Restauracja Royal

gdzie jesteś? województwo: świętokrzyskie miejscowość: Kielce
2.1

ul. Sienkiewicza 13 25-301 Kielce
tel: (41) 344-49-27
typ lokalu: cukiernia, restauracja typ kuchni: desery, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Pomidoro 17 recenzji

05.09.2013, 14:33 napisał:

Turyści zjedli i wyszli zadowoleni

Knajpa wydaje mi się gdzieś w połowie drogi między barem mlecznym a kuchnią fusion. Serwuje obiady za 14 zł typu pomidorowa i kotlet, ale brzeg każdego talerza, bez względu na zawartość, posypany jest szafranem. Czyli ambitnie.

Łatwo mi się wyzłośliwiać, ale prawda jest taka, że w menu każdy z towarzystwa odwiedzającego Kielce znalazł coś dla siebie. Były pierogi ze szpinakiem, żurek, ryba, schabowy. Wszystko ozdobione szafranem. Wystrój w środku typowy, na podłodze kafelki, bez niepotrzebnego klimatu i romantyzmu, przed wejściem ogródek. Rachunek dla warszawiaków szokująco niski, wszyscy wyszli najedzeni i zadowoleni.

• sylkal 8 recenzji

14.10.2013, 19:39 napisał:

I po co te frytki w gulaszu...

Spędzając niedzielne popołudnie w Kielcach, postanowiliśmy co nie co przekąsić. Nasz wybór padł na Restaurację Royal. Zachęciła nas reklama nowego dania "Żarkoje", jako że dokładnie pod tą samą nazwą znane nam było bardzo dobre danie kuchni rosyjskiej. I tak zachęceni po chwili oczekiwania (baaardzo długiej), zauważeni przez kelnerów dostaliśmy kartę BAAARDZO DUŻĄ w sensie rozmiaru. W środku nie wiedząc czemu, dostępne były różne certyfikaty i inne dokumenty. Na pierwsze danie wybraliśmy zupy - żurek świętokrzyski z jajkiem i rosół z kołdunami. Dania pyszne. Na drugie wspomniane wcześniej Żarkoje. Bardzo ciekawy sposób podania - zapieczone w kokilce szczelnie przykryte ciastem. Wyglądało bardzo smakowicie. Pani kelnerka pomogła nam rozpakować danie i przystąpiliśmy do konsumpcji, po chwili okazało się, że to gulasz zapieczony z frytkami .... Nasze zdziwienie było ogromne. Dziwny to eksperyment kulinarny.
    Kolejną łyżką dziegciu okazało się zachowanie pani kelnerki, która jak tylko skończyliśmy danie podbiegła i zabrała talerze, pytając czy coś jeszcze, a jak nie to rachuneczek. Dodam, że nie skończyliśmy jeszcze zamówionych napoi...

Data wizyty w lokalu: 13 października 2013, godz. 14:30

• tomnow2720 16 recenzji

09.07.2010, 09:31 napisał:

Porażka

Dzień powszedni, po południu, początek sezonu turystycznego, przed ogródkiem siedzi żebrak, który następnie wchodzi do ogródka i nagabuje jedzących. Obsługa interweniuje dopiero po mojej prośbie. Zamówiłem polędwicę wołową, dostałem - na pewno wołowinę, ale czy to była polędwica, to mam wątpliwości. Kelner pojawiał się od czasu do czasu, zamykając za sobą drzwi do restauracji. Generalnie jedzenie byle jakie, obsługa też, a o atmosferze lepiej nie mówić.

• halicz 210 recenzji

15.04.2009, 13:45 napisał:

Jadłodajnia w centrum

Ulica Sienkiewicza - centralny deptak Kielc. Ciepły, świąteczny dzień. Czynna jest tylko jedna restauracja – właśnie Royal – a i to tylko do 18:00. Przyznacie, że to dla nieco zgłodniałych i zmęczonych turystów powód do pewnej frustracji... Ale cóż, dziękujmy za to co mamy! Royal to dwie sale urządzone w nowoczesnym stylu. Geometryczne kształty, wszystko w brązowych tonacjach... Wg mnie trochę to za ciemne i za smutne – ale wszystko zależy od nastroju. Jedzenie – raczej barowe standardy, coś w stylu stołówki... Absolutnie nic, co mogłoby przyciągnąć moją uwagę... No może to, że podawane jest „żarkoje” – takie jak w kultowej (?) kieleckiej restauracji Winnica. Cena – 27 zł i to, o ile pamiętam jest najwyższa cena dania w Royalu. Reszta potraw mieści się w granicach kilkunastu złotych. Niewielki wybór alkoholi – i co zdumiewające (biorąc pod uwagę, że Royal jest też cukiernią!) – ciast i deserów. Niskie ceny są chyba jedyną zaletą tej restauracji – sądzę jednak, że centrum dużego, wojewódzkiego miasta zasługuje na lepsze lokale!

Nowe w okolicy: Kielce