Restauracja Nowy Świat

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Bielsko-Biała
4.2

ul. 11 Listopada 25/23 43-300 Bielsko-Biała
tel: (33) 816-66-90
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śródziemnomorska, ryby i owoce morza, desery, włoska, polska cena dania głównego: 40 - 60 zł

• vanilia88 99 recenzji

09.09.2014, 19:53 napisał:

Smacznie i poprawnie

Drugim przystankiem w kulinarnej podróży po Bielsku i okolicach był Nowy Świat.
    Wchodząc od razu wyczuwa się, że jest to wyższy poziom (tzw. 40-60). Wystrój piękny, zieleń, lustra, fontanna, jasne barwy. Siedząc pod dachem, człowiek się czuje jakby był w letnim ogródku. Do tego przechadzający się kotek – uroczo.
    Lokal składa się jakby z 3 przestrzeni połączonych ze sobą, ale każda tworzy coś w rodzaju sali.
    Przy wejściu kelnera brak, czego można by było wymagać w restauracji na tym poziomie. Rozglądamy się szukając miejsca, w końcu podchodzimy do baru, gdzie stoją kelnerzy. Pytamy, czy można wybrać miejsce. ‘Mieli Państwo rezerwację?’ Nie mieliśmy. I z 3 sal do wyboru było kilka stolików tylko dostępnych. Moje odczucia były mało przyjemne, nie czułam się miło przyjęta i zaopiekowana.
    Czas na wybór dań. Pierogi z jagnięciną z sosem gorgonzola oraz filet z sandacza na szparagach. Do pierogów jako dodatek wybrałam zasmażaną kapustę, a do ryby Narzeczony wybrał kaszę pikantną z warzywami. Do picia mrożona herbata zielona.
    Czekając na dania otrzymaliśmy czekadełko w postaci tostów z masłem czosnkowym. Smaczne, chrupiące, ale widok chleba zwykłego niezbyt mi pasował i nie był zbyt twórczy.
    Następnie przyszła herbata mrożona, czyli: szklanki wypełnione lodem, plasterkami cytryny i listami mięty i odrobiną cukru oraz imbryczki z parzącą się herbatą zieloną. Dla ułatwienia i bajeru na stoliku wylądował także timer mierzący czas 3 minut potrzebnych do naparzenia się herbacianych liści. Sprytne. Pierwsze 2 szklanki napoju były świetne, dopóki lód się nie stopił i cukier nie skończył.
    Dania zostały podane jednocześnie przez dwóch kelnerów wraz z propozycją świeżo mielonego pieprzu. Oraz podaniem sztućców.
    Pierogi z dużą ilością farszu otoczonym delikatnym i cienkim ciastem, tak dobrym, że aż szkoda że nie było go więcej. Sos i pieprz idealnie podkreślały smak. Kapusta mimo iż była zasmażana nie ociekała tłuszczem, była jędrna.
    Sandacz wyśmienicie przyrządzony, idealnie czasowo przyrządzany, z pomidorkami super smak. Kasza wcale nie była aż tak pikantna jak można by oczekiwać, aczkolwiek smaczna.
    Ogólnie jedzenie wyborne, czuć jakość produktu, zrobione i podane z klasą. Jednocześnie jak to zazwyczaj bywa, im drożej tym mniej na talerzu, także spokojnie można się skusić na przystawkę czy deser. O ile ktoś niespecjalnie liczy, ile to jego portfel wyniesie.
    Rachunek (po który musieliśmy się pofatygować, bo przez dobre kilkanaście minut obsługa się nami nie zainteresowała, kiedy już zabrała talerze) wyniósł 120 zł. A wychodziliśmy z planem, by iść gdzieś jeszcze na dobry deser. Ale o tym w przystanku nr 3.

Data wizyty w lokalu: 08 września 2014

• frequent_flyer 24 recenzje

24.11.2014, 16:30 napisał:

Wysoki poziom

Restaurację "Nowy Świat" odwiedziliśmy dla steków, więc przegląd karty mam niepełny. Ale to co udało nam się skosztować warte jest wysokiej oceny.
    Ciekawy i oryginalny wystrój, stoły oddalone na właściwą odległość umożliwiają rozmowę. Męska obsługa profesjonalna i miła. Karta bogata i urozmaicona, trafi w każdy gust i nastrój.
    Podczas oczekiwania podano grzanki w stylu bruscietta.
    Polska część naszej grupy zaczęła od tatara, niestety podanego w stanie gotowym (zmieszanego), co pozbawia radości doprawiania i wglądu w składniki. Był za to ciekawie podany - pięć małych kulek i smaczne grzanki, i bardzo smaczny.
    Niestety, nie było żurka bielskiego, którym chcieliśmy ugościć cudzoziemca. W zamian wybraliśmy grzybową z prawdziwków, ocenioną wysoko.
    Steki, z dobrej polędwicy, uczciwych rozmiarów, podano prawidłowo - wszystkie równocześnie, wysmażone bezbłędnie zgodnie z życzeniami. Dodatki - sos pieprzowy, grillowane warzywa - też bardzo smaczne.
    Ceny dosyć wysokie, zważywszy, iż wszystkie dodatki do dań głównych są dodatkowo płatne.
    Ale w sumie warte swej ceny. Bardzo wysoki poziom.

Data wizyty w lokalu: 20 listopada 2014

• schlingel 2 recenzje

27.10.2014, 14:58 napisał:

Rewelacyjna karta (win również) i przystające do niej zdolności kuchni

Restauracja "schowana" w głębi bramy kamienicy, od wejścia wita specyficznym klimatem wystroju i przemiłą obsługą.

Menu z nietuzinkowymi daniami i odważnymi połączeniami smaków jednak potrawom bliżej do smaków tradycyjnych niż "laboratoryjnych". Ceny w karcie może trochę wyższe niż przeciętne, ale zapewniam Was, że to co dostaniecie na talerzu całkowicie je uzasadnia.

Francuzka zupa cebulowa... zanim jeszcze wylądowała na stole zapewniła mnie, że jest na prawdziwym smaku, zapach kapitalny, smak, jak się chwile później okazało, również.

Tagliatelle idealnie al dente, pełno świeżych dodatków na talerzu i aromatyczna oliwa. Szynka parmeńska była prawdziwą szynką parmeńską, miękka i pełna aromatu.

Polędwiczki wołowe w sosie borowikowym... idealna konsystencja mięsa i sos redukowany, a nie zagęszczany zasmażką, rewelacja.

Sałatką z grillowaną polędwiczką orzechami pinii i grejpfrutem można się najeść, bardzo solidna porcja wypełniona dodatkami, niebo w gębie.

Generalnie jeżeli tylko ceny nie odstraszą polecam każdemu kto będzie w pobliżu, a nawet dalej, jak na razie, dla mnie, najlepsza restauracja w Bielsku-Białej.

Data wizyty w lokalu: 15 września 2014

• Andreas73 11 recenzji

22.06.2014, 18:43 napisał:

Smak na wysokim poziomie

Zaciekawiony pozytywnymi ocenami wybraliśmy się do Nowego Światu. Miejsce skryte, z dala od zgiełku, wnętrze gustowne, czyste i bez przesadnego folkloru, klimatycznie i elegancko. Na początek krem z prawdziwego, smaczny i esencjonalny, jeżeli ktoś lubi kremy grzybów godny polecenia, danie główne to talerzu z polędwiczki wraz z zapiekanki ziemniaczki i sałata włoska, do tego wybraliśmy sos surowy, danie niepozorne, ale składniki świetnie przyrządzone i dopracowane. Talerzu z polędwiczki wieprzowe, kruche, nie wysuszone i grillowane, idealne z sosem serowym, ziemniaczki, połówki małych, smażone z siekana cebulką, delikatne i przepyszne, sałata lekka i całkiem smaczna. Podana woda w dużej karafce z mięta i cytryna. Ogólne kulinarne wrażenia bardzo pozytywne, obsługa - kelnerzy bardzo uprzejmi i wiedzący jak postępować z gośćmi. całkowite wrażenie bardzo pozytywne. Restauracja godna polecenia.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• kamyczek21 2 recenzje

10.11.2014, 16:27 napisał:

Tak powinna wyglądać gastronomia

Wchodząc do lokalu stwierdzam, że pierwsze wrażenie jest zapraszające, zapach neutralny, co nie jest spotykane w wielu gastronomiach.
    Mogę polecić śledzia w oleju, którego jadłam kilkukrotnie i zawsze smak był powtarzalny - wspaniały. Podają też pyszne kotleciki jagnięce.
    Obsługa bardzo miła. Generalnie restauracja godna polecenia.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• Matulkis 2 recenzje

27.08.2014, 15:10 napisał:

Niezrównana jakość na bielskim rynku kulinarnym :)

Organizowaliśmy wesele w Nowym Świecie. Wszystko zostało przygotowane perfekcyjnie. Manager restauracji jest niezwykle kulturalną i uprzejmą osobą, która w zasadzie zorganizowała wszystko za nas. Mogliśmy dodać do proponowanej przez nas karty dania, które aktualnie nie znajdowały się w menu. Furorę zrobiła saltinbocca cielęca i krem z prawdziwków. Wszystkich zachwycił również tort, z wyglądu mało weselny, ale co najważniejsze naturalny z masą z serka mascarpone z prawdziwą wanilią. Obsługa fantastyczna. Wystrój stołu delikatny, nienachalny i estetyczny. Czuliśmy się tam swobodnie jak w domu. Na pewno będziemy wracać! :).

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• smakowityrex 5 recenzji

25.03.2014, 12:41 napisał:

Jak zawsze niezmienna wysoka jakość

W tej restauracji jadamy bardzo często - z uwagi na fakt, iż pozostaje ona od lat na niezmiennym wysokim poziomie zarówno jeżeli chodzi o jakość serwowanych potraw jak i doskonałą obsługę.
    Wnętrze urządzone z dużym smakiem, przytulne.
    Z karty szczególnie polecić można Tatar z polędwicy wołowej, który przyrządzany jest wg receptury szefa kuchni i jest jednym z najlepszych jakie mieliśmy okazję zjeść. Z dań głównych na pewno na szczególną atencję zasługuje Pieczona kaczka z jabłkami i żurawiną podawana z pysznymi kluseczkami śląskimi oraz Grillowany na lawie wulkanicznej Okoń Morski. Ceny adekwatne do jakości. Gorąco polecamy!

Data wizyty w lokalu: 22 lutego 2014

• Basza 5 recenzji

15.01.2014, 11:08 napisał:

Świetna restauracja

Do tej restauracji trafiliśmy przypadkiem. Po kolacji byliśmy mile zaskoczeni. Obsługa pierwsza klasa, bardzo uprzejma, dyskretna. Każde z zamówionych przez nas dań było bardzo udane, smaczne, największe wrażenie zrobiły na nas pierogi z mięsem z kaczki, delikatne cienkie ciasto z dużą ilością mięsa - mąż był zachwycony. Porcje solidne, można zaspokoić głód. Wystrój bardzo romantyczny, wnętrze przytulne.
    Wybieramy się ponownie, mając nadzieję na podobne, pozytywne doznania smakowe.

• Slanty 45 recenzji

23.03.2013, 15:21 napisał:

Coś się tam zmieniło

Znamy tę restaurację od kilku lat. Zawsze byłam gotowa ją polecić każdemu, zabieraliśmy tam też rodzinę, która przyjechała w odwiedziny - wszyscy nieodmiennie zachwyceni.
    Jednak z żalem stwierdzam, że ostatnie nasze wizyty w Nowym Świecie potwierdziły, że kuchnia się pogorszyła.
    Niby to samo, ale zaczęło być w porównaniu z wybitnym kiedyś, ledwo dobre. Ostatnio stało się nawet tak, że szpinak, który dostałam był tak przesolony, że go w ogóle nie zjadłam. Mam wrażenie, że kelnerzy też chyba czują, że jest inaczej. Opiszę tu dwie sytuacje.
    1) Około 3 lat temu byliśmy tam z rodziną. Kelner zapytał jak smakuje, a moja siostra powiedziała, że przykro jej, ale polędwiczki są twarde i żylaste i nie da się ich zjeść. Kelner wyglądał, jakby mu ktoś przyłożył młotkiem, szybko się opanował, przeprosił i zabrał danie do kuchni; wrócił dość szybko i załatwił sprawę bardziej niż honorowo.
    2) Ostatnio przy tym szpinaku, kelner widział, że tego w zasadzie nie ruszyłam ale nie skomentował, ale za to odjął go od rachunku. Mam wrażenie, że nie chciał mnie o nic pytać.
    Żałuję, ponieważ lubimy to miejsce, a tam teraz nie chodzimy.
    Dzieci zawsze czują się tam dobrze, obsługa z uśmiechem lawiruje między nimi, zawsze jesteśmy miło witani i żegnani, jest profesjonalnie i przyjemnie. Obsługa i kuchnia zawsze były też bardzo elastyczne; kiedy zmieniła się karta i nie było na niej placków ziemniaczanych, to nawet nie zdążyliśmy tego synowi wytłumaczyć, kiedy kelner powiedział, że zrobią bez problemu. To rzadko się zdarza - w wielu restauracjach nadal problemem jest zamówienie połowy porcji, a co dopiero czegoś, czego nie ma w karcie.
    Wystrój bardzo ładny i zawsze jest tam tak jakby było świeżo przewietrzone.
    Nie wiem, czy zmienił się szef kuchni, czy co się stało, ale jakby wszyscy trochę stracili tam część tego, co ich napędzało.
    Życzę Nowemu Światu jak najlepiej. Z całą pewnością za jakiś czas znowu tam wejdziemy, żeby przekonać się czy wrócili do formy. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Data wizyty w lokalu: 16 stycznia 2013

• login2 5 recenzji

27.03.2013, 09:18 napisał:

Restauracja z prawdziwego zdarzenia

Dołączam do grona wiernych fanów restauracji Nowy Świat.
    Wystrój przypominający romantyczny ogród, dużo świeżych kwiatów.
    Kelnerzy uprzejmi, uważni i nienachalni.
    Jedzenie bardzo smaczne, przyrządzane starannie, czuć w nim i widać rękę profesjonalisty. Według mnie, restauracja stawia na dobrej jakości składniki, dania są starannie skomponowane smakowo, nie ma w nich zbędnych dodatków czy nadmiaru przypraw. Szczególnie smakowały nam pierogi z kaczki.
    Ceny zupełnie niewygórowane.

Data wizyty w lokalu: 04 lutego 2013