pokrowców na krzesła, wpływające na ten elegancki niby wystrój. Zupełnie nie wiem po co one. Nie było jak nóg pod krzesło włożyć ;).
    Zamówiliśmy pierogi ruskie i cebulową. Cebulowa, jak mi przekazano, smaczna. Taka solidna czwóreczka. Pierogi zaś też niczego sobie. Takie... hmmm... domowe? No ale chyba o to chodzi w pierogach. Owszem, gdy nadziałem pierwszego na widelec, to pomyślałem: "oho... będą rozgotowane". Ale na szczęście taki rozmemłany był tylko ten jeden. Znowu czepianiem się nieco na siłę jest to, że były podane jakoś tak na liściach sałaty chyba lodowej, posypane wiórkami z buraka i chyba z marchewki. Owszem, było to wizualnie ładne, takie kolorowe, ale zupełnie niepraktyczne. Mimo, że tej zieleniny dekoracyjnej było sporo, to ciężko można było nabrać na widelec jakiś taki konkretny kawałek warzywa. Chyba wolałbym to zielone, w takiej samej ilości, podane obok jako sałatkę.
    No dobra, chyba nie zdarzy mi się już nigdy rozpisać się tak nad jedną porcją pierogów. Na zakończenie dodam, że usiedliśmy obok powieszonego na ścianie dyplomu. Otóż Kawiarnia Lucynka zdobyła pierwsze miejsce w III Konkursie Czystości lokali wszelakich. W roku bodaj 1959, o czym orzekła Miejska Rada Narodowa. I trzeba przyznać, że po tych dziesiątkach lat nadal jest czysto ;).

Data wizyty w lokalu: 17 listopada 2013

• carlison 3 recenzje

14.06.2013, 22:28 napisał:

Smaczne miejsce

Do Lucynki zakupiłyśmy sobie grupon. Zapłaciliśmy 50 zł za zupę, danie główne oraz deser. Goście z gruponu nie mogli wybierać z całego menu a tylko ze specjalnego. Jadłam zupę cebulową, była smaczna, ale trochę za słodka, moim zdaniem powinno być dodane więcej wytrawnego białego wina. Mój mężczyzna jadł zupę z pomidorów pellatio - bardzo smaczna superdoprawiona. Drugie danie to kurczak w sosie kurkowym, do tego marcheweczka tzw. baby (była lekko twarda) oraz ziemniaki ze szpinakiem bardzo smaczne oraz żeberka z surówka z rzepy z opiekanymi ziemniakami. Dania główne były smaczne i polecam tą restaurację. Jeśli tylko będziemy mieć okazję być znowu w Gdańsku, to na pewno odwiedzimy to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 11 czerwca 2013

Nowe w okolicy: Gdańsk