Restauracja Magnacka

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Baranów Sandomierski
3.6

ul. Zamkowa 20 39-450 Baranów Sandomierski (Zespół Pałcowo-Parkowy)
tel: (15) 811-80-39
typ lokalu: restauracja typ kuchni: europejska, polska, staropolska, regionalna, dworska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• olodum 51 recenzji

22.08.2014, 14:31 napisał:

Królewski Baranów Sandomierski i Chopcie Lasowiackie

Sam kompleks zamkowy jest przepiękny, trochę na uboczu od głównych szlaków... Mieszkańcy Baranowa kochają zarówno zamek i restaurację Magnacką. Z nostalgią opowiadają o jego historii i czasach świetności. Magnacka zasługuję na wysokie noty! Udowadnia, że tradycyjna kuchnia wcale nie musi przegrywać z tą nowoczesną kuchnią 'fusion'. Przede wszystkim polecam gastronautom wyśmienite Chopcie Lasowiackie w porowym sosie (czyli gołąbki z kaszo jaglano i grzybami, łomaszczone łolejem). Wariacje gołąbkowe robione ręcznie przez Lasowiaczki powodują, że następnym razem, będąc w okolicach Sandomierza i Baranowa, też je zamówię. :)

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• jajnick 914 recenzji

01.12.2013, 10:35 napisał:

Chopcie

Magnacka była wczoraj na trasie mojej podróży. Wypatrzyłem ją na gastronautach. Etniczne, oryginalne jedzenie - to przyciąga mnie zawsze. Tym razem owym przyciągającym magnesem okazały się chopcie, czyli regionalne gołąbki z kaszą jaglaną i grzybami. Jak się dowiedziałem od kelnera - danie oferowane w Restauracji Magnackiej - jedynie nawiązuje do tradycyjnej miejscowej potrawy, albowiem tradycyjne chopcie przyrządzane były z liści kapusty kiszonej. Obecnie nikt nie kisi kapusty w takiej postaci, dlatego chopcie przyrządza się z kapusty niekiszonej.
    Chopcie okazały się bardzo smaczne. Kapusta miękka, ale nie rozgotowana - lekko podsmażona. Dwie sztuki chopciów podaje się w towarzystwie gęstego sosu śmietanowo-serowo-porowego. Chopcie z kaszą jaglaną są z pewnością smaczniejsze od klasycznych gołąbków z ryżem.
    Oprócz chopciów w Zamkowej jadłem jeszcze rosół oraz "kiszkę". I muszę przyznać, że kucharz wszystkie te dania przygotował bardzo starannie.
    Atutem Magnackiej jest nie tylko smaczna etniczna kuchnia, ale także - co oczywiste - jej położenie w murach zabytkowego zamku.
    Ceny bardzo uczciwe. Tytułowe chopcie kosztują tylko 15 zł. Polecam zatem Magnacką wszystkim, którzy znajdą się w tej okolicy.

Data wizyty w lokalu: 30 listopada 2013

• pola17 14 recenzji

18.09.2014, 07:47 napisał:

Urok zamku

Oczywiście w restauracji byliśmy przy okazji zwiedzania zamku. Miejsce usytuowane w piwnicach zamkowych, nie grzeszy jakimś ciekawym wystrojem, ale obskurne też nie jest. Kelnerzy dość mili chociaż trzeba było chwilę poczekać bo restauracja była zapełniona gośćmi. Zamówiliśmy rosół z frykadelkami (8 zł), smaczny, prawdziwy, chociaż ja zamieniłabym frykadelki na makaron. Do tego chopcie (o których przeczytałam na gastronautach) i polędwiczki wieprzowe. Chopcie były podane z sosem porowym, a kosztowały 15 zł za 2 sztuki i to duże. Były smaczne, a przede wszystkim były innym daniem niż to co zwykle można zamówić. Fajne było to, że były z inną kaszą niż gryczana co jest naprawdę nie częste w polskich restauracjach. Polędwiczka była w sosie z suszonymi pomidorami (20 zł), do tego frytki (6 zł) i zestaw surówek (7 zł). Danie było dobre, ale niczym szczególnym się nie wyróżniało i cały powyższy zestaw kosztował trochę drogo. Do tego zamówiliśmy jeszcze coś do picia, w tym kawę i miłe zaskoczenie, smaczna kawa była w cenie 5 zł. Podsumowując, restauracja oferuje nierówne dania, jedne smaczne i oryginalne jak chopcie, inne takie sobie i pospolite, ale to restauracja na Zamku i nie można jej pominąć podczas zwiedzania:).

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• Aisha123 6 recenzji

22.07.2014, 21:43 napisał:

Staroświecko z powiewem PRL

Tu też trafiliśmy po przeczytaniu opinii na gastronautach. Piękne otoczenie!! Lokal schludny, wystrój skromny. Stoły nakryte obrusami z poprzedniej epoki, ale czyste. Sztućce rodem z Makro, nędznej jakości, szkoda:(. Obsługa bardzo miła. Niestety zamówionego piwa nie było, coś w karcie widniało. Woda podana bez lodu i cytryny, szkoda:(. Chłodnik pyszny, żurek też bardzo smaczny. Niestety niektórych dań regionalnych nie było. Zamówiliśmy w końcu bliny i pierogi oraz surówki. Dania zostały podane szybko i były smaczne, surówki świeże i dobre. Ogólne wrażenie pozytywne, chociaż wydaje się, że brak jest sprawnego menadżera.

Data wizyty w lokalu: 22 lipca 2014

• LLol 22 recenzje

07.09.2013, 02:30 napisał:

Dobra restauracja

Polędwiczki ze szpinakiem i ziemniakami zamkowymi spełniły dość wysokie wymagania. Jednak żur był już całkiem przeciętny. Niemniej jednak odwiedzając zamek zdecydowanie warto zajść do zamkowej, także, by wrażenia po zwiedzaniu dopełnić rzeczywiście dobrymi smakowymi. Dobra i sprawna obsługa, ale niestety gdy zdarzają się wycieczki, trzeba dłużej poczekać na realizację zamówienia.

• zygdom 32 recenzje

05.10.2013, 22:43 napisał:

Znalezione dzięki Gastronautom

W trasie do Lublina poszukiwałem fajnej knajpki w ciekawej lokalizacji. I znalazłem.
    Lokalizacja priorytetowa. Być może zamek nie jest najpiękniejszy na świecie, ale otoczenie restauracji jest bardzo ładne. Można spokojnie odpocząć podczas podróży.
    Sama restauracja. Bylismy we 4. Zamówiliśmy:
    kotlety schabowe około 15 zł + surówki i ziemniaki lub Chopcie staropolskie (ciekawe, smaczne) też około 15 zł + przystawki.
    Zupy: Żurek (OK), flaczki (zdecydowanie lepsze).
    Obsługa sprawna, dowcipna. Dania smaczne i dobrze podane.
    Sama restauracja rzeczywiście mogłaby być ładniejsza. Ale naprawdę jak Ktoś z Szanownych Recenzentów będzie w okolicy, warto wpaść.

Data wizyty w lokalu: 07 czerwca 2013, godz. 15:00

• nimarha 49 recenzji

17.06.2013, 06:46 napisał:

Na ciastka i kawę warto

Odwiedzając pałac w Baranowie, w zasadzie nie ma się innego wyjścia jak zjeść coś w Magnackiej, bo innych lokali tam nie ma.

Przed rozpoczęciem zwiedzania pałacu mieliśmy jeszcze chwilę, więc usiedliśmy w ogródku magnackiej i zamówiliśmy bardzo dobrą kawkę litewską z adwokatem, szarlotkę i naleśniki z owocami. Szarlotka pyszna – nie na typowym kruchym cieście co było zaskoczeniem, ale w smaku wyśmienita, delikatna i z tego rodzaju co chce się następny kawałek. Naleśniki z wiśniami (a raczej nadzieniem) też smakowite (a przede wszystkim lody dodane do naleśników bardzo dobre, niestety nie dopytałam skąd je mają).

Po zwiedzaniu, przed drogą, chcieliśmy przekąsić jakąś zupę – padło na flaczki drobiowe. Tym razem jedliśmy już w restauracji – w piwnicach, wrażenia dużo gorsze niż w ogródku, bardziej dawne PRL-owskie niż magnackie. Ale zupka była ok. Tylko obsługa nie należy do najszybszych.

• dax74 15 recenzji

25.08.2013, 01:01 napisał:

Po magnacku...

Oczarowany zamkiem w Baranowie Sandomierskim, zdecydowałem się zjeść w tym jakże urokliwym kompleksie.
    Restauracja Magnacka już samą nazwą sugeruje, że możemy spodziewać się iście dworskiej atmosfery.
    Duża sala z arrasami na ścianach i meblami w stylu odpowiadającym miejscu. Do tego pięknie nakryte stoły i muzyka poważna. Atmosfera jak najbardziej przypomina, że jest się w prawdziwym pałacu.
    Jedyny minus to brak klientów, a także samych kelnerów. Czyżby lokal był zamknięty? Ale muzyka nadal gra, a w oddali słychać tylko przesuwanie jakiś pojemników. Czekając 3 minuty na obsługę zdecydowałem się poszukać kart. Na szczęście leżały niedaleko na pięknym dębowym stole, oprawione w skórzane okładki. Menu w sam raz- nie za długie, ale jest w czym wybrać. Jako że ceny nie były szczególnie zachęcające, a rodzinka nie była szczególnie głodna zdecydowaliśmy się na dwa drinki i krem z borowików.
    Ale pojawił się kolejny problem- nadal nie widać kelnerów. Czekam następne 3 minuty wsłuchując się w piękną muzykę. Nareszcie widać kelnerkę maszerującą pewnym krokiem na zewnątrz lokalu. Czyżby się paliło? Co było takie ważne, że zdążyła wyjść na zewnątrz i za chwilę wrócić z powrotem jedynie spoglądając się na nas, ale nie przyjmując zamówienia? Czy odłożone na stole karty i zniecierpliwione miny nie są wystarczającą wskazówką?
    Czekałem kolejne 5 minut, lecz się nie doczekałem, więc ruszyłem do sali obok w kierunku baru chcąc złożyć zamówienie. Ale za ladą również nikogo nie było. Na szczęście drzwi od zaplecza były otwarte i dojrzałem przekładającego beczki z piwem kelnera. Nie tracąc czasu poprosiłem o przyjęcie zamówienia.
    Pan w zielonym kubraku o nienagannej postawie natychmiast podszedł do stołu i przyjął zamówienie przepraszając za zwłokę.
    Po około kilku minutach otrzymaliśmy drinki, a chwilę później zupę.
    Muszę przyznać, że tak dobrego kremu z borowików dawno nie jadłem. Piękna barwa, mocny aromat i kawałki grzybów, a to wszystko uwieńczone kilkoma kroplami żubrówki, która doskonale komponowała się w daniu. Tak dopracowane danie z powrotem wprawiło mnie w dobry nastrój.
    Po posiłku pan w kubraku przyszedł i zapytał się przy może coś jeszcze zaproponować.
    Płacąc na koniec przy barze widziałem jeszcze, czekając na wydruk rachunku, jak obsługa starannie przeciera bawełnianą chustą każdy sztuciec, tak aby nie było na nich żadnej smugi.
    Ostatecznie wyszedłem zadowolony i byłem w stanie zapomnieć o niezbyt dopracowanej obsłudze.
    Mimo że ceny są raczej wygórowane, jakość dań jest również na bardzo wysokim poziomie. Obsługa jest miła i reprezentuje dworskie maniery. Lokalizacja i wystrój jak najbardziej zachęcają do odwiedzenia "Magnackiej". Mam nadzieję, że będzie mi dane jeszcze kiedyś wrócić do tego pięknego miejsca.
    Na koniec mogę jedynie serdecznie polecić lokal.

Data wizyty w lokalu: 19 sierpnia 2013

• adrianicz 6 recenzji

09.05.2013, 13:20 napisał:

Świetne jedzenie z miłą obsługą

Byliśmy gośćmi restauracji Magnackiej na kolacji. Grupa ok. 30 osób została bardzo sprawnie obsłużona, z dodatkowymi "zachciankami" nie było problemów. Panowie kelnerzy i pani kelnerka niewidoczni, ale cały czas obecni. No i jedzenie - rewelacja. Wspaniała kuchnia od przystawki aż po napoje ;). Grupa była zachwycona i przy najbliższej okazji również skorzystamy z gościny restauracji Magnackiej.

Stosunek ceny do jakości jedzenia bez zarzutu.

Jedyny minus to wystrój restauracji, który mógłby być nieco bardziej dystyngowany, jak na restaurację zamkową przystało.

Data wizyty w lokalu: 03 maja 2013

• namit 4 recenzje

31.03.2013, 16:33 napisał:

Polecam, bardzo miła obsługa

Obsługa bardzo dobra. byliśmy co prawda poza sezonem więc trudno określić, co się dzieje jak jest dużo ludzi. Schabowy z ziemniaczkami zapiekanymi udane, rybka również bardzo dobra. Obsługa przyjazna i bardzo profesjonalna.

Nowe w okolicy: Baranów Sandomierski