Mood Cafe Trattoria

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Ochota, Mokotów
3.3

al. Niepodległości 80 02-606 Warszawa (przy Odyńca) Stoliczku.pl
tel: (22) 898-30-03

• ewa_tina 790 recenzji

14.03.2014, 00:46 napisał:

Mają tort ormiański i nie wahają się go używać...

Na temat Trattorii wypowiadać się nie będę bowiem skupiłam się podczas obu wizyt na ofercie Cafe. Sama kawa nie powoduje przyśpieszonego pulsu z zachwytów, ot poprawna kawiarniana kawa, ale gdy pomyślę o ich torcie bezowym lub ormiańskim. Ten pierwszy zachwyca delikatnością bezy. Kto jadł bezy "sklepowe" nigdy nie zrozumie mojego zauroczenia kruchością bezowej struktury. A do tego mocno kawowy i bezczelnie rozkoszny. Do tortu ormiańskiego mam wyraźny sentyment i jakieś skrzywienie przekazane w genach. Jadałam go w Misiance i spod rąk mojej babki. Sporadycznie, ale to nie jest tort na zwykłe okazje. Miodowe ciasto z kawowym kremem, z dodatkiem orzechów i karmelową nutą. Geniusz tego tortu polega na... czasie. Robi się go kilka dni (2-3). A przynajmniej powinno bo tylko wtedy smaki poszczególnych warstw idealnie się połączą. Torty robione są "własnoręcznie" przez zespół Mood Cafe i każdy komplement na ich temat kwitowany jest lekko tajemniczym lecz pełnym dumy uśmiechem. Panie za ladą (częściowo chłodniczą) przemiłe i bardzo pomocne.

Wnętrze w tonacji kawowo-czekoladowej. Stonowane i przyjazne. Wygodne kanapy, choć przy pełnej sali ustawienie bliskie stolików mogłoby przeszkadzać. Małej Zi wszystko się podobało, a zwłaszcza ogromne lampy. Spokojnie jak na niemowlę zjadła swój deserek i z lubością oddała się kontestacji chwili. Tak jak ja.

Data wizyty w lokalu: 12 marca 2014, godz. 13:00

• Kapitanos 54 recenzje

07.01.2014, 22:19 napisał:

Smacznie, ale drogo

Mieszkając już od ok. 1,5 roku w okolicy dopiero niedawno wybrałem się do Mood. Urzeka przede wszystkim klimat, cicho, dyskretnie i spokojnie, w sam raz na randkę, można porozmawiać. Makarony smaczne, aczkolwiek drogie, ceny startuję od 28 zł za te podstawowe pozycje. Jadłem, najbardziej chyba w Polsce popularne, spaghetti bolognese, było jak najbardziej poprawne, ale jak na nic wyszukanego, a za coś takiego uznaję właśnie bolognese, 28 zł to moim skromnym zdaniem lekka przesada.

• Zarcioholiczka 13 recenzji

31.05.2013, 11:18 napisał:

Pizza Primavera i makarony :)

Bardzo lubię tę knajpę dlatego, że ma dobre jedzenie i jest w pobliżu. Raczej nie jest to miejsce na wystawną kolację, ale na spotkanie ze znajomymi albo szybki wypad z mężem jak najbardziej. Można też zamówić na wynos, ale trzeba jednak samemu odebrać. Bardzo lubię tutejsze makarony a spośród pizz moją ulubioną jest pizza primavera z pomidorami i karczochami. Niewielka liczba dodatków+ cienke i smaczne ciasto gwarantują niemal włoski efekt. Na minus przypisuję to, że część lokalu jest jakby zabudowanym namiotem i w zimniejsze dni może być chłodno (zwłaszcza zmarzluchom).

• cvana 81 recenzji

02.11.2012, 14:08 napisał:

Dobre włoskie jedzenie w świetnej lokalizacji

Naczekaliśmy się na nasze zamówienie, ale na szczęście było warto. Pizza okazała się bardzo smaczna, a jeszcze lepsza po skropieniu oliwą, o którą poprosiliśmy kelnerkę. Bardzo ładny wystrój: nowoczesny, ale przytulny. Za to obsługa zupełnie przeciętna i jakby zmęczona.
    Byliśmy tam w roboczy dzień, ale lokal był pełen gości. To dobrze świadczy o jakości serwowanych dań, ale trzeba przyznać, że było trochę głośno i tłoczno. Chętnie bym tam wróciła na spokojniejszą kolację.

• Bella5 5 recenzji

05.08.2013, 13:09 napisał:

Daleko od Włoch i włoskiej kuchni

Lubię przychodzić do Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Odyńca. Tam ożywają moje wspomnienia z lat dziecięcych. Jest czasem gwarno i tłoczno ale to tworzy specyficzną, niepowtarzalną atmosferę tętniącą życiem. Postanowiliśmy wczoraj zjeść w TRATTORII niedzielny obiad. Menu niezmienne od lat - wzbogacone o jedno sezonowe danie z kurkami, boczkiem i serem pleśniowym - jak dla mnie za ciężkie na obecne upały. Wybrałam melona z prosciutto i sałatę z sosem truskawkowym. Sałata była świeża, melon soczysty i dojrzały, ale za to szynki za dużo i do tego najdziwniejszy sos, który nie tylko nie miał smaku (!) ale koloru truskawek. Bruscetta podana na małej i niewygodnej do krojenia deseczce miała twardą grzankę i dopiero dodatkowa porcja oliwy poprawiła jej niskie notowania. Kompletna klapa przyszła wraz z tagliatelle z łososiem i białym sosem z mascarpone - suche kawałki łososia dawno straciły swój delikatny charakter, sos z dużą zawartością tłuszczu - wszystko ciężkie i w złych proporcjach (za dużo łososia, tłuszczu). Z ciężkimi żołądkami nie myśleliśmy już o deserze, stanęło tylko na kawie.
    Szkoda, że pomimo iż kuchnia włoska jest łatwa, lekko strawna (używa się prostych, nieskomplikowanych w składzie sosów do makaronu, prostych zestawów do pizzy itd) i odpowiednia na upalne dni, to w Trattorii tak zjeść się nie udało :((((.

Data wizyty w lokalu: 04 sierpnia 2013

• ekol 4 recenzje

08.12.2012, 12:44 napisał:

Bardzo przyjemna knajpa

Chodzę do niej od paru lat zazwyczaj na przepyszny makaron w sosie truflowym z szynką parmeńską, choć mają także doskonałe pizze. Bardzo przyjemna atmosfera, zwłaszcza w lato, gdy można usiąść w ogródku.

• SKKG1 2 recenzje

04.02.2013, 11:42 napisał:

Kawiarnia - kajmakowe ciasto

Byliśmy tam pierwszy raz. Kajmakowe ciasto całkiem niezłe. Szarlotka na ciepło jak to szarlotka. Babcia piecze na 6, a tu do kawiarni ktoś przywozi na 3+. Obsługa przygotowuje deser i wyciąga to na 4-.
    Natomiast beza tragedia. Jeżeli dzień wcześniej byłbym na zakrapianej imprezie to z bezy bym się ucieszył, bo to i deser i od razu porcja alkoholu i to za dobrą cenę.
    Bałem się jechać samochodem. Dobrze, że metro blisko.
    Całe szczęście, że kawa jest dobra i wszystkie niedociągnięcia ratuje obsługa.
    Wrócę na pewno sprawdzić bezę czy ma odpowiednio promili.

• wangraft 2 recenzje

15.01.2013, 18:59 napisał:

Kawiarnia - dobra kawa, superszarlotka :)

Byłam w tej kawiarni juz kilka razy. Zawsze wyśmienita kawa i superszarlotka.
    Kawiarnia otwarta tylko do 21, ale jeśli masz chęć dłużej posiedzieć, zapraszają na część restauracyjną. Jeden minus - brak rezerwacji :( ale z tym da się żyć.
    Ogólnie polecam, przyjemne miejsce.

Data wizyty w lokalu: 15 stycznia 2013, godz. 18:00

• szulrem 1 recenzja

20.03.2013, 14:34 napisał:

Dziwna włoska restauracja

Witam,
    tym razem piszę o niby to włoskiej restauracji Trattoria na Al. Niepodległości. Pierwsze wrażenie - dziwna sprawa - trochę kawiarnia, trochę restauracja i to pierwsze, czyli kawiarnia ogólnie ok., ale idąc w stronę kuchni, nazwę to po imieniu: straszna pomyłka i brak jakiejkolwiek wiedzy na temat kuchni włoskiej. "Gdzieś dzwoni, ale w jakim kościele"? Kiedy dostajemy pastę, czyli makaron z sosem to wrażenie robi talerz, a nie potrawa. Jest ogromny, ciężki i trochę nie z tej epoki, ale ilość jedzenia podanego na nim za tak duże pieniądze to brak szacunku dla klienta. Dlaczego pasty podawane są tak ciężkie dla ludzkiego układu pokarmowego? Śmietana i jeszcze raz śmietana i te suszone pomidory wszędzie, makabryczne połączenie kaczki ze śmietaną. Może sos z czerwonego wina z dodatkiem żurawiny? I niestety wrażenie kulinarne marne, ale kawki można się napić, więc każdy ma wybór.

Data wizyty w lokalu: 07 marca 2013

• TenBartek 12 recenzji

26.05.2012, 16:53 napisał:

Po prostu solidna kuchnia włoska

Lubię Trattorię.

To miejsce, do którego pasuje zarówno biznesowe spotkanie (w tygodniu), randka czy rodzinny obiad (w weekend). Pobliski Ogród Jordanowski jest wielką uciechą dla mniejszych, którzy nie muszą się nudzić w oczekiwaniu na danie główne. Trochę starsi mają miejsce do poruszania się po sutym obiedzie.

Pizze i makarony to po prostu klasyka. Nie za duże, na smacznym cieście i ze sporym wyborem dodatków.

Warto też spróbować sałatki, które są pełnoprawnym i sycącym daniem głównym dla osób lubiących mniejsze porcje.

Częścią Trattorii jest Mood Cafe - klasa jeśli chodzi o napoje ciepłe i zimne oraz o desery.

To co również mi się podoba to proponowane napoje - poza koncernowymi soczkami z gazem lub bez, można zamówić wyciskane soki (standard) oraz domową lemoniadę (mocno cytrynowa) oraz mrożone herbaty - cytrynową i leśną. Na chłody - herbata "zimowa" z pomarańczami i korzeniami.

Ogólnie miejsce bez zarzutu, utrzymujące od lat wysoki poziom, oczywiście z delikatnymi turbulencjami.

Uwagi, bez których krytyk się nie obejdzie, to:

- dość długi czas oczekiwania, związany z ręczną produkcja pizzy,
    - jedna, koedukacyjna i integracyjna toaleta (płatna dla osób z zewnątrz - z Ogrodu Jordanowskiego 5 zł)
    - (Za) bardzo rodzinna atmosfera - przy ładnej, spacerowej pogodzie spodziewajcie się płaczu, wrzasków i ogólnie gromady dzieci

+ obsługa kelnerska
    + desery z Mood Cafe (polecam torcik Bitter)
    + ogródki - zimowy i letni

Podsumowując - jeśli ktoś, zwłaszcza z Mokotowa lub Ursynowa szuka miejsca na rodzinny obiad i lubi kuchnię włoską, to Trattoria jest idealnym miejscem, do później wielokrotnie się wraca.