Spaghetti Bar Piccolo

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
3.0

ul. Rynkowa 1 61-765 Poznań
tel: (61) 852-89-57
typ lokalu: bar typ kuchni: włoska, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• usiadzwygodnie 11 recenzji

29.04.2013, 09:10 napisał:

Studencki lokal

Tanio i smacznie mozna się najeść tak, ze aż ciężko wstać. Bardzo dobre sałatki, zwlaszcza niemiecka. Fajna opcja z bułką do salatki - brzuszek pelny, a maly głód za 3 zł zaspokojony. Niedrogo, schludnie. Super pomysł

• mirasgie 2 recenzje

30.05.2013, 10:51 napisał:

Pysznie i niedrogo

Czyli dokładnie tak, jak powinno być w każdej spagetterii. Trochę przeszkadza gwar i spore oblężenie stolików, ale doskonałe jedzenie rekompensuje ten szczegół. Świetne miejsce na szybką i tanią wyżerkę - polecam.

Data wizyty w lokalu: 08 maja 2013

• dodo627 84 recenzje

28.03.2012, 20:15 napisał:

Tanio i całkiem smacznie :)

Piccolo jest moim zdaniem idealnym miejscem dla studentów. Można tutaj szybko i tanio zjeść. Zamawiałam makaron z sosem pomidorowym. Porcja była jak dla mnie duża i mogłam najeść się za parę złotych, co jest dużym atutem tego miejsca. Jeśli chodzi o smak, to potrawa była całkiem dobra, choć nie rewelacyjna. Uważam jednak, że jak za tak niską cenę, nie ma co za wiele wymagać. Obsługa w porządku, wystrój średni.

• Wittek0 9 recenzji

09.10.2012, 19:24 napisał:

Tanio i smacznie

Smakowite spaghetti w bardzo niskiej cenie. Najbardziej polecem spaghetti bolognese. Błyskawiczna obsługa, oszczędność w wystroju, wrażenie a'la bar - szybko dostajesz, mało płacisz, plastikowe sztućce i smaczne jedzenie. Godne polecenia, szczególnie dla ludzi lubiących zjeść na mieście (lub nie mających czasu na co innego) i oszczędnie prosperujących oszczędnościami.

• KaDet 1 recenzja

18.09.2012, 22:49 napisał:

Nie bierzcie połówek!

Niemiła niespodzianka dla stałych bywalców lokalu i amatorów połówek porcji, znających ich dotychczasową cenę! W niedzielę byłam w tym lokalu, zamawiając dwie połówki spaghetti z różnymi sosami. Jakież było moje zdziwienie, gdy cena tych dwóch połówek była o 80 groszy większa, niż całej porcji. Całą porcja kosztuje 4,80zł a dwie połówki 5,60 zł ! Wyciąganie pieniędzy od klientów! Teraz najlepiej brać całą porcję, poprosić Panią o dodatkowy talerz plastikowy i samemu podzielić danie. Zwłaszcza, że w połówce z sosem grzybowym sosu prawie nie było. Szkoda, że lokal od tak dawna mający dobrą markę sam sobie psuje opinię.

• lubega78 6 recenzji

06.10.2011, 17:45 napisał:

Bez zachwytu

Nieraz tam jadłem, spaghetti było w porządku, jednak od jakiegoś czasu się popsuło. Sos - przepraszam za słowo, ale to mięso-podobna papka. Makaron, jak to makaron, ale podstawą jest sos! Tutaj niedoprawiony, papkowaty, zupełnie nie o to chodzi! Obsługa, wystrój, jak to w barach szybkiej obsługi. Jedynie ceny świetne, ale za tym idzie jakość. A przecież nie o to chodzi! Wolę dopłacić, ale jeść tak, by uszy się trzęsły!

• andy_si 3 recenzje

20.11.2011, 13:57 napisał:

Tragedia w dwóch aktach...

Odwiedziłem Piccolo na Rynkowej w nadziei na szybki i tani posiłek. Szybko i tanio było, ale posiłkiem bym tego nie nazwał... Wrażenia wzrokowe pominę, w końcu za tą cenę nie można oczekiwać luksusu, ale smak i zapach zarówno sosu, jak i papkowatego makaronu, przebił moje najgorsze wspomnienia z czasów przedszkola, do którego chodziłem jeszcze za komuny. Nie polecam nikomu. Ta uwaga dotyczy też lokalu na Wrocławskiej, w którym byłem parę tygodni temu, ale tragiczny smak potraw potraktowałem jako jednorazowy incydent i powstrzymałem się od publikacji komentarza.
    Jedyny plus, to w miarę sympatyczna obsługa.

Data wizyty w lokalu: 20 listopada 2011, godz. 13:00

• IzaK 4 recenzje

11.12.2010, 20:22 napisał:

Sieć Piccolo - miejsce magiczne :-)

Sieć Piccolo to... właśnie, to dziwne miejsce. Wystrój niezbyt wyszukany, wysokie stoliki z równie wysokimi, niewygodnymi krzesłami (stołkami), na których trudno usiąść. Nie zawsze jest czysto, ale Piccolo to miejsce kultowe. Nigdzie nie zje się tak dobrego makaronu ;-)))), sałatek (moja ulubiona niemiecka). To polowanie na pusty stolik - bezcenne :-). Tutaj spotkasz głodnego studenta, ale też menadżera, który wpadł na lunch.
    Uwielbiam sieć Piccolo i uważam, że pomysłodawcy należy się nagroda - najlepiej złotego makaronu.

• Marsa 164 recenzje

18.03.2009, 21:03 napisał:

Niezmiennie dobry smak z dzieciństwa

Piccolo to bar mojego dzieciństwa i czasu studiów. Najpierw zabierała mnie tam moja mama, a następnie w czasach studenckich bar bywał moją deską ratunkową - obiadową. Od początku istnienia baru nie zmieniła się jego podstawowa idea. Skład menu: spaghetti (klasyczne, con piselli - z zielonym groszkiem i papryką, funghi - biały sos z grzybami - ok. 4 PLN, risotto ok. 6 PLN, antipasto z jajkiem, sałatki - także niezmiennie te same, dobre, sprawdzone smaki. W barze od zawsze były i są charakterystyczne wysokie krzesełka do siedzenia (jako małe dziecko uwielbiałam na nich siedzieć). Jedzenie jest smaczne i świeże. Piccolo nie jest wykwintną restauracją, ale bezpretensjonalnym barem, gdzie można smacznie, niedrogo i szybko zjeść. Brakuje mi go w miejscu, w którym teraz mieszkam. Zawsze jednak gdy jestem w Poznaniu, to trochę z sentymentu i tęsknoty za TYM smakiem "con piselli" nogi niosą mnie do Piccolo (chociaż na pół porcji spagethii).

• pawka1970 73 recenzje

12.03.2009, 13:09 napisał:

Tak sobie

Plusy Piccolo to szybkość podania. Smakowo jest jakby mdło i bez wyrazu. Próbowałem rożnych sosów do makaronu i zgadzam się z opinią kilku poprzedników, że bardziej przypominają zmiksowana papkę aniżeli porządny treściwy sos ze swoim wyraźnym smakiem. W białym sosie, który jadłem kawałki szynki były mikroskopijne i było ich niewiele, innym razem zapiekane tortellini z serem wydało mi się (powtórzę się raz jeszcze) mdłe. Nie przyczepię się do tamtejszych sałatek, bo próbowałem tej z tuńczykiem i ananasem i była OK, ale przecież to nie one powinny być wizytówką lokalu, gdzie w karcie dominuje spaghetti.

Nowe w okolicy: Poznań