Stara Kamienica

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
4.3

ul. Widok 8 00-023 Warszawa Stoliczku.pl menu
tel: (22) 690-67-67
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: europejska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• derwisz4 929 recenzji

03.10.2014, 02:54 napisał:

Polszczyzna na Widok po włoszczyźnie na Chmielnej

Zgodnie z nazwą wnętrze zachowuje stylowy ciepły charakter, dzięki ciemnobrązowym meblom, framugom, lustrom, żyrandolowi, kotarom w oknie oraz łagodnemu jazzowemu tłu muzycznemu. Stąd frekwencja o zachodzie słońca, podczas gdy obok u konkurencji pusto...
    Ale to zapewne zasługa i kuchni, w pełni apetycznej, głównie polskiej. W ofercie bowiem jest kaczka za 43 zł i golonka pieczona i najpierw peklowana w miodowym piwie za godziwe 33 zł. Do tego alternatywa, np. francuskie ragout z dzika, z gnocchi i borowikami za 39 zł.... Uch!
    A na lancze - za umiarkowane 19,50 zł - polecają np. dzisiaj krem warzywny lub sałatę z krewetkami i imbirem oraz grillowanego indyka w sosie żurawinowym z ryżem albo tagliatelle z małżami w sosie winno-maślanym. Miła kelnerka reklamowała też mule w każdą środę. Dla łakomczuchów jest też sernik pieczony na parze z sosem malinowym... Moi znajomi są zachwyceni.

I jak się tu oprzeć pokusom? Ale ponieważ pora była spóźniona i byłem pełen włoszczyzny z Chmielnej, a spieszyłem do domu, tym razem, obiecując że wpadnę na pewno kiedy indziej, zamówiłem tylko specjalne piwo żywieckie, produkowane dla tego lokalu, o nazwie Stara Kamienica /małe za 6 zł/. Choć koncernowe, to było oryginalne.

Data wizyty w lokalu: 02 października 2014

• majorKorosz 1080 recenzji

12.06.2014, 21:34 napisał:

Wyszukany lunch

Wzdłuż lewej strony (patrząc od Rotundy) ul. Widok powstają wciąż nowe lokale. Można nawet mówić o małym zagłębiu gastronomicznym. Dziś zaprosiłem Mamę do "Starej Kamienicy" na lunch. Spodobało się nam nieco mroczne, acz kameralne, utrzymane w murach z czerwonej cegły, lustrach i stylizowanych żyrandolach wnętrze oraz zachęta uśmiechniętego kelnera, który zapraszał. Cenę trzydaniowego lunchu - 19,5 zł uznaliśmy za przystępną. Ulokowaliśmy się na przeciwko baru, w kąciku przy oknie. Z jednej strony naszego stolika była kanapa i postanowiliśmy z tej wygody skorzystać. Zamówiliśmy krem ze szparagów, sałatkę z serem i pomidorami, penne z kurkami i wołowiną i risotto z małżami. Do tego woda niegazowana. Wszystko bardzo smaczne i staranie skomponowane. Tak wyszykowane dania w ofercie lunchowej to wielka rzadkość. Niezwykle miła i staranna obsługa. Oby "Stara Kamienica" utrwaliła swoją pozycję na kulinarnej mapie Śródmieścia. Lokal zasługuje na to z całą pewnością. Chętnie tu wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 12 czerwca 2014

• assia 57 recenzji

10.06.2014, 22:54 napisał:

Pyszne miejsce, oby tak zostało

Do Starej Kamienicy trafiliśmy, zachęceni ofertą brunchową, która okazała się absolutnie bezkonkurencyjna. Za 25 zł zjadłam miks sałat z owocami i kawałkiem grillowanego tuńczyka oraz przepyszne polędwiczki w sosie grzybowym. Na deser wyborne ciastko. Wszystko było dobrze przyrządzone i ładnie podane. Do tego woda z cytryną gratis. W ofercie lunchowej zawsze 2 przystawki i 2 dania do wyboru. Stara Kamienica proponuje kuchnię polską w nowoczesnym ujęciu, czyli coś, co lubię najbardziej - przy tradycyjnych potrawach można zakosztować nowych smaków. Od naszej pierwszej wizyty staliśmy się stałymi bywalcami i zawsze wychodzimy zadowoleni.
    Jeśli chodzi o dania z karty, to są niestety dość drogie i do tego porcje, jak dla mnie, za małe. Np. mule, oczywiście świetnie przyrządzone, pod wielkimi skorupami okazały się maleńkie, a mąż przepięknie podaną porcją kaczki nie najadł się do syta. Dlatego wrócimy tu jeszcze nie raz, ale raczej na brunch. Proszę się jednak nie zniechęcać, nie każdy je tyle co my ;), a świetna lokalizacja w samym Centrum też robi swoje.
    W Kamienicy panuje przyjemny klimat, lokal jest ładnie urządzony. Obsługa bardzo miła, właściciel też sympatyczny i pomocny w przypadku niestandardowych próśb ;).
    Polecam wszystkim to miejsce. Chciałabym, aby utrzymało poziom jak najdłużej.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• Hanita 23 recenzje

31.07.2014, 19:00 napisał:

Ale tam dobrze jeść dają

Ależ tam dobrze jeść dają. Namówiono mnie na zupę szafranową z małżami. Okazało się, że lubię małże. Na drugie zapodałam starofrancuskiego ragoût z dzika z borowikami i rozmarynowane gnocchi. To chyba nie do końca moje smaki. Zbyt twarde, zbyt intensywny smak dziczyzny no i te nieszczęsne buraczki. Bo gnocchi to takie kluseczki. Nie ma mowy w opisie dania o burakach a na talerzu są. Ponieważ nie ruszyłam tego warzywa przeuprzejmy kelner przyniósł w pucharze jak do lodów sałatkę z malinami, kiełkami, pomidorami sherry, sałata polanę pysznym sosem winegret ech to było mniam mniam.
    Deser to puszysty sernik pieczony na parze. Wart grzechu.
    Mój partner chwalił za wyrazisty smak żur oraz kaczkę. Nie porwał go smak brulle.
    Restauracja w ścisłym centrum. Trzy sale oddzielone mogą być kotarami. Dużo luster, ekrany tv. Według mojego pojmowania przestrzeni to za dużo stolików tych na środku.
    Atmosfera przemiła. Kelner- niestety nie miał wizytówki i nie znam imienia- sympatyczny, pomocny, nie narzucający się, empatyczny.
    No cóż rzec powrócę żeby posmakować innych społecznych przez szefa specjałów.

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2014

• kptnemo 15 recenzji

02.08.2014, 16:58 napisał:

Miła niespodzianka

Chodząc po Warszawie w poszukiwaniu miejsca na lunch, natknęliśmy się na ten niepozorny lokal na ul. Widok. W związku z zachęcającym menu zdecydowaliśmy się spróbować i nie żałujemy! Jedzenie bardzo dobre, zarówno ryba - dobrze przyrządzony sum, bez typowego zapachu, jak i mielony, pozbawiony zbędnego tłuszczu. Reszta bardzo przyzwoita, trochę zbyt słodkie warzywa, ale jako całość wszystko smaczne. Porcje wystarczające aby się najeść o tej porze dnia. I przede wszystkim świetna obsługa, z uśmiechem i pomocna, jedna z najlepszych w Warszawie. Dowiedzieliśmy się o możliwości nabycia wina w cenach hurtowych, ale akurat naszego ulubionego z Alzacji nie było. Może w przyszłości - bo na pewno jeszcze odwiedzimy Starą Kamienicę. Każdemu polecamy, bo jak na tak dobry lokal w środku niewielu klientów, a szkoda, bo warto!

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• Metaxa 10 recenzji

25.05.2014, 21:05 napisał:

Pysznie i kameralnie :)

Do restauracji wybraliśmy się całą rodziną. Część z nas zdecydowała się wybrać opcję obiadową, czyli zupę, drugie danie i deser w stałej cenie. Część wybierała potrawy z karty. Zarówno dania z opcji obiadowej, jak i te z karty były znakomicie przyrządzone, podane w ilościach absolutnie wystarczających dla zaspokojenia apetytu bardzo głodnych osób. Jedliśmy rosół, kotlety schabowe z kością, rybę i wstążki makaronowe z krewetkami. Na deser sernik z polewą z białej czekolady. Wszystkie potrawy rozpływały się w ustach, do schabowego podano rewelacyjną kapustę na ciepło. Jeżeli chodzi o obsługę, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń - byli bardzo kompetentni i pomocni. Na pewno wrócimy do Starej Kamienicy i będziemy ją polecać :).

Data wizyty w lokalu: 10 maja 2014

• gastroanna 1 recenzja

20.09.2014, 13:02 napisał:

Najlepiej!

Słysząc o tej restauracji same pozytywy, postanowiłam sprawdzić osobiście. Na dzień dobry przywitał nas przesympatyczny kelner! Podając nam karty z góry zaproponował cztery pozycję 'godne polecenia'. Zdecydowałam się na pastę z krewetkami i kiełbasą chorizo w winno-maślanej maślinie. Świetny wybór za świetna cenę! Niestety okazało się, że danie jest zbyt pikantne, ale kelner od razu przybył na ratunek z wodą z cytryną. Zawsze pojawiał się w odpowiednim momencie i emanował dobrą energią i pozytywnym humorem. Wyszłam z tego lokalu w świetnym nastroju. Chętnie tam wrócę aby spróbować kolejnych pysznych dań. Zdecydowanie warto!

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• macioo 2 recenzje

13.07.2014, 19:10 napisał:

Świetne jedzenie w przystępnej cenie

Kilka razy korzystaliśmy z żoną z ich oferty lunch/brunch. Cena 24 zł za trzydaniowy posiłek to naprawdę niewiele. Świetne, wyszukane zupy, soczyste mięso i świeże, wymyślne sałaty (np. jarmuż) w ofercie lunchowej są na prawdę godne polecenia. Dla każdego klienta kieliszek wody z cytryną gratis. Polecam także bardzo dobre firmowe piwo Stara Kamienica cena chyba ~9 zł. Obsługa miła, atmosfera w lokalu przyjemna. Jeszcze raz polecam.

P.S. Pierwszy raz trafiliśmy tam z kuponem zniżkowym w ramach zakupów grupowych. W ten sam sposób odwiedziliśmy wiele innych restauracji, jednak Stara Kamienica bije pozostałe lokale na głowę.

Data wizyty w lokalu: 12 lipca 2014

• wawa45 5 recenzji

30.04.2014, 09:13 napisał:

Zdecydowanie polecam

Bardzo rzadko zdarza się być tak zadowolonym po wizycie w warszawskiej restauracji. Wszystko tak jak być powinno. Miła obsługa, konkretna, potrafiąca doradzić i zwyczajnie pozytywna, od momentu telefonicznej rezerwacji do wyjścia. Zamówiliśmy trzy niedzielne zestawy rodzinne. W cenie 24 zł dostajemy dwa dania i deser. Spróbowaliśmy zupy pieczarkową oraz krem z zielonych warzyw, a na drugie halibut oraz befsztyk. Proszę mi uwierzyć wszystko było pyszne, doskonale przyprawione oraz estetycznie podane. Wielkość porcji odpowiednia. Deser szarlotka, sernik i tarta podawane z gałką lodów. Również bardzo dobre. A i na koniec do obiadu była podana darmowa woda z cytryną, coś co powinno być standardem, niestety w Warszawie występuje bardzo rzadko. Bardzo miło spędzony czas w sympatycznym miejscu. Czuć dobrą energię. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 27 kwietnia 2014

• caicek 3 recenzje

21.05.2014, 10:30 napisał:

Warto odwiedzić - dobra jakość w stosunku do ceny

WSTĘP:
    Byliśmy we dwoje na kolacji rocznicowej, wieczorem we wtorek.

PLUSY:
    - jedzenie godne polecenia (pyszne ragoût z dziczyzny, w porządku krem ze szparagów, cudowny sernik),
    - miła obsługa,
    - dzbanek wody z cytryną w cenie,
    - czekadełko z pysznym niby-miodowym-pesto,
    - muzyka - francuskie piosenki,
    - stosunkowo luźna atmosfera, bez obrusów itd.,
    - porządne dania w dobrych cenach: np. do 40 zł za ragoût.

NEUTRALNIE:
    - wystrój i schludność lokalu jest w porządki, ale w knajpce jest stosunkowo mało okiem przez co może być dosyć klaustrofobiczne,
    - dosyć tandetna zastawa (wiem, że to nie ma wielkiego znaczenia, ale jakoś zwróciłem uwagę - w tej cenie widziałbym porcelanę, a nie gliniane talerze i blaszane zmatowiałe sztućce).

MINUSY:
    - mieliśmy pecha z jednym daniem, które wróciło do kuchni - obsługa jednak wybrnęła z tego bardzo dobrze, przepraszano nas wiele razy i zaproponowano sernik w ramach przeprosin,
    - łosoś na risotto szafranowym: moim zdaniem kompozycja niezbyt udana, wszystko zdominowane przez charakterystyczny smak szafranu.

PODSUMOWUJĄC:
    - dobre miejsce, można tu zjeść coś naprawdę pysznego czego nie przygotujesz w domu (dobra jakość i skomplikowanie dań w stosunku do cen), w miłej atmosferze bez zadęcia.

Data wizyty w lokalu: 20 maja 2014