Włoski Zakątek

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Słupno
3.9

ul. Handlowa 3 09-472 Słupno
tel: 535-844-744
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: pizza, desery, włoska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• yooz3r 21 recenzji

24.08.2014, 12:03 napisał:

Pizza dobra, lecz nie do końca

Po usłyszeniu pochlebnych opinii od znajomych zdecydowałem się podjechać do ów pizzerii i spróbować.

Pizza jak na włoską przystało, jest bardzo cienka, ciasto dobrze wypieczone - można jeść rękami, dalszych plusów nie znalazłem, ser żółty, niestety robi się z niego skorupa w niektórych miejscach "guma", pieczarki i szynka na przyzwoitym poziomie.
    Jak ktoś jest bardzo głodny to dużą pizzą raczej nie będzie najedzony do syta.
    Generalnie, nie jest źle - ale wolę inny placek.

Data wizyty w lokalu: 23 sierpnia 2014

• radzio71 3 recenzje

02.12.2014, 07:06 napisał:

Najlepsza pizza w okolicy

Napiszę krótko i zwięźle - jak ktoś lubi pizzę na grubym cieście i napchać się na maxa - tak, że ledwo się wytoczy z lokalu niech nie przyjeżdża.
    To lokal dla tych, którzy lubią przede wszystkim smak. Pizza na cienkim cieście, składniki nie są spalone czy też całe zapieczone. Pizza bardzo zbliżona, jak nie taka sama jak we Włoszech. W szczególności polecam moją ulubioną, czyli numer 18: pomidory, mozzarella, rukola, bresaola, parmezan. Jeśli chodzi o ser, to jest to prawdziwy ser, a nie produkt seropodobny rozpływający się na całej pizzy z grubą warstwą wody i tłuszczu.

Desery rewelacyjne, w szczególności Panna cotta i Tiramisu.

Wystrój bez szału, stonowany w odcieniach głównie zieleni. Na szczęście tam się głównie je, a nie podziwia widoki:).

Data wizyty w lokalu: 30 listopada 2014

• mgoralos 27 recenzji

24.09.2013, 13:54 napisał:

Jest nieźle

Ogromnie się zaciekawiłem kiedy dowiedziałem się, że w Słupnie pojawiła się knajpka z włoskim jedzeniem. Bardzo chciałem się przekonać jak to wszystko może wyglądać w miejscu, które ze słoneczną Italią ma niewiele wspólnego.
    "Doktor Google" wypluł dość zachęcające wyniki na temat tego lokalu, zatem było już postanowione - próbujemy!

Jeśli chodzi o wystrój, trochę się zawiodłem. Dość smutno. We włoskich knajpkach jest ciepło, przyjemnie, przytulnie. Tutaj przytulności nie odczułem. Żeby poprawić nastrój, przydałaby się choćby włoska muzyka (w końcu to ma być włoski zakątek) i żywsze kolory ścian.

Przejdźmy do konkretów. Do jedzenia wybraliśmy spaghetti carbonara i pizzę (duża jest naprawdę duża!).
    Jestem fanem makaronu i bardzo zwracam uwagę na sposób jego przygotowania. Tutaj nie było to idealne 'al dente', ale generalnie ok. Sam sos mógłby być bardziej wyrazisty lub chociaż na stole powinien pojawić się młynek z pieprzem aby samemu poprawić jego smak.
    Co do pizzy - ciasto smaczne, aczkolwiek trochę gumowate. Niestety o podniesieniu kawałka do ust (jak to pisze mój poprzednik) nie było mowy. Generalnie mieliśmy problem, żeby pokroić pizzę i przełożyć ją na talerze bo wszystko z niej spadało. Być może była to jednorazowa wpadka. Jeśli tak, mam nadzieję, że już się nigdy nie pojawi.
    Jakość składników oceniam bardzo wysoko. Widać, że właściciele nie oszczędzają ani na ich jakości ani na ilości. Brawo!
    Do tego rewelacyjne ceny zarówno za jedzenie, jak i napoje (również te alkoholowe) i dobra ocena gotowa :).

Cieszy mnie, że takie miejsca powstają nie tylko w centrach miast, ale również w mniejszych miejscowościach. Włoski Zakątek w Słupnie ma potencjał i trzymam kciuki za właścicieli, żeby go nie zmarnowali.

Jeszcze jedna informacja dla tych, którzy się tu wybierają a lubią używać tylko plastikowych pieniędzy - w czasie kiedy ja tam byłem, płatności można było dokonać jedynie gotówką.

Data wizyty w lokalu: 20 września 2013, godz. 18:00

• AniaMarek 2 recenzje

14.02.2014, 10:22 napisał:

Dania rewelacja!

Moi drodzy, samo wnętrze restauracji nie urzeka, trochę stołówkowo, szkoda... Zamówiliśmy makaron z pastą truflową i suszonymi pomidorami (trochę się bałam, ale mieliśmy ochotę na coś "innego"), był wyśmienity! Dobrze ugotowany i doprawiony, jadłam z uśmiechem na twarzy. Zamówiliśmy także pizzę styczniową - była wielka, cieniutka, dobrze wypieczona, a składników dużo i świeżutkie. W późniejszej rozmowie ze znajomymi na temat tej knajpki wiele osób potwierdziło, że bardzo często tam się stołuje, a dania są przepyszne. Polecamy na 100 procent :).

Data wizyty w lokalu: 12 lutego 2014

• bezkarnie 3 recenzje

16.09.2013, 11:56 napisał:

Kameralnie, smacznie i z uśmiechem

Gdybym nie dbał o linię i miał grubszy portfel, jadłbym tam codziennie. Nie dość, że uwielbiam włoską kuchnię, to jeszcze kucharze z Zakątka dobrze trafiają w mój gust - jedzenie jest wyważone, bez przesadnych "ozdobników", takie jak powinno być.
    Składniki świeże, dobrze dobrane... Gorgonzola to gorgonzola, szynka parmeńska jest parmeńska... Niestety, nie wszędzie tak jest.
    Ciasto na pizzę nie za cienkie, nie za grube - w sam raz... Dobrze wypieczone, pizza nie łamie się po podniesieniu do ust.
    Moją ulubioną pizzą jest wersja z polędwicą breasola oraz rukolą, posypane parmezanem.
    Makaron carbonara poprawny w smaku, al dente, sos nie tłumi smaku potrawy, wszystko dobrze wyważone - polecam.
    Warto odwiedzić lokal jadąc np. z Warszawy do Płocka, w miejscowości Słupno trzeba szukać Zakątka w okolicach Zajazdu Mazowsze - ciężko trafić, ale warto.

Data wizyty w lokalu: 05 września 2013

Nowe w okolicy: Słupno