Ogródek Pod Jabłoniami

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Augustów
3.6

ul. Rybacka 4 16-300 Augustów (Głowne wejście od strony bulwaru nad rzeką Nettą. Dojazd samochodem, wejście i parking od ul. Rybackiej 3 )
tel: 516-025-606
typ lokalu: steak house, restauracja typ kuchni: pizza, grill, regionalna, międzynarodowa, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• lukee 8 recenzji

03.08.2014, 11:58 napisał:

Średnia masówka

Będąc na weekend w Augustowie, postanowiliśmy zjeść coś dobrego na mieście (bulwarze). Po długich poszukiwaniach i czytaniu recenzji gastronautów w końcu padło na "Ogródek...". Była pełnia sezonu sobota, dlatego tłumy, brak stolika i nikogo to specjalnie nie zainteresowało gdyż kelnerki uwijają się jak w ukropie - już baliśmy się co to będzie. Ale udało się. Zamówiliśmy po rybce. Raz lin, raz sielawa z frytkami i zestawem surówek. Sielawa dobra, dość duże sztuki jak na tą rybę. Lin natomiast nie smakował, mięso było gumowate, twarde. Na pytanie do kelnerki czy to było odmrażane odpowiedziała z przekonaniem, że nie. Zjadłem bo byłem głodny. Frytki niezłe, ale mało, surówka przeciętna, żonie nie smakowała, sos śmietanowo-koperkowy dziwny... jak dla mnie sztuczny albo z torebki - przekombinowany. Generalnie byliśmy zawiedzeni. Cena za wszystko z 2 piwami - ponad 80 zł - nieadekwatne. Mam wrażenie jakby popadli w rutynę z przekonania, że klient i tak przyjdzie zjeść... ponieważ w Augustowie zbyt mało restauracji na wysokim poziomie.

Data wizyty w lokalu: 26 lipca 2014

• safeandsound 2 recenzje

21.07.2014, 22:08 napisał:

Godne polecenia!

Do Ogródka zaglądam regularnie odkąd przyjeżdżam do Augustowa. Świetne jedzenie, ekspresowa i miła obsługa. Polecam rewelacyjny żurek w chlebie i pomidorową. Jako główne dania polędwiczki wieprzowe ze śliwkami w miodzie. Z resztą próbowałem chyba wszystkie potrawy (oprócz burgera) i wszystkie je mógłbym polecić. Najlepsze miejsce do zjedzenia dobrego posiłku w Augustowie!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• Kasia48 4 recenzje

30.08.2014, 17:02 napisał:

Miłe miejsce

Poszliśmy zachęceni recenzjami. Zupa cebulowa dobra, a sandacz z sosem koperkowym wspaniały, polecam, chociaż nie jestem fanką ryb. Obsługa bardzo miła.

Data wizyty w lokalu: 28 sierpnia 2014

• Clarittka 1 recenzja

25.08.2014, 12:37 napisał:

Pysznie!

Byliśmy tam trzy razy i na pewno tam jeszcze zajdziemy. Za każdym razem zamawialiśmy inną potrawę, wszystkie były suuuper! W szczególności polecam filet w sosie porowym i polędwiczki miodowo-winne, przepyszne! Obsługa miła, wszystko idzie sprawnie, a przy tym ceny są w miarę przyzwoite.
    Polecam!

Data wizyty w lokalu: 25 sierpnia 2014

• donpedros 1 recenzja

13.07.2014, 15:47 napisał:

Ładny wystrój, przeciętne jedzenie

W oczekiwaniu na rejs katamaranem po jeziorku zaprosiłem rodzinę na obiadokolację do w/w restauracji. Zajęliśmy miejsce w ogródku. Czas oczekiwania na kelnerkę 10 minut. Zamówienie - zupa żurek, dwie pizze, dwa piwa i sok. Zupa przyniesiona błyskawicznie w gustownie przygotowanym do tego chlebie - przykryta czapeczką ze skórki chleba. Smak zupy sprawiał wrażenie, że jest zrobiona w sposób "naturalny", niestety nie stopione kostki sera trochę popsuły jej ogólna ocenę: (4). Danie główne - pizza z ananasem oraz druga z rukolą. Ser użyty do jej wyrobu to moim zdaniem albo najtańszy gatunek albo wyrób sero-podobny... W zasadzie obydwie pizze składały się głównie z z sera, a dodatków było mega mało - ocena za pizzę (2). Cena za obiad dla 3 osób znośna. Trochę poirytowałem się odpłatną trampoliną dla dziecka. Jakość obsługi kelnerskiej jest słaba - brak jest podziału na rejony i widać, że kelnerki się gubią.

Data wizyty w lokalu: 07 lipca 2014

• bjustyna 1 recenzja

06.07.2014, 11:49 napisał:

Szybko, sprawnie, smacznie, miło

Przyjemność jedzenia w recenzowanej restauracji mieliśmy wczoraj- bo to w istocie rzeczy była przyjemność. Lokal polecił nam chłopak sprzedający bilety na rejs katamaranem, myśleliśmy, że to zwykłe naganiactwo, wiadomo- pomost przy samej knajpce, więc trzeba zareklamować własny interes.
    Na zewnątrz niestety nie było wolnych miejsc (ergo: chyba smacznie tu karmią), więc ulokowaliśmy się w środku. Krótko o wystroju (zaznaczę, że dla nas nie jest to zasadniczy wyznacznik, ważne, żeby jedzonko smakowało): nie mam pojęcia, jaki jest klucz do aranżacji tego miejsca, chyba maksymalny eklektyzm, jednak ogólne wrażenie bardzo pozytywne- przyjemne, czyste miejsce, choć przyczepię się do toalet - o ile damska była względnie czysta, tak męska to dramat (mokro na podłodze, ktoś poniżej zalecał kalosze i miał rację, jednak było mydło, ręczniki).
    Czekając na rejs, zamówiliśmy pizzę, frytki, frappe, czyli nic wyszukanego, ale nie byliśmy jakoś wilczo głodni. Pizza pojawiła się bardzo szybko, gorąca, prosto z pieca, bardzo smaczna, dodatków nie pożałowano. Mają tylko jeden rozmiar 32 cm, ale najadłam się ja, mąż i 4-latek. Frytki - zaskoczenie - bo wyglądały na robione na miejscu, tj. bardziej typu wedges, chips, czyli takie grubiutkie i bardzo smaczne. Rozczarowaliśmy się natomiast zamówionym frappe- nie wiem czemu jest to sprzedawane pod nazwą frappe, skoro to klasyczny milk shake. My liczyliśmy na kawę, kawy w tym nie było ani grama... Powinni zmienić nazwę w karcie. Ale, jako, że smakowało, nie dyskutowaliśmy z obsługą.
    Co do obsługi- bardzo miła, zamówienie przyjęła pani właścicielka (?) dość charakterystyczna.
    Ogólnie polecamy i następnym razem przy okazji wizyty w Augustowie na pewno tu zajrzymy.
    Jedno, co mi się nie spodobało, to opłata za trampolinę dla dzieciaków- po obiedzie mieliśmy jeszcze chwilkę do rozpoczęcia rejsu, więc syn chciał pobrykać na trampolinie, okazało się, że jest dodatkowo płatna.. .ale to chyba standard w Augustowie. Niemniej dla klientów ogródka powinna być bezpłatna.

Data wizyty w lokalu: 06 lipca 2014

• snacki1 1 recenzja

03.07.2014, 12:28 napisał:

Pysznie, miło i w pięknej scenerii ;)

W dniu wczorajszym byłam na kolacji z mężem w "Ogródku pod Jabłoniami". Z czystym sumieniem polecam wszystkim!!! Jedzenie przepyszne, krótki okres oczekiwania (czekaliśmy niecałe 10 minut). Ludzi mnóstwo, co również świadczy o tym, że jedzenie jest super. Wokół było tylko słychać: pyszne, boskie, mmm itp., bardzo miła obsługa (nawet sama właścicielka odbiera zamówienia). Polecam przede wszystkim polędwiczki nadziewane śliwką w sosie miodowo-winnym, rozpływały się w ustach;). Zamówiliśmy pieczone chlebki z tzatziki (chyba tak to się pisze), kanapkę ze smalcem na przystawkę, na drugie sałatkę z parmezanem i prosciutto i te polędwiczki z frytkami i sałatką, żurek w chlebie oraz sok i lampkę wina i za wszystko zapłaciliśmy 78 zł. Wydaje mi się, że cena była jak najbardziej adekwatna do ilości oraz pyszności potraw ;). Poza tym należy również wspomnieć, iż restauracja ma swój ogródek z widokiem na Kanał Augustowski także piękna sceneria również powinna być doliczona do tej uczty dla podniebienia. Polecam ;).

Data wizyty w lokalu: 02 lipca 2014

• marynia95 4 recenzje

22.08.2013, 17:37 napisał:

Sielankowo

Posiłek spożywany na przycumowanym pomoście miał sam w sobie urok. Ale to początek. Obsługa radosna, przyjazna i przesympatyczna. Ale to zrozumiałe, gdy serwuje się takie pyszności. Zupa buraczkowa- delicja. Polędwiczki na słodko- do zakochania. A na koniec sernik - pyszny. Mój mąż był także zachwycony: sandacz w sosie śmietanowo-koperkowym, brokuły w panierce, sałatka z gorgonzolą i gruszką i na koniec obłędna szarlotka na gorąco z lodami. Wszystkie potrawy trafione w 100 procentach. Cudowne.
    Za wszystkie te delicje +wino + kawa + woda + kwas chlebowy zapłaciliśmy nieco ponad 100 zł czyli bardzo sensownie. Na posiłek wcale nie czekaliśmy długo choć gości było całkiem sporo. Obsługa biegała żwawo i jedynie to o czym zapominała to było wycieranie stolików więc ubrudziłam rękaw swojej białej bluzki pozostałością po cudzym obiedzie. Na szczęście plamy dały się odeprać. W toalecie było czysto choć zabrakło ręczników papierowych. Pani kelnerka urzekła mnie, gdy sprzątając z sąsiedniego stolika chlebek po żurku zapytała małą klientkę: "zabrać chlebek czy pokarmisz kaczki i łabędzie? " Oczywiście dziewczynka zdecydowała się na karmienie ptaków i widać było, że jest bardzo szczęśliwa.

Data wizyty w lokalu: 19 sierpnia 2013

• gonia90 2 recenzje

19.08.2013, 15:15 napisał:

Nie jest źle, ale bez rewelacji

W restauracji byłam wczoraj, zachęcona pozytywnymi opiniami w internecie więc postanowiłam lokal sprawdzić. Teraz jak czytam tutaj opinie użytkowników mogę się zgodzić z tym, że to niejednorazowa sytuacja z brakiem niektórych rzeczy z menu. Zamówiliśmy polędwiczki, jedna nadziewana fetą i oliwkami druga na słodko ze śliwką. Moja - nadziewana feta - była sucha i twarda co mnie bardzo rozczarowało. Gdyby nie to ocena była by znacznie wyższa bo sałatka była rewelacyjna. Obsługa całkiem w porządku, choć faktycznie trzeba było trochę poczekać na sprzątniecie pustych talerzy. O! TOALETA istna porażka! Podłoga cała w wodzie (mam nadzieje że to była woda). Polecam przychodzić w kaloszach.

Data wizyty w lokalu: 18 sierpnia 2013, godz. 14:00

• PrzemekeF 2 recenzje

11.08.2013, 15:51 napisał:

Smacznie i z miłą obsługą

Poszedłem tam z rodziną w sumie przypadkiem, lokal z zewnątrz wydawał się drogi. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem w karcie ceny. Standardowe, ani tańsze, ani droższe niż w innych miejscach, w których się stołowałem podczas pobytu w Augustowie. Po zajęciu miejsca przy stoliku podeszła przemiła pani, która nie tylko doradziła, ale jeszcze z uśmiechem przyjęła zamówienie. Samo jedzenie było bardzo dobre. Naprawdę smaczne, ładnie podane i porcja całkiem przyzwoitej wielkości. Polecam, następnym razem będąc w Augustowie na pewno odwiedzę lokal jeszcze raz.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2013

Nowe w okolicy: Augustów