Konfitura

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
3.3

ul. św. Marcin 24 61-805 Poznań (Galeria MM)
tel: 504-333-223
typ lokalu: bar typ kuchni: międzynarodowa, polska, sałatki, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pechowawlkp 58 recenzji

12.03.2014, 12:48 napisał:

Nie tylko na kawę i deser

Zjeść coś smacznego w ulubionej i sprawdzonej restauracji to żadne wyzwanie. Prawdziwą zdobyczą jest odkrycie nowego miejsca, gdzie nasze kubki smakowe zostaną przyjemnie połechtane, a na koncie nie ubędzie nam zaskórniaków.
    Konfitura mieści się na pierwszym piętrze Galerii MM. Bardzo przyjemny wystrój, jasna przestrzeń, częściowo otwarta kuchnia stwarzają bardzo przyjemne pierwsze wrażenie. W głębszej części sali stoliki przy oknie które wychodzą na Stare Miasto.
    Menu przykuwa uwagę ciekawymi pozycjami śniadaniowymi, które serwowane są przez cały dzień i daniami lunchowo obiadowymi. Super ceny. Śniadanie za 10 złotych zapewni dobry start na cały poranek. Miałam okazję próbować burgerów, które był doskonale przyprawione do tego ziemniaczki podane w pomysłowej "doniczce". Na uwagę zasługują też dania kuchni polskiej kluski, pyzy, a nawet same ziemniaki serwowane na kilka sposobów smakują bardzo dobrze.
    W czasie Festiwalu Kulinarnego lokal serwował genialną dziczyznę i rosół z kaczki z kluseczkami. Mięso było idealnie przygotowane, dodatki świetnie komponowały się z daniem głównym, a porcja choć degustacyjna pozwalała na zaspokojenie "małego głoda".
    Mój sposób na Konfiturę. Wybór dania lunchowego za który nie zapłacimy więcej niż 15 złotych do tego pyszna słodkość, a wybór tart, ciast i słodkich deserów jest w Konfiturze bardzo duży, a od samego wyglądu serwowanych smakołyków bardziej kusi ich cena 3-8 złotych. Do tego świeży sok lub kompot i za smaczną ucztę w centrum Poznania zapłacimy mniej niż 25 złotych. Jak dla mnie restauracja godna polecenia.

• PaLF 1 recenzja

08.02.2014, 22:09 napisał:

Dla (bardzo) cierpliwych

Byłem tam cztery razy ze względu na całkiem przyjemne jedzenie. Niestety czas obsługi jest koszmarny, za pierwszym razem było w miarę OK, ponieważ byłem jedynym gościem. Poprzednio obiecywałem sobie, że więcej nie przyjdę, ale dziś obietnicy nie dotrzymałem. Łącznie ze mną zajęte były 4 stoliki i tak postanowiłem uruchomiać stoper pomiędzy czynnościami: menu otrzymałem po 9 minutach od zajęcia miejsca. Od momentu zamknięcia kart oczekiwaliśmy 12 minut na przyjęcie zamówienia. Napoje pojawiły się po 16 minutach od złożenia zamówienia, na jedzenie oczekiwaliśmy minut 36 (nic skomplikowanego).
    Natomiast samo jedzenie bardzo dobre. Kiedyś trafiłem na szare kluchy, które bezwzględnie zasługiwały na 5 gwiazdek. Tylko ta obsługa...

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2014, godz. 17:00

Nowe w okolicy: Poznań