Kawiarnia Wiedeńska - Albrechts Halle

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Lądek Zdrój
3.7

ul. Lipowa 6a 57-540 Lądek Zdrój (wejście od strony parku)
tel: (74) 814-81-48
typ lokalu: kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pralinka007 29 recenzji

21.07.2014, 19:52 napisał:

Bez przesady

Kawiarnia robi przyjemne wrażenie, ponieważ znajduje się w części uzdrowiskowej Lądka Zdroju. Zasiedliśmy na tarasie (wnętrze nie jest niestety klimatyzowane), w otoczeniu gęstej zieleni, więc widok mieliśmy nieco ograniczony. Nie wiem, co zdaniem Gastronautów tak bardzo wyróżnia ciasta podawane w tym lokalu. Mnie wydają się po prostu smaczne i stosunkowo niedrogie - 8 zł. za niezbyt duży kawałek tortu czy sernika, 5 zł. za ciasto z galaretką agrestową. Do tego smaczna kawa z ekspresu. Ciasta są przyzwoitej jakości, ale nie jakoś szczególnie finezyjnie przygotowane. Tort szwarcwaldzki odpowiednio czekoladowy, sernik z galaretką malinową całkiem przewidywalny, orzeźwiające ciasto agrestowe.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• jestok1 33 recenzje

23.04.2014, 21:46 napisał:

Obowiązkowy punkt wizyty w Lądku

Kawa i ciastko ładnie podana, ceny w okolicy są niższe, ale widoki i klimat miejsca nie do pobicia. Można sobie siąść w stoliku z widokiem na Źródło Wojciecha.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2014

• cvana 84 recenzje

01.09.2013, 16:34 napisał:

Cudowne słodkości

Lokal zrobił na mnie wrażenie eleganckiej kawiarni z wysmakowanym wystrojem (podobały mi się stare ryciny na ścianach). W środku pełno gości, trzeba cierpliwie postać w kolejce, by złożyć zamówienie. Miejsce oferuje wiele rodzajów kawy, ale także piwo, m.in. pszeniczne. Niestety sypanej herbaty były tylko 3-4 rodzaje. O wrażeniu, jakie robią ciasta, najtrafniej napisała moja przedmówczyni. Podobno są pieczone na miejscu. Ciężko wybrać. Ja zdecydowałam się na tort truflowy (spory kawałek za 8 zł). Okazał się niesamowicie lekki, puchaty i aromatyczny. Mój kompan wziął tort Sachera i również był bardzo zadowolony. A do tego widok na "Wojciecha" wieczorną porą. Pełen relaks i ten smak...

• Myk2014 2 recenzje

12.08.2014, 00:01 napisał:

Mile spędzone chwile

Witam, podczas pobytu w Lądku byliśmy tutaj prawie codziennie, ale niezbyt długo. Ciasta bardzo dobre, wypiekane na miejscu, wzorowa obsługa. Wiele specjałów wiedeńskich i światowych szlagierów. Cena ok. 7 zł za kawałek. Niestety moim zdaniem jest to dużo, gdyż rzadko się spotyka tak cienko pokrojone ciasta. Wysokie ceny ciast rekompensuje zabytkowy wystrój miejsca i piękny widok na Zdrój Wojciech, czyli perełkę architektoniczną Lądka Zdroju.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• turysta-smakosz 16 recenzji

24.01.2014, 11:11 napisał:

Magiczne miejsce z pysznymi ciastami!

Wchodząc do kawiarni miałam wrażenie jakbym przeniosła się w czasie o kilkanaście lat. Miejsce przypominało kawiarenki z opowiadań dziadków. Długa sala z ogromnymi oknami, przez które wdzierał się blask parku zdrojowego. Kaflowy piec, babcine fotele i przepięknie wyglądające ciasta tworzyły razem niesamowity nastrój.

Wybraliśmy orzechowca z karmelem i sernik z malinami. Dwie herbaty i zapłaciliśmy ok. 30 zł.
    Ciasta pieczone w murach dawnej pijalni zdrojowej - przepyszne!
    Muszę się zgodzić z koleżanką, że historia Albrechts Halle napisana na pierwszej stronie to świetny pomysł.

Jedyny minus - zamówienia składane przy ladzie z ciastami.

Zdecydowanie najlepsze miejsce na deser w tym zapomnianym miasteczku.

Data wizyty w lokalu: 28 grudnia 2013

• Pistacja 33 recenzje

15.05.2013, 21:21 napisał:

Miejsce z tradycją

Świetne miejsce na kawę i chwilkę relaksu. Kawiarnia znajduje się w pomieszczeniu służącym w ubiegłych wiekach za pijalnię wód, dlatego też jest ono bardzo wysokie i długie. Nadaje mu to jednak przestronności, a dzięki dużym oknom (a za nimi piękne widoki) jest bardzo jasno. Zgromadzone tam krzesła i kanapy kojarzą mi się ze stylem "dobrego domu".

Menu jest dość urozmaicone - desery, lody, ciasta, torty, kuszą już od wejścia, ponieważ są ładnie wyeksponowane w ladach chłodniczych. Napoje w bogatym asortymencie, minusem jest to, że nie ma wywieszonego menu z napojami. Przez to dokonując zamówienia, należy przy kasie wertować kartę. Zamówienie przynoszone jest do stolika szybko i sprawnie. Ceny są rozsądne.

Bardzo podobało mi się to, że na pierwszej stronie karty przedstawiono bogatą historię Albrechtshalle.

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2013
    Opinia dnia z 17.05.2013 r.

• urszula_krakow 1 recenzja

05.05.2014, 14:58 napisał:

Obowiązkowy punkt programu w Lądku

Do Lądka zawitaliśmy w czasie weekendu majowego, właściwie przypadkiem. Przyjechaliśmy wieczorem, od razu rzuciła nam się w oczy przytulna kawiarnia z bajecznym widokiem na podświetlony budynek Zdroju Wojciech.
    Jedliśmy tam dwa razy. Raz sernik z porzeczką i tort nugatowy. Kawałek ciasta spory, świeży, bardzo smaczny. Za drugim razem tort jagodowy, czyli lekki, piankowy torcik z galaretką oraz tort orzechowy. Masy tortów, nie za ciężkie, smaczne, nie zbyt słodkie. Do tego smaczna kawa. Cena tortu to ok 8 zł, kawałek duży. Wystrój ładny.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• sacrifice2013 10 recenzji

28.07.2013, 00:35 napisał:

Klasyk

Kawa 8 na 10 pkt, smak prawie boski. Wystrój bardzo stylowy, obsługa miła, rzeczowo odpowiada na pytania. Podobało mnie się, miło spędziłem czas. Cena ujdzie, pozdrawiam, serdecznie polecam ;).

Data wizyty w lokalu: 11 lipca 2013

• Bakkara 37 recenzji

03.01.2013, 12:51 napisał:

Przereklamowana

Po 10 latach zdecydowaliśmy się na powrót do Lądka i zaciekawieni opiniami pierwsze kroki skierowaliśmy właśnie tutaj.
    Rewelacyjne położenie, ze wspaniałym widokiem na park i "Wojciecha" niestety nie załatwi wszystkiego...

Wnętrze to monstrualnych rozmiarów hala dosłownie i w przenośni.
    Brak klimatu, przypadkowy wystrój, krzesła i kanapy podobierane na nie wiadomo jakiej zasadzie, zero jakiejkolwiek przytulności.
    Lady chłodnicze jak w czasach PRL, tak samo toalety, porażka na całej linii...
    Aż prosi się o odrobinę inności w tak wyjątkowym z założenia miejscu, ale tego niestety tu nie znajdziemy.

Zamówienie złożyliśmy przy kasie, po kilkunastu minutach pani przyniosła wszystko do stolika.
    Byliśmy w grupie 5-os., wybraliśmy tort truflowy, którego nie było, ciasto jabłkowe z blachy którego również nie było i tort Sachera, który na nasze szczęście akurat był ;)
    Z braku powyższych zdecydowaliśmy się na sernik wiedeński i truskawkowy.
    Nie bardzo było zresztą w czym wybierać, a nie był to poniedziałek tylko sobota, godzina 17:00.
    Sacher bez rewelacji, serniki podobnie, cappucino też nie było jakieś wyjątkowe.
    Cenowo na Lądek nie jest tanio, ale i nie bardzo drogo.
    Ciasta są w cenie 6,50 - 7,50 zł, cappucino kosztuje 6,50 zł.

Gdyby nie miłe towarzystwo i piękny widok to bylibyśmy bardzo rozczarowani.
    Tak wyszliśmy rozczarowani nieco mniej.
    A nie o to przecież chodziło...
    Można zobaczyć z czystej ciekawości, ale na doznania smakowe nie ma tu co liczyć.
    My nie polecamy.

Data wizyty w lokalu: 29 grudnia 2012, godz. 17:00

• annabe31 32 recenzje

02.05.2013, 21:27 napisał:

Pyszne torty, smaczna kawa, pięknie położona kawiarnia

Jak najbardziej polecam kawiarnię, ogromny wybór pięknie wyglądających tortów i równie dobrze smakujących, wybraliśmy truflowy i sernik z malinami, naprawdę pycha, do tego kawka, rewelacja, miły przedpołudniowy relaks w otoczeniu pięknego parku. Sam lokal rzeczywiście odrobinę bez klimatu, a może z klimatem z dawnych czasów typowych dla uzdrowiska, ale czysto, schludnie i dzięki ogromnej wielkości mnóstwo miejsca dla klientów. Obsługa bez zastrzeżeń, my wyszliśmy zadowoleni i jeśli przyjedziemy do Lądka, raz jeszcze chętnie tam wpadniemy na słodki deser. Bardzo przystępne ceny.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2013

Nowe w okolicy: Lądek Zdrój