Stara Kamienica

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Śródmieście, Śródmieście
4.7

ul. Widok 8 00-023 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 690-67-67
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: europejska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

W tym lokalu

Opencard-79x23

• Loiosh 8 recenzji

28.01.2014, 12:48 napisał:

Obsługa na 5+

Ostatnio się dowiedziałem, że na "gruzach" Lorelei, którego swego czasu byłem dosyć częstym gościem, wyrosła właśnie Stara Kamienica.
    Znajomy bardzo sobie chwali Guinessa, w związku z czym wiedząc, że można go tam dostać (16 zł), poszliśmy odwiedzić nowe miejsce, a przy okazji obejrzeć mecz. Tutaj dla niektórych być może cenna informacja - lokal wyposażony jest w kilka ekranów i to nie "związanych" ze sobą, dzięki czemu na jednym można oglądać jedną transmisję, a ktoś z drugiej strony lokalu, może oglądać inną. Bardzo dobre rozwiązanie, bo niestety czasem zdarza się, że do jednego miejsca trafiają fani skoków i futbolu, a okazuje się, że nawet mimo większej ilości telewizorów, wszystkie transmitują ten sam kanał.

Wystrój - generalnie pomimo ekranów, wystrój stosunkowo surowy, elegancki. Myślę, że to dobre miejsce zarówno na spotkanie biznesowe, jak również randkę.

Obsługa - pełen profesjonalizm, kultura, ale przy tym czuć też sympatię. Trudno się do czegokolwiek przyczepić. 5+

Jedzenie - niestety nikt z obecnych się nie skusił. Raz, że nikt nie był mocno głodny, dwa, że ceny jednak całkiem wysokie, ale też trzeba wspomnieć, że produkty z których przyrządzane są dania, zdają się być z wysokiej półki i sądząc po wcześniejszej opinii - może być warto. Zresztą pewnie następnym razem się skuszę.

Podsumowując - lokal jest w porządku, chociaż chyba będzie mu ciężko się rozkręcić. Ceny stosunkowo wysokie, a niestety - mimo dobrej lokalizacji - nie jest to Krakowskie Przedmieście. Lorelei będące tam wcześniej, było jednak miejscem o innym charakterze i na inną kieszeń.
    Mam jednak nadzieję, że chociażby tą recenzją przyczynię się do promocji lokalu, bo Stara Kamienica to naprawdę miejsce, gdzie czułem się świetnie, a nie jak intruz, którego trzeba wycisnąć jak najbardziej. Polecam.

• WilliamSlothrop 1 recenzja

20.12.2013, 00:57 napisał:

Świetna kuchnia

Zawitałem tam ostatnio z grupą znajomych z dawnej pracy. Z niektórymi z nich nie widziałem się od lat. Lubię testować nowe miejsca, a zauważyłem, że jest nowa restauracja w samym centrum Warszawy, więc stwierdziłem czemu nie.

I tu zostałem mile zaskoczony. Jeśli chodzi o wystrój nie jest to może to co lubię najbardziej - zazwyczaj czuję się lepiej w alternatywnych i oryginalnych na swój sposób wnętrzach. Za to miejsce jest bardzo schludnie i przyjemne. Pewnie przyczyniły się do tego obrazy na ścianach - można poczuć się trochę jak w galerii, co mi się bardzo podobało.

Ale to co mnie najbardziej zachwyciło to kuchnia. Polecam wyśmienitego tatara z grzybami. Wątróbki spowodowały, że poczułem prawdziwe niebo w ustach :). Na pewno tam jeszcze wrócę, również ze względu na piwa Guinness z kija i własne piwo ze Starej Kamienicy.

Data wizyty w lokalu: 18 grudnia 2013, godz. 18:00