Restauracja - Pizzeria Melissa

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Ustroń
3.8

typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, ryby i owoce morza, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

Restauracja - Pizzeria Melissa

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• PinotGriggio 405 recenzji

11.01.2014, 22:17 napisał:

Restauracja z prawdziwego zdarzenia

Jedzeniem u Włocha można się naprawdę rozkoszować. Jadłem tam ostatnio świetną Fiorentinę, która była w dodatku w doskonalej cenie (10 zł/10dkg). Do tego sałata obficie skropiona sosem winegret uczynionym na bazie doskonałej jakości octu z czerwonego wina. Świetnie smakowały też kawa, wino oraz deser. Zawiodłem się jedynie na kremie z pomidorów, który przygotowano po polsku, tzn. zagęszczono go mąką, której grudki widoczne były gołym okiem. Reszta była doskonała, dlatego nie mam zamiaru obniżać ogólnej oceny za jedzenie z powodu jakiejś zupy.

Data wizyty w lokalu: 09 stycznia 2014

• anje 5 recenzji

20.10.2014, 21:59 napisał:

Przeciętnie

Restauracje o oceniam na podstawie dwóch wizyt. Raz w gronie 10 osób, a za drugim razem z przyjaciółką. Po kolei:

- jedzenie: znam się trochę na kuchni włoskiej i od Włocha prowadzącego restauracje wymagam więcej niż od Polaka. Jedzenie przeciętne. Smakowało mi pappardelle al limone jako danie dnia. Następnie jadłam tagliatelle piemontesi i było to wstrętne danie bez smaku z dużą dawką oliwy. Próbowałam pizzy i zarówno mi jak i przyjaciółce nie smakowała. To nie jest ciasto włoskiej, cienkiej pizzy. Bruschetta OK, ale to nie jest trudna przystawka, sos do koktajlu z krewetkami jakby wymieszany z keczupem, szparagi (dzienne menu) rozgotowane. Dobre lody kokosowe, jednakże był to według mnie produkt gotowy. Cappuccino źle zrobione.
    - obsługa hmmmm. Panie kelnerki miłe, ale często nieporadne. Nie wiem czy problemem jest ich zbyt mała liczebność czy zła organizacja kuchni i powolne wydawanie dań. Samo napisanie na karcie dań informacji, że dania wydaje się od 25-40 min nie usprawiedliwia tak długiego czasu siedzenia przy pustym stole. Większość dań nie wymaga takiego czasu oczekiwania (na pewno nie świeżo robiony makaron i pizza). Żeby zapłacić też trzeba się naczekać.
    - wystrój trochę w stylu włoskich restauracji z lat 80', ale mi to nie przeszkadza. Ważne aby było czysto.
    - ceny w zależności od produktu przeciętne.

Data wizyty w lokalu: 21 października 2014

• lubiewhisky 10 recenzji

22.08.2014, 14:35 napisał:

Włoski styl, polsko-włoskie jedzenie

Zachęcony opiniami udałem się do tej knajpki. Wystrój typowo włoski, właściciel Włoch na miejscu wita i żegna gości, obsługa kelnerska bez zarzutu. Jedzenie. Pizza - liczyliśmy na typowo włoską, na bardzo cienkim cieście. Ciasto było takie pomiędzy wersją polską a włoską. Takie sobie. Makarony bardzo pyszne (próbowaliśmy z sosem cytrynowo-śmietanowym oraz ze szpinakiem i gorgonzolą), można polecić. Na koniec bardzo smaczna włoska kawa z ekspresu oraz przepyszne oryginalne włoskie desery lodowe (z pistacją!). Reasumując - bardzo przyzwoita włoska knajpa, z tym, że jak dla nas, czegoś tam brakowało w jedzeniu, tej pełni włoskiego smaku. Ciasto do pizzy do poprawy!

Data wizyty w lokalu: 14 sierpnia 2014

• Twardy74 1 recenzja

31.08.2014, 12:15 napisał:

Zmieniło się na gorsze

Pizza śmiesznie mała w stosunku do ceny. Rozmiar raczej dziecięcy. Jakość pizzy też wątpliwa, ciasto za grube - dalekie od włoskiej pizzy z pieca. Salami chyba rzucone w ostatniej chwili na ciasto, bo ledwie podgrzane, a nie upieczone. Lasagne poprawne. Makaron pene z sosem pomidorowym szynką i salami dobry, ale nie za 25 zł za porcję. Wystrój sali zupełnie nie pasuje do włoskiego stylu, a raczej do tandetnego pałacu. Nie widać też było już szefa Włocha, może już ktoś inny tam rządzi i to widać. Parę lat temu pizza była rewelacyjna. Już tam nie wrócimy, bo nie ma po co.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• foreks 26 recenzji

27.10.2013, 18:17 napisał:

Typowa włoska restauracja na Śląsku

Wiem, co mówię, bo moja żona pracowała na studiach we Włoszech w knajpie. Jak ludzie piszą o pizzy i narzekają to jedynie śmiać się można. Jeść coś, co może dla dzieci i zwierząt nadaje się jako take away w fast foodzie, a narzekają, że restauracja do niczego. Nie rozumiem.
    Do rzeczy, teściowie tu mieszkają, więc bywam często. Sałaty dobre i duże, dorada doskonała, okoń podobnie, makarony w sam raz i popisowa jagnięcina. Uduszona jak w domu i dużo świeżych ziół. Prosecco tanie, obsługa jak we Włoszech, to centrum dowodzenia na środku sali, ten Włoch witający w drzwiach, idealnie. 4 os., dużo wina, piwa, jedzenia i deserów i 400 zł? W sam raz, no chyba, że liczy się na kawior w pizzy.

• swe53 2 recenzje

30.03.2014, 23:45 napisał:

Wyszliśmy bardzo rozczarowani

Byliśmy tam 8 lat temu. Dawno i pamiętaliśmy, że nie była to udana wizyta. Postanowiliśmy sprawdzić co się zmieniło.
    Wystrój ładny, dzień dość ciepły i w środku panowała potworna duchota. Obrus przy naszym stoliku potwornie poplamiony.
    Obsługa sprawna, pani dość szybko przyjęła zamówienie, napoje pojawiały się szybko zimne na szczęście (było potwornie gorąco w lokalu). Potrawy również pojawiły się dość szybko.
    Pierwsza Pizza, dwie rożne. Ciasto Amerykańskie, bardzo grube. Aż dziw, że Włoch podaje taką Pizze na takim cieście. Pizza bardzo mała. Wielkość małej Pizzy w Pizza Hut. Ciasto bardzo źle wypieczone. Największy szok to papryka konserwowa dodana do Pizzy ?
    Stek nie był zły, ale nie można też powiedzieć aby był wyjątkowy, szkoda tylko że nie zapytano jak ma być wypieczony, kucharz sam podejmuje takie decyzje.
    Sałatka bez jakiegokolwiek sosu.
    Ziemniaki zapiekane, okazały się ziemniakami gotowanymi.
    Ogólnie niestety więcej już tam nie wybierzemy się na Obiad.
    Cena średnia, za obiad, ale biorąc pod uwagę Pizze przepłacone.

Data wizyty w lokalu: 30 marca 2014

• sw2602 4 recenzje

01.12.2013, 15:33 napisał:

Drogo, lecz smacznie, polecam

Na pewno zapłacimy więcej niż w typowej pizzerii, ale zjemy naprawdę dobrą włoską pizzę lub makaron lub sałatkę. Dobre jedzenie, wystrój wewnątrz trochę przytłaczający, osobiście mi się nie podoba, lecz na ogródku jest przyjemnie. Polecam fanom włoskiej kuchni.

• pitban 11 recenzji

10.08.2013, 16:06 napisał:

Gdzie ta włoska pizza?

Witam Wszystkich,
    słowem wstępu: opinia dotyczy tylko i wyłącznie pizzy.

Po przeczytaniu pozytywnych opinii zdecydowaliśmy z żoną zamówić 2 pizze na wynos. Kontakt telefoniczny bardzo miły - po ok. 15 minutach pizze były przygotowane. Zamawialiśmy 2 pizze: Margarita (zawsze zamawiamy w nowej pizzerii po raz pierwszy jako punkt odniesienia) oraz salami. W pizzerii bardzo ładnie pachnie, wystrój w włoskim stylu, przy kasie siedział zapewne właściciel - po akcencie domniemam, że to był Włoch.
    Pizze mają po 24 cm średnicy - jedyny rozmiar - co mnie dziwi - bo z reguły prawdziwe włoskie pizze są znacznie większe.
    Podsumowanie smaku:
    - ciasto - w miarę cienkie, miękkie i bardzo tłuste (coś na wzór pizzy hut)
    - sos - poprawny
    - dodatki - ZBYT DUŻO SERA (warstwa sera niemal dorównywała grubości ciasta!), ser mozzarella - lub mozarello-podobny (całkiem smaczny), salami dobre.

Cena: 30 zł za 2 sztuki - całkiem sporo - jak na taką średnicę..

Ogólnie - nie zjedliśmy pizzy do końca - pomimo małego rozmiaru, zbyt tłusta, zbyt dużo sera.
    Muszę przyznać, że byliśmy rozczarowani jakością pizzy, która wcale nie przypominała prawdziwej włoskiej pizzy.

pozdrawiam
    P.

Data wizyty w lokalu: 08 sierpnia 2013

• monikaimarcin 3 recenzje

30.08.2013, 20:30 napisał:

Pizza po polsku

Niestety! Przeżyliśmy dziś małe rozczarowanie. W restauracji, której właścicielem jest Włoch, spodziewaliśmy się zjeść prawdziwie włoską pizzę. Zamówiliśmy 4 różne pizze. Średnica placka to 24 cm, a więc porcje nie są zbyt duże, a ich ceny wahały się od 16 do aż 30 złotych za firmową melissę (z szynką parmeńską, rukolą i parmezanem). Wydaje się, że jest to cena zbyt wysoka. Dodatków na pizzy jest sporo, być może nawet zbyt dużo. Przyczyną niskiej oceny potraw jest ciasto - słabo wypieczone, kleiste i mokre, nader puszyste brzegi, tak naprawdę przypominające ciasto mrożone. Karta dań bardzo rozbudowana. Kilka stolików na zewnątrz, więcej w obszernym przyjaznym wnętrzu bez wyrazistego, własnego stylu. Obsługa szybko działająca, lecz nie sprawia wrażenia zainteresowania klientem. Przed restauracją parking na kilka samochodów.

• jajnick 914 recenzji

08.03.2011, 17:46 napisał:

Mariaż

Po ośmiu miesiącach należy się Melissie mała korekta - tak jak na GPW (dałem przykład GPW, ażeby podkreślić, że korekta jest procesem naturalnym). W Melissie zastałem ten sam wspaniały wystrój i klimat, to samo wspaniałe verdicchio, prawie tak samo wspaniałą pizzę. Obsługa była nowa, ale też wspaniała. Właściciela jeszcze nie było - zapewne godzina 11.30 to dla niego za wcześnie, aby być w pracy.
    Pizza była trochę słabo wypieczona. Prawdopodobnie przyszedłem za wcześnie i dopiero rozpalali piec... Muszę powiedzieć, że odrobinę zawiodłem się na spaghetti bolognese. Makaron był OK, ale sos boloński smakował trochę jak pesto...
    Podczas tej kolejnej wizyty zadumałem się trochę nad kartą dań, a także nad zagadnieniem kategoryzacji i charakteru tamtejszej kuchni. Doszedłem do przekonania, że właścicielowi Melissy (rdzennemu Włochowi, zresztą) wcale nie zależy na tym, aby jego kuchnię cechowała nieskazitelna, czysta etniczność. Prawie już jestem pewien, że takiej pizzy jak w Melissie nie robią w żadnym z włoskich regionów. W smaku ciasta - tym razem bardzo wyraźnie - wyczułem sodę. Czy jest możliwe, aby do prawdziwej włoskiej pizzy dodawano ten składnik? Wydaje mi się, że nie.
    Ale zostawmy pizzę. Oprócz niej zamówiłem w Melissie zupę-krem z pomidorów. Zupę tę podają tam z ryżem... Pomidorowa z ryżem absolutnie nie kojarzy mi się z Italią.
    Wniosek. Melissa nie udaje kuchni włoskiej - prawdopodobnie właścicielowi wcale na tym nie zależy. On po prostu śródziemnomorskie podejście do gotowania stara się zaszczepić na gruncie polskim, italianizując pewne polskie kulinarne przyzwyczajenia. Efektem tych zabiegów jest pewien synkretyzm, co sprawia, że tamtejsza kuchnia jest bardziej oryginalna. Najważniejsze jednak, że jest bardzo smaczna.

Data wizyty w lokalu: 06 marca 2011

informacje od restauracji

Restauracja - Pizzeria "Melissa" została założona w 1993 roku przez polsko-włoskie małżeństwo Marię Pinkas i Francesco Balice, dlatego też nazywana jest przez stałych bywalców "u Włocha". Restauracja serwuje oryginalną kuchnię włoską według tradycyjnych rodzinnych receptur. Smak Naszych potraw, ich wykwintność oraz sposób podania przyciąga do Naszej Restauracji smakoszy z całej Polski.

W Naszym śródziemnomorskim menu znajdą Państwo bogaty i smaczny wybór dań zaczynając od aromatycznych sałatek, włoskich pizz, pysznych spaghetti po dania z ryb, owoców morza oraz szeroki wybór potraw z mięs - dla każdego coś smacznego!

Do dyspozycji Naszych gości oddajemy trzy sale restauracyjne umożliwiające organizację imprez rodzinnych, okolicznościowych, spotkań biznesowych itp. Jesteśmy otwarci na życzenia klientów, które staramy się realizować ku Państwa zadowoleniu oraz Naszej satysfakcji.

Doświadczona obsługa, oryginalny styl Naszej Restauracji a przede wszystkim smaczne dania gwarantują miłe wspomnienia z Beskidów.

Nowe w okolicy: Ustroń