Epoka Cafe

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Bielsko-Biała

ul. Mickiewicza 1 43-300 Bielsko-Biała (Jeden z najstarszych lokali w Bielsku-Białej, znajdujący się tuż obok Zamku Sułkowskich)
tel: (33) 812-45-62
typ lokalu: pub, kawiarnia typ kuchni: polska, regionalna, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw_winner4

• beaglia 20 recenzji

27.11.2013, 12:27 napisał:

W stylu dawnego, starego Bielska ze smakiem

W poszukiwaniu dobrego, w miarę domowego jedzenia, w okolicach starówki. Okazało się to trudniejsze, niż myślałam i tak przypadkiem wyszłam na Plac Chrobrego niedaleko Zamku Sułkowskich. Schodząc po schodach, już myślałam, że nic nie zjem tam, błądząc po uliczkach starówki (a była to niedziela), natrafiłam na niepozorny z zewnątrz lokal. Po sprawdzeniu czy mają coś domowego, np. pierogi, albo dobra zupa no i żeby za drogo nie było, skusiłam się i weszłam. Lokal okazał się w iście klimatycznym, starym stylu. Drewniane belki, stare fotografie zamku i ławki, na których poduszki zachęcały, aby spocząć sobie wygodnie. Po prostu lokal wygląda jakby historia się tu zatrzymała w czasach świetności dawnego Bielska, takiego ze starych pocztówek :). Ale wróćmy do jedzenia, zamówiłam pierogi z mięsem. Dosyć długo czekałam na nie, ale widok z okna na Zamek nieco umilał czekanie. Jedzenie okazało się dobre, pierożki dobre, choć mięso nieco suche, ale może takie miało być. Okrasy też nieco mało. Ogólnie dobre :), jednak chyba bardziej lokal nastawiony na turystów ze względu na bliskość zamku Sułkowskich.

Data wizyty w lokalu: 24 listopada 2013

Nowe w okolicy: Bielsko-Biała