Cukiernia Fiore

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Przemyśl
4.2

ul. Kazimierza Wielkiego 17b 37-700 Przemyśl
tel:
typ lokalu: cukiernia, lodziarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• asder 57 recenzji

26.08.2013, 20:34 napisał:

Cukiernia Fiore trzyma klasę!

Cukiernia Fiore w Przemyślu jest numerem jeden! Wyśmienite desery godne polecenia dla osób, które nie liczą dokładnie kalorii. Kawa bardzo dobra. Obsługa szybka i sprawna. Ceny umiarkowane.
    Idealne miejsce na odwiedzenie po wizycie w Muzeum Przemyskim zlokalizowanym opodal. Miejsce godne polecenia w Przemyślu!

• szarlottka 26 recenzji

18.06.2013, 16:59 napisał:

Po pierwsze lody!

Zachęcona recenzjami pozostałych Gastronautów spróbowałam tutejszych lodów gałkowanych i nie zawiodłam się.

Mój wybór padł na orzech włoski i kokos. Pycha.

Gałka kosztuje 2,70, rożek dodatkowo płatny 0,50.

Cukiernia Fiore to chyba najbardziej oblegane miejsce w Przemyślu. W takie upały wcale mnie to nie dziwi.

Już za nimi tęsknię! :).

• Katinkaaa 4 recenzje

21.11.2013, 16:27 napisał:

Coś słodkiego tylko tam!

Bywałam we Fiore już kilkakrotnie i zakochałam się w tym miejscu. Lody pierwsza klasa, bez sztucznych dodatków, smaki autentyczne, nie z proszku. W sezonie letnim minusem są z pewnością gigantyczne kolejki, ale trudno się dziwić, jeśli ktoś robi to tak dobrze jak oni. Spróbowałam również wielu ciast. Moim hitem jest torcik marakuja oraz torcik bezowo -pomarańczowy. Wybór jest tak wielki, że trudno o decyzję, a każda rzecz, którą wybierzecie na pewno milo zaskoczy.

Data wizyty w lokalu: 10 listopada 2013

• margotka 6 recenzji

08.08.2013, 15:04 napisał:

Super cukiernia !!

Najlepsze desery jakie kiedykolwiek jadłam!

Trafiliśmy z mężem do cukierni za namową mieszkańców miasta i nie żałujemy :). Naprawdę rewelacyjne desery! Z racji zamiłowania do lodów zdecydowałam się na pucharek lodowy i do tego samego namówiłam męża. Ja byłam swoim deserem zachwycona, mąż trochę narzekał na za dużą "słodkość" lodów ale świeżo wyciskany sok z grejpfrutów załatwił sprawę :).

Obsługa była w porządku. Wystrój wnętrza moim zdaniem trochę przytłaczający.

• angelika100 2 recenzje

10.08.2013, 15:11 napisał:

Rewelacyjna lodziarnia

Bardzo miłe miejsce, w świetnej lokalizacji, lody o wielu smakach, duże gałki, pomysł prezentacji kręcenia lodów, połączonych z ich następną degustacją rewelacyjny. Pierwszy raz trafiliśmy przypadkiem, następnym razem szliśmy tam już specjalnie.

• paraja 8 recenzji

13.05.2013, 09:06 napisał:

Bajeczne miejsce w bajecznym Przemyślu

Tak piękne cukiernia ze dech zapiera prawdziwy włoski klimat
    i te lody pięknie udekorowane smaków ze 30 dla każdego cos dobrego.
    Lubię lody, ale tak pysznych nie jadłem. Dla mnie nr 1 w Polsce!!!!
    Polecam wszystkim smakoszom- jak lody w Przemyślu to tylko w FIORE!!!!!!!!!

• Krresska 70 recenzji

09.05.2012, 13:00 napisał:

Włochy zaczynają się na Podkarpaciu

Przemyśl jest piękny miastem, pełnym starych kamienic i urokliwych uliczek, na dodatek w początkach maja temperatura była wysoka i oscylowała w granicach 30 stopni. Już więc było trochę jak na południu Europy. Całości dopełniła wizyta w cukierni Fiore. I zrobiło się zupełnie jak w słonecznej Italii. Zasadniczo nie jestem wielką entuzjastką słodyczy, ale tam naprawdę jest czym oko i kubki smakowe nacieszyć. Wszystkie wyroby są jak z obrazka i dopracowane w ostatnim szczególe, w smaku również. Tort bezowy to delikatna beza posiadająca słodkie, puszyste nadzienie przełamane aromatem pomarańczy, Fiore serwuje gęste, tradycyjne lody w kilkudziesięciu smakach oraz mój hit – ciasteczka florentynki. Takie małe, chrupiące, do kawy. W smaku miały jakby coś z sezamka i kokosanki jednocześnie, do tego wyczuwalny karmel oraz płatki migdałów. Właściciel cukierni szkolił się u włoskich mistrzów, co potwierdzają certyfikaty na ścianach. Widać to w każdym wyrobie ułożonym w chłodniczej ladzie i trochę mi brak takiego miejsca w moim rodzinnym mieście, bo ileż można jeść te oklepane pączki, napoleonki i inne wz-tki. Trzeba będzie wrócić do Przemyśla na florentynkę i nie tylko ;).

Data wizyty w lokalu: 05 maja 2012, godz. 12:00

• ziuta_chce_zjesc 6 recenzji

21.01.2013, 15:30 napisał:

Dzieciństwo nałożone do rożka :)

Przeglądałam z ciekawości recenzje restauracji w moim rodzinnym mieście. I tu na dłużej zatrzymał się mój wzrok. Ostatnio byłam we Fiore pod koniec wakacji z narzeczonym. Wszystko mu bardzo smakowało, ale musiałam wymusić na nim, aby przyznał mi, że to najlepsze lody na świecie. I zrozumiałam wtedy, że tu ogromną rolę pełni czynnik sentymentalny. Dla większości ludzi będą to po prostu smaczne, pięknie podane, wysokojakościowe desery - dla mnie coś magicznego, niepowtarzalnego, smak dzieciństwa. Teraz to wszystko wygląda ślicznie, schludnie, klimatycznie i po włosku! Ale.... Trzeba było zobaczyć kawiarnię przed rozbudową - tą lichą budkę pod koniec lat 90' (do dziś stoi ona po lewej stronie Fiore, tylko teraz handluje się tam jakimiś kebabami). Trzeba było zobaczyć kolejki w niedzielę po sumie - ciągnęły się przez pół ulicy! Trzeba było choć raz pobiegnąć z językiem na brodzie, żeby kupić jedną gałkę za 0,80 groszy albo bitą śmietanę za 0,50 :)) Atutem mieszkania na Kazimierzowskiej było zdecydowanie to, że z balkonu można było ocenić stan kolejki i w porę dać nura na dół, by nie utknąć na pół godziny wśród czekających. Oj, dzięki temu wszystkiemu dzieciństwo było ciut lepsze, słodsze.

Więcej tak magicznych smaków - nie pamiętam.

• PinotGriggio 405 recenzji

22.12.2011, 22:10 napisał:

Strudel - niestrudel

Najkrócej rzecz ująć można tak: wystrój ładny, herbata byle jaka, strudel - niestrudel, obsługa kelnerska niepotrzebna.
    Polecany strudel jabłkowo-bakaliowy (specjał Austro-Węgier) - "ciaplasty". Jabłka same w sobie kwaśne, ale potwornie nasłodzone. No i rozsmażone. Właściwie to nie były jabłka, ale powidło. Bywałem w Austrii i jadałem strudle. Zawsze dostawałem w delikatnym chrupiącym cieście lekko podpieczone plasterki jabłek (plasterki, a nie mamałygę). Tymczasem nadzienie w strudlu z Cukierni Fiore niczym nie różniło się od nadzienia używanego do szarlotek. Dodano jedynie do tego nadzienia skórkę z pomarańczy i rodzynki.
    Herbata ekspresowa nie najlepszej firmy. Z parzenia herbat dwója.

• agab 10 recenzji

22.11.2012, 12:14 napisał:

Super! Super! Super!

Nie jestem z Przemyśla, ale jadąc w Bieszczady postanowiliśmy zatrzymać się w tym mieście. O dobrą kawiarnię zapytałam na stacji benzynowej i trafiłyśmy tam bez problemu, parkując obok starówki. Wystrój kawiarni został całkowicie przyćmiony przez to, co zobaczyłyśmy za ladą. Ilość ciast i deserów powalała. Ciasto Mozart - tylko spróbowałam, bo mocno nasączone alkoholem, a byłam kierowcą, ZNAKOMITE! Tarta owocowa świeża, ciasto nie zamokło od kremu, a całość nie była za słodka, to samo mogę napisać o rurce z kremem.Prawdziwa bita śmietana! Kawa bardzo dobrej jakości z piękną pianką. No i ceny! Mając w pamięci kawiarnie nad morzem, tu zaskoczona zostałam totalnie. Jest tanio i wyśmienicie! Pogoda piękna (był sierpień), więc usiadłyśmy na tarasie, co okazało się niezbyt dobrym pomysłem, bo niebezpieczna ilość os obsiadających nasze desery wygoniła nas do środka, ale nie stanowiło to żadnego problemu. Obsługa miła, taras bardzo malowniczy, pełny kwiatów. Polecam, bo to miejsce na miarę wielkich miast i słynnych miejsc ;).

Nowe w okolicy: Przemyśl