Ciao Ciao

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Słupsk
2.9

ul. Ostroroga 15 76-200 Słupsk (dawniej pod nazwą Black Jack)
tel: (59) 843-03-46
typ lokalu: restauracja typ kuchni: pizza, włoska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Karpov 129 recenzji

21.01.2014, 13:09 napisał:

Czeski film

Kambuzowy pucz ponownie nastąpił w Słupsku. Nowy szyld i niby nowa jakość Black Jacka, więc warto spróbować. W poprzedniej wersji pizzerii nie byłem, nie mam żadnego porównania, więc oceniam tak jak jest, a nie co się zmieniło.

Lokal znajduje się w takim drewniano-murowanym domku. Z zewnątrz wygląda nowocześnie, w środku trochę sprawia wrażenie altanki. Ale nie jest brzydko. Widać, że belki i drewniany strop dopiero co był malowany, na ścianach makaronowe plakaty. Za doniczki na stolikach robią aluminiowe kawiarki. Ogólnie jest miło i niezobowiązująco. Dostaję kartę. I tu feler. Menu to kolorowe, laminowane kartki potraktowane dziurkaczem i przewiązane wstążką. Dania wypisane comic sansem. Pozwolę sobie podkreślić, że comic sans nadaje się do pisania komiksów. Tylko do tego!

No ale trzeba coś wybrać. Może coś, co poleca Pani z telewizji? A tam same nazwy, również po włoszczańsku (czyli włosku z błędami), bez opisów potraw. No to pytam kelnerkę, co to jest Pizza Ciao. "To taka pizza skomponowana specjalnie dla nas ona jest z łososiem i kaparami, taka słona jest". Łosoś i kapary lubię. Niech będzie. No to jeszcze cebulową do tego.

Przyszła cebulowa, nurzam pierwszą łyżkę i coś jest nie tak... Na hasło "cebulowa" chyba każdy z Was wyobraża sobie rosołek z glutami z cebuli i startym serem (lub utopioną grzanką). Ja dostałem zupę-krem z cebuli z pokrojoną w kostkę kiełbasą i tartym serem. Pierwsza łyżka w smaku przypominała grochówkę, nie cebulową. Nie mówię, że to było jakoś mocno niesmaczne, ale z takim podaniem się jeszcze nie spotkałem. Jak dla mnie trochę naciągane 3/5.

Przyszła pizza. Grubość ciasta taka jak w wielu słupskich pizzeriach, czyli średnia. Ni to grube, ni to cienkie. Na pizzy w sumie bogato, ale z tym później będzie problem. Ucinam pierwszy kawałek, gryzę, żuję, przyglądam się - coś jest nie halo. A gdzie jest sos pomidorowy? Nie ma! Nie jestem purystą pod tym względem, ale fajnie, żebym wiedział. Złapałem krążącą po sali kelnerkę, zapytałem o bazę. "Tak, tak... to jest pizza na bazie kremu dyniowego i..." tu padło coś jeszcze o czym nie pamiętam i czego nie powiem, bo nigdzie napisane nie było. Ale wcinam pierwszy kawałek, pizza fajna, aż dotarłem do kawałka z większą ilością kaparów. W sumie każdy inny, niż pierwszy był z większą ilością kaparów. I to było morderstwo dla tej pizzy, bo ona przez to nie była "taka słona", tylko "bardzo za mocno słona". Kapary traktować trzeba jak przyprawę, nie jak pieczarki! Ale wtedy pewnie kto inny marudziłby, że pizza ma mało składników. W sumie zjadłem, bom był głodny.

Ceny przy tym są normalne. Niemal wszystko poniżej 20 zł, za zupy zapłacimy szóstkę.

Śpieszę się więc lecę do baru zapłacić. Nadmieniam, że szkoda, że nie mają opisanych tych dań od Pani z telewizora (wszystkie inne jak najbardziej). Na to druga pani za barem (właścicielka? menadżerka?) mówi, mi że to Pani z telewizora nie pozwoliła opisać, bo po to jest kelnerka, by klient zapytał. No to coś tu nie gra. Klient zapytał, a informacji dokładnej nie dostał. Absurd. Ale co ja się będę z autorytetem Pani z telewizora kłócił. W końcu to ona ma doświadczenie w prowadzeniu knajp, ja jestem tylko, czy może aż, konsumentem. Choć Pani z telewizora pewnie ma jeszcze wrócić, więc by nie nabruździła w tym telewizorze, wypadałoby by było po jej myśli. Tu mogę szefostwo zrozumieć.

Prawdę mówiąc, choć ta wizyta wypadła słabo, to zastanawiam się, czy nie wrócić kiedyś do Ciao Ciao i nie zrewidować swojej opinii. Z uwagi na w sumie sympatyczny wystrój (siedziało się tu przyjemnie), oraz ochy i achy wygłaszane nad swymi deserami przez panie ze stolika obok. Tylko nastąpi to za co najmniej pół roku i zdecydowanie będzie to romans z makaronem (wybór makaronów skromny, ale może nie będą tak słone).

Data wizyty w lokalu: 20 stycznia 2014

• starcraft.voyage 5 recenzji

31.08.2014, 18:34 napisał:

W sam raz na obiad

W Słupsku byłam przejazdem i postanowiłam odwiedzić ową restauracje, gdyż wiadomo mi było o uprzednio wykonanych Kuchennych Rewolucjach. Uważam, że restauracja jest dobrym miejscem na syty obiad. Dobry krem z pomidorów, penne carbonara nie powala na kolana, ale w zasadzie co miałoby w nim powalać. Uważam, że lokal jest OK.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

Nowe w okolicy: Słupsk