Pierogarnia Stary Toruń

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń
3.8

ul. Most Pauliński 2/10 87-100 Toruń
tel: (56) 621-10-46
typ lokalu: pierogarnia typ kuchni: polska, staropolska, regionalna, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• smakoszka_21 8 recenzji

15.05.2014, 19:49 napisał:

Jak dla mnie średnio

To że sporo się czeka, mogę potwierdzić. Obsługa biega jak poparzona. Gdy chcieliśmy zapłacić, zawołany przez nas kelner udawał jakby nas nie usłyszał tylko przebiegł obok mając chyba nadzieje, że na niego nie padnie tylko może zaczepimy koleżankę. Pierogi? Hmm te pieczone... Ciasto dobre, świeże (takie drożdżówki z nadzieniem z pierogów). Nadzienie takie sobie. Moim zdaniem nieodpowiednio dobrane proporcje nadzienia pierogów ruskich. Wystrój jest super, godny uwagi. Ogólnie nie jest źle nawet cenowo, ale jeśli chodzi o mnie to nie do końca mój gust kulinarny.

Data wizyty w lokalu: 14 maja 2014

• Eczane 2 recenzje

16.06.2014, 15:56 napisał:

Zdecydowanie polecam

Pierogi są wspaniale. Warto chwile poczekać - zwłaszcza na tę z pieca.
    Obsługa przemiła, nas obsługiwała młoda kelnerka. Wszystkim restauracjom życzyłbym takich pracowników.
    Bardzo miłe wnętrze i atmosfera.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• izapi22 7 recenzji

10.02.2014, 22:41 napisał:

Pyszne pierogi, fatalna obsługa

Od momentu zajęcia miejsca do otrzymania pierogów minęło 40 minut, przy dosyć niewielkim ruchu. Trzeba było również uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na rachunek.
    Pierogi piecuchy kowala rewelacyjne, doskonale doprawione, wypieczone, w sosie grzybowym i z zasmażoną cebulką. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 09 lutego 2014, godz. 18:00

• Pinkyyy 13 recenzji

01.12.2013, 22:05 napisał:

Najlepsze pierogi na świecie!

Odkąd tam zawitałam, wszelkie mrożone pierogi przestały istnieć. Lepszych pierogów nie ma chyba nigdzie. Bardzo polecam szczególnie piecuchy, choć gotowane są również pyszne. Z nadzień mogę bardzo polecić szpinak i kurczak, z soczewicą, ruskie i szpinak z favita. Ze słodkich pyszne są z twarogiem lub z jabłkami. Jedynie przestrzegam przed piernikowymi z kruchego ciasta, chyba, że bierzecie małą porcję na 2 osoby- w smaku są nawet ok, ale bardzo, bardzo sycące. Dodatkowy plus za prawdziwie polską przystawkę - chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami.
    Obsługa zawsze miła i sympatyczna. Często trzeba chwilkę poczekać na jedzenie, ale przy takim ruchu to zrozumiałe ;). Lokal czysty, ładnie urządzony. W lecie warto wybrać ogródek, a zimą polecam pierwsze piętro ;).
    Reasumując, mus restauracyjny w Toruniu :)!

• JAgula 3 recenzje

08.03.2014, 13:35 napisał:

Generalnie OK

Jedzenie dobre/bardzo dobre. 3 pierogami Piecuchami można się najeść, placki ziemniaczane bardzo dobre, domowe :). Jak bierzecie słodkie pierogi, to się zasłodzicie, więc polecam ruskie - bardzo dobre :). Obsługa - ma problem z angielskim, jeśli macie zagranicznych gości, przygotujcie się na tłumaczenie im, bo menu angielskie jest, ale Pani nie zrozumi, które mają być. Poza tym czekaliśmy na obsługę trochę, no i na rachunek, i na jego rozliczenie. Wystrój - ładnie, ale wewnątrz, w "ogródku" przeciętnie. Ceny - ok. 20 zł na osobę trzeba liczyć.

Data wizyty w lokalu: 07 marca 2014, godz. 18:00

• elsajko 3 recenzje

13.04.2014, 17:35 napisał:

Bardzo nierówne pierogi jeśli chodzi o poszczególne smaki

Kiedyś chodziłem tam często, ale stopniowo się zniechęciłem jak parę razy pod rząd trafiłem na niezbyt smaczne pierogi.
    Chodzi szczególnie o te z salami i cheddarem, słone niemiłosiernie (wiem, że w karcie jest to zaznaczone, ale to była sama sól w smaku) oraz diabelskie, gdzie mięso wyglądało po prostu niesmacznie i nie mogłem zjeść do końca.
    Zawsze brałem mix, i za pierwszym razem jak się trafiły niesmaczne wydawało i się, że to wypadek przy pracy, ale po drugim razie zniechęciłem się na dobre. Reszta smaków była wprawdzie OK.

Data wizyty w lokalu: 01 kwietnia 2014

• kathush 7 recenzji

01.12.2013, 14:42 napisał:

Bez rewelacji, ale warte spróbowania

Wybraliśmy się do Pierogarni Stary Młyn na obiad.
    Wybraliśmy piecuchy - dosyć spore porcje, trzema sztukami można się najeść, 5 sztuk na olbrzymi apetyt.
    Wybraliśmy różne smaki, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
    Generalnie smak mnie nie powalił, ale nie były złe. Niestety dokładnie nie pamiętam, jakie zamówiliśmy, na pewno jakiś z salami i tu mnie zdziwił fakt, że to salami było jakby zmielone. Smakował nam ruski, natomiast diabelski był naprawdę ostry.
    Wystrój przyjemny. Dużo stolików, więc pewnie zawsze coś wolnego się uda znaleźć.
    Obsługa - nam się trafiła dziwna kelnerka, bardzo nerwowa i wywierająca presję, aby szybciej się decydować. Miejmy nadzieję, że nie wszystkie są takie :).
    Ceny przystępne i zniżki dla studentów.

Polecam, aby spróbować.

Data wizyty w lokalu: 24 października 2013

• JoaJoa 8 recenzji

12.11.2013, 13:42 napisał:

Bez rewelacji (3+) - ale do ponownego sprawdzenia

Do Starego Torunia wybraliśmy się skuszeni bardzo pozytywnymi opiniami z internetowych stron kulinarnych. Na plus wydały nam się bardzo długie kolejki i zapisywanie się na listę rezerwacji, by otrzymać stolik - myśleliśmy, że to świadczy o bardzo dobrej jakości jedzenia, jednak trochę się rozczarowaliśmy. Siedzieliśmy w ogródku, zatem nie oceniam wnętrza. Na duży plus fajne czekadełko, smaczne i zaspokaja pierwszy głód. Obsługa bardzo sprawna i sympatyczna. Odnośnie samych pierogów: zamówiliśmy dwa smaki piecuchów - diabelskie i dziadzine. Trzema porcjami można się najeść aż zanadto :). Natomiast sam smak niestety pozostawia wiele do życzenia: diabelskie miały być bardzo ostre, a wg nas były łagodne. Ciasto smaczne, jednak nie pierogowe, nie byliśmy do końca świadomi, iż będzie to ciasto w stylu calzone. Pierogi dziadzine bardzo słone, nie udało mi się zjeść nawet trzech porcji. Z chęcią wybierzmy się jeszcze kiedyś, by spróbować innych specjałów, być może w mniej obleganym terminie (długi weekend listopadowy).

Data wizyty w lokalu: 10 listopada 2013

• ElwiraK 24 recenzje

30.07.2013, 13:12 napisał:

Duży wybór pierogów

Siadłam w ogródku pierogarni z mężem, więc nie oceniam wnętrza lokalu. Po pierwsze - długi czas oczekiwania na obsługę, a złożenie zamówienia (nawet na napoje przy barze) jest niemożliwe. Nie polecam chleba ze smalcem - smalec jest bardzo mdły. Zamówiłam małą porcję Lepiochów Kraśnych z mięsem i kapustą (bardzo grube ciasto albo zabiło smak farszu, albo farsz nie miał smaku) oraz małą porcję Piecuchów Drwala z mięsem mielonym, czerwoną fasolą i serem - ciekawy smak. Ponieważ nie dojadłam Piecucha Drwala, przechowałam go do następnego dnia w lodówce i okazał się smaczny. Mąż zamówił Placuchy Starotoruńskie - zjadł, ale bez najmniejszych zachwytów. Wadą dań był brak ich doprawienia, do smakowania, przez co potrawy były nijakie. Przy kolejnej wizycie w Toruniu na pewno wybiorę inną pierogarnię.

• wisniowaczekolada 15 recenzji

07.09.2013, 17:31 napisał:

Możliwe, że kiedyś tam wrócimy

Znajomi polecili nam pierogi z pieca, więc właśnie je wybraliśmy podczas naszej pierwszej wizyty w lokalu.
    Ja wybrałam pierogi "O kurcze!" z kurczakiem, serem i pieczarkami, a mój partner "diabelskie" z mięsem wołowym, cebulką, papryką i ogórkiem.
    Porcja 3 sztuk była bardzo sycąca i nie wyobrażam sobie zjedzenia 5 sztuk! :) Ciasto przypominało trochę ciasto do pizzy. Moje pierogi średnio przypadły mi do gustu - kurczak był kurczakową suchą papką, aczkolwiek było go sporo. W rezultacie czułam smak samego ciasta, ponieważ nadzienie nie miało zbytniego smaku. Natomiast pierogi mojego partnera były przepyszne. Tak samo sos - zasmażona cebulka - polecam!
    Na zamówienie czekaliśmy około 20 minut, mimo że było sporo stolików zajętych, tak że bardzo szybko :). Bardzo miła obsługa, ciekawy wystrój. Bardzo podoba mi się możliwość siedzenia w zamkniętym ogródku i obserwowanie tłumu ludzi na ulicy, mogąc jednocześnie prowadzić w spokoju rozmowę i jedząc :).
    Oboje stwierdziliśmy zgodnie, że spróbowaliśmy, ale następnym razem wybierzemy coś innego. Mimo to, polecam tym, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Znam wielu amatorów pierogów z pieca, a dodając do tego obszerne menu, każdy znajdzie coś dla siebie :).

Data wizyty w lokalu: 04 września 2013

Nowe w okolicy: Toruń