Pub Leżaki

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
2.5

ul. Piwna 48 00-265 Warszawa
tel: (22) 636-39-30
typ lokalu: pub typ kuchni: polska, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• warszawianka34 10 recenzji

13.08.2014, 10:31 napisał:

Oj, cieniutko

Skusił mnie sympatyczny wystrój ogródka na Rynku Starego Miasta. Ale na tym przyjemne wrażenia tego wieczoru się skończyły. Zamówiliśmy przystawki, sałatkę i kilka drinków. Zaczęło się od tego, że bardzo długo czekaliśmy na zamówienie. Początkowo dostaliśmy jedynie część zamówienia, na resztę czekaliśmy ponad 40 minut. Takie czekanie na przystawki, to trochę za długo. Niestety, jakość też nas nie oczarowała. Kurczak w sałatce toskańskiej był gumowaty i trudny do ukrojenia. Smalec bez smaku i do tego z czerstwym pieczywem (to na chleb do smalcu czekaliśmy ponad 40 minut, Pan Kelner przebąkiwał coś pod nosem, że musi ten chleb kupić...?). Nachosy miały być zapiekane z serem, ale może z powodu słabego wzroku nie dostrzegłam tam sera. Garść nachosów za 18 złotych, to lekka przesada. Na końcu wydaliśmy ponad 180 złotych, wyszliśmy niezbyt zadowoleni i najedzeni. Szkoda, bo za podobną sumę można zjeść konkretny posiłek i "połechotać podniebienie" czymś smacznym.

Data wizyty w lokalu: 12 sierpnia 2014

• dodo627 84 recenzje

05.11.2012, 10:58 napisał:

Nie polecam...

Obok pubu "Leżaki" przechodziłam dosć często. W końcu postanowiłam zajrzeć do środka i skorzystać z jego oferty. Do pubu wybrałam się z mamą, która przyjechała zwiedzić stolicę oraz z chłopakiem. Niestety, wybór tego miejsca nie był to zbyt dobrą decyzją, ponieważ w ciasnym wnętrzu ledwo można było się poruszać. Niezrażeni jednak brakiem przestrzeni, wypatrzyliśmy jedyny wolny stolik i usiedliśmy przy nim. Barman przyszedł dość szybko, ale z naszej trójki tylko mój chłopak od razu wiedział co chce zamówić i wybrał grzane wino. My z mamą jeszcze się zastanawiałyśmy. Naczekałyśmy się "trochę" zanim po raz drugi barman podszedł do naszego stolika. Gdy już to zrobił, to oznajmił, że karta jest jednak nieaktualna i podał nam inną. Odszedł (niby na chwilę). Szybko przejrzałam ofertę i wybrałam pierwszy lepszy drink. Wybór padł na pina coladę. Mama zamówiła piwo. I znów czekanie na jedynego w lokalu barmana, a był sobotni wieczór... Po jakimś czasie doczekałam się w końcu realizacji zamówienia. Cenowo bez rewelacji. Wystrój może być. Rozmowy zagłuszała zbyt głośna muzyka, ale to w końcu pub, więc wiedziałam na co się piszę. Jedno jest pewne, drugi raz tam nie pójdę i odradzam wszystkim, którzy chcą odwiedzić to miejsce.

• daria_w 11 recenzji

19.01.2013, 13:20 napisał:

Dramat..!

Dawniej była to moja ulubiona knajpka, którą bardzo często odwiedzałam, ale od kiedy kilka lat temu zmienił się właściciel i obsługa, Pub Leżaki stał się ostatnim miejscem, do którego zaglądam.
    Straszliwy brud (można się przylepić do stolika!), obrzydliwe piwo, nachosy, które miały być z serem na ciepło, były na zimno i bez sera (zamawiając specjalnie o to pytaliśmy!), obsługa kiepska, widać ich mękę na znudzonym i wkurzonym, że ktoś śmiał przyjść, obliczu. Sądząc po ilości osób, która była w tym dniu (piątek- byliśmy sami!) ludzie już się poznali na tym miejscu.

• magda_87 2 recenzje

21.05.2013, 22:34 napisał:

Sympatyczne miejsce

Pub leżaki odkryłam stosunkowo niedawno z koleżankami w noc muzeów. Fajne miejsce, godne polecenia. Na plus fajna miła i zabawna obsługa. Jedzenie ok,, ceny jak na Starówkę normalne. Co do wystroju miejsce z klimatem w drewnie, każdy ma swój gust, ale wygląda ciekawie. Warto odwiedzić ten pub ja będę wracała do tego miejsca.

• ona_gosc 1 recenzja

23.06.2013, 22:50 napisał:

Niezbyt fajne miejsce

Jest lato więc w ten weekend byłam na warszawskiej starówce i odwiedziłam ogródek należący do pubu leżaki. Miejsce nie robi dobrego wrażenia i pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o czystość, zabrudzone obrusy, na podłodze walające się papierki lub serwetki. Obsługa znudzona lub zmęczona pracą. Jedzenie jest nawet ok., ale czeka się dość długo. Wystrój gdyby był porządek było by przyjemnie, ale niestety brak czystości. Zdecydowanie nie polecam tego miejsca.

• JanJan 2 recenzje

21.02.2013, 12:02 napisał:

Mała fajna knajpka

Byłem ostatnio z przyjaciółmi z Anglii na Starówce, odwiedziłem ten Pubik. Nie jest duży, ale sympatyczny. Duże piwo za 5 zł. Wzięliśmy drobne przekąski i wiadomo co piją Anglicy... Na prośbę, bez problemu barman zmienił kanał muzyczny. Jak na Stare Miasto czysto i schludnie. Chyba zmienił się właściciel lub manager. Na pewno nie jest to Wersal, ale miło Spędziłem parę godzin. Czasami warto odwiedzić mniej znane miejsca...
    jan jan

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2013

• olifkak 38 recenzji

23.03.2012, 12:30 napisał:

Nie polecam!

Wpadliśmy tam ze znajomymi późno po pracy, bo to jeden z najdłużej otwartych lokali w okolicy.
    Nieprzyjemne miejsce, niemiła obsługa - z łaski podali nam piwo, ewidentnie byliśmy niemile widziani, chcieli już skończyć zminanę i iść do domu.
    To co najbardziej utkwiło mi w pamięci z tego wypadu do Leżaków - wszędzie było brudno i jakoś tak duszno, nieświeżo. Absolutnie NIE polecam.

• stan81 3 recenzje

17.08.2012, 10:19 napisał:

Omijać, aż obsługa nauczy się obsługiwać i posprzątają

Lokal z potencjałem, dobre miejsce, nawet niebrzydki, ale obsługa jakaś taka...

Trafił nam się zimny i deszczowy dzień. Zamówiliśmy herbatę z krupnikiem, w domyśle z miodowo-korzennym krupnikiem. Dostaliśmy w osobnych kieliszkach zimną białą wódkę Krupnik. Barman nie widział w tym nic złego, nie pomyślał, nie zapytał, może się nie znał, innego nie miał i nic nie mógł zmienić, bo "już nabił na kasę" (jakby to był również nasz problem). Zapytałem go, czy gdyby ktoś zamówił żubrówkę z sokiem jabłkowym, to również podałby żubrówkę białą z braku innej. Odpowiedział "a może i tak".

Zamawialiśmy też grzane piwa. Przyszły razem z grzanym winem, którego nie zamawialiśmy (na rachunku też nieujęte). Kelnerka była jakaś niezadowolona. "To może sama je sobie wypiję" rzuciła, odchodząc z nim od stolika. Grzaniec był słaby - po prostu podgrzane piwo z jakąś przyprawą, zupełnie niesłodki. Doliczono 7,50 zł za obsługę, w skład której wchodziły 2 pomyłki na 2 możliwe.

Na dole brudno, wygląda jak jakiś składzik. Warstwa kurzu na meblach (nie przesadzam), stęchły zapach.

Wszystko tam jest takie jakieś...

Data wizyty w lokalu: 11 sierpnia 2012, godz. 16:00

• parabelka 218 recenzji

26.01.2010, 11:33 napisał:

Szału nie ma

Do Leżaków zabrał mnie kolega. Usiedliśmy w piwniczce, co bardzo źle nastroiło do nas panią kelnerkę, ponieważ musiała nam zapalić światło, żebyśmy się nie pozabijali na schodach. Obsługiwała nas w miarę sprawnie, ale miałam wrażenie, że jestem źródłem jej cierpień, a ja nie lubię kiedy ktoś przeze mnie cierpi.
    Wystrój taki sobie. Ani specjalnie zły, ani specjalnie dobry. Jedzenia nie oceniam, bo nawet nie wiem, czy mają coś w swojej ofercie. W każdym razie, jeśli już muszę gdzieś przysiąść w okolicach starówki, to znam kilka znacznie milszych miejsc.

• addut 2 recenzje

29.01.2011, 11:09 napisał:

Nie polecam

Bardzo niesympatyczna obsługa. Kelnerka, której nie było przy wejściu do lokalu kiedy wchodziliśmy, nie pozwoliła nam wybrać stolika (już po zakupie piwa przy barze) i twierdziła, że możemy usiąść tylko przy wskazanym przez nią stoliku. Wybrała dla nas ciasny stolik, przy którym z trudem mieściliśmy się w 4 osoby. Obok był stolik większy z napisem rezerwacja, jednak na naszą sugestię, że zbliża się 12 i chyba nikt już z tej rezerwacji nie skorzysta, otrzymaliśmy informację, że moglibyśmy tam usiąść gdybyśmy byli w 6 osób :-). Sposób prowadzenia rozmowy bardzo arogancki. Zdecydowanie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 28 stycznia 2011, godz. 23:30