Restauracja Szczere Pole

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Sobótka
4.2

ul. Armii Krajowej 6 55-050 Sobótka (pod ślężańskim parkingiem)
tel: (71) 390-47-04
typ lokalu: restauracja typ kuchni: europejska, desery, staropolska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• czuszka 7 recenzji

16.01.2013, 19:31 napisał:

Smakowicie!

Gościłam w restauracji z rodziną. Mogę każdemu polecić i na pewno wrócimy wiosną lub latem, bo dzieci były zafascynowane miejscem i nie chciały wychodzić. Jedzenie pierwsza klasa, krem z pomidorów rewelacyjny, kotleciki zmiótł mój wybredny 3-latek więc wiele nie spróbowałam :) ale sałatka ze szpinaku była świetna. Wszystko pyszne, świeże, wystrój super. Minus za toaletę na zewnątrz, ale to podobno tymczasowe.

• vivoncia 2 recenzje

10.08.2011, 10:43 napisał:

Dobre jedzenie przede wszystkim

Restauracja z widokiem na pobliskie miasteczko, pola i góry. Obecnie w jednej z sal trwa remont, więc czynna jest jedna sala. Można też usiąść na zewnątrz gdzie są ławy i gdzie znajduje się także plac zabaw dla dzieci (wymaga remontu i to koniecznie) z piaskownicą z morskim białym piaskiem.
    Menu zawierało około 10-12 dań (z deserami) i wróżyło nam, że cokolwiek wybierzemy będzie świeże i smaczne. I nie pomyliliśmy się. Wybraliśmy polędwiczki z pęczakiem, spaghetti zielonese (ze świeżym zielonym pesto) oraz pierś z kurczaka. Polędwiczki mięciutkie, kruche i pyszne (trochę mało, bo tylko trzy plastry) spaghetti aromatyczne i pachnące ziołami, kurczak delikatny i smaczny. Do mięs podawana jest sałatka z różnych rodzajów sałat w aromatycznym sosie. Wszystkie dania ozdobione ziołami.
    Na deser naleśnik z mascarpone po prostu rozpływał się w ustach, ciasto lekkie, naleśnik podany był ze świeżymi truskawkami, jagodami, malinami i sokiem chyba z czarnych porzeczek.Także panna cotta okazała się pyszna.
    Ceny dość wysokie jak na okolicę, ale za tę jakość w pełni uzasadnione.
    W czasie, gdy byliśmy lokal zapełnił się rodzinami z dziećmi (pełna sala) i z tego co zauważyłam wszystko znikało z talerzy, a wiadomo jak dzieciom trudno dogodzić. Na pewno wybierzemy się tam jeszcze spróbować kaczki, bo na sąsiednim stole wyglądała pysznie i równie pysznie zniknęła z talerza.

Data wizyty w lokalu: 07 sierpnia 2011, godz. 15:00

• lokotg 2 recenzje

01.08.2011, 12:21 napisał:

Świetna restauracja

Fajna (krótka więc wyspecjalizowana) karta. Świetne dania - spróbowaliśmy kaczki, rosołu, polędwiczek, pasty i kremu z pomidorów. Wszystko świetne, świeże, smaczne, fajnie podane i w dobrej ilości. Do tego gustowny wystrój, bez zbędnego przeładowania, ale też daleki od saloniku pokazowego w stylu IKEA :). Do tego oczywiście piękne położenie u podnóża góry z kilku dziesięciokilometrowym widokiem (widać Wrocław).
    Obsługa - bardzo kontaktowa, naturalna, uczynna i swobodna.
    Wszystko jest dopracowane. Oprócz zabawek i siodełka dla dziecka, jest nawet przewijak w łazience, urządzenie poza zasięgiem mentalnym wielu naszych restauratorów.
    Ceny dość wysokie ("średnia warszawska") ale bez przesady, a biorąc pod uwagę ww. całokształt - jak najbardziej do zaakceptowania!
    Polecam, wpadłem tam po 1.5 rocznej przerwie i nawet na cal nie obniżyli lotów. Gratulacje!

• gosikorka 7 recenzji

30.06.2008, 13:33 napisał:

Rewelacja

Świetne miejsce na odpoczynek po spacerze na Ślęże. Jedzenie rewelacyjne, wszystkie potrawy podawane ze świeżymi ziołami, przepięknie udekorowane. Polecam kotleciki gryczane, mintaja w ziołach i przerewelacyjny krem z pomidorów. Na wspomnienie tego miejsca już zgłodniałam... Chyba już wiem gdzie będę w przyszły weekend :)

• LesnyDziadek 10 recenzji

06.01.2008, 11:30 napisał:

Nareszcie pod Ślężą

Od kilku lat czekałem, aż pod Ślężą pojawi się miejsce, w którym można zjeść coś dobrego w sympatycznej atmosferze. Pojawiło się :) Nazwa oddaje doskonale klimat - powstało "toto" w szczerym polu, na "wygwizdowie", u podnóża parkingu-giganta. Jasna, przeszklona sala (salka raczej, brak miejsca niestety na grupę większą niż 15 -20 osób, zimą, bo latem do dyspozycji spory ogródek), nieco zbyt industrialny klimat wystroju łagodzą sielankowe, bawełniane chyba obrusy.
    Kuchnia, jak się Szczere Pole określa - europejska, i to można śmiało potwierdzić. Znajdzie się i staropolski pęczak, z gulaszem i kiszonym ogórkiem (jak ja się cieszę że znalazłem coś takiego, ostatnio jadłem w wojsku 20 lat temu), i bardzo śródziemnomorskie grzanki (koniecznie spróbujcie jako przekąskę, niespodzianka), i panna cotta na deser.
    Zakwalifikowałem wprawdzie przedział cenowy między 20 a 40 zł, ale śmiało jako danie główne polecić mogę kotleciki z kaszy gryczanej z warzywnym gulaszem (palce lizać, doskonałe połączenie pieczarki i czosnku), za niespełna 18 złotych.
    Kasza gryczana wyśmienita, ziemniaczki poprawne. Ogólnie - widać dobrą rękę kucharza, i kuchnię z prawdziwego zdarzenia - czego z reguły w małych lokalach w turystycznej lokalizacji ze świecą szukać.

Wróżę "polu" powodzenie, już teraz (np wczoraj, pogoda pod psem) w weekend w porze obiadowej lepiej zarezerwować sobie stolik, by nie czekać w kolejce przed wejściem :) Co tu dużo pisać - wczoraj byliśmy pierwszy raz, a dziś jedziemy na poprawkę, mimo, że z domku ładnych parę kilometrów. Jak na razie "Szczere Pole" zostawiło lekko w tyle "Azyl" - o którym - w następnej recenzji.

Nowe w okolicy: Sobótka