Kępa Potocka

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Bielany, Żoliborz
2.5

ul. Gwiaździsta 1 01-651 Warszawa (znany także pod nazwą "U Araba") Stoliczku.pl
tel: 604-326-264, 784-022-170

• Le5zek 397 recenzji

23.03.2014, 19:00 napisał:

Nic się nie zmieniło na lepsze

Pocałowaliśmy klamkę od domofonu w pobliskiej Limonce, udaliśmy się zatem spiesznie w kierunku najbliższego lokalu gdzie serwują transfuzję kofeinową, pora była bowiem już najwyższa aby nie paść na środku chodnika.
    Za kanałem dostrzegłem w oddali lokal zwący się Kępa Potocka,tak bowiem teraz zowie się dawny Pub Arab. Poza nazwą wszystko wygląda tak samo, jak w recenzjach sprzed kilku lat.
    Na zewnątrz grill, obsługa przy bufecie w środku. W zasadzie przy dwóch bufetach naraz, które dodatkowo są zagracone różnymi butelkami, słoikami. Trudno zorientować się, gdzie stoi kolejka tym bardziej że za ladą kilku bezładnie obsługujących. Przed szynkwasem chaos,każdy podchodzi z dowolnej strony.
    Obsługujący nas pan to istne curiosum. Zamawiamy latte i americano z mlekiem. W ripoście słyszę - to ma być cappucino? Nie, szanowny panie - americano i cappucino to NIE jest to samo. Potem równie niezborna pani manipulując przy ekspresie stwierdza, że "zepsuty".
    Po kilku manewrach okazało się, ekspres jednak sprawny, tylko pani nie potrafi go obsługiwać. Po kilku minutach, poza zamówionymi jeszcze sokiem tarczyn i mineralną dostałem 2x americano. Na protest, gdzie jest latte usłyszałem - "bo tak Pan mówił".
    Ręce mi opadły do kolan. Słuchaj uchem, a nie brzuchem. Wziąłem te 2 kawy (były takie sobie), wypiliśmy szybko i polecieliśmy dalej.
    Tak niezbornej i nieprofesjonalnej obsługi dawno już nie widziałem. A oferta standardowa do bólu - kiełbasy, szaszłyki, karkówki, jakieś torty. Ale np.o soku wyciskanym można tylko pomarzyć, tudzież o ciastkach owsianych. Standardowa masówka dla niewymagającego klienta. Lokal żyje z premii lokalizacji ale starania o klienta nie widać. W ciepły dzień do parku i tak przyjdą tłumy.

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014, godz. 12:00

• ewa_tina 848 recenzji

01.09.2011, 11:04 napisał:

Stop!

Kępa Potocka aż się prosi aby "usiać" ją ciekawymi bardziej lub mniej inicjatywami gastronomicznymi. A tutaj... pustynia. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Szczęśliwice stały się nowym zagłębiem kulinarnym (patrz: "Co jest grane" M.Nowak z 19.08.2011), ale mnie w tamte rejony Warszawy jest nie po drodze. Zostaje mi się Śródmieście lub narzekanie... No to sobie ponarzekam. Nic zresztą nowego w stosunku do recenzji cubic'a.

Lokalizacja urokliwa ale sam lokal mało pociągający. Piwo w "plajstiku", banalny grill, mało zainteresowana obsługa... jedyne co przyśpiesza bicie serca to ceny. Zbyt wygórowane za proponowany poziom: jakości dań i serwisu.

Zostaje mi modlić się do św. Mikołaja (nie amerykańskiego Santa Claus) patrona między innymi restauratorów aby w 2012 Kępa Potocka stała się kolejnym "zagłębiem kulinarnym" Warszawy...

• cubic 72 recenzje

27.06.2011, 23:45 napisał:

Dobre miejsca na letnie piwko!

Na piwko zawsze tu można wpaść. Jedzenie jest raczej średnie i lekko drogie. Normalny grill robiony na szybko (szczególnie w weekendy) za cenę 20 kilka złotych. Jedyny problem, że najczęściej chcą lać piwo w plastiku!!! A ja nie dość, że plastikowych kufli nie znoszę, to jeszcze bardziej ich nie znoszę, kiedy płacę za piwo 8 złotych. No ale Arab to Arab i kropka!

• Keddar 248 recenzji

10.08.2010, 08:13 napisał:

Dobry poziom barowy

Bar ten, którego nazwę ciężko ustalić i dopiero obsługa, zapytana szeptem, zdradza ten sekret, jest barem na przyzwoitym poziomie. Jedzenie oferują raczej proste (kiełbasa, karkówka, kaszanka z grilla), choć ostatnio dodali do oferty także m.in. pleskavicę, tortillę i de volaille'a. Ja jednak pozostaję przy kiełbasie (12 zł) lub kaszance (11 zł), do których z automatu otrzymujemy kwaszone ogórki, wczorajszy chleb oraz musztardę i ketchup. Obsługa nie jest ani miła, ani niemiła, ale - co warto podkreślić - bardzo sprawna. No i mają pszenicznego Paulanera. Po bieganiu lub na spotkanie ze znajomymi - jak znalazł.

• cichy82 2 recenzje

13.03.2009, 11:07 napisał:

W zimie słabiutko...

Naszło mnie coś, żeby zjeść obiad w pobliżu domu i trafiłem tutaj. Muszę przyznać, iż nie jestem zachwycony. Karkówka + frytki + mała cola to wydatek rzędu 26 zł. Niemało jak na mięso nie do końca wypieczone. Sosy dostałem dwa, keczup i musztarda w saszetce jak z macdonalda. Wybór ubogi, gdyż oprócz karkówki była jeszcze kiełbasa grillowana i coś jeszcze, natomiast na pewno nie było żadnego szaszłyka czy tym podobnych frykasów. Być może latem się to zmienia, ale w zimie - nie polecam.

• giagia 13 recenzji

29.06.2008, 20:41 napisał:

Warto!

Idealnie miejsce na letnie (i nie tylko) spotkania! Po spacerze w otaczającym parku warto się tam zatrzymać. Świetny klimat, otoczenie, ludzie oraz przepyszne jedzenie z grilla bądź z pieca. Warte polecenia ryby oraz szaszłyk.
    Ceny normalne, nie przesadzone. Miejsce gwarantujące miłe wspomnienia.

• jacek1f 27 recenzji

03.01.2008, 13:39 napisał:

Super miejsce na piwo

Rowerzyści, rolkarze, rodziny całe, single, starsi i młodsi - obowiązkowy przystanek w lato na spacerze na małe piwo i na małe coś z grilla.