Piwiarnia Warka

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
3.2

ul. Świętosławska 12 61-840 Poznań Stoliczku.pl
tel: (61) 852-50-29
typ lokalu: oberża typ kuchni: polska, regionalna, przekąski, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• kpreiss6 103 recenzje

10.01.2013, 22:05 napisał:

Miłe zaskoczenie

W Warce byłem nieraz, ale nigdy nie przyszło mi do głowy żeby zamawiać tam coś do jedzenia (no nie licząc frytek może ale to się raczej nie liczy). Wczoraj jednak po paru "zupkach" chmielowych, swoją drogą przedniej jakości, głód mnie dorwał, a że był już wieczór, a ja nie miałem okazji zjeść wcześniej sensownego obiadu, zostałem postawiony przed faktem dokonanym: trzeba zamówić coś z kuchni. Padło na grillowaną pierś z kurczaka w pieczarkach i cebulce, podaną z pieczonymi ziemniaczkami i surówkami. Ku mojemu zaskoczeniu danie bardzo solidne, co ważne porcja naprawdę konkretna. Najbardziej do gustu z tego wszystkiego przypadła mi surówka z ogórków kiszonych ze śmietaną i cebulką, czysta rewelacja. Reszta dobra, może nie obłędna, ale wystarczająco smaczna. Bez dwóch zdań tym daniem zawstydziliby niejedną restaurację z "prawdziwego zdarzenia" znajdującą się w obrębie starego rynku. Kolega zamówił schab bez kości i też był wyraźnie zadowolony. Co do obsługi, bardzo miła i fachowa, nie można się absolutnie przyczepić. Wystrój również jak najbardziej na plus. Na pomeczowy głód jak znalazł, polecam z czystym sumieniem.

Data wizyty w lokalu: 09 stycznia 2013, godz. 18:00

• Manianaaa 65 recenzji

18.07.2012, 12:35 napisał:

Całkiem nieźle

Warka to fajne, niezobowiązujące miejsce na piwko i mecz ze znajomymi. Urządzona w prostym stylu. Efektownie wygląda piwo z metra (jak ktoś chce się poczuć jak w reklamie :)).
    Przy ostatniej wizycie zamówiliśmy tzw. "Metr towarzyski", czyli 10 piw + talerz gorących przekąsek, całość w cenie 75 zł, a więc myślę okazyjnie. Na przekąski składały się m.in. krążki cebulowe, małe sajgonki i grzanki. Jak na produkt gotowy (bo taki na pewno był) smakowało całkiem nieźle. Obsługa ok, bez specjalnego wyróżnienia.

• peszel 8 recenzji

26.02.2013, 13:16 napisał:

Polecam

W Warce pojawiam się 4-5 razy w roku od samego powstania lokalu w 2005 roku. Jak już było wspomniane miejsce jest idealne na spotkanie w większej grupie. Lokal jest duży i dwu poziomowy, a mimo to nie raz wszystkie stoliki są zajęte co samo mówi o popularności w śród ludzi.
    Metr piwa to świetna sprawa, a i duży kufel też niczego sobie ;)
    (można też zamówić pół metra piwa)
    Jeśli chodzi o jedzenie to np. kebab z frytkami był w porządku, z kolei hot-dog nie zachwycał. Zakąski też są okej.
    Do obsługi bym się nie czepiał. Jak się zagada i mają czas to potrafią pożartować, pomogą, doradzą. Nie są nachalni ani chamscy. Mimo że od 2005 przewinęło się już sporo różnych ludzi z obsługi to wspomniany starszy pan jest tam od początku.
    A to że zwrócił uwagę siedzącym dwóm osobom przy stoliku dla sześciu to akurat bardzo dobrze, gdyż kilka razy gdy przyszliśmy ze znajomymi i chcieliśmy usiąść w ogródku większe stoliki były zajęte przez 2 osoby. Są też stoliki dwu osobowe, więc można usiąść tam, a jeśli i one są zajęte to w środku będzie wolne, a nie blokować miejsce dla większej grupy.
    Wystrój jest całkiem fajny, ciekawe są emaliowane tablice. Oświetlenie nie razi i jest w miarę stonowane. Jedynie toalety można by odświeżyć.
    Na wspólny wieczorny wypad ze znajomymi na pogaduchy lub meczyk jak najbardziej polecam.

• pepepepko 2 recenzje

09.07.2012, 19:30 napisał:

Lokal z niemiła obsługą

Knajpa wydawała się przyzwoita, więc postanowiliśmy usiąść i napić się piwka i coś zjeść. Usiedliśmy przed lokalem i zamówliśmy piwko. Podał nam starszy barman. Bardzo niemiły. Zwrócił uwagę, że usiedliśmy przy łączonych stolikach dla sześciu osób. Przecież zajeliśmy dwa miejsca. Odechciało nam się wszystkiego. Proszę Pana, to nie PRL. Tak nie traktuje się klienta. Wypiliśmy piwo i poszliśmy stamtąd.

Data wizyty w lokalu: 07 lipca 2012

• Marique 94 recenzje

05.02.2008, 19:37 napisał:

Lubię :) Szczególnie na meczyk ze znajomymi

Warka jest dla mnie swoiście kultowym miejscem. Duża powierzchnia i spore stoły pozwalają umówić się z większą grupką znajomych, by w miłej atmosferze, przy piwku i smacznych zakąskach móc obejrzeć mecz :)

• TheNavigator 48 recenzji

10.10.2007, 12:47 napisał:

Warka w Wielkopolsce

W telewizyjnej reklamie lokal wyglądał lepiej. Metr piwa Warka w testowaniu okazał się doskonały. Jedzenie już mniej. Golonka Warecka (to odwaga w Poznaniu!) doskonała, dania amerykańskie - żeberka, skrzydełka - podłe. A więc na piwo i owszem, ale raczej bez zakąski.

• Marcin 2 recenzje

22.01.2008, 21:12 napisał:

Warto zawitać

Naprawdę dobre miejsce aby wyjść na piwo lub obejrzeć mecz (wszędzie wiszą przyzwoitej wielkości i jakości telebimy) do tego smaczne zakąski do piwa, ceny standardowe jasna Warka 6 zł , taniej wychodzi kupując pół lub metr tego piwa (odpowiednio 5 lub 10 szt.) Na górze bar, w którym znajdą coś dla siebie amatorzy mocniejszych alkoholi. Często brakuje miejsca, a rezerwacja jest płatna (20 zł od osoby przeznaczone na późniejszą konsumpcje). Generalnie jeśli ktoś chce wypić w zadbanym miejscu z fajnym klimatem dobre piwo, a do tego lubi coś przekąsić lub obejrzeć jakieś ważne wydarzenie sportowe to w okolicach poznańskiego rynku nie znam fajniejszego miejsca.

Nowe w okolicy: Poznań