Restauracja Hana Sushi

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Śródmieście, Wola
3.2

al. Jana Pawła II 82 00-204 Warszawa (CH Arkadia ) Stoliczku.pl
tel: (22) 331-75-18
typ lokalu: bar sushi, restauracja typ kuchni: japońska, sushi cena dania głównego: 40 - 60 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• LadyTurandot 52 recenzje

26.08.2013, 13:26 napisał:

Mniam

Nic innego powiedzieć nie mogę: to po prostu najpyszniejsze sushi w Warszawie. Delikatne, rozpływające się w ustach kąski, miła atmosfera i dobre ceny. Hana to mój numer jeden. Tym bardziej jest mi przykro, gdy muszę zwrócić uwagę na coś, co zepsuło mi ostatni wieczór.

Trafił nam się dobry kelner. Wspaniały. Dowcipkował, ale z klasą, był pomocny i miły. Ideał. Nie każdy miał jednak tyle szczęścia, co my. Dwa sąsiednie stoliki obsługiwała kelnerka. Była głośna, zachowywała się niekulturalnie. Do klientów zwracała się na "ty" oraz pozwalała sobie na różnego rodzaju uwagi. Z tego też powodu między nią a panami z jednego stolika doszło do sprzeczki. Nie wiem o co dokładnie poszło, ale powiedziała " Jak tak będziecie robić, to w Sphinxie będziecie jeść, nie u nas!". Cytuję, bez obrazy dla Sphinxa, spoko knajpa.

Szkoda słów. Wyszliśmy odprowadzani przepraszającym spojrzeniem naszego kelnera. Drodzy właściciele Hany, przeprowadźcie kontrolę personelu.

Data wizyty w lokalu: 21 sierpnia 2013

• David321 3 recenzje

28.07.2014, 12:09 napisał:

Sprawdzone miejsce na solidne zapchanie brzucha

Można narzekać że drogo. I na nic więcej nie warto. To prawda, że kieliszek wina ze śliwek ume kosztuje tutaj tyle, co cała butelka w pobliskim supermarkecie. Udanego wieczoru taki szczegół nie powinien popsuć.

Do HS zachodzę od kilku lat, zamawiam też w dostawie lub na wynos, w przeciwieństwie do konkurencji, jeszcze nigdy się nie naciąłem na krzywo pokrojoną rybę, przeterminowane składniki czy nadmiar octu użyty do przyrządzenia Maki.

Gunkany, Grilled Sake Maki czy Tiger Eye-Rollsy to moje ulubione pozycje, klasyczne Nigiri również dobrze wychodzą, natomiast Sashimi zawsze mi gładko wchodzi. Może to kwestia szczęścia.

Hana serwując "sushi" zawsze solidnie dokłada zarówno imbiru jak i wasabi. Tym też się wyróżnia na tle konkurencji, w mojej opinii na plus.

Yaki Udon (nie wiem czemu targetowany dzieciom) czy Buegi Dulgogi to chyba najlepsze, do tej pory dania na ciepło jakie miałem okazje tam spróbować.

Żeby nie było za cukierkowo, zaraz po wprowadzeniu aplikacji i programu lojalnościowego, wybraliśmy się ze znajomymi. A że każdy miał minimum jednego smartfona, przypadła nam dość konkretna wyżerka za friko. Regulamin programu takiej kwestii nie przewidywał i nie regulował, wiec byliśmy świadkiem spurpurowienia menadżera lokalu i chyba za karę dostaliśmy najpierw kawę, a później zestawy sushi. ;) Ale to naprawdę drobiazg...

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• amy_adams 2 recenzje

29.07.2014, 23:15 napisał:

To chyba jakiś żart...

1. Bardzo drogo za bardzo niewiele. Zamówiłam zestaw lunchowy (najtańszy - jak zobaczyłam kartę to już wiedziałam, że liczą sobie jak z kosmosu) i za 36 zł. otrzymałam Kalifornia maki z paluszkiem krabowym (chyba każdy wie co to oznacza) i rozpadającym się ryżem - wyszłam nienajedzona i wściekła, herbata podana była w dzbanku bez siteczka, przez co fusy wchodziły nam między zęby;
    2. Kelnerka zwracała się do nas na "Ty", ja nie wiem jakie zasady jej na to pozwoliły, ale ja na "Ty" jestem z przyjaciółmi, a nie z nieznajomymi;

Dodam, że uwielbiam sushi i zwiedzamy z moim chłopakiem każde sushi-miejsce jakie uda nam się znaleźć, więc mam rozeznanie, które pozwala mi stwierdzić, że to według mnie była najgorsza i najdroższa suszarnia w jakiej jadłam.

Data wizyty w lokalu: 26 lipca 2014

• xenna-extra 73 recenzje

14.05.2013, 18:31 napisał:

Arkadyjskie wyżywienie

Hana sushi to chyba najbardziej godna polecenia restauracja w Arkadii. Miałam okazję jeść tu na przestrzeni kilku lat i uważam, że w miarę trzyma ona poziom. Są oczywiście plusy i minusy:

Sushi przeważnie bardzo smaczne, choć niekiedy zdarza się, że bardziej "wymagające" ryby jak tuńczyk czy ryby białe były twardawe i ich smak pozostawiał nieco do życzenia. Na plus również zestawy lunchowe (mój faworyt to łosoś teriyaki), ciekawe w smaku i wielkie objętościowo zupy, bardzo smaczna tempura. Ceny do najniższych nie należą, ale wiadomo - jak to w większości suszarni.

Wnętrze raczej w porządku, choć trudno coś szczególnego o nim napisać.

Co do obsługi mam nieco mieszane odczucia. Męska reprezentacja, czyli panowie Hindusi są bardzo profesjonalni i zawsze niezwykle poważni, są tu już dobrych kilka lat. Za to panie zmieniają się tu częściej i łatwo trafić na takie, które totalnie zapomną o kliencie, rachunku, plotkują z przybyłymi do knajpy znajomymi czy też podlizują się na potęgę spożywającym sushi celebrytom. To ostatnie przysparza niezwykle zabawnych scen :).

Kiedyś bardzo lubiłam tu przychodzić, ale z czasem... Jest przecież tyle innych smacznych miejsc z lepszą atmosferą! Choć będąc głodnym w Arkadii chyba najlepiej trafić właśnie tu.

• ewa_tina 848 recenzji

03.10.2012, 17:40 napisał:

W Arkadii nr 2

Zacznę od tego, że Arkadia, która należy do "lepszych" centrów handlowych ups... galerii, ma w mojej ocenie najsłabsze lokale. Długo Hana Sushi było jedynym miejscem wartym wspomnienia. Teraz jest jeszcze Vincent. Nie zmieniło to jednak Hana Sushi. Ani na lepsze ani na gorsze. W porze lunchu dzikie tłumy cywilizowanych garniturowców, omawiających byznesy mniej lub lepiej sytuowanych członków społeczeństwa... i w ich gust i potrzeby owa suszarnia świetnie się wpisuje. Wnętrze jak dla mnie zbyt ciężkie. Pięć lat temu byłoby w porządku dziś brak mi przestrzeni. Podobnie jak sushi czy tempurze brak głębi. Jest po prostu poprawne. Choć ta druga ciut przetrzymana bowiem składniki były zbyt miękkie, a ciasto na granicy definicji słowa "chrupiące". Maki z Kalifornii (żart) udane. Nie za duże, nie za małe. Proporcje w pozostałych makach i nigiri dobre. Brakowało duszy Jiro... Tak... wiem, przesadzam. Za dużo filmów się naoglądałam... i śni mi się sushi.
    Istotnym elementem, który rzutuje na ocenę tego miejsca jest obsługa. Fatalna. Uśmiech pojawiający się na twarzy na krok przed stolikiem, oczekiwanie na kartę, oczekiwanie na płatność, oczekiwanie. Warto wtedy zanurzyć się w Zen z filiżanką jaśminowej. Albo dwoma.

Data wizyty w lokalu: 27 września 2012, godz. 15:00

• marysienkab 5 recenzji

30.11.2013, 17:01 napisał:

Nie polecam

Ja wiem, że nie należy oczekiwać zbyt dużo od restauracji sushi w centrum handlowym. Ale wydaje mi się, że zbyt dużym oczekiwaniem nie jest podstawowa, standardowa, chociażby foodcourtowa jadalność jedzenia w niej podawanego. Niestety Hana Sushi takiej jadalności nie osiągnęło. Zamówiłam ramen - zamiast miłego bulionu dostałam coś, co było rozgotowanym kapuśniakiem, do którego wrzucono zbyt dużo ostrych papryczek. Zbyt dużo. Nie udało mi się nawet zjeść połowy. Dla zabicia smaku ramenu oraz z głodu zamówiłam california maki z pieczonym łososiem. Długo pieczonym łososiem, bardzo długo pieczonym łososiem - może ktoś o nim zapomniał i zostawił w piekarniku na trzy dni? Był przesuszony na wiór, podlany dwiema kroplami sosu teriyaki. Dalej nie próbowałam. Nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 22 listopada 2013, godz. 20:00

• LadyTurandot 52 recenzje

06.02.2013, 18:34 napisał:

Nastrojowo

Hana Sushi to restauracja, która ma wiele do zaoferowania. Poza ładnym lokalem i miłą atmosferą dobre jest tu to, co w restauracji najważniejsze - jedzenie. Przepyszne maki z krewetkami i wspaniała sałatka na przystawkę. Dobre miejsce na kolację.

Data wizyty w lokalu: 02 lutego 2013

• spokojny_czlowiek 1 recenzja

19.02.2014, 12:14 napisał:

Rozczarowana

Jedzenie - jest ok, chociaż znam knajpy, gdzie smakuje dużo lepiej.
    Atmosfera - przyjemnie, ale bez szału, obsługa - fatalna! ostatnio wpadłam tam, żeby coś zjeść, wszystkie stoliki zajęte, oprócz tych które miały rezerwację na godzinę 19.30 lub 20.00, ja wpadłam tam o 18.00, więc zapytałam uprzejmie kelnerki czy mogę usiąść przy jednym ze stolików z rezerwacją, bo ludzie, którzy zrobili rezerwację będą dopiero za półtorej lub dwie godziny. Pani stanowczo odmówiła, tłumacząc się, że przygotowanie zamówienia zajmie im 50 minut, więc nie zdążę zjeść w pozostałe 40 minut... żenada... Bywałam tam nie raz, więc wiem, że przygotowanie zazwyczaj zajmuje dużo mniej czasu... poza tym, jeśli nawet nie zdążyłabym zjeść do wyznaczonej godziny, to na pewno w międzyczasie zwolniłby się inny stolik, przy którym mogłabym usiąść... Personel kompletnie nie dba o klienta, no chyba że się jest celebrytą... Menago lokalu powinien się zastanowić, czy chce mieć takiego pracownika i puste stoliki wolne przez godzinę do dwóch godzin oraz coraz więcej niezadowolonych klientów. Nikomu już nie będę polecać tego miejsca!

• bormarek 2 recenzje

25.07.2013, 09:13 napisał:

Ciągle bym wracał

Hana Sushi, sam długo nie wiedziałem jak zrecenzować to miejsce. Bo to jednak centrum handlowe a praktycznie regułą jest to że takowe centra nie grzeszą jakością posiłków. Uprzednio byłem już raz w lokalu Hana, ale w innym mieście i nie zrobiło na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia ot dobre jedzenie i nic więcej. Ale pewnego dnia zaryzykowałem i wraz z moja żoną weszliśmy. Od progu witał gości Pan który od razu skierował nas do wolnego stolika. Po zajęciu miejsc spytał się czy od razu chcemy coś na start. Każdy zamówił to co chciał i zaczęliśmy wertować kartę. Trafiliśmy kilka ciekawych opcji daliśmy kelnerowi znak że byliśmy gotowi. Każdy zamówił porcję dla siebie. Po chwili pan pojawił się z tzw. czekadełkiem przystawką w formie całkiem smacznej surówki z sezamem. Czekając na zamówienie był czas zerknąć na otoczenie. Przyjemnie urządzone czyste, miejscami jednak uszkodzone jednak było nader zachęcające do tworzenia przyjemnej atmosfery. Po dłuższej chwili do naszego stolika owy Pan wprowadzający nas przyniósł zamówienie. Naszym oczom ukazał się ładne talerze dość przyjemnie udekorowane. Samo sushi zrobione bardzo dobrze wszystko solidne nie rozpadające się. Ryż wyrazisty o dobrej konsystencji. Ryby smaczne i ładnie pachnące. Dodatkowo całość maków udekorowana bliżej nie znaną mi kruszonką i ciemnym sosem. Wszystkie dania było zrobione tak jak powinny żadne ze smaków tła (Ryż) nie dominowało wszystkie proporcje idealne. Porcje bardzo przyzwoite co prawda nie jeden się przyczepi że za mało. Ale to nie jest miejsce gdzie trzeba koniecznie się nażreć. Tylko smakować. Podsumowując Hana według mnie jest miejscem gdzie na pewno można regularnie zaglądać. Jak do tej pory nie mam nic do zarzucania.

• psikoszka 55 recenzji

30.07.2012, 13:11 napisał:

Obsługa do zmiany, lokal do czyszczenia

Piątkowa wizyta w Hana Sushi w Arkadii skłoniła nas do głębszych refleksji nad zawodem kelnera, a raczej dociekaniem, dlaczego na wykonywanie tej profesji decydują się osoby zupełnie do niej nieprzygotowane i niedouczone. Siedzieliśmy przy niestartym (po poprzednich klientach) stole, czekając na menu. Podeszła kelnerka, stołu nie starła, złożyliśmy zamówienia. Zapytałam o zimną (w domyśle - mrożoną) zieloną herbatę, a w odpowiedzi usłyszałam, że mogę zamówić tradycyjną i poczekać aż mi ostygnie. Pani plamy nie starła. Po kilku minutach przyniosła miseczki z czekadełkami - odkładając je na stół, sos z sałatki się wylał, tworząc kolejną plamę. Kelnerka chce odchodzić - zapytałam, czy mogłaby nam zetrzeć stół, bo tu (pokazuję) są plamy. Pani stwierdza, że to plamy z (położonej przed chwilą) sałatki i... odchodzi. I nie wraca, zostajemy przy poplamionym stole, z czekadełkami, których odechciewa nam się jeść, zamówionym sushi i w popsutym nastroju. I tego wrażenia nie zmienił fakt, że przyniesione później sushi było całkiem smaczne (wzięliśmy zestaw nigiri, californię z krabem i maki z łososiem). Obsługa zepsuła całkowicie opinię o tym lokalu.

Dla porządku jeszcze trzy informacje - wystrój nadgryziony zębem czasu i nieco przykurzony; przy wejściu zwisają smutne draceny w plastikowych doniczkach z hipermarketu. Toaleta taka sobie, a to co było w niej karygodne, to brak mydła. Ceny, w stosunku do tego wszystkiego, zdecydowanie zbyt wysokie. Nie wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2012, godz. 19:30