Asia Tasty

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.2

pl. Żelaznej Bramy 1 00-136 Warszawa (Budynek Hali "Gwardii", za Halą Mirowską)
tel: (22) 654-61-20
typ lokalu: bar typ kuchni: azjatycka, wietnamska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Rhaziel 3 recenzje

12.02.2014, 15:13 napisał:

Orientalne jedzenie dla mas

Ponieważ znalazłem się w okolicach Hali Mirowskiej, a głód okazał się silniejszy niż ja, improwizacja skierowała mnie do tego lokalu. Wystrój okazał się całkiem porządny, czysto, schludnie, chociaż stoliki trochę blisko siebie. Może latem część jest wystawionych na zewnątrz, ale teraz (zimą) można było odczuć pewien dyskomfort. Obsługę oceniam bardzo źle - raz, uważam, że orientalna "restauracja" powinna utrzymać pewien klimat i tym samym powinni mnie obsługiwać Azjaci. Dwa, zraziło mnie beznamiętne spojrzenie "kelnerko-kasjerki", gdy z uśmiechem podszedłem coś zamówić.

Odnośnie jedzenia nie mam większych zastrzeżeń. Zamówiłem Kurczaka Gong-Bao, bowiem wiem, że co restauracja, to inny sposób przyrządzenia tego dania. Jednak orzeszków było tam tyle co kot napłakał, o sezamie chyba zapomnieli (chociaż to niekoniecznie składnik główny), a sosem nieco przesadzili. Moja druga połówka zamówiła kurczaka w sosie pomarańczowym, który był chyba lepszy od mojego. Sos był pomarańczowy (jak nazwa dania wskazuje) i nieprzesłodzony, co jest plusem. Ryż jednak sprawiał wrażenie odgrzewanego, ale to chyba zarzut do wszystkich tego typu restauracji. Nie można wszystkiego krytykować, porcje rozsądnej wielkości, więc się najedliśmy. Przeraził mnie tylko fakt, że dania (dwa różne) dostałem w kilka minut po zamówieniu. Zazwyczaj w "chińczyku" czekam nawet kilkanaście minut. Może zbieg okoliczności i kucharz akurat przygotowywał coś podobnego, może dania mają cały czas na ogniu i tylko czekają na klientów, a może w ruch poszła mikrofalówka. Tego się już nie dowiem.

Duży wybór dań i ilość klientów, zachęcają do odwiedzenia tej knajpki, jednak zastanawiam się czy z właśnie z racji dużej ilości zainteresowanych, jedzenie nie straciło na jakości, w ramach "przerobienia" klienteli.

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2014, godz. 15:00

• Kubaat3lover 1 recenzja

01.02.2014, 13:19 napisał:

Świetna zupa PHO z wołowiną

Zaproszony przez kolegę, który jest miłośnikiem zupy PHO, wybraliśmy się do Asia Tasty,
    knajpa ma typowy wystrój dla 'chińczyka', ale jest sympatycznie i schludnie.
    W knajpie jest również sklepik z tajskim jedzeniem.

Zupa PHO bardzo dobra, dużo makaronu, wołowiny i przypraw.
    Polecam, ceny w miarę.

• jogobelka 18 recenzji

27.04.2013, 00:57 napisał:

Koniecznie warto odwiedzić!

Asia Tasty powinno być wzorem dla knajp w typie barowym, tym bardziej w typie kuchni chińskiej. Co prawda nie jest to rodzaj kuchni, którą często wybieram, ale potwierdzam wcześniejsze recenzje, że jest to jedna z najlepszych knajp tego typu w W-wie.

Menu jest długie, ale ilość osób, jaka odwiedza to miejsce w ciągu jednego dnia, gwarantuje świeżość naprawdę wszystkich potraw. Swoją drogą, chciałabym poznać tą liczbę (osób), myślę, że jest imponująca.

Ja uwielbiam ich sajgonki, a także krokietki wegetariańskie, to z przystawek. Ponadto mają świetne zupy pho, zarówno z kurczakiem, jak i wołowiną, plus co fajne mają dwa rozmiary zup, na mniejszy i większy apetyt :). Z dań absolutnie rewelacyjny kurczak chrupiący, kurczak Luc Lac, kurczak gong bao, kurczak w bazylii, makarony sojowe z różnymi dodatkami, ale i łosoś na gorącym półmisku, czy kalmary. Naprawdę większość dań jest godna polecenia i spróbowania! Bardzo fajne jest również, to że karta w asia tasty wychodzi również poza tradycyjne menu barowej kuchni chińskiej i możemy spotkać różne inne kombinacje, ale w zbliżonym klimacie.

Chciałabym podkreślić, że nie znam miejsca, w którym można otrzymać jedzenie tak szybko. Od momentu zamówienia nawet przy pełnym lokalu dostajemy wszystko w 3-5 min. Jak jestem bardzo głodna i chcę szybko zjeść, to asia tasty to pewniak :).

Jeśli chodzi o wnętrze, to w kategorii barowej jest naprawdę OK. Trochę duszno, ale niestety miejsce nie jest zbyt duże, a ilość osób i wydawanych potraw robi swoje.

Jeszcze może słowo o cenach, bo są wyjątkowo niskie a porcje ogromne! A jeszcze w połączeniu tego wszystkiego z jakością potraw - naprawdę rewelacja!

O obsłudze wolę się nie wypowiadać, faktycznie nie jest najlepiej. Może dziewczynom jest za gorąco po prostu? ;)

Świetne jedzenie! Naprawdę warto czasem zajrzeć!

Data wizyty w lokalu: 25 kwietnia 2013

• baltazar89 5 recenzji

17.08.2013, 23:18 napisał:

Smaczne jedzenie, smętny wystrój

Wystrój miejsca nie jest, delikatnie mówiąc, zachęcający i jak poszłam tam z chłopakiem, trochę się zdziwiłam :).
    Jedzenie jest jednak smaczne i porcje są bardzo duże! Zamówiłam chrupiącego kurczaka (ok. 14 zł) i dostałam tak dużo jedzenia, że połowę zapakowałam sobie na wynos. Mój chłopak zdecydował się na wieprzowinę po sajgońsku, wg niego szału nie było, ale była OK.

Zdecydowanie polecamy sklepik na tyle restauracji, gdzie obsługa jest miła, a towary są tanie w porównaniu z cenami w supermarketach.

Podsumowując - polecam, ceny nie są wysokie a dania są spore i smaczne, głównym mankamentem jest odstraszający wystrój.

• krzepa 19 recenzji

12.02.2013, 09:09 napisał:

Jeden z lepszych chińczyków

Wnętrze sprawia przyjemne wrażenie, po drugiej stronie lokalu znajduje się sklep z przyprawami azjatyckimi. Co do obsługi to fakt pani za barem jest tak samo ładna jak i naburmuszona :).
    Potrawy przeważnie bardzo dobre i nie na jedno kopyto. Jakościowo jest tu podobnie do Au Lac albo i trochę lepiej. Polecam kaczkę po pekińsku i zupkę pho. Zupka taka jak trzeba, aromatyczna trawą cytrynową i świeżym szczypiorkiem, wołowina może trochę zbyt twardawa do tego pełen zestaw przypraw :).

• SylviaWWA 38 recenzji

15.11.2012, 10:14 napisał:

Jedzenie dobre, obsługa nie

Jestem częstym gościem w Asian Tasty. Polecam pad thai - naprawdę bardzo dobry, oraz kurczaka w czerwonym curry. Nie jadą, kaczki, ale znajomi zachwalają kaczkę po pekińsku. Można zjeść dobrze i całkiem tanio, wystrój jak w większości chińczyków, nie muszę chyba się rozpisywać ;). Natomiast obsługa pozostawia wiele do życzenia, panie zawsze naburmuszone, nie odpowiadają tylko odburkują, traktują klientów jak gorsze zło. Naprawdę dziwię się, że tam jeszcze pracują. No i oczywiście polecam MaLy sklepik na tyłach, można dostać oryginalne azjatyckie produkty, w tym moje ulubione piwo Chang :).

• Silje 10 recenzji

13.11.2012, 20:50 napisał:

Jedzenie pyszne, obsługa tragiczna

Byliśmy dzisiaj z chłopakiem w Asia Tasty, ale nie była to nasza pierwsza w tym miejscu. Dania, które zamówiliśmy to: Wołowina w sosie Sate; moim zdaniem absolutny hit tego miejsca. Kurczaka w miodzie, dobry, ale bardziej zalatywał sosem sojowym niż miodem. Z poprzednich wizyt to kojarzę kurczaka w sosie indyjskim. Również wyśmienite.
    Sprawą, która odrzuca od tego miejsca to obsługa.
    Dziś zanim jaśnie Pani kelnerka przyjęła nasze zamówienie musiała dokładnie w lusterku obejrzeć swój makijaż i napisać smsa. Do wszystkiego dochodzi fakt obgadywania klientów gdy tylko opuszczą lokal.
    Sugeruje szefostwu zmienić obsługę, bo szkoda żeby tak dobre jedzenie się marnowała gdy ludzie przestaną tam gościć przez tak żenujące zachowania.

• Tadeo91 1 recenzja

12.05.2013, 17:42 napisał:

Jedzenie dobre, reszta średnia

Tak jak w tytule, jedzenie rzeczywiście niezłe, jakość do ceny potraw jest na wysokim poziomie. Poza tym duże porcje więc dla głodomora w sam raz.
    Wystrój nie jest może szałowy, ale w takim rodzaju knajpki nie stanowi to dla mnie problemu.
    Z przyjemnością jadałbym tam częściej gdyby nie niemiła obsługa i równie niemiły właściciel.

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2013

• Tishia 12 recenzji

10.07.2012, 12:11 napisał:

Całkiem pozytywnie

Na Halę Mirowską do sklepu azjatyckiego zaglądam bardzo często, ale zawsze jakoś tak wychodziło, że miałam obawy, by zajrzeć do ich baru. Tłumy ludzi jakoś mnie nie przekonywały, ot, po prostu "chińczyk" w centrum... Cóż za pomyłka z mojej strony- naprawdę żałuję, że tak późno dałam się skusić; ale do rzeczy.

Wspólnie ze znajomymi zamówiliśmy:
    - zupy: tom yum i won ton, obie wykonane poprawnie i stosunkowo porządne porcje;
    - dania główne: kurczak pikantny (nieco czosnkowy, ale bardzo dobry), kurczak w czerwonym tajskim curry ( o dziwo bardziej bambusowy jak dla mnie niż curry i w porównaniu do tajskiego sposobu wykonania - bardziej na sucho niż w sosie) oraz makaron sojowy z warzywami.
    Dania główne są już serwowane z dodatkami typu ryż i surówka, lub tylko surówka jak to jest w przypadku makaronu. Wszystko świeże i smaczne, ale na poziomie tylko barowym.
    Ceny 14-18 zł, jak za tak duże porcje - rozsądne. Wystrój przeciętny. Obsługa pomocna, ale faktycznie jakaś taka "zachmurzona", jakby obrażona była.

Data wizyty w lokalu: 29 czerwca 2012, godz. 15:00

• vitalik 68 recenzji

10.12.2011, 13:10 napisał:

Jeden z lepszych chińczyków

Jak na bar, to jest tu bardzo smaczne jedzenie. Duży wybór różnorodnych dań, spróbujcie kurczaka w miodzie, kurczaka w pomarańczach, kurczak po tajsku. Jednym z moim ulubionych dań jest aromatyczny makaron Pad Thai - owe danie tu robią na poziomie prawie restauracyjnym.

Co do rozmiaru porcji, to są one dla mnie największym minusem, bo prawie nigdy nie jestem w stanie zjeść dania do końca. Oczywiście ten minus jest też dużym plusem.

W lokalu jest ciasnawo, duży ruch, obsługa mocno nieobecna, czasem myli się.