Restauracja Pizzeria Rucola

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Bielsko-Biała
3.6

ul. Rynek 2 43-300 Bielsko-Biała (Stary Rynek ZWM)
tel:
typ lokalu: restauracja typ kuchni: pizza, ryby i owoce morza, wegetariańska, desery, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• kr1gruby 3 recenzje

06.04.2014, 22:34 napisał:

Wykwintna kuchnia włoska

W ostatni weekend wybraliśmy się do Restauracji Rucola na rodzinny obiad i już wiemy, że na pewno chcemy tam jeszcze nie jeden raz wrócić. Lokal mieści się w podcieniach odremontowanej kamienicy bielskiego Rynku. W środku jest niewiele miejsca - chyba około 10 stolików. Całe wnętrze urządzono gustownie i elegancko. Menu niezbyt rozbudowane. Zamówiłem filet z dorady podanego z pokrojonymi w drobną kosteczkę pieczonymi ziemniakami i do tego jako osobno płatny dodatek szpinak. Samo podanie dorady w formie fileta było dla mnie zaskoczeniem, do tej pory spotkałem się tylko z podawaniem tej ryby w całości. Muszę przyznać, że forma fileta bardzo mi odpowiada. Można skupić się na smaku tej pysznej ryby bez obawy połknięcia ości. Ogółem rewelacja. Moim bliskim też bardzo smakowały zamówione przez nich dania: risotto z kurczakiem i groszkiem (bardzo duża jak na risotto porcja), pierś z kurczaka zapiekana z mozzarellą i szynką parmeńską oraz smażony łosoś podany z rewelacyjnie sporządzonymi duszonymi jarzynami pokrojonymi w paski przypominające makaron papardelle. Na uwagę zasługuje niesamowita dbałość o atrakcyjną prezentację dania na talerzu - aż żal było napoczynać takie prawdziwe dzieła sztuki. Żeby nie było jednak do końca samych pochwał niestety muszę napisać o jednym negatywnym aspekcie wizyty w Rucoli, czyli o obsłudze. Zajmowała się nami bardzo młoda kelnerka, która w naszej zgodnej opinii nie pasuje do tak dobrego lokalu. Nie potrafiła wypowiedzieć jednego pełnego zdania - tylko krótkie pytania typu: już? co podać? karta czy gotówka? Oczywiście zero uśmiechu. Styl pasujący może do wojskowej kantyny, a nie do eleganckiej restauracji. Gwoli sprawiedliwości muszę napisać, że podczas mojej pierwszej wizyty w Rucoli ze znajomymi kilka dni wcześniej byliśmy obsługiwani przez inną kelnerkę i obsługa była w porządku. Na koniec jeszcze jeden mały minus - tj. ceny. Niestety raczej za wysokie. O ile w pierwszym momencie wydają się atrakcyjne, to po chwili przeciera się oczy ze zdumienia widząc ceny dodatków do dań typu ziemniaki za 8 zł lub jarzyny - np. szpinak za 12 zł itp. Chodzi jednak o to, aby te minusy nie przesłoniły nam ważniejszych plusów, którymi są naprawdę pyszne dania.

• annakrak 4 recenzje

07.01.2014, 19:43 napisał:

Bardzo miłe doświadczenie

Byliśmy w tej restauracji dwukrotnie w czasie pobytu w Bielsku w okresie świąteczno- noworocznym. Wszystkie dania bardzo smaczne; zwłaszcza makarony i pizze. Szczególnie przypadł nam do gustu makaron z serkiem ricotta i szpinakiem. Ciekawa jest też pasta z pikantnym śmietanowym sosem z kurczakiem. Bardzo dobra zupa krem pomidorowy. Smaczne mule w sosach. Poprawny łosoś, ale nic porywającego. Niestety nie za bardzo przypadło nam do gustu risotto; ryż był zbyt rozgotowany. Rewelacyjny deser z serka mascarpone. Obsługa bardzo miła. Uratowała nas 1 stycznia, kiedy okazało się, że inna włoska restauracja w Bielsku, w której zamówiliśmy stolik powitała nas zamkniętym drzwiami.

Data wizyty w lokalu: 01 stycznia 2014

Nowe w okolicy: Bielsko-Biała