Pizzeria Kasztany

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Rabka-Zdrój
3.0

ul. Parkowa 1 34-700 Rabka-Zdrój
tel: (18) 267-62-17
typ lokalu: pizzeria, kawiarnia typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Emmilka 59 recenzji

27.11.2012, 23:57 napisał:

Dla zdesperowanych

Pewnego listopadowego wieczoru stanęliśmy przed wyzwaniem: zjeść kolację w uzdrowisku po sezonie. Ciemno, zimno, dookoła ani jednej żywej duszy, lekka mgiełka zasnuwa park zdrojowy. Błądząc po uliczkach zauważamy dość obskurny budynek, coś w rodzaju budy doczepionej do ruin czegoś co kiedyś zapewne było piękną willą - oto Pizzeria Kasztany.

Nie spodziewając się niczego dobrego wchodzimy jednak, bo głód już dokucza. Wita nas wystrój rodem z amerykańskich filmów klasy C. Brudne dechy na podłodze, stoliki ustawione w charakterystyczne "przedziały", jakiś automat do gry (albo szafa grająca - nie przyglądałam się dokładnie).

Obsługa niezbyt zainteresowana gośćmi, zajęta pogawędkami z zaglądającymi znajomymi.

Menu obejmuje pizzę i typowe dania polskie. Zamawiamy barszczyk z uszkami i drugi z krokietem. Barszczyk nieszczególny, ale przynajmniej ciepły, uszka znośne. Za to krokiet - według osoby towarzyszącej - paskudny, a do tego nie wiadomo po co obtoczony w sezamie.

Powyższe wystarczyło, żeby nie mieć ochoty na więcej. Skończyło się na bułkach z pasztetem kupionych w Żabce.

Data wizyty w lokalu: 09 listopada 2012

• dragonball1234 1 recenzja

20.12.2012, 14:24 napisał:

Dla szukających odpoczynku w przytulnym miejscu

Jadąc w stronę Zakopanego postanowiliśmy wstąpić do Rabki - jednego ze sławniejszych uzdrowisk w Polsce. Chcieliśmy odwiedzić miejsce, do którego większość z nas jeździła kiedyś na kolonie. Spacer po odnowionym parku był po części także osobistym wehikułem czasu z lekką nutką nowoczesnych doznań. Po pewnym czasie zgłodnieliśmy i postanowiliśmy wstąpić gdzieś na dobry obiad. Jest to małe miasteczko, dlatego też nie spodziewaliśmy się restauracji rodem z zachodnio-europejskich stolic. Wstąpiliśmy do pizzerii "Kasztany". I owszem wygląd zewnętrzny nie przyciąga oka, jak w komentarzu poniżej, ale po wejściu do środka to wrażenie mija. Knajpka jest przytulna, kolorystyka ścian i do tego stare fotografie Rabki przywołujące wspomnienia z lat młodości, dają poczucie spokoju i ciepła. Obsługa bardzo miła i sympatyczna, można porozmawiać bez uprzedzeń o wszystkim i o niczym przy herabcie lub kawie. Co do samego posiłku: ceny nie wygórowane, raczej normalne; na zamówienie czekaliśmy nie dłużej niż 20 minut, ale za to efekt tego czekania był niesamowity. Jedzenie domowej roboty, nie z torebki jak to wiele knajp ma w zwyczaju, bardzo smaczne i świeże. Dlatego też wynagrodziło to te kilkanaście minut czekania. Z resztą przecież wszystko trzeba przygotować. Osobiście wolę poczekać dłuższą chwilę i mieć świadomość, że posiłek został przyrządzony na świeżo niż dostać zamówienie po 5 minutach i zastanawiać się ile siedziało w lodówce i w jakiej temperaturze było podgrzewane przy pomocy mikrofali zanim je zamówiłam. Wielkość porcji też w sam raz, choć ja swojej nie mogłam już pomieścić :) Żurek pierwsza klasa, w żadnej restauracji jeszcze nie jadłam tak dobrego żurku, przypomina ten u mamy! Ziemniaczki też dobre, sałatki świeżuteńkie i smaczne, i bardzo dobrze doprawiony filecik z kurczaka!
    Ogólnie rzecz ujmując bardzo polecam tą restauracje - przyjemnie, smacznie i niedrogo! :)

• katiak 2 recenzje

10.05.2012, 22:57 napisał:

Smaczne jedzenie, ale...

Jedzenie było smaczne, jednak zbyt długo trzeba było na nie czekać - ponad pół godziny. Dodatkowo pojawiły się same problemy - może przez to, że było nieco przed 12:00? - tylko frytki o tej godzinie, ziemniaki z wody nie, zasmażany ser - brak, itd.
    Jak już było jedzenie - całkiem smaczne - to porcja, zwłaszcza mięsa dość mała, wg. mnie, dla kobiety jeszcze ok, dla faceta za mało. Cena np. devolay+frytki+surówka to 14 zł, więc całkiem dobra.
    Obsługa raczej mało się interesuje gośćmi.
    Jedliśmy w ogródku - przyjemnie, zjeżdżalnia dla dzieci. W środku nieco obskurnie.

Data wizyty w lokalu: 08 maja 2012

Nowe w okolicy: Rabka-Zdrój