Ogródek Pod Jabłoniami

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Augustów

ul. Rybacka 4 16-300 Augustów (Głowne wejście od strony bulwaru nad rzeką Nettą. Dojazd samochodem, wejście i parking od ul. Rybackiej 3 )
tel: 516-025-606
typ lokalu: steak house, restauracja typ kuchni: pizza, międzynarodowa, grill, regionalna, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• marynia95 4 recenzje

22.08.2013, 17:37 napisał:

Sielankowo

Posiłek spożywany na przycumowanym pomoście miał sam w sobie urok. Ale to początek. Obsługa radosna, przyjazna i przesympatyczna. Ale to zrozumiałe, gdy serwuje się takie pyszności. Zupa buraczkowa- delicja. Polędwiczki na słodko- do zakochania. A na koniec sernik - pyszny. Mój mąż był także zachwycony: sandacz w sosie śmietanowo-koperkowym, brokuły w panierce, sałatka z gorgonzolą i gruszką i na koniec obłędna szarlotka na gorąco z lodami. Wszystkie potrawy trafione w 100 procentach. Cudowne.
    Za wszystkie te delicje +wino + kawa + woda + kwas chlebowy zapłaciliśmy nieco ponad 100 zł czyli bardzo sensownie. Na posiłek wcale nie czekaliśmy długo choć gości było całkiem sporo. Obsługa biegała żwawo i jedynie to o czym zapominała to było wycieranie stolików więc ubrudziłam rękaw swojej białej bluzki pozostałością po cudzym obiedzie. Na szczęście plamy dały się odeprać. W toalecie było czysto choć zabrakło ręczników papierowych. Pani kelnerka urzekła mnie, gdy sprzątając z sąsiedniego stolika chlebek po żurku zapytała małą klientkę: "zabrać chlebek czy pokarmisz kaczki i łabędzie? " Oczywiście dziewczynka zdecydowała się na karmienie ptaków i widać było, że jest bardzo szczęśliwa.

Data wizyty w lokalu: 19 sierpnia 2013

• gonia90 2 recenzje

19.08.2013, 15:15 napisał:

Nie jest źle, ale bez rewelacji

W restauracji byłam wczoraj, zachęcona pozytywnymi opiniami w internecie więc postanowiłam lokal sprawdzić. Teraz jak czytam tutaj opinie użytkowników mogę się zgodzić z tym, że to niejednorazowa sytuacja z brakiem niektórych rzeczy z menu. Zamówiliśmy polędwiczki, jedna nadziewana fetą i oliwkami druga na słodko ze śliwką. Moja - nadziewana feta - była sucha i twarda co mnie bardzo rozczarowało. Gdyby nie to ocena była by znacznie wyższa bo sałatka była rewelacyjna. Obsługa całkiem w porządku, choć faktycznie trzeba było trochę poczekać na sprzątniecie pustych talerzy. O! TOALETA istna porażka! Podłoga cała w wodzie (mam nadzieje że to była woda). Polecam przychodzić w kaloszach.

Data wizyty w lokalu: 18 sierpnia 2013, godz. 14:00

• PrzemekeF 2 recenzje

11.08.2013, 15:51 napisał:

Smacznie i z miłą obsługą

Poszedłem tam z rodziną w sumie przypadkiem, lokal z zewnątrz wydawał się drogi. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem w karcie ceny. Standardowe, ani tańsze, ani droższe niż w innych miejscach, w których się stołowałem podczas pobytu w Augustowie. Po zajęciu miejsca przy stoliku podeszła przemiła pani, która nie tylko doradziła, ale jeszcze z uśmiechem przyjęła zamówienie. Samo jedzenie było bardzo dobre. Naprawdę smaczne, ładnie podane i porcja całkiem przyzwoitej wielkości. Polecam, następnym razem będąc w Augustowie na pewno odwiedzę lokal jeszcze raz.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2013

• MMaj 163 recenzje

04.07.2012, 17:17 napisał:

Smaczne pożegnanie ze smażoną rybką...

No i przyszedł w końcu czas na pożegnanie się z Pojezierzem Augustowskim i Pojezierzem Suwalskim. No, a jak można się pożegnać, jeżeli nie smażona rybką!? Przynajmniej w teorii tutaj będzie ona przyrządzona ze świeżo złowionego materiału, a nie to co po powrocie do cywilizacji – z mrożonek (choć też nie ma reguły...).

Kapitan statku polecił nam kilka miejsc, wybieramy Ogródek Pod Jabłoniami, bo po pierwsze, wiemy, gdzie się znajduje i wiemy, że zaparkujemy bez trudu w podwórku od ulicy Rybackiej. Zaparkowaliśmy, wchodzimy na salę – zamawiamy przy barze, bo troszkę nam się spieszy. Ledwie usiedliśmy, na stół podano nam napoje i zaraz po nich zamówioną sałatę grecką z bardzo ciekawym kwaśnym i jednocześnie lekko słodkawym sosem. Nie zdążyliśmy dobrze wbić w nią sztućców, kiedy dostaliśmy zamówione sielawki (ja z surówką z białej kapusty, pieczywkiem i sosem cacyki lub jak kto woli – tzatziki). Sielawa, jak wiadomo, rybą wielką nie jest, więc dostaliśmy po kilka sztuk; trzeba się też troszkę pobawić z usuwaniem kręgosłupa, bo poza nim ości praktycznie nie ma. Rybki świeżutkie, ładnie usmażone na świeżym oleju. Surówka ciekawie doprawiona przyprawami i oliwą z oliwek, a sama kapusta była zmiękczona, jakby potraktowana octem, ale octu czuć nie było (może została sparzona?). Pieczywko ja bym osobiście troszkę bardziej podpiekł – wyglądało na robione na miejscu i miało nieco surowy posmak (jedna z 3 sztuk).

Sałata+danie główne (sielawka+surówka+chlebek)+napoje (zimny+kawa) to wydatek 45 zł. Patrząc na jakość i świeżość potraw – to dość przyzwoita cena. W upalny dzień możliwość zjedzenia na brzegu rzeki Netty może być bezcenna, od wody w końcu podobno "wieje". Obsługa sprawna i uważna. Wystrój to rzecz gustu, bo nie każdemu może się podobać wystawa malarstwa aktów czy artystyczne spojrzenie na "krewetki królewskie w masełku czosnkowym". Na pewno atutem lokalu jest spory ogródek, którego część umieszczona jest na wodzie.

Data wizyty w lokalu: 02 lipca 2012, godz. 17:00

• aranya 2 recenzje

31.07.2013, 12:57 napisał:

Ulubiona w Augustowie

W "Ogródku pod Jabłonkami" zatrzymaliśmy się pierwszy raz na kawie i deserze. Desery jak najbardziej zasmakowały, wzięliśmy różne żeby popróbować. Innym razem spróbowaliśmy dań obiadowych: grillowana pierś kurczaka w sosie porowym i polędwiczki po grecku "niebo w gębie"! Pierś delikatna, soczysta do tego sałatka która była podana na osobnym talerzyku (większa porcja niż standardowo by się spodziewano) z frytkami. Polędwiczki równie delikatne, dobrze doprawione i równie smaczne. Naprawdę miejsce godne polecenia. Obsługa sympatyczna, wystrój ciekawy i ładny widok.

• P_and_B 1 recenzja

14.09.2013, 22:09 napisał:

Pizza smaczna, ale organizacja obsługi kiepska

Położenie restauracji całkiem przyjemne. Miło usiąść nad wodą i coś przekąsić. Zamówiona pizza była smaczna i myślę, że mogę ją polecić innym. Jednak organizacja obsługi - irytująca. Zaskoczeniem było składanie zamówień przy barze i od razu płacenie. Pracownicy wymagają od nieświadomego klienta znajomości numeracji stolików. W środku głośno i duszno.

Data wizyty w lokalu: 14 września 2013, godz. 20:00

• urszula86 30 recenzji

07.11.2012, 12:27 napisał:

Zdecydowanie odradzam

Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tą pseudorestauracją. Zacznijmy od tego, że miano restauracji powinien nosić lokal, który obsługują kelnerzy, a nie taki, przy którym zamówienia składa się przy barze, a następnie podawane są do stolika. Jadłam rosół, a mój partner żurek. Obie zupy okropne, rosół bardzo tłusty. O ile polędwiczki nadziewane fetą i oliwkami były miarę dobre, o tyle lin w sosie śmietanowo-koperkowym beznadziejny, najgorszy jaki jadłam, sos zupełnie bezpłciowy, do tego zważony.
    Jedynym plusem jest położenie lokalu i fajny ogródek z placem zabaw dla dzieci.

• Netta3 24 recenzje

01.08.2012, 17:33 napisał:

Smacznie i miło

To nasza ulubiona augustowska restauracja. Przychodzimy tu przez okrągły rok, najczęściej na pyszne obiady. Nasze ulubione dania to: znakomity placek węgierski; wspaniały chicken filet, czyli grillowana pierś z kurczaka z wyśmienitym sosem porowym; świetny filet z sandacza podawany z masełkiem; rewelacyjna zupa pomidorowa; genialna zupa-krem z dyni. Jeśli ktoś po tych pysznościach miałby siłę na deser, to kuszą cudowne domowe ciasta. My najbardziej lubimy sernik i szarlotkę, a do nich smaczną kawę. Godna polecenia jest pizza, najczęściej wybieramy hawajską. Nie zawiodą się także miłośnicy wina, bo można się tu napić bardzo dobrych win w przystępnych cenach. Obsługa i właściciele są mili, otwarci, uśmiechnięci. Ceny niewygórowane. Do tego wszystkiego latem z ogródka, a zimą z okien restauracji można podziwiać piękną rzekę Nettę. Jak to dobrze, że jest takie miejsce w Augustowie!

Data wizyty w lokalu: 21 lipca 2012

• Zysia 2 recenzje

03.05.2013, 18:47 napisał:

Polędwiczka na słodko skradła me serce

Wybraliśmy się na majówkę do Augustowa. Pierwszy lokal, jaki nam polecono, to właśnie Jabłonki. Miła knajpka z pysznym jedzeniem. Zamówiliśmy polędwiczki na słodko, pierś z kurczaka, pstrąga i sielawy. Szybko je dostaliśmy po zamówieniu, wszystko było świeże i bardzo smaczne, bardzo gorąco polecam. To prawda, jeżeli chce się być szybciej obsłużonym, lepiej podejść do kasy i zamówić, nikomu korona z głowy nie spadnie ;).

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2013, godz. 15:30

• Mats 10 recenzji

23.07.2012, 14:36 napisał:

Przyjemnie i smacznie

Po przeczytaniu opinii innych gastronautów zdecydowaliśmy się odwiedzić Ogródek Pod Jabłoniami w Augustowie. Obiad jedliśmy na pomoście nad wodą, miejsce jest bardzo fajne i spokojne. Obok pływają miejscowe stateczki. Moją ulubioną zupką jest żurek w chlebie - na samą myśl burczy mi w brzuchu i chce się wracać na tę zupkę. Chlebek świeży i chrupiący. W dodatku można się nieźle najeść! Jako przekąskę wzięliśmy skrzydełka z kurczaka w chrupiącej panierce oraz frytki. Skrzydełka naprawdę smaczne i dobrze przypieczone. W dodatku super cena 1,50 zł/szt.! Drugie danie: placki ziemniaczane (4 szt.) - ładne i smaczne oraz placek węgierski, który niestety nie smakował nam tak bardzo jak wcześniejsze dania, ponieważ był zbyt nasączony sosem, taki trochę mdły. Obsługa szyba i sprawna, na jedzenie czekaliśmy dosłownie chwilę :). Warto odwiedzić te miejsce, bo każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. Na pewno jeszcze tu zawitamy! Polecam!

Nowe w okolicy: Augustów