Restauracja Gaumarjos

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Piaseczno
3.4

ul. Sierakowskiego 29 05-500 Piaseczno (jadąc od Nadarzyńskiej, zaraz po prawej stronie po skręceniu w Sierakowskiego)
tel: (22) 750-12-30
typ lokalu: restauracja, winiarnia typ kuchni: gruzińska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• kolpaw 6 recenzji

31.01.2014, 23:05 napisał:

Ciekawy klimat

Najpierw odwołam się do opinii innych ludzi: Jeśli dla was posiłek za 100 zł dla dwóch osób to dużo, to lepiej idźcie z rodziną do chińskiej budy na obiad za 40 zł.

Restauracja jest głównie winiarnią, wina gruzińskie są smaczne. Dania gruzińskie nie mają jakiegoś konkretnego aromatu jak np. kuchnia indyjska i nie są tak barwne, jednak są dosyć nietypowe i warte spróbowania choć raz.

Zamówiliśmy: Zupę rybną, zupę z klopsikami. Gołąbki w liściach winogron, jagnięcinę z warzywami, herbatę gruzińską oraz wino, całość kosztowała nas 115 zł.

Dania dość nietypowe, a smaki dość nietypowe (niespotykane u nas).

Klimat restauracji całkiem fajny, nie ma przerostu formy nad treścią. Ruch jest, widać zarezerwowane stoliki.

Polecam spróbować z samej ciekawości :).

Data wizyty w lokalu: 31 stycznia 2014

• life_lover 8 recenzji

29.07.2013, 09:39 napisał:

Kiepskie jedzenie i długo się czeka

Właśnie wróciliśmy i z przykrością muszę stwierdzić wielki zawód. Najpierw czekaliśmy bardzo długo na podanie napojów. Wino było okej, ale większości win z karty już nie było. Tak samo jak i soku pomarańczowego Pan polecił "lemoniadę miętową" - wstrętny napój gazowany coś na kształt "woda gazowana z syropem miętowym" - słodkie i sztuczne! Chaczapuri i gupta bardzo dobre. Chinkali są tyko trochę lepsze od zwykłych pierogów z mięsem. Maja dobry rosołek w środku to na plus. Ale bez szału. Czanachi w sumie dobre, ale też bez szału. Warzywa rozgotowane, mięso bez smaku. Chyba jedyne danie, w którym czuć było rzeczywiście przyprawy gruzińskie. A wszystko to za ponad 110 zł.
    Szkoda, bo mieliśmy ochotę na coś pysznego

• Blondyneczka 4 recenzje

04.08.2013, 18:49 napisał:

Miejsce z klimatem

W sobotnie popołudnie znaleźć tam miejsce jest naprawdę ciężko, więc zalecam rezerwację. W ciepłe dni najlepiej jeść na zewnątrz, w środku może być komuś za gorąco. Ja trafiłam (w środku lata) niestety na stolik wewnątrz, pikantne jedzenie potęgowało uczucie gorąca, ale w zupełności wynagrodziło takie niedogodności jak brak klimatyzacji czy małe stoliki ustawione bardzo blisko siebie.

Ale mowa o jedzeniu więc, na pierwszy ogień - placek drożdżowy Chaczapuri (coś podobnego do pizzy) nadziewany serami z sosem pomidorowym, bardzo dobry. Jeden placek powinien wystarczyć na dwie osoby.

Następnie - pikantna i ostra zupa zupa fasolowa w sosie orzechowym - Lobia, bardzo sycąca. Z karty próbowałam również pierożków Pielmieni (delikatne ciasto, b.dobry farsz), oraz Czanachi - jagnięcinę w warzywach. Najlepsze danie jak się okazało zostawiłam na koniec - Lulakebab z pyszną surówką z marchewki. Wyborne danie, mięsko ala kebab, zrobione na grillu, idealnie doprawione. Dopełnieniem obiadu było przecudowne piwo gruzińskie (najlepsze jakie dotąd piłam) oraz owocowe lemoniady.

Obsługa bardzo miła i pomocna, doczekałam się nawet paru ciekawostek o kuchni gruzińskiej. Przy kolejnej wizycie w W-wie na pewno tam wpadnę spróbować reszty dań :) Polecam!

• januszpitera 4 recenzje

31.07.2013, 22:45 napisał:

Nic nadzwyczajego - bardzo przeciętnie

Wybrałem się dzisiaj z przyjaciółką na mały obiadek do tej osławionej restauracji z programu Kuchenne Rewolucje. Mały lokal z ogródkiem na zewnątrz, w środku pusto (oprócz właścicielki i kucharki i pomocy kuchennej zajętych samymi sobą). Lodówka raczej zabrudzona, jakieś gruzińskie napoje - nic szczególnego. Dwa rodzaje ciast w opakowaniach z "zewnętrznej" cukierni. Wystrój raczej ubogi, w kącie stary klimatyzator najwyraźniej zdemontowany bo rury stały zakurzone i niepodłączone. W ogórku prawie komplet (około 15 osób). Na zewnątrz było ciepło więc to raczej uzasadnione. Grill był odpalany pod zamówienie, ale działał. Karta skromna, ale to raczej zaleta. Na podanie dwóch dań: pierożki i grillowane mięso mielone czekaliśmy ok. 25 minut - trochę długo, żadnego czekadełka. Zamówiłem piwo (dostałem gruzińskie) choć kelner nie pytał jakie chcę to piwo. Na prośbę skierowaną do kelnera o dwa oddzielne talerzyki żeby spróbować obu dań dostaliśmy dwa oddzielne małe talerzyki deserowe. Sam kelner sprawiał wrażenie jakby był bardzo zapracowany - ani miły ani niemiły - przypomnę, że trzy osoby w środku knajpy siedziały wyraźnie znudzone. Wszystkie potrawy według mnie przyprawione chyba tą samą przyprawą (kumin, suszona kolendra, może kmin rzymski), mięso blade i choć smaczne to moim zdaniem rozmrażane. Mięso z grilla zdążyło wystygnąć zanim przygotowano talerz z ryżem i dodatkami. Ciasto na pierożki - dobre. Dziwne że o tej porze roku ryż podany do potrawy z grilla posypany suszonym koperkiem. Smaczna sałatka z marchewki z dodatkiem kwaśnej śmietany, świeża cebula posypana papryką. Piwo z butelki - ciepłe - za 15 zł (?) może być. Wybór win raczej słabiutki. Plus dla kelnera bo przy otwieraniu piwa uszczerbił szklankę, którą szybko wymienił na nową i otworzył nową butelkę. Nie zaproponowano deseru, wina - krótko mówiąc na kolana nie powala. Rozbawiło mnie zdjęcie gen. Hermaszewskiego na ścianie z dedykacją chyba dla właścicieli :).

Data wizyty w lokalu: 31 lipca 2013, godz. 18:00

• Kelevra 2 recenzje

18.08.2013, 00:12 napisał:

Bardzo dobra kuchnia gruzińska!

Zacznę od tego, że pierwszy raz z kuchnią gruzińską zetknęłam się podczas niedawnego pobytu w Rosji, dwukrotnie odwiedzając w Petersburgu restauracje z kuchnią kaukaską oraz raz będąc w restauracji reklamowanej jako ściśle gruzińska. Potrawy miały intensywny smak, były bardzo aromatyczne i naprawdę przypadły mi do gustu. Dlatego obiecałam sobie, że po przyjeździe do Warszawy na pewno poszukam gruzińskiej restauracji.
    Szukając informacji o gruzińskich knajpkach w Warszawie, zauważyłam, że z reguły są nieduże i mają skromne menu, zawierające jednak kilka żelaznych pozycji. Przypuszczam, że jest to kwestia dostępności surowców, ponieważ polskie pomidory czy sery są zupełnie różne od gruzińskich. Mimo wszystko nawet skromne menu zawierało kilka pozycji, które zapamiętałam z kuchni gruzińskiej za granicą, dlatego nie mogłam się doczekać, aż zobaczę, jak to smakuje nad Wisłą.
    Restauracja Gaumarjos w Piasecznie była drugą gruzińską restauracją, którą odwiedziłam po powrocie z Rosji. Zdecydowałam, aby ją wybrać po obejrzeniu archiwalnego odcinka programu "Kuchenne Rewolucje". Nie przepadam za tym programem i za sposobem bycia pani Magdy, jednak moją uwagę przykuło kilka jej obserwacji, które uznałam za trafne, m.in. o tym, że Gruzini dla gości używają mniej przypraw niż we własnej, domowej kuchni, obawiając się, że gościom nie będzie smakowało. To jest fakt, o którym opowiadano mi podczas mojego wyjazdu i chociaż osobiście uwielbiam intensywne smaki, spodobała mi się ta troska o klienta i dbałość o jego zadowolenie. Zwróciłam też uwagę, że w programie pojawiła się informacja, że restauracja w Piasecznie: 1) nie narzeka na brak gości 2) ma grill niezbędny do przygotowania niektórych dań 3) ma doskonałą atmosferę (nawet bez ingerencji programu TVN).
    Ponieważ odwiedziłam restaurację w grupie 3-osobowej, na naszym stole pojawiła się większość dań z menu.
    I właściwie... trudno mi wskazać, które danie było lepsze, a które gorsze. Zdecydowana większość była godna polecenia. Jako świetne, szczególnie na tle konkurencji, u której byłam wcześniej, oceniam: adżapsandal (aromatyczne, podane na ciepło), chaczapuri (doskonałe, cienkie ciasto, wspaniały sos), chinkali (o których za chwilę) i czanachi (na gorącym półmisku, bardzo smaczne, aromatyczne i sycące). Chinkali, jak powiedział kelner, koniecznie należy posypać pieprzem. Otóż nie, były tak pyszne, że cała nasza grupa kompletnie zapomniała o pieprzu :).
    Dodatkowo zamówiliśmy trzy kieliszki wina - wino również było doskonałe (na stole pojawiły się czerwone Pirosmani, Mukuzani oraz półsłodkie, delikatne Kindzmarauli). Do tego gruzińska kawa i dzbanek herbaty.

Czas oczekiwania był zdecydowanie do zniesienia, na przystawki nie trzeba było czekać dłużej niż 15-20 minut, a pozostałe dania pojawiały się bez dalszego oczekiwania, w miarę gdy kończyliśmy przystawki.
    Obsługa była sympatyczna i profesjonalna.
    Atmosfera doskonała.
    Ceny umiarkowane.
    Zarówno z cenami, jak i z menu można zapoznać się na stronie internetowej restauracji, stąd nie rozumiem negatywnych opinii na ten temat.

Podsumowując: piaseczyńska Restauracja Gaumarjos serwuje może niewiele dań, natomiast robi to z dużą dbałością o podniebienie klienta, dzięki czemu rzeczywiście udaje jej się odtworzyć smak gruzińskich potraw. Lokal jest sympatyczny, położony w świetnym miejscu. Będziemy wracać!

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2013

• Kasiajka 2 recenzje

02.08.2013, 09:29 napisał:

Dość smacznie, ale mało i drogo

Byliśmy w lipcu w lokalu w Piasecznie. Zamówiliśmy faszerowaną paprykę - naprawdę niezła, ale 25 zł w sezonie za jedną niewielką sztukę bez żadnych innych dodatków, którą może małe dziecko by się najadło to duża przesada. Drożdżowe pierożki z serami też bardzo przyjemne, niestety również cena powalająca. Brak napojów, tylko ciepłe gruzińskie lemoniady w stylu naszej oranżadki helenki w cenie 10 zł za 500 ml!
    Pewnie gdyby nie rewolucje nikt tam by nie zaglądał.

• myszka123 9 recenzji

11.03.2013, 22:37 napisał:

Przereklamowane

Nasze zainteresowanie restauracją pojawiło się jeszcze przed programem telewizyjnym, ale ostatecznie trafiliśmy tam dopiero ostatnio. W sumie - kierowani ciekawością...

Całokształt oceniam krótko: BARDZO SŁABO.

Jedzenie:
    - karta dość krótka - niewielki wybór dań (prawie połowa dań z menu ze strony internetowej nie była w ogóle dostępna)
    - zimne przystawki i zupy podano dość szybko
    - na danie główne trzeba było znacznie dłużej poczekać
    - zbyt "domowy" sposób podania dań nas rozczarował - patrząc na "jagnięcinę w warzywach" miałam wrażenie że ktoś "wrzucił do michy" bardzo niedbale przygotowane danie jednogarnkowe

Ponadto lokal jest niezwykle mały:
    - stoliki nadają się na maksymalnie 2 osoby
    - stoliki ustawione są tak blisko siebie, że podczas jedzenia "szturchamy się łokciami" z gośćmi sąsiedniego stolika
    - lokal ma problem z wentylacją, więc nasze ubrania miały bardzo nieprzyjemny zapach po wyjściu.

Obsługa zawiodła kilkukrotnie:
    - najpierw nie podano zamówionego wina (swoją drogą - wino było smaczne)
    - następnie nie podano herbaty
    - w ogóle nie otrzymaliśmy jednego zamówionego dania (kelner "zapomniał").

Ogólnie minusów i słabych stron restauracji jest znacznie więcej niż plusów, więc niestety już nie wrócimy.

• monam 5 recenzji

26.04.2013, 09:39 napisał:

Dobre jedzenie, miejsce z klimatem

W restauracji byłam ze znajomymi w niedzielne popołudnie. Prawie wszystkie stoliki były zajęte, lepiej zarezerwować, bo knajpka nie jest duża.
    Przyjemny wystrój. Sympatyczna obsługa kelnerów, właściciel był obecny i rozmawiał z gośćmi.
    Zamówiliśmy kilka przekąsek. Wszystkie z nich (roladki z bakłażana z pastą orzechową i pestkami granatu; adżapsandal - sałatka z grilowanych warzyw; chaczapuri – okrągły placek z ciasta drożdżowego nadziewany serem) były pyszne. Do tego można zamówić oryginalne napoje gruzińskie - alkoholowe (wina) i bezalkoholowe (polecam lemoniady).
    Ceny mogłyby być trochę niższe. Wina nie są najtańsze (45-75 zł za butelkę).
    Polecam to miejsce - dobre jedzenie prosto z Gruzji.

Data wizyty w lokalu: 14 kwietnia 2013, godz. 17:00

• Bartolinka 17 recenzji

09.12.2012, 12:08 napisał:

Jest lepiej

Byłem w piaseczyńskim Gaumarjos w tzw. okresie przed M.Gessler i po. Różnica jest olbrzymia. W końcu jest to ciekawa propozycja kulinarna na gastronomicznych pustkowiu w Piasecznie. Jedzenie jest smaczne, świeże, wina dobrze dobrane. W weekendy trudno jest o miejsce i rezerwacje trzeba składać najlepiej z tygodniowym wyprzedzeniem. Tak trzymać.

• marlab 4 recenzje

21.04.2013, 20:35 napisał:

Szału nie ma, ale z pewnością jest warty uwagi

Krótkie wyraźne menu, naprawdę smaczne dania z dobrej jakości świeżych produktów, przyjazna (choć niezbyt szybka) obsługa - czynią to miejsce wartym zainteresowania.

Co prawda kuchnia gruzińska nie jest szczytem wyrafinowania, ale w swej prostocie i ciekawym kompozycjom warzywno-mięsnym ma duży urok. Czytając wcześniejsze recenzje spodziewałem się czegoś gorszego i przereklamowanego, ale trafiłem do naturalnego, nieco surowego, a i jednocześnie autentycznego lokalu który, bardzo dobrze oddaje gruzińską prostotę, zarówno w wystroju jak i w smaku.
    Ceny nie są wygórowane, za 4 dorosłe osoby i 2 dzieci zapłaciliśmy niecałe 300 zł - a i tak wszystkiego nie daliśmy rady zjeść.
    Wina naprawdę warte polecenia, ale tu trzeba im dać odpocząć 1/2 godziny w kieliszkach - niestety są podawane bezpośrednio po otwarciu butelki, co bardzo ogranicza ich bukiet smakowy i zapachowy.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2013

Nowe w okolicy: Piaseczno