Restauracja Pizza & Pasta Tawerna

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Oświęcim
3.1

ul. Olszewskiego 46b 32-600 Oświęcim
tel: (33) 844-38-72
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• barbara_ 1 recenzja

28.12.2013, 23:16 napisał:

Nie polecam!

Już drugi raz zamówiłam u nich pizzę, której nie dostałam - zamawiałam o 21:00, obiecano mi dostawę w godzinę, max. 1h 15 min. O 22:35 zadzwoniłam, żeby grzecznie zapytać, dlaczego jeszcze nie dostałam jedzenia, na co odpowiedziano mi, że najwyraźniej zamówienie się gdzieś zagubiło - drugi raz w tym roku, a zamawiam tam sporadycznie!
    Obsługa w lokalu również na żenującym poziomie. Pewnego dnia wybrałam się tam z mężem i synem na kolację. Mąż zamówił pizzę, ja sałatkę, syn makaron. Po 15 minutach mąż dostał pizzę, po kolejnych 10 ja moją sałatkę. Zdążyliśmy zjeść wszystko, zanim syn (5 lat) doczekał się na swój makaron. Nie muszę chyba mówić, że w międzyczasie zdążył już podjeść naszych dań - w końcu jak długo głodny pięciolatek może patrzeć, jak inni jedzą? - więc makaronu nawet nie miał ochoty tknąć. Dodam, że jest to pierwsza restauracja, w której jadłam sałatkę Cezar bez anchois.
    Na plus zaliczam pizzę, która jest naprawdę smaczna, ale to tylko na miejscu (patrz powyżej) i pod warunkiem, że dysponujemy min. 1,5 h czasu. Biorąc pod uwagę opieszałość obsługi, jest to absolutne minimum.
    Wystrój i czystość sali też w porządku, ale generalnie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 28 grudnia 2013, godz. 21:00

• mareknobis 1 recenzja

30.01.2013, 21:12 napisał:

Polecam :)

Tawerna jest lokalem, w którym bardzo często bywam, poziom lokalu nie zmienia się od lat zawsze jest świetna atmosfera, bardzo dobre jedzenie, obsługa jest miła i uczynna, dlatego czytając opinie o lokalu jestem zdumiony ich treścią. Ja będę polecać, to najlepszy lokal w Oświęcimiu.

Data wizyty w lokalu: 26 stycznia 2013, godz. 20:00

• PinkRose 1 recenzja

21.05.2012, 08:54 napisał:

Odradzam!

Byłam z narzeczonym w tejże restauracji po raz pierwszy i więcej już tam nie pójdę. Obsługa poniżej krytyki... Na kelnerkę czekaliśmy około 20 min i nie doczekaliśmy się. W tym właśnie czasie do jednej z kelnerek przyszli znajomi, urządzili sobie pogawędkę w wejściu, po około 15 minutach znajomi poszli i kelnerka wróciła do pracy. Do nas oczywiście nadal nikt nie podszedł. Narzeczony postanowił sam pójść do baru zamówić sok i drinka, po czym wrócił tylko z sokiem, gdyż pani barmanka nie potrafiła zrobić drinka i kazała czekać aż go przyniesie. Przyniosła po około kolejnych 15 minutach po czym postawiła go przed narzeczonym mimo iż widziała, że przed nim stoi sok, który wcześniej zamówił. Sam drink... podany w byle jak, w byle jakiej szklance i wcale nie było widać, że był zrobiony przez osobę która potrafi je robić. Jednym słowem stanowczo NIE POLECAM.

• CHILLI74 1 recenzja

16.04.2012, 00:41 napisał:

Pozostał jedynie niesmak...

Byłam kiedyś częstym gościem tego lokalu. Jednak ani obsługa (poza dwiema blondynkami), ani nawet sam właściciel, nie dba o swych gości. Wiele razy zdarzały się różne wpadki, ale punktem przegięcia była ostatnia wizyta w tym miejscu. Sytuacja niemal identyczna jak w przypadku "basiaxt"... Na podejście kelnerki trzeba było czekać 30 minut, po złożeniu zamówienia zmuszeni byliśmy upomnieć się o zamówione drinki. Jednak zostało to zignorowane. Zgłosiliśmy to osobiście do WŁAŚCICIELA. Jednak mimo jego zapewnienia ,że "zaraz się tym zajmie " :) ,także nie doczekaliśmy się ich. Była to dla nas wtedy (grupy 10 osób) bardzo irytująca sytuacja... Z tego powodu NIE POLECAM tego lokalu.
    A jeśli chodzi o potrawy? Cóż... na chwilę obecną jedynie pizza pozostała dla mnie najlepszą w mieście.
    Jest naprawdę PYSZNA. Pasty...? - rozgotowany makaron kiepskiej jakości, sosom brakuje smaku.
    Sałatki - DRAMAT.
    A od jakiegoś czasu, to jeszcze dramatycznie zmniejszona ilość dodatków. Kawa jest bardzo przeciętna, ale można to sobie zrekompensować, zamawiając do niej naprawdę pyszne tiramisu :).
    Tak więc, proponuję się zastanowić zanim wybiorą się Państwo do tego lokalu.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2012

• basiaxt 1 recenzja

06.04.2012, 18:21 napisał:

Kiedyś tak, teraz nie

kiedyś bardzo często tam chodziliśmy ze znajomymi, ale tym razem się zawiodłam i nie tylko my bo i inni klienci też. Poszłyśmy tam na dzień przed dniem kobiet. Trzeba było samemu iść po kelnerkę bo czekaliśmy 20 minut i nikt nie przyszedł na zamówienie czekaliśmy 30 minut Zamówiliśmy drinki i zamiast wszystkim od razu przynieść tak połowa piła a reszta czekała 15 minut na swoje:( pizza zamówiona przyszła zimna bo nim kucharz upiekł ona nie miała czasu jej przynieść. Najpierw przyniosła pizze a potem musieliśmy czekać aż przyniesie talerzyki i sztućce, ale to już zwróciliśmy pani uwagę żeby szybciej przyniosła bo byśmy pewnie czekali kolejne 10 minut. Obsługa beznadziejna nie wiem czy mało płacą tym kelnerkom czy po prostu za mało osób zatrudnionych pizza z dodatkiem pieczarek nie pierwszej jakości i przez tą papkę pieczarkową pizza w środku była surowa. Na szczęście kelnerka nie policzyła za tą pizzę, ale mogli coś w zamian za tą pizzę podać na stół lub nową upiec niż pod koniec jej po prostu nie liczyć do rachunku, bo przez to wyszliśmy zniesmaczeni i głodni. Jedynie drinki były b dobre ale b. długi czas czekania. Kelnerka chodziła bez tacy i przynosiła tylko po 2 rzeczy jakby od razu nie mogła dla całego stolika nalać po piwie a reszta musiała czekać długie 5- 7 kolejnych minut na swoje zamówienie. Naprawdę uważam że kierowniczka powinna wiedzieć jak beznadziejną ma obsługę:(

Data wizyty w lokalu: 07 marca 2012, godz. 17,00

• bartekss 4 recenzje

19.06.2011, 15:23 napisał:

Marna obsługa

Kolejne wizyty w tym lokalu wyłącznie utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie jest to dobry wybór na sympatyczną kolację. Obsługa kelnerska z uporem maniaka za każdym razem podaje potrawy w złej kolejności (deser, danie główne, przystawka - lub w innej, choć zawsze niepoprawnej, kombinacji). Na moje pytanie dlaczego deser jest pierwszy usłyszałem, że "koleżance tak się zrobiło." Zamówione tagliatelle zostało przygotowane z dwóch różnych makaronów (odcień makaronów był nawet ordynarnie inny) wskutek czego jedna część potrawy była rozgotowana, druga w porządku. Kucharz zapomniał podczas gotowania zamieszać makaron, więc na dodatek zrobiła się z tego wielka makaronowa kula. Ponadto to było moje pierwsze w życiu tagliatelle, w którym pierwsze skrzypce grał... groszek!
    Zamówione potrawy podawane są jak popadnie, czyli mój kumpel już dostał swoje zamówienie, a ja czekam 15 minut na swoje. Skutek: obaj siedzimy i wykręca nam żołądkami (on nie zacznie przez wzgląd na mnie, a ja nie mam jeszcze nawet czego zjeść). Oczekiwanie na potrawę w wątpliwy sposób umila nam widok pajęczyn, których obsługa nie zechciała usunąć z dopiero co otwartych okien. Kiedy przychodzi do płacenia okazuje się, że nie można tu zapłacić kartą (konsekwentnie od lat).
    Niestety cała masa niedoróbek i wpadek powoduje, że nawet przyzwoity wygląda tego lokalu i w sumie sympatyczna atmosfera nie są w stanie przekonać mnie, że kolejna wizyta tutaj pozytywnie mnie zaskoczy.

Data wizyty w lokalu: 16 grudnia 2010

• Makalu 11 recenzji

03.03.2011, 21:50 napisał:

Prawdziwe włoskie klimaty pewnego zimowego popołudnia

Prawdziwe włoskie jedzenie, prawdziwa włoska pizza na cienkim cieście z dużą ilością dodatków, prawdziwa polska(!) pyszna szarlotka rozmiar XXL podana z podwójną porcją lodów i bitej śmietany (niestety ze spraya!). Po prostu prawdziwe jedzenie, prawdziwa restauracja, gdzie dba się, by klient zjadł prawdziwie dobrze i zadowolony powrócił wiele razy. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2011, godz. 17:00

• cayenne 1 recenzja

25.01.2011, 23:14 napisał:

Super atmosfera i najlepsza pizza

Myślę, że Tawerna wyznaczyła standard jakości pizzy w naszym mieście i jak na razie jest najlepsza. Próbowałam również sałaty i makarony - bardzo dobre.
    Atmosfera lokalu jest przyjemna - kominek.
    Latem mają fajny ogródek i, co dla nas jest ważne, kącik do zabawy dla maluchów, także można spokojnie posiedzieć. Ogólnie bardzo fajne miejsce.

• Kilimiak 2 recenzje

04.02.2008, 20:35 napisał:

Bylismy 3 razy i bedziemy jeszcze wiele razy...

Jedzonko b.dobre szczególnie polecam polędwicę z gorgonzolą i suszonymi pomidorami, sałatkę caprese - wyśmienita, miło i przytulnie zwłaszcza w zimowym ogródku przy kominku. Prosimy o zmianę bibułkowych serwetek na milsze w dotyku. Reszta bez zarzutu, polecam bardzo.

Nowe w okolicy: Oświęcim