Bar Omega

gdzie jesteś? województwo: warmińsko-mazurskie miejscowość: Giżycko
3.7

ul. Olsztyńska 4 11-500 Giżycko
tel: (87) 428-37-63
typ lokalu: bar, bistro typ kuchni: polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Bogra 14 recenzji

24.06.2014, 16:19 napisał:

Dobre miejsce gdy lubi się szeroki wybór dań

W Omedze byłem dwa dni temu. Na pierwszy rzut oka miejsce wyglądało mało zachęcająco. Znajduję się ono nieopodal głównej ulicy Giżycka przy kanale, jednak sądzę, że blokowisko to nie najlepsze miejsce na porządną restaurację.

Na szczęście lokal wewnątrz wygląda już znacznie lepiej. Na wystrój składają się takie rzeczy jak stoliki, telewizor oraz długa lada przed którą stoi się w bardzo wolno idącej kolejce. Czyli ogólnie jak na warunki Giżyckie całkiem nieźle. Najważniejsze, że jest czysto, a stoły szybko są uprzątane. W momencie oczekiwania na obsłużenie przy kasie, można dokładnie zapoznać się z menu wiszącym na ścianie.

Restauracja jest przykładem lokalu typowego dla miejscowości turystycznej. Sposób zamawiania jest adekwatny do bardzo dużej ilości klientów jacy odwiedzają Omegę. Czas oczekiwania na danie to zgodnie z informacją na ścianie przy kasie 35 minut. Mam wrażenie, że to wartość maksymalna, gdyż wydaje mi się, że obiad otrzymałem dużo szybciej.

Z szerokiego zestawu dań proponowanych przez lokal zdecydowałem się, trochę z przymusu (była godzina 16, a już brakowało kilku dań) a trochę z głodu, na wybranie trzech dań. Były to: zupa pomidorowa, pulpety (bardzo ciężko stwierdzić z jakiego dokładnie mięsa), frytki oraz surówka.

Pomidorowa - smaczna, makaron nierozgotowany, porcja nie bardzo duża, ale zdecydowanie pożywna. Cena odpowiednia, 5 zł.
    Pulpet - dwie duże sztuki. Smak bardzo przeciętny. Do tego polewa, również nic szczególnego. 8 zł
    Frytki - dobre i dość dużo. Brak było na nich soli i chwała za to kucharzowi. W końcu to ja mogłem osobiście podjąć decyzję czy chcę posolone czy nie. Wielki plus dla lokalu. Niby taka drobnostka, a jakże istotna dla osób, które nie lubią przesolonych potraw. 5 zł jeśli dobrze pamiętam.
    Surówka - także bez rewelacji. Kilka warzyw takich jak kapusta, ogórek i fasolka. Wszystko pomieszane i pływające w sosie. 5 zł.

Mogę także dodać, że koleżanka zamówiła placek po węgiersku. Nie dokończyła go. Z ciekawości spróbowałem go i zrozumiałem jej decyzję. Nieco zdziwiło mnie to, że danie polecane przez szefa kuchni może być tak źle przyrządzone i niesmaczne. (zbiór mięsa pomieszanego z papryką polane brązowym sosem zawinięte w ciasto do tortilli).

Obsługa lokalu bardzo uprzejma, można otwarcie porozmawiać lub zapytać o poradę kulinarną z Paniami z obsługi. Za to duży plus. Jedzenie zamawia się osobiście dostając numerek przy kasie. Następnie jest się wywoływanym przez kelnerkę chodzącą z daniem i szukającą odbiorcy. Może nie jest to bardzo przyjemne gdy siedzi się ponad godzinę ze znajomymi i spożywa wspólny posiłek, a ktoś ciągle krzyczy nad uchem, ale ma to swój wakacyjny urok.

Toaleta mała, ale czysta. A to najważniejsze.

Jak pisałem, nie zamówiłem czegoś bardzo wyrafinowanego i bardzo trudnego w przyrządzeniu. Jakość jedzenia nie powaliła mnie na kolana, jednakże polecam ten lokal każdej osobie, która chce zjeść duży obiad w małej cenie (za całość zapłaciłem około 20 zł).

Data wizyty w lokalu: 22 czerwca 2014

• martinpl 1 recenzja

07.07.2014, 13:12 napisał:

Polecam gdy ktoś chce zjeść smaczne i w przystępnej cenie

Lokal odwiedziłem ze znajomymi podczas urlopowego wypoczynku w Giżycku, trafiłem do niego po przeczytaniu opinii na gastronautach. Lokal czysty, przyjemny dla oka, siedzieliśmy w ogródku, wszystko poprawnie. Byliśmy w porze obiadowej, sporo ludzi, czas oczekiwania na dania niestety długi, wręcz bardzo długi, od 35 do 45 min. Z jednej strony dobrze to świadczy, że wszystko jest świeże i przygotowywane na miejscu. Obsługa miła. Placek węgierski, który miał być daniem polecanym dobry, poprawny, jednak nie porywa. Za to zupa rybna świetna. Pozostałe dania dobre i bardzo dobre. Byliśmy tam też na drugi dzień, jednak zrezygnowaliśmy po zobaczeniu kolejki i szacunkowym czasie oczekiwania na posiłek. Na pewno w przyszłości odwiedzę to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 03 lipca 2014

• LLol 22 recenzje

07.09.2013, 01:24 napisał:

Dobre miejsce na typowy, ale dobry obiad

Giżycko zaczęło obrastać wieloma punktami żywienia sezonowego, przy których bar Omega stanowi znakomitą i i jak na razie chyba nie do pobicia konkurencję. W dobrych cenach serwowane są dania obiadowe w dość szerokim wyborze. Szybka obsługa niestety nie wystarcza do obsłużenia wielu klientów w porach obiadowego szczytu, niemniej jednak wystrój, bardzo przyzwoita jakość posiłków za niewygórowaną cenę sprawia, iż jest to jedna z ciekawych opcji do wzięcia pod uwagę, zwłaszcza przy dłuższym pobycie. Do tego ładny, przyjemny wystrój. Bar testowałem na zwykłym, ale sporym i smacznym schabowym z ziemniakami i surówką. Wyszedłem, najedzony i zadowolony, choć trafiłem na obiadową kolejkę.

• aniada 7 recenzji

04.07.2013, 21:42 napisał:

Domowe jedzenie...

Dobre miejsce na szybkie jedzenie. Bar dość popularny - w sobotnie popołudnie duża kolejka i długi czas oczekiwania.

Zamówiliśmy:
    - placki pyszne z sosem na ostro - dobre, polecam,
    - bliny z mięsem - mięso nie doprawione, bliny niedopieczone - drugi raz nie zmówiłabym,
    - gołąbki z mięsem i ryżem - swojskie, dobre jedzenie,
    - surówka z buraków - przeciętna.

Będąc jeden dzień w Giżycku można tu wpaść na szybkie, swojskie, jedzenie w przystępnych cenach.

Polecam.

Data wizyty w lokalu: 29 czerwca 2013, godz. 15:15

• Gama 116 recenzji

23.08.2011, 20:54 napisał:

Czy ja wiem

Wieczorową (około 20.00) porą niewiele jest dań do wyboru.
    To co jest, jest zjadliwe, nic ponad to.
    Nie podzielam zachwytów, niestety.
    Żurek strasznie przesolony, pierogi ruskie toną w tłuszczu itp.
    Czas oczekiwania dość długi... mimo mizernej ilości klientów.

• elszynka 3 recenzje

12.07.2012, 06:02 napisał:

Najsmaczniejsze miejsce w Giżycku

Najprościej rzecz ujmując: proste, domowe i bardzo smaczne jedzonko. Pierogi z soczewicą - delikatne ciasto + wyrazisty lekko cebulkowy farsz, placek po cygańsku - wypchany gulaszem mięsnym jak rzadko kiedy (może troszkę za słony), pstrąg z pieca - świeżutki z ziołami.
    Na koniec moje dwa objawienia:
    placki pyszne (czy przepyszne?) - nie pamiętam nazwy, ale na pewno na nią zasługują
    i coś co zawładnęło moim sercem na dobre - surówki! Za 3 zł dostajesz kupę przepysznej surowizny a do wyboru jest ich chyba z 20 :).
    Polecam, bo naprawdę warto! Raz, że jedzonko bardzo dobre, a dwa porcje (za taką cenę) są naprawdę gigantyczne.

Data wizyty w lokalu: 03 lipca 2012

• Aleks_997 1 recenzja

20.08.2012, 14:59 napisał:

OMEGA - rewelacja

Według mnie - najlepszy lokal w Giżycku. Bardzo smaczne jedzenie, niedrogie, porcje duże, śmiało najadaliśmy się całą Rodzinką. Polecam ruskie pierogi oraz bigos. Jedyny minus to czas oczekiwania, ale ilość chętnych na dania serwowane przez OMEGĘ mówi sama za siebie :).

• molcia 56 recenzji

25.08.2010, 16:26 napisał:

Świetny bar

Omega to doskonały bar! W samym centrum, wybór dań ogromny, jedzenie pyszne, bardzo niskie ceny, sprawna obsługa i czysto!
    Powtórzę po poprzednikach: pierogi super! Bardzo smakowały mi te z serem, na słodko (a muszę przyznać, że jako wnuczka mistrza pierogów - mojego dziadka, jestem bardzo wybredna) i ruskie. Jedynie farsz szpinakowy i sos, którym polane były pierogi zbyt czosnkowy. Pyszne surówki (ich też jest wiele, ciężko się zdecydować), z innych dań (zupy, kotlety, wątróbka z cebulka) byliśmy również bardzo zadowoleni.
    Polecam gorąco!

Data wizyty w lokalu: 20 sierpnia 2010, godz. 18:00

• many 12 recenzji

24.09.2010, 12:44 napisał:

Pyyysznie! Bardzo domowo! I bardzo tanio!

Świetne miejsce, niby komunistyczny bar, ale wystrój w środku bardzo fajny, można sobie nawet piwko wypić. Smaki bardzo domowe, Pani obsługująca mnie niezbyt miła, ale było już późno, więc można jej wybaczyć, fajnie, że można zapłacić kartą oraz dowożą na telefon.

Data wizyty w lokalu: 22 września 2010, godz. 20:00

• Rizzo 12 recenzji

21.07.2010, 13:36 napisał:

Nie tylko z sentymentu

Pochodzę z Mazur, całą rodzinę mam w Giżycku i okolicach, więc spędziłam tam mnóstwo czasu. I mimo że moja babcia po wieloletniej praktyce w gastronomii gotuje po mistrzowsku, to jednak zawsze będąc w Giżycku szukam okazji do odwiedzin w Omedze... :). Od niepamiętnych czasów bar trzyma ten sam, niezmiennie wysoki, poziom. To rodzinna firma, od zawsze karmią tam po domowemu, a stali bywalcy czują się tam po prostu jak u siebie albo jak u ukochanej babci, która zawsze podsunie najlepsze jedzonko.
    Na kulinarnej mapie Giżycka Omega jest punktem obowiązkowym dla wszystkich turystów, żeglarzy, wczasowiczów, których portfele nie pękają w szwach, a mają ochotę na pyszne, świeże, przygotowane z pasją i autentyczne domowe jedzenie.
    Z dzieciństwa pamiętam smak racuchów z jabłkami i konfiturą, na które wpadałam "na deser". Do tego oczywiście obowiązkowy kompot wiśniowy.
    Pamiętam pyszną, chudą golonkę z musztardą, którą jadłam z dziadkiem.
    Świetny befsztyk z polędwicy wołowej, wysmażony idealnie tak, jak lubię - miękki i różowy w środku. Takiego nie jadłam już nigdy potem, w żadnej z gastronomicznych sensacji stolicy!
    Jakiś czas temu podawali też świetną zupę gulaszową z kluseczkami i mięsem, która śmiało wystarczała za cały obiad.
    Menu w Omedze zmienia się wprawdzie, ale żelazne pozycje trwają na tablicach od lat - cokolwiek wybierzecie, na pewno nie będziecie rozczarowani. Polecam Omegę każdemu, kto ma ochotę na pyszny i niedrogi obiad, śniadanie, kolację, lunch i jego priorytetem nie jest ekskluzywny wystrój wnętrza. Takie knajpy też w Giżycku znajdziecie, ale zapewniam - jakość podawanych w nich potraw pozostawia wciąż bardzo wiele do życzenia...

Nowe w okolicy: Giżycko