Restauracja Czerwona

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Chorzów
4.5

ul. Sienkiewicza 8 41-500 Chorzów
tel: (32) 241-41-02
typ lokalu: restauracja typ kuchni: hiszpańska, międzynarodowa, śląska, polska, dziczyzna cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw3

• sulimira 2 recenzje

19.07.2014, 16:53 napisał:

Najlepsza

Nic dodać nic ująć. Po prostu rewelacja! Startery, dania główne - kilka ich próbowaliśmy, desery, obsługa i wystrój po prostu doskonałe. Pełen profesjonalizm i przyjemny klimat. Ceny też nie są wygórowane, a jeśli przyrównać do nich jakość potraw, to można powiedzieć, że są bardzo przystępne. W karcie dań dla dzieci nie ma, ale na życzenie kucharz przygotowuje coś "zwykłego i prostego", w naszym przypadku była to pierś z kurczaka z ziemniaczkami i surówka z marchewki. My uraczyliśmy się polędwiczkami wieprzowymi z pieczonymi ziemniaczkami, pieczonym łososiem na risotto ze szparagami, kaczym udkiem również z ziemniaczkami, a z deserów niezmiennie wybieramy krem brulee - najlepszy jaki kiedykolwiek jadłam, a jadłam już ich chyba kilkanaście... Wszystkie dania są elegancko podane - już patrząc na nie widać, że Kucharz wie co robi i zdecydowanie jest dobry w tym co robi. Kelnerzy są bardzo dobrze przeszkoleni w swoim fachu. Z pełną odpowiedzialnością polecam i na pewno jeszcze nie raz będziemy gośćmi tej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 07 maja 2014

• alinee 15 recenzji

27.02.2014, 19:12 napisał:

Niezwykle stylowo

Bardzo ciekawy, oryginalny i nowatorski wystrój, niesamowita dbałość o szczegóły począwszy od lamp, a skończywszy na wysokiej klasy sztućcach. Dania pięknie podane (polecam polędwiczki i sałatkę z kurczakiem). Miłą marketingową niespodzianką była przystawka od szefa kuchni gratis.
    Bez wątpienia restauracja stara się o status "wyższej klasy" w Chorzowie.
    Szczegół do poprawy - wino nawet zamawiane na kieliszki nalewa się przy gościu...
    Reszta bez zarzutu. Polecam na wykwintną romantyczną kolację!

Uzupełnienie opinii z dnia 7.06.2014, godzina 20:36:

Ponowna wizyta w Czerwonej. Tym razem trafiliśmy na propozycje z kuchni francuskiej. Bardzo dobre małże w sosie pomidorowym, ślimaki (kwestia gustu czy ktoś lubi), spaghetti z owocami morza i desery. Wszystko bardzo dobre. Jak zawsze świetna, profesjonalna acz nie nachalna obsługa doskonale znająca dania i udzielająca każdej pomocy. Właściciel powinien być dumny z takiego personelu, bo to niezwykle rzadkie zjawisko aby zebrać ludzi tak znających się na rzeczy. I wino na kieliszki nalewane już przy gościu (czyli poprzedni zarzut nieaktualny). A cena w porównaniu do innych restauracji w regionie znacznie bardziej przystępna. Gorąco polecam!

Data wizyty w lokalu: 22 lutego 2014

Nowe w okolicy: Chorzów