Żołądki Drobiowe

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Dolna Grupa
3.7

ul. Żwirowa 1 86-134 Dolna Grupa (droga A-1 między Świeciem nad Wisłą a Grudziądzem)
tel: (52) 332-57-06
typ lokalu: bar typ kuchni: wielkopolska, regionalna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pralinka007 12 recenzji

01.12.2013, 19:31 napisał:

Dla smakoszy polskiej kuchni

Bar odwiedzamy dość często ze względu na korzystne położenie. Nawet czasami nadkładamy nieco drogi, żeby w porze obiadowej znaleźć się w pobliżu "Żołądków". Byliśmy tam z rodziną kilkanaście razy i tylko jedna potrawa nam "podpadła". Ktoś z nas dostał niedosmażony kotlet mielony, ale pewnie dlatego, że był naprawdę uczciwych rozmiarów. Jest to bar, do którego wbrew pozorom mogą zaglądać nie tylko fani żołądków drobiowych, bo naprawdę wszystko tam jest smaczne. Mój synek zamawia tam zazwyczaj wielki i chrupiący kotlet schabowy; my z mężem delektujemy się pyszną "babciną" czarniną. Wybór jest bogaty i trudny.

• kalkulator 19 recenzji

14.01.2014, 15:02 napisał:

Specjalności nie próbowałem... nadrobimy :)

Co prawda udałem się tam z przeczuciem, że w końcu zakosztuję tych wspaniałych żołądków, o których tu tyle czytałem, jednak jako maniak placka po cygańsku musiałem go zamówić w wersji tradycyjnej (jest też z żołądkami).

Danie kosztowało o ile pamiętam 20 zł, troszkę sporo, jadałem tańsze.

W smaku - jest ok, nie było rewelacji, brakowało mi surówki, którą uwielbiam do placka - z tego co słyszałem od osoby, która poleciła mi lokal surówka powinna być w zestawie - brakowało jej do pełni szczęścia. Ogólnie polecam.

• manjek 1 recenzja

27.02.2014, 18:46 napisał:

Kto jeszcze nie był niech żałuje

Czernina z kluskami i żołądkami, żurek, żołądki z cebulką, żołądki po piracku... te dania otwierają listę cudów, potrafimy z ojcem w podróży służbowej nadłożyć nawet 50 km - żeby wpaść tu na obiad, rewelacyjne polskie smaki, lokal znamy już dobre kilka lat, zawsze jest bardzo smacznie i tanio.

• iPrzemo 7 recenzji

16.08.2013, 19:07 napisał:

Aż serce skacze, gdy te żołądki na talerzu zobaczę ;)

Lokal klasy "niskiej" z jedzeniem klasy "Premium". I jak wierzyć ludziom ? A no warto poczytać co ja i inni piszą, bo miejsce nie przyciąga, gdyż wokół same Auto Komisy. A wśród nich można zjeść coś, co można zapamiętać na kolejne miesiące i przy następnej wycieczce w okolice Grudziądza stajemy tu i jemy. Żołądki drobiowe na milion sposobów. Oczywiście są też inne specjały jak świeżynka, wątróbka, itp. Ale tam się staje, kupuje i jada głównie żołądki - delicja... mniam. Kogo zawiozłem tam lub mu poleciłem, zawsze tam staje i się posila. Ja zaś kupuję sobie 3 porcje do słoika i zjadam w domu ;). Miła Pani kiedyś sugerowała, że jej żołądki jeżdżą z kierowcami nawet do Wielkiej Brytanii ;). W co wierzę. Lokal momentami bywa obskurny, zadymiony. Kilka razy trafiłem na wesele, ale mi i tak podano żołądki. Ci, którzy jadą od Grudziądza/Gdańska mają łatwiej, gdyż muszą uważać, by nie przejechać, bo lokal jest na zakręcie i skręcać zaraz za autokomisem w prawo na parking. Ci jadący od Bydgoszczy do Grudziądza/Gdańska muszą albo nagiąć przepisy, albo zawrócić, gdyż jest tam pas rozdzielający drogę uniemożliwiający skręt. Poza tym w obu przypadkach warto uważać, gdyż lokal jest na łuku i to z górki lub pod nią w zależności, w którą stronę podróżujemy. Widzimy go w ostatniej chwili a za nami sznur aut.
    Więc podam dane GPS z Google by łatwiej trafić: 53.488647, 18.675959.

• kFiat 19 recenzji

08.10.2013, 20:13 napisał:

Zdecydowanie polecam

No i dałem się namówić po przeczytaniu opinii innych gastronautów. Byłem w sobotę, ludzi niewielu, rzut oka w menu i dylemat - co tu wybrać. Pytam Pani za barem czy można zamówić pól porcji - można. Byliśmy we dwoje, więc mogli spróbować 4 rodzajów.
    Zamówiliśmy i po jakiś 5 minutach dania wjechały na stół.
    Żołądki smażone z cebulą - bardzo dobre, choć trochę mało przesmażone.
    Gulasz z żołądków - też pyszny, choć tu znów aż się prosi o dodanie cebuli.
    Żołądki po piracku - w pikantnym sosie - dla mnie bomba.
    Żołądki w sosie koperkowym - ja nie przepadam za koperkiem, dziewczyna zachwycona.
    Podsumowując - dla gustujących w podrobach lokal obowiązkowy.
    Szczerze polecam.

Data wizyty w lokalu: 05 października 2013

• GregoryPork 93 recenzje

19.09.2009, 10:26 napisał:

Warto

To miejsce odwiedziłem wspólnie z bratem dzięki pozytywnym opiniom Gastronautów, mimo sporych korków i niekorzystnego dla nas zjazdu z trasy głównej na Gdańsk. Miejsce rzeczywiście szczególne (choć wystrój przeciętny) i miło się robi na sercu, że są jeszcze takie punkty na mapie z kuchnią jednak niebanalną w swej prostocie. Próbowaliśmy czerniny z żołądków, flaczków z żołądków, żołądków z cebulką i żołądków z sosem bodaj na ostro. Było smacznie. Smacznie, choć tu jedna uwaga - lepiej nie przesadzać z ilością dań z żołądków, bo robi nam się mono menu na stole, co przekłada się na mono smak w ustach. Żołądki drobiowe to nie wielkie odkrycie, raczej coś innego. W menu dostępne także dania klasyczne - m.in. żeberka w sosie własnym.

• lenio 103 recenzje

04.05.2009, 20:51 napisał:

Niech się łączy żołądek z żołądkiem

Często tędy jeżdżę, więc sugestie innych szybko do mnie trafiły. Mimo że sama "restauracja" (takie dumne miano nosi na szyldzie) z zewnątrz nie wygląda zachęcająco. To jeszcze jeden dowód, że "nie wygląd zdobi człowieka". Kucharz (właściciel?) rzeczywiście jest fanem żołądków. Tak się składa, że ja też. Dlatego stwierdzam, warto tutaj się zatrzymać, pod warunkiem, że potraktujesz lokal jako coś w rodzaju bistro. Znakomitego, dodam, bistro. Dlatego też zresztą nie oceniam wystroju, nie oto chodzi w tym miejscu. Dodam tylko, że obiad (a raczej kolację) spożyliśmy w 35 minut od wejścia od baru.

Żołądki w rosole, a raczej rosół z żołądkami obowiązkowy. Nie wiem, czy najlepszy, gdyż czerniny spróbuję następnym razem. Żołądki z cebulką też niezłe (można "regulować" wielkość porcji - super rzecz, gdy 100 g, to minimalne zamówienie). Żołądki w sosie koperkowym niezłe, szkoda tylko że ziemniaki psują trochę wrażenie. Dzieci oczywiście przy zamawianiu odrzuciły pomysł na danie z żołądków, ale ku mojemu zdumieniu, najmłodszy skosztował żołądki w rosole i... "wrąbał" połowę mojej zupy. Następnym razem, na szczęście będę sam. Pozostali konsumowali kotlety z kurczaka, znaczy klasycznie. Bez obaw, też były smaczne.

Uwaga w lokalu obowiązuje częściowa samoobsługa. Znaczy zamawia, płaci i odbiera się sztućce przy barze, ale kelnerka przynosi do stolika zamówione potrawy. Dlatego też obsługi oceniać nie będę, dodam tylko, że przy składaniu zamówienia było bardzo miło i kompetentnie.

• kubel 75 recenzji

17.08.2008, 17:47 napisał:

Jestem wdzięczny za wskazanie

Wypatrzyłem recenzję w poszukiwaniu miejsca na obiad po drodze z Gdańska do Brodnicy. Trudno tu trafić - na drodze nr 1, już za zjazdem na Grudziądz (od strony Gdańska), Dolna Grupa już się kończy. Ale naprawdę warto.
    Czernina jest historyczna. Z kluskami (ja oczywiście wziąłem z dodatkiem żołądków), suszonymi owocami - esencjonalny smak i delikatne kluski. Dla mniej zuchwałych polecam flaki z żołądków. Natomiast żołądki z cebulką są jak dla mnie pomijalne - tylko gotowane, nie podsmażone z duszoną cebulą - bez wyrazu. Córka (5 lat) jadła pierogi z truskawkami i też była zadowolona.

• mundanus 8 recenzji

05.12.2007, 16:33 napisał:

Szaleństwo żołądków w stylu pomorskim

Przydrożny bar dla kierowców, prowadzony przez maniaka żołądków, które przyrządza tu na sto sposobów: w rosole, w potrawce, smażone, w gulaszu, po węgiersku, z cebulą, w czerninie... Czernina, właśnie - to cudne miejsce specjalizuje się również w daniach pomorsko-wielkopolskich. Czernina jest pierwszorzędna, ale również szare kluski ziemniaczane z zasmażaną kiszoną kapustą i skwarkami, zrazy zawijane i mnóstwo innych pysznych potraw, które pamiętam z kuchni mojej babci.

Nowe w okolicy: Dolna Grupa