Restauracja Dębianka

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Nowa Dęba
3.9

ul. ks. H. Łagockiego 64 39-460 Nowa Dęba
tel: (15) 846-39-84
typ lokalu: restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• baryzchelma 103 recenzje

26.09.2014, 18:18 napisał:

Najlepsza knajpa na trasie

Zbaczając nieco z obranego kursu, całkiem przypadkiem trafiliśmy do restauracji Dębianka. Po przekroczeniu progu nie byliśmy entuzjastycznie nastawieni. Ciemne wnętrze, kilka obrazów, siedzenia obite wykładziną, gdyby nie miła kelnerka, która nas przywitała pewnie wyszlibyśmy stąd.

Obsługa - miła, uczynna i bez zarzutu. Ze względu na wczesną godzinę (około 11), zapytałem czy wszystkie pozycje z menu są dostępne. Odpowiedź była godna podziwu i przerażająca - wszystko jest. Zamawiamy - żur polski na zakwasie z kiełbasą wiejską, jajkiem i chrzanem, zupa krem z dyni z nutą imbiru oraz grzankami i prażonym pestkami dyni, jajecznice z pieczarkami i serem żółtym, kawę oraz herbatę zieloną.

Jedzenie - na czekadałeko zostały nam podane własnego wypieku paluszki drożdżowe z dipem ogórkowym - miłe, smaczne i niebanalne.

Żur polski na zakwasie z kiełbasą wiejską, jajkiem i chrzanem - bardzo smaczny i aromatyczny. Kiełbasa dobrej jakości, a jajko ugotowane w punkt. Smaczna zupa.

Zupa krem z dyni z nutą imbiru oraz grzankami i prażonym pestkami dyni - pomyśleliśmy kolejny nudny krem z dyni, a jednak to coś innego. Krem absolutnie idealny, nudna i nieco mdła nuta dyni została złamana imbirem, do tego prażone pestki dyni - super.

Jajecznica z pieczarkami i serem żółtym - jeden ze składników nas wystraszył, a mianowicie ten ser, kompletnie niepotrzebnie. Jajecznica wzorowa, tak można powiedzieć. Ogromna ilość idealnie usmażonych pieczarek i w punkt trafiona jajecznica. Smacznie.

Kawa - smaczna i niewiadomego pochodzenia, z ekspresu - i dobrze!

Herbata zielona - podana w dzbanku, bez żadnych zastrzeżeń.

Jakość/Ceny - odpowiednie i biorąc pod uwagę jakość potraw można rzec atrakcyjne. Żur polski na zakwasie z kiełbasą wiejską, jajkiem i chrzanem - 9,5 zł, zupa krem z dyni z nutą imbiru oraz grzankami i prażonym pestkami dyni - 7,9 zł, jajecznice z pieczarkami i serem żółtym - 10,5 zł, kawa - 4,8 zł, herbata zielona - 4,2 zł.

Miło zatrzymywać się w takich miejscach, droga od razu jest krótsza.

Pozdrawiam.

Data wizyty w lokalu: 10 września 2014

• damianbenjosef 11 recenzji

09.05.2014, 19:59 napisał:

Godny polecenia lokal na krajowej 9-tce

Podzielę się moim wrażeniem z korzystania usług restauracji. Przez 3 dni jadałem tam służbowo obiady. Zdarzyły się też: śniadanko i lekka kolacyjka. Do rzeczy: w pierwszy dzień jadłem tam zupę pomidorową oraz drugie danie składające się z solidnej porcji mięsa (karkówka), surówki i porcji ziemniaków. Drugi dzień to zupa kalafiorowa oraz usmażona pierś kurczaka z surówka i porcją ryżu. Trzeci dzień to rosół z makaronem, pieczone udko z kurczaka, ryż z warzywami i surówka. Obiady smaczne i solidne (jestem dużym chłopcem). Do tego zawsze kompot i wszystko w przystępnej cenie. Śniadanie, które tam spożywałem to nie do końca śniadanie, ale zamówiłem tam gyros i dobrze, że poprosiłem o zmniejszoną porcję, dostałem mięso, frytki, sałatkę i coś tam jeszcze było, ale nie pomne teraz. Bardzo, bardzo smaczne. Na kolację zamówiłem sałatkę z łososiem z grilla - porcja także pomniejszona, ale syta. Lokal godny polecenia, wystrój prosty, ale ciepły i zapraszający do skorzystania z usług. Obsługa szybka, konkretna, udzielająca rabatów. Doczepić się mogę tylko, że kolega jadł pstrąga i pachniał mu mułem... ale jemu zawsze coś nie pasuje. :)

Data wizyty w lokalu: 05 maja 2014

• sindbad 16 recenzji

09.08.2010, 14:24 napisał:

Miłe zaskoczenie

Znalazłem się tutaj trochę przypadkowo. Jechałem krajową "9", a akurat zbliżała się obiadowa pora. Traf chciał, że pierwsza nawinęła się "Dębianka". Wygląd i z zewnątrz, i w środku niczym specjalnym nie przyciąga, ale i nie odstrasza. Czasu nie miałem wiele, więc ograniczyłem się tylko do głównego dania. Wybrałem za to starannie, podobno jedną ze specjalności kuchni - indyka faszerowanego szpinakiem w sosie ze świeżych kurek. Do tego podali krokieciki ziemniaczano-serowe i fasolę szparagową. Wszystko nieźle się skomponowało, a smak indyka ze szpinakiem pozytywnie zaskoczył, podobnie zresztą jak niewygórowana cena.

Nowe w okolicy: Nowa Dęba