Piwnica Smaków

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Łódź , dzielnica: Śródmieście
3.7

ul. Narutowicza 59 90-130 Łódź (Wejście w bramie) menu
tel: 534-707-369
typ lokalu: pub, restauracja typ kuchni: europejska, desery, polska, drinki, burgery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• belfer18 9 recenzji

27.09.2014, 09:29 napisał:

Miejsce dla wszystkich

Trafiłam tutaj "z polecenia". Moja siostrzenica, która niedaleko pracuje poleciła mi ten lokal przede wszystkim ze względu na burgery, o których wyrażała się w superlatywach. Ponieważ nie jest to mój styl jedzenia poprzestałam na zupie kremie z pieczonych pomidorów z pesto bazyliowym i penne spinaci z kurczakiem. Zarówno zupa jak i pesto dobre, o ciekawym, wyrazistym smaku. Porcje duże, najadłam się do syta. Bardzo dobra obsługa widać, że wielu klientów tu przychodzi często i są w dobrych relacjach z właścicielem (jeżeli to on mnie obsługiwał). Co do wystroju - wolę lokale jasne, przestronne. Tutaj tego nie ma, wchodzi się do dołu schodami, do lokalu, który z racji usytuowania jest dość ciemny, bardziej w typie pubu. No cóż - nie można mieć wszystkiego, pod warunkiem, że jedzenie jest smaczne i niedrogie, a tego Piwnicy Smaków nie brakuje.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• Klosa 23 recenzje

03.02.2014, 00:17 napisał:

Przepyszne i tanie jedzenie i piwka

Żałuję, że nie odkryłam wcześniej tej knajpki, jest idealna dla studentów :).
    Jedzenie przesmaczne, aż byłam zaskoczona. Cena za zupę, do 8 zł. Zamówiliśmy cebulową i soliankę, w 100% polecam.
    Na drugie zamówiliśmy placki po cygańsku (porcja idealna), 18 zł oraz hamburgera za 14 zł, którego ledwie zje duży facet. Ogromna bułka i ogromny kawał bardzo dobrego mięsa, za 14 zł. Frytki 5 zł.
    Duży wybór piw regionalnych w niewygórowanych cenach.

Wystrój niestety bardzo bardzo nieformalny, więc wyklucza jakieś randki albo spotkania rodzinne.

Data wizyty w lokalu: 28 stycznia 2014

• kindzina 34 recenzje

12.11.2013, 17:35 napisał:

Miejsce na lunch

Byłam w Piwnicy Smaków w połowie października, wygłodniała szukając miejsca, gdzie można płacić kartą. Po drugiej nieudanej próbie znalazłam - w Piwnicy Smaków.
    Przywitały mnie dwie urocze kelnerki, które na widok głodnej jak wilk studentki przystąpiły do szybkiego polecania lunchu. Hm... oprócz przeciętnych dań typu sznycel plus ziemniaki (ok.15-16 zł), były także burgery, które przykuły moją uwagę. Chcę tego z łososiem (12 zł) (niby tyle burgerowni w okolicy, a jakoś nigdzie indziej takiego nie spotkałam).
    Usłyszałam, że będę czekać jakieś 10 min, więc jest nieźle.
    Ucieszona, że lada moment dostanę jeść, usiadłam i zaczęłam oglądać wnętrze.
    Piwnica wyglądała bardziej na pub niż na restaurację, podświetlany barek, krzesła barowe i kilka kanap. Duży plus za prawdziwy wrzos, od razu zrobiło się przytulniej. Przede mną siedziało kilka dziewczyn pijących piwo, a za mną starsza pani jadła zupę. Czyli miejsce do wszystkiego.
    Faktycznie, po równo 10 min dostałam mojego Fishburgera. Smaczny był, trochę za grubo pokrojona cebula, ale to rzecz gustu. Oprócz tego, bułka miękka i ciepła, a ryba dobrze zrobiona. Za raptem 12 złotych najadłam się do syta.
    Zapłaciłam kartą, chwilę porozmawiałam z kelnerką i wyszłam zadowolona (i najedzona :)).
    Ogólne wrażenia są dobre, to nie jest jednak miejsce na randkę, ani na rodzinny obiad. Bardziej na studenckie spotkanie przy piwie, lunch albo biforek. Ceny wg mnie bardzo przystępne i idą w parze z jakością. Pewnie jeszcze nie raz wpadnę.

Data wizyty w lokalu: 16 października 2013

• fiszu 17 recenzji

20.01.2014, 19:14 napisał:

Smaczne i niedrogie obiady

Odwiedziliśmy Piwnicę Smaków, ponieważ często mijaliśmy to miejsce, a jakoś nigdy nie było ku temu okazji. Lokalizacja jest dobra, choć na pierwszy rzut oka okolice pl. Dąbrowskiego mogą nie wydawać się atrakcyjne. Tymczasem obok typowego łódzkiego punktu przesiadkowego ulokowały się (liczę z pamięci) już 4 restauracje.
    Wystrój stonowany, wnętrze podzielone na część restauracyjną (stoliki) i barową (kanapy). Obsługa szybka i kulturalna, pani kelnerka kompetentna i uśmiechnięta - tak trzymać. Wydanie zamówienia w przyzwoitym czasie, biorąc pod uwagę, że w niskim przedziale cenowym serwują nam dobry, smaczny, niemal domowy posiłek. Wygląd dania na talerzu bardzo estetyczny i za to duży plus. Teraz konkrety: za zamówione naleśniki ze szpinakiem i serem (szt. 2) + placki ziemniaczane z gulaszem wołowym (2 szt.) i ogórkiem kiszonym, zapłaciliśmy 28 zł. I były to dobrze zainwestowane pieniądze, choć głodomorów wypada uprzedzić, że jest to restauracyjka, nie zaś jadłodajnia, gdzie porcje nakłada się chochlami. Karta menu zawiera kilkanaście dań - i jeśli każde jest przynajmniej tak dobre, jak te, które zjadłem wraz z żoną, to polecam Piwnicę Smaków, jako przyjemne miejsce, gdzie można zjeść smaczny posiłek za małe pieniądze.

Data wizyty w lokalu: 20 stycznia 2014

Nowe w okolicy: Łódź