Pizzeria Piccolo Mondo

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Będzin
3.3

ul. Kniewskiego 5 42-500 Będzin (Osiedle Syberka)
tel: (32) 761-33-11
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• szecherezada 13 recenzji

07.06.2012, 17:29 napisał:

Pachnąca pizzą

Mała, przyjemna knajpka, od wejścia pachnąca pizzą. Pizza naprawdę smaczna, dużo przypraw, czosnku, ogólnie bogata w składniki. Ich średnia jest naprawdę duża i sycąca; ja zjadam z mężem na pół. Sałatki też naprawdę smaczne, nastęnym razem spróbuję lazanii, bo nigdy u nich nie jadłam :). Mogliby troszkę popracować nad klimatem, bo raczej czuje się tam jak w barze piwnym niż w pizzeri, zwłaszcza, że często towarzyszy nam obok pijące alkohol towarzystwo, co nie wpływa pozytywnie na nastrój... Jeśli chodzi o jedzonko, polecam z czystym sumieniem.

Data wizyty w lokalu: 16 maja 2012

• 0623 16 recenzji

16.04.2011, 00:57 napisał:

Przepyszne ciasto!

Znalazłam się tam nieplanowanie, późny sobotni obiad. Z zewnątrz ogródek przed lokalem wyglądał zachęcająco, w środku już średnio. Czysto i schludnie, ale urządzone bez przemyślenia, albo po prostu nie udane. Część starych stolików, część nowych szklanych (dziwny pomysł jak na pizzerię kiedy stół często się "tłuści"). Zamówienie składane przy barze: spaghetti carbonara i pizza szefa. Troszkę czekaliśmy, ale kiedy Pani podała makaron, widać było, że jest świeży, a nie odgrzewany. Bardzo dobry, jak na mój gust trochę zbyt czosnkowy, ale to już kwestia osobista. Makaron był tak syty, że pizze zabraliśmy na wynos. Wydawała się niezbyt duża, ale ciasto...! ciasto ma smak prawdziwego ciasta do pizzy! Kruche, żaden gniot, tak smaczne, że chętnie zjada się "brzegi"... Dobór składników - co kto lubi, ale ten zestaw był całkiem smaczny. Dawno nie jadłam tak pysznej pizzy, pizzeria dostarcza także na telefon, zamawiane do Sosnowca jest ciągle ciepłe i pyszne!

Data wizyty w lokalu: 01 marca 2011, godz. 17:00

• MychaCzarna 1 recenzja

23.06.2010, 09:32 napisał:

Dobra pizza ale...

Mieszkałam w pobliżu tej pizzerii ponad 5 lat i bywałam w niej co najmniej raz w tygodniu. Jednakże patrząc na pizzerię, a raczej smak pizzy muszę stwierdzić, że troszkę się zepsuła. Ciasto tutaj jest bardzo dobrze, ale w ostatnim czasie nie wiem czy z oszczędności czy z czegoś innego świeże składniki są zastępowane słoikowymi tj. np. papryka czy pieczarki.
    W ostatnim czasie zmieniono stoliki i stołki w środku, co bardzo poprawiło wygląd lokalu, ale także i komfort jedzenia posiłku.
    W lato duży ogródek piwny plus do tego sok imbirowy do piwa i nie chce się wychodzić.
    Ale tak jak pisałam ceny ostatnio wzrosły a jakość trochę spadła.
    Z dań próbowanych:
    Pizza Szefa (opisie składników absolutny full wypas) cena jak się nie mylę 26 zł.

Sałatka z małżami - średnia, troszkę sałaty, kilka małży i 4 ćwiartki pomidora, jedynie sos w miarę ok (cena ok.12 zł).

Lasagne po bolońsku - podane mega gorące, jeszcze się piekło w naczyniu cena ok.18 zł.

Pizza z salami -zawszę biorę z podwójną porcją salami, o niebo lepsza.

Ogólnie za 30 zł najesz się we dwie osoby spokojnie.

• ksiec 1 recenzja

01.06.2010, 13:57 napisał:

Świetna pizza, przystępne ceny

Jedna z lepszych pizzerii, jakie znam. Bardzo smaczna pizza, nie żałują dodatków. Ciasto ok. Mały, bardzo ubogi lokal, nie nadaje się zbytnio na oficjalną kolację. Osobiście bardziej polecam dostawę do domu. Pizza jest dowożona gorąca i w krótkim czasie. Minusem może być brak różnych rozmiarów pizzy, zawsze mamy do wyboru jedynie pizzę, którą zakwalifikowałbym jako "średnią".

• longin 157 recenzji

17.10.2007, 08:55 napisał:

Polecam miejsce na pizzę z przyjaciółmi

Jeśli ktoś lubi pizzę na cienkim cieście, to tu znajdzie takową. W lecie ogródek, piwko, kilka rodzajów lazanii i spaghetti. W sumie bardzo miło. A po za tym najlepsza pizza w okolicy.

Nowe w okolicy: Będzin