Restauracja Orientalna Lotos

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń

ul. Strumykowa 16 87-100 Toruń
tel: (56) 660-12-34
typ lokalu: restauracja typ kuchni: ryby i owoce morza, chińska, wietnamska cena dania głównego: 20 - 40 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• antrius 12 recenzji

14.02.2014, 01:50 napisał:

Ogromna porcja bardzo smacznego kurczaka w bardzo niskiej cenie

Gdy raz na jakiś czas odwiedzam tę restaurację nigdy nie mogę się nadziwić jak ogromne są porcje, a do tego za paręnaście złotych! Kurczak w cieście chrupiącym jest bardzo smaczny i pisząc tę opinię mam ochotę znowu na niego przyjść :). Wystrój lokalu nie powala, widać że dawno nie było żadnego remontu. Lekkie odświeżenie lokalu by się przydało. Mimo to i tak będę wracał tu na kurczaki :).
    Obsługa jest sympatyczna. Lokal polecam na lunch (na romantyczną kolację już trochę mniej).

• grizzli16 1 recenzja

31.05.2014, 21:21 napisał:

Jeśli "chińskie" to nie tutaj

Kiedyś tutaj bywałem, ale zmienił się kucharz i się popsuło. Ostatnio usłyszałem, że znowu się poprawiło. Więc postanowiłem się wybrać. Niestety duży błąd. Oprócz cen i obsługi reszta do kitu.
    Kurczak w cieście dla dzieci - spalone ciasto. Wołowina w warzywach oprócz prawie orientalnego wyglądu w smaku nie ma nic z tą kuchnią wspólnego. Nie te składniki, nie te przyprawy. Jakby babcia gotowała niedzielny obiad dla wnuczka. Na stolikach do przyprawienia podany ostry sos wykonany na sposób kuchni azjatyckiej. Dodanie go na maksa do potrawy trochę ją poprawiło. Sos do ryżu smakował zupą pomidorową z baru mlecznego. Dużo bez wyrazu.

Data wizyty w lokalu: 31 maja 2014

• agat337 29 recenzji

25.02.2013, 20:40 napisał:

Jeśli chodzi o obiad... najlepsza jest cena :(

Poszłam tam zachęcona opiniami... I przeżyłam duże rozczarowanie. Piwo - ciepławe. Herbata zielona - bez imbryka. Dwie różne zupy smakowały bardzo podobnie; nie były gorące, tak samo jak dania. Dania były dobre jeśli chodzi o skład, ale przyprawione zbyt delikatnie, mało zdecydowanie, nieesencjonalne. Ostre też nie było ostre. Biały ryż był bardzo dobrze przygotowany. Na pewno wypadałoby już wymienić zastawę - ponad POŁOWA (!) naczyń jakie wylądowały na naszym stole była wyszczerbiona, i to nie delikatnie lecz bardzo widocznie ! (nie widziałam jeszcze czegoś takiego; po prostu wstyd). Obsługa była miła, na dania nie czekaliśmy długo, wnętrze było sympatyczne i na osłodę rachunek był niski. Ale to za mało jak na chęć przeżycia orientalnej przygody smakowej; z pewnością następnym razem w Toruniu wypróbujemy inny lokal. Niestety nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 24 lutego 2013

• mysszata 21 recenzji

13.04.2013, 23:54 napisał:

Liczyliśmy na coś więcej

Zamówiliśmy na dowóz ryż smażony z kurczakiem i wołowinę z grzybami mun. Ryż powiedzmy, że OK (bez rewelacji... a ktoś wcześniej pisał, że mistrzostwo), ale wołowina była za twarda. Poza tym smakowo mało wyraziście. Brakowało tego czegoś, co mogłoby urzec nasze podniebienia. Zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie smaki kuchni chińskiej. Byliśmy rozczarowani i w pewnym sensie zawiedzeni. Stwierdziliśmy, że to przeciętne jedzenie.
    W dodatku poprosiłam, żeby dostawa była "nie wcześniej niż..." dopuszczając odchylenie ok. 15 min, natomiast po kolejnym telefonie jedzenie dotarło po 40 min! Co więcej, po otworzeniu opakowania było letnie i zaraz wystygło. Styropianowy pojemnik i jednorazówka to za mało. Jak dla mnie przesada i nieszanowanie klienta.
    Tak jak już wcześniej inni wspomnieli, stosunek cena/jakość/porcja oceniam dobrze. Jednak patrząc na całokształt, braki są widoczne.
    Raczej nie wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 12 kwietnia 2013

• hjota 22 recenzje

26.10.2012, 17:24 napisał:

Jeden z lepszych

Jedna z lepszych chińskich knajp, w jakich jadłam w Polsce :).
    Ceny OK, jedzenie pyszne i dużo (banany i kurczak! I love it).
    Wszystko szybko podane, kelner jest, ale go nie "czuć". Można posiedzieć, zawsze ładnie pachnie i jest czysto ;). Co dziwne, nigdy nie widziałam tam tłoku, ot tak mogę przyjść i usiąść :).

• Przemiks 2 recenzje

31.05.2013, 23:56 napisał:

Niby tak samo a jednak inaczej

W Lotosie coś się zmieniło. Niestety, na gorsze. Wiele knajp powstawało, trwało i z czasem umierało, a Lotos był. Miejsce specyficzne, ze stałymi klientami, do których i ja się zaliczam? Ze stałym menu od długiego czasu i kelnerem wyglądającym jak Pudzian. Od kilku miesięcy widać i czuć różnicę. Dania niby te same, ale smakują inaczej, no cóż, gorzej. Kurczak w sezamie, którego jadłem ostatnio, był zdecydowanie za suchy, panierka twarda. Żona wzięła na wynos kurczaka w kokosie i jakie było nasze zdziwienie w domu, kiedy okazało się, że z kokosem nie ma on już nic wspólnego. Ryż w obu daniach zdecydowanie zbyt kleisty, no i surówka, która w Lotosie była czymś wyjątkowym, znakiem firmowym, pasowała do wszystkiego, a dziś niby ta sama, ale w smaku jednak gorsza. Wielkość porcji, można tylko żyć wspomnieniami tego, co było. Podobno zmienił się kucharz, czyli strzelili sobie w stopę. Lotos był jak McDonald - pewny. Można było pójść tam w ciemno i wiedziałeś - dobrze, dużo i tanio. Dziś pozostało tylko tanio. Straszna szkoda.

Data wizyty w lokalu: 28 maja 2013

• maniek.s 3 recenzje

04.04.2013, 23:30 napisał:

Tanio i smacznie

Biorąc pod uwagę cenę posiłków i wielkość porcji restauracja Lotos ma u mnie duży plus. Może nie są to dania bardzo wyszukane ale byłem tu kilkukrotnie i zawsze wychodziłem zadowolony i bardzo najedzony, a do tego mój portfel na tym nie ucierpiał. Polecam szczególnie zupę pekińską - kosztuje tylko 5 zł, a jest przepyszna i do tego bardzo syta.

• cosdojedzenia 1 recenzja

31.05.2013, 14:54 napisał:

10 lat temu może tak, teraz to nie polecam

Jakość serwowanych potraw bardzo się obniżyła. Teraz ta restauracja przypomina fast food nieco orientalny. Zamówiłam kaczkę w 5 smakach, a na talerzu dostałam dosłownie skóry z chrząstkami. Danie zwróciłam, a kelnerka (młoda dziewczyna) nawet nie potrafiła się zachować, zaproponować chociażby czegoś innego. Skończyło się na tym, że mój mąż jadł a ja patrzyłam. On zamówił kurczaka w cieście i był w miarę ok. NIE POLECAM!

• Omle 3 recenzje

25.03.2013, 08:54 napisał:

Rozczarowanie

Niestety wielkie rozczarowanie. Weszliśmy z grupką znajomych, każdy z nas zamówił coś innego, ale niestety wszystko i wyglądało i smakowało podobnie. Czy to szaszłyk, czy kurczak słodko kwaśny czy wieprzowina na ostro wszystko na bazie jednego sosu i to niezbyt doprawionego. Do tego zimna zupa nie uratowała posiłku...

• Wesolykostek 1 recenzja

28.03.2013, 16:14 napisał:

Smacznie!

Ciekawe jedzenie za niewielkie pieniądze, jedna z ciekawszych knajpek na starówce... Kurczak 5 smaków i kaczka palce lizać... Kalmary miękkie - smaczne wszystkich dań nie próbowałem, bo nie przepadam za słodkimi sosami, ale jak ma być ostre to jest... Kucharz robi dania szybko i dbale - zawsze dobrze smakują... Cena dobra zawsze się najadam i mało płace... Zapomniałbym o smażonym ryżu z kurczakiem, to jest mistrzostwo świata.

Nowe w okolicy: Toruń