Pobite Gary

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnica: Oliwa
3.7

ul. Bitwy Oliwskiej 34 80-339 Gdańsk
tel: (58) 554-30-30, (58) 554-15-98
typ lokalu: bistro, restauracja typ kuchni: międzynarodowa cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Karpov 73 recenzje

29.01.2014, 21:54 napisał:

Dużo do poprawy...

Pobite Gary są uważane za jedną z lepszych nowo powstałych knajpek w Trójmieście. Zaciekawiony takimi opiniami w końcu zdecydowałem się zobaczyć co to za zwierz.

Może na początek jedzenie. Niestety byłem na tyle późno, że lunch za 15 zł mnie ominął. Zamówiłem więc cytrynową pierś z kurczaka, podawaną z kluseczkami, sosem na bazie sera koziego, szpinakiem, pomidorami koktajlowymi i czymś tam jeszcze, co uleciało z głowy. Przyznam, że jedzenie smaczne i ładnie podane. Kurczak może wyszedł trochę zbyt przesuszony, ale ogólnie to było smaczne, a to niby najważniejsze...

Najważniejsze czy nie, na tym plusy mej wizyty się skończyły. Teraz będą neutrale, minusiki i minusy.

Jeżeli chodzi o ceny i podawane dania to bistro to to absolutnie nie jest. Dania są raczej restauracyjne, a nie "schabowy z surówką", zaś ceny chyba każdej potrawy (w tym makaronów) przekraczają 20 zł.

Rozmiar porcji jest... hmmm... mocno średni. Głodny jakoś mocno nie przyszedłem, a sytości nie zaznałem. Kilka kluseczek na talerzu więcej pewnie by to zmieniło. Zmuszony byłem dojeść czekadełko. Minus.

Czekadełko. No jedna wielka pomyłka. Dwie skibki mocno wyschniętej bagietki na talerzyku polanym odrobiną oliwy? Nie za bardzo wiem o co chodzi...

Jeżeli chodzi o obsługę to jest sporo niedociągnięć. Zamówiłem herbatkę z cytryną, bo zima (6 zł), szczęśliwie nie dostałem Liptona, a fajną, smaczną czarną herbatę liściastą. Cytrynki jednak mi się trafiło pół cieniutkiego, mizernego plasterka. Zaś po cukier musiałem sam drałować do sąsiedniego stolika. Korona z głowy mi nie spadła, ale od czego niby jest obsługa?

No i wystrój... Przecież to jest całkowicie bez sensu. Fajne drewno na jednej ścianie, szarości-nowoczesności, wielka czarna tablica kredowa ze świetnymi rysuneczkami dzisiejszego menu, ogromna półka z garami i innymi bibelotami. A do tego reszta ścian pomalowana na "białawo". Białawo, czyli biało z zaciekami. Jak w wilgotnej pobielonej piwnicy. Jeżeli to jest taki zamysł, to jest on fatalny, bo jak się patrzy na te ściany to się jeść odechciewa. Poważnie. Jakby te ściany były ładne, białe, czy jakiekolwiek inne, ale bez tych zacieków, to zastanawiałbym się nad 5 w wystroju. A tak nawet stoliki, w różnych kolorach, potęgują to uczucie nieporządku...

Klimat. Niestety w środku nie napotkałem żadnej muzyczki. Nic. Człowiek siedzi, czeka na to jedzenie i słucha jak kuchnia gotuje i dyskutuje. I w sumie nic nie słyszy, bo jest pogłos. Radio jakieś chociaż by było...

No i wrócę do cen. Mam poczucie, że, po odczepieniu łatki "bistro" jedzenie jest warte swojej ceny. Ale jak pomyślę, że zjadłem je w nieprzyjemnej, piwnicznej atmosferze, to jednak jest uczucie, że się przepłaciło.

Data wizyty w lokalu: 29 stycznia 2014

• aneetka 20 recenzji

04.04.2014, 07:06 napisał:

Dobre potrawy, ale nieprzyjemne miejsce do jedzenia

Do Pobitych Garów udałam się skuszona powszechnym zachwytem nad tym miejscem. Lokalizacja jest bardzo dobra - niedaleko SKM Żabianka. Dobry dojazd samochodem, tramwajem, autobusem i SKM.

Zamówiłam cytrynową pierś z kurczaka, z kluseczkami domowej roboty, sosem śmietanowym, aromatycznym serem, świeżymi liśćmi szpinaku i kiełkami oraz robioną na miejscu lemoniadę. Mięso było pyszne, dobrze doprawione i nie wysuszone, kluseczki po prostu fantastyczne, a sos znakomicie dopełniał kompozycję. Bardzo dobra była także lemoniada - bez zbędnego cukru i sztucznych syropów. Jedzenie zostało bardzo estetycznie podane, a porcja w sam raz. Do tego bardzo miła i pomocna obsługa oraz rewelacyjna aranżacja wnętrza i wystrój.

Niestety jest jeden poważny minus, z powodu którego nie będę już gościem Pobitych Garów - fatalna wentylacja, a właściwie to chyba jej brak. Mimo, że siedziałam przy otwartym oknie uderzał mnie kuchenny zapach oleju i smażonego jedzenia. Wszystkie ubrania musiałam wyprać, żeby pozbyć się tego zapachu. Mimo wywieszenia kurtki na noc na balkon, w dalszym ciągu okropnie pachnie olejem. Z tego powodu nie jest to przyjemne miejsce do jedzenia i do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Szkoda. Taka fajna restauracja, a taka wpadka. Mam nadzieję, że właściciele zdecydują się na poprawienie wentylacji.

Data wizyty w lokalu: 03 kwietnia 2014, godz. 15:30

• marhevka1 4 recenzje

08.02.2014, 19:00 napisał:

Fantastyczna atmosfera, miejsce kipiące życiem i energią!

Jestem szczęśliwa, że miejsce to pojawiło się na kulinarnej mapie Trójmiasta. Powodów do szczęścia jest wiele, gdyż atmosfera tego miejsca zachęca do relaksu, zapomnienia, zatracenia się w energii płynącej z samej obserwacji chociażby obsługi, która uwija się szybciuteńko, kelnerzy, jak i kucharze - tutaj duże brawa za życzliwość obsługi, uśmiech i zaangażowanie.

Zamówiliśmy dziś halibuta z ziemniaczkami na warzywach - danie nie największe może, ale smaczne i bardzo ładnie podane. Plusem były noże do ryb! Bardzo dobry kompocik i kawa. Deser - ciasto czekoladowe prosto z pieca w towarzystwie kulki lodów i malinowego musu - poezja po prostu!

Na pewno tu wrócimy, osobiście liczę na sezonowe menu i naprawdę zazdroszczę właścicielom lokalu, że udało im się stworzyć miejsce, w którym, pomimo dużych tłumów, chce się posiedzieć dłużej, miejsce z fajnym pozytywnym klimatem, o dużym potencjale.

• vicky 2 recenzje

26.01.2014, 18:30 napisał:

Fajne miejsce na rodzinny obiad

Naprawdę miłe i klimatyczne miejsce, dobre jedzenie (orecchiette pyszne, porcja nie do przejedzenia, dorsz w sam raz dla dzieci, a desery wyśmienite, np. mus czekoladowy prosto z pieca gorący i pyszny!), kącik dla dzieci, fajny niezobowiązujący wystrój, no i cydr, cydr :).

Data wizyty w lokalu: 14 grudnia 2013

• Podniebienie_Boga 4 recenzje

23.01.2014, 20:32 napisał:

Klimatyczna restauracja

Restauracja ma modny klimat - dużo wszystkiego, chaos, ale jest przyjemnie. Czuć wpływ warszawskich knajp, ale nie uznaję tego za wadę.
    Jedzenie smaczne, ale mieliśmy z narzeczoną kilka zastrzeżeń.
    Pierogi z kaczki - wyśmienity farsz, ale buraczane aioli porażka.
    Kurczak z kandyzowaną cytryną smaczny i ładnie podany, ale po kilku kęsach staje się bardzo intensywny w smaku. Za to stek z halibuta był bez smaku. Bardziej smakowały nam pieczone ziemniaki i groszek, które były dodatkiem do ryby.
    Lemoniada pyszna i podana w fajnych karafkach.

Obsługa bardzo miła, jedzenie podane w ekspresowym tempie, ALE nazwa "bistro" jest bardzo myląca, ponieważ ceny nie są z bistro (np. kompot za 6 zł).

Data wizyty w lokalu: 19 stycznia 2014

Nowe w okolicy: Gdańsk