Restauracja Nowy Świat

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Bielsko-Biała
4.1

ul. 11 Listopada 25/23 43-300 Bielsko-Biała
tel: (33) 816-66-90
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śródziemnomorska, ryby i owoce morza, desery, włoska, polska cena dania głównego: 40 - 60 zł
Korona_button_kw_winner4

• Andreas73 8 recenzji

22.06.2014, 18:43 napisał:

Smak na wysokim poziomie

Zaciekawiony pozytywnymi ocenami wybraliśmy się do Nowego Światu. Miejsce skryte, z dala od zgiełku, wnętrze gustowne, czyste i bez przesadnego folkloru, klimatycznie i elegancko. Na początek krem z prawdziwego, smaczny i esencjonalny, jeżeli ktoś lubi kremy grzybów godny polecenia, danie główne to talerzu z polędwiczki wraz z zapiekanki ziemniaczki i sałata włoska, do tego wybraliśmy sos surowy, danie niepozorne, ale składniki świetnie przyrządzone i dopracowane. Talerzu z polędwiczki wieprzowe, kruche, nie wysuszone i grillowane, idealne z sosem serowym, ziemniaczki, połówki małych, smażone z siekana cebulką, delikatne i przepyszne, sałata lekka i całkiem smaczna. Podana woda w dużej karafce z mięta i cytryna. Ogólne kulinarne wrażenia bardzo pozytywne, obsługa - kelnerzy bardzo uprzejmi i wiedzący jak postępować z gośćmi. całkowite wrażenie bardzo pozytywne. Restauracja godna polecenia.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• smakowityrex 5 recenzji

25.03.2014, 12:41 napisał:

Jak zawsze niezmienna wysoka jakość

W tej restauracji jadamy bardzo często - z uwagi na fakt, iż pozostaje ona od lat na niezmiennym wysokim poziomie zarówno jeżeli chodzi o jakość serwowanych potraw jak i doskonałą obsługę.
    Wnętrze urządzone z dużym smakiem, przytulne.
    Z karty szczególnie polecić można Tatar z polędwicy wołowej, który przyrządzany jest wg receptury szefa kuchni i jest jednym z najlepszych jakie mieliśmy okazję zjeść. Z dań głównych na pewno na szczególną atencję zasługuje Pieczona kaczka z jabłkami i żurawiną podawana z pysznymi kluseczkami śląskimi oraz Grillowany na lawie wulkanicznej Okoń Morski. Ceny adekwatne do jakości. Gorąco polecamy!

Data wizyty w lokalu: 22 lutego 2014

• Basza 5 recenzji

15.01.2014, 11:08 napisał:

Świetna restauracja

Do tej restauracji trafiliśmy przypadkiem. Po kolacji byliśmy mile zaskoczeni. Obsługa pierwsza klasa, bardzo uprzejma, dyskretna. Każde z zamówionych przez nas dań było bardzo udane, smaczne, największe wrażenie zrobiły na nas pierogi z mięsem z kaczki, delikatne cienkie ciasto z dużą ilością mięsa - mąż był zachwycony. Porcje solidne, można zaspokoić głód. Wystrój bardzo romantyczny, wnętrze przytulne.
    Wybieramy się ponownie, mając nadzieję na podobne, pozytywne doznania smakowe.

• Slanty 42 recenzje

23.03.2013, 15:21 napisał:

Coś się tam zmieniło

Znamy tę restaurację od kilku lat. Zawsze byłam gotowa ją polecić każdemu, zabieraliśmy tam też rodzinę, która przyjechała w odwiedziny - wszyscy nieodmiennie zachwyceni.
    Jednak z żalem stwierdzam, że ostatnie nasze wizyty w Nowym Świecie potwierdziły, że kuchnia się pogorszyła.
    Niby to samo, ale zaczęło być w porównaniu z wybitnym kiedyś, ledwo dobre. Ostatnio stało się nawet tak, że szpinak, który dostałam był tak przesolony, że go w ogóle nie zjadłam. Mam wrażenie, że kelnerzy też chyba czują, że jest inaczej. Opiszę tu dwie sytuacje.
    1) Około 3 lat temu byliśmy tam z rodziną. Kelner zapytał jak smakuje, a moja siostra powiedziała, że przykro jej, ale polędwiczki są twarde i żylaste i nie da się ich zjeść. Kelner wyglądał, jakby mu ktoś przyłożył młotkiem, szybko się opanował, przeprosił i zabrał danie do kuchni; wrócił dość szybko i załatwił sprawę bardziej niż honorowo.
    2) Ostatnio przy tym szpinaku, kelner widział, że tego w zasadzie nie ruszyłam ale nie skomentował, ale za to odjął go od rachunku. Mam wrażenie, że nie chciał mnie o nic pytać.
    Żałuję, ponieważ lubimy to miejsce, a tam teraz nie chodzimy.
    Dzieci zawsze czują się tam dobrze, obsługa z uśmiechem lawiruje między nimi, zawsze jesteśmy miło witani i żegnani, jest profesjonalnie i przyjemnie. Obsługa i kuchnia zawsze były też bardzo elastyczne; kiedy zmieniła się karta i nie było na niej placków ziemniaczanych, to nawet nie zdążyliśmy tego synowi wytłumaczyć, kiedy kelner powiedział, że zrobią bez problemu. To rzadko się zdarza - w wielu restauracjach nadal problemem jest zamówienie połowy porcji, a co dopiero czegoś, czego nie ma w karcie.
    Wystrój bardzo ładny i zawsze jest tam tak jakby było świeżo przewietrzone.
    Nie wiem, czy zmienił się szef kuchni, czy co się stało, ale jakby wszyscy trochę stracili tam część tego, co ich napędzało.
    Życzę Nowemu Światu jak najlepiej. Z całą pewnością za jakiś czas znowu tam wejdziemy, żeby przekonać się czy wrócili do formy. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Data wizyty w lokalu: 16 stycznia 2013

• login2 5 recenzji

27.03.2013, 09:18 napisał:

Restauracja z prawdziwego zdarzenia

Dołączam do grona wiernych fanów restauracji Nowy Świat.
    Wystrój przypominający romantyczny ogród, dużo świeżych kwiatów.
    Kelnerzy uprzejmi, uważni i nienachalni.
    Jedzenie bardzo smaczne, przyrządzane starannie, czuć w nim i widać rękę profesjonalisty. Według mnie, restauracja stawia na dobrej jakości składniki, dania są starannie skomponowane smakowo, nie ma w nich zbędnych dodatków czy nadmiaru przypraw. Szczególnie smakowały nam pierogi z kaczki.
    Ceny zupełnie niewygórowane.

Data wizyty w lokalu: 04 lutego 2013

• MarioW 6 recenzji

09.03.2013, 00:02 napisał:

Ciekawe miejsce

Restauracja urządzona w stylu ogrodu, w jasnych barwach i pachnąca kwiatami. Bardzo kobieca i romantyczna. Obsługa kompetentna i miła. Jedzenie bardzo dobre. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 08 marca 2013, godz. 19:00

• makhah 17 recenzji

26.01.2013, 18:12 napisał:

Fantastyczne miejsce!

Byliśmy tam dwa razy i dwa razy byliśmy bardzo zadowoleni. Rewelacyjne jedzenie (jedliśmy makarony), wspaniała obsługa, przemili kelnerzy. Duży wybór dań, wszystko pięknie podane, a wystrój nadaje się zarówno na randkę jak i na niedzielny obiad. Nawet kiedy zjawiliśmy się krótko przed zamknięciem, nikt nie pozwolił nam odczuć, że się spieszy, a my powinniśmy uwijać się z jedzeniem ;).
    Polecam!

• kacha_bb 7 recenzji

03.05.2013, 14:26 napisał:

Uroczy klimat

W restauracji byłam niestety tylko raz i niestety tylko na deserze. Miejsce mnie zupełnie urzekło. Ogromne ilości świeżych kwiatów i dużo dziennego światła, pięknie. Miałam przyjemność spróbowania lodów w sosie z białego pieprzu. Gorąco je polecam. Podanie oraz smak powaliły mnie na kolana. Zupełnie artystyczna kompozycja ze świeżym ananasem oraz bajecznym bratkiem. Lody tylko tam! Wbrew pozorom ceny bardzo przystępne.

• Arkadius 14 recenzji

27.10.2012, 08:54 napisał:

To jednak nie to

Zachęcony pozytywnymi recenzjami, postanowiłem zawitać do tego lokalu z całą rodziną. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wnętrze urządzone z klasą. Daniem poleconym były polędwiczki z dorsza i tu nastąpiło pierwsze rozczarowanie - danie bez smaku i co najgorsze - bez żadnych ziół. Zamówiłem mój ulubiony deser Creme brulee - niestety, to był najgorszy tego typu deser, jaki jadłem w życiu. Nie polecam tej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 01 października 2012

• Anna_Bielsko 2 recenzje

10.04.2013, 11:22 napisał:

Najlepsza restauracja w mieście - czas na zmiany

Bywam w Nowym Świecie od wielu lat. Niewątpliwie przez lata to miejsce nie miało w Bielsku konkurencji. Bardzo dobre jedzenie, zawsze ładnie podane. Karta z pomysłem, nie przesadzona, możliwość zamówienia dań poza kartą. Wielokrotnie spędzałam w tym miejscu rodzinne okazje oraz organizowałam spotkania z klientami. Niestety, ostatnio zauważam tendencję spadkową i bardzo mnie to martwi, bo nie widzę w Bielsku alternatywy dla NŚ.
    Ogromnym atutem tej restauracji była zawsze obsługa, dobrze wyszkoleni kelnerzy pamiętający swoich stałych klientów ich upodobania. Bardzo lubiłam ten styl obsługi z żartem, ale z wyczuciem i w dobrym stylu. Ostatnio zniknęli - widzę co chwilę nowe twarze ze "starej"obsługi zaledwie 2 lub 3 osoby. Ogromna strata. Nowi kelnerzy absolutnie nie wpisują się w klimat restauracji.
    Drugi rzucający się problem to wystrój restauracji. Kilka lat temu po otwarciu robił wrażenie, nadal dobrze czuję się w tych wnętrzach, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Moi znajomi zwrócili ostatnio uwagę na to, że lokal od lat nie był gruntownie odnawiany. To prawda. Toalety wymagają gruntownego remontu, bar po tylu latach też nie wygląda najlepiej, wystrój mocno już zmęczył stałych bywalców, nadmiar figurek, koronek, stroików.
    Stare szyldy, dekoracje lekko nie na czasie, za dużo wszystkiego bez ładu i składu.
    Przy ostatniej mojej wizycie popatrzyłam na NŚ bardziej obiektywnie i zauważyłam, że lokal najzwyczajniej w świecie się zestarzał. Chciałabym aby to miejsce nadal zajmowało pierwsze miejsce na moje liście restauracji oraz wielu innych stałych bywalców. Każde biznes wymaga dbałości o klientów oraz ciągłych inwestycji, właściciele NŚ widocznie o tym zapomnieli i może warto im o tym przypomnieć, bo szkoda byłoby zaprzepaścić tak ciężko wypracowaną opinię na rynku.
    Nadal polecam wszystkim ten lokal jako jeden z najlepszych w Bielsku. Liczę, że moja opinia da do myślenia właścicielom.

Nowe w okolicy: Bielsko-Biała