Karczma Bartla

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Goniądz
3.1

ul. Nadbiebrzańska 32 19-110 Goniądz
tel: (85) 738-06-30
typ lokalu: karczma typ kuchni: polska, regionalna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• lipas 10 recenzji

11.01.2014, 01:01 napisał:

Duże ambicje, słabsze wykonanie

Wystrój przedziwny, graciarnia domorosłego projektanta. Nawet powóz wpakowali pod sufit. Jest i konterfekt właściciela - w stroju sarmackim, jakżeby inaczej. Wystrój pasuje do kuchni. Np. bouillabaisse. Tutaj jest to zupa jarzynowa z dorzuconym osobno usmażonym kawałkiem ryby. Po prostu śmiech. A zupa całkiem smaczna i gdyby nie foch z nazwą, byłoby OK. Godne polecenia pierogi ze szczupakiem. Jest lada chłodnicza z wędlinami - ceny nie są niskie, ale wyroby dobre, na wynos warto coś zakupić. Zaleta lokalu to widok z okien na Biebrzę. Pomimo wpadek wynikających z przerostu ambicji zapewne - kuchnia smaczna i świeża.

• majeczka82 6 recenzji

13.09.2012, 16:44 napisał:

Smacznie, ale drogo...

Pierwszy raz byliśmy tam 2 lata temu. Restauracja mieściła się jeszcze w starym budynku. Już wtedy bardzo nam smakowało i postanowiliśmy, że będziemy wracać do tego miejsca. W kwietniu mąż postanowił zrobić mi niespodziankę urodzinową i razem z synkiem pojechaliśmy na kolację. Mąż zamówił kartacze były smaczne, ale dość drogie, synek wziął zestaw dla dzieci z kurczaczkiem i frytkami, a ja... pysznego dzika. Mięsko rewelacja! Polane pysznym sosem, mięciutkie, dobrze doprawione, miało tylko jedną wadę... cenę! Kosztowało ponad 40 zł, ale naprawdę było warto. Synkowi tak smakowało, że nie chciał jeść swego kurczaka tylko mojego dzika :). Ostatnio byliśmy tam jakoś w połowie sierpnia. Mąż zamówił schabowego z ziemniakami, który niestety nie powalał. Zwykły przeciętny jak w taniej stołówce jedynie cena nie była stołówkowa (kosztował sporo ponad 20 zł)... O wystroju nie będę się rozpisywała, ponieważ dość obszernie jest opisany w opiniach innych Gastronautów. Jest ładnie, polecam ogródek z widokiem na rozlewiska Narwii. Obsługa wg mnie zupełnie nijaka. Ani miła, ani niemiła, jakaś taka byle jaka... Ach! Polecam jeszcze nalewkę ich własnej roboty co prawda piłam ją dwa lata temu i nie wiem czy jeszcze jest dostępna, jednak jeżeli tak to warto spróbować. PYCHA! Najgorsze są te ceny...

• amanita 56 recenzji

10.10.2008, 13:54 napisał:

Biebrza po sezonie

Gdy poranne łosie schowały się w bagnie we własnych sprawach i ręce mogły odpocząć od lornetki, gdy kosze grzybów bezpiecznie spoczęły w bagażniku, przyszedł czas na "małe co nie co" w ciekawym miejscu.
    Karczma Bartla może zaimponować położeniem, wielkością, pięknym, centralnie położonym paleniskiem i mnogością starych, szafkowych zegarów. Wypchane głowy zwierząt można ominąć wzrokiem. W karczmie było pusto. Byliśmy tylko my i samotny pan, głośno i ordynarnie przeklinający przez telefon.
    Zamówiliśmy naleśnik ze szpinakiem, podpiekaną rybną kiełbasę i kwas chlebowy.
    Kwas, produkcji łotewskiej, wspaniały. Esencjonalny i nieprzesłodzony. Potrawy nawet smaczne, choć, niestety, ledwo letnie.
    Ceny, jak dla mnie, szokujące. Niewielki naleśnik, niedbale przysypany kilkoma strączkami zielonej fasolki - 15zł. Pętko rybnej kiełbasy, malutkie jak obwarzanek, z chrzanem i kwaszonym ogórkiem - ok. 20zł.
    Obsługa poprawna.
    Ordynarny pan okazał się właścicielem. Na jednej ze ścian wisi jego portret w staropolskim stroju.
    Być może w sezonie, gdy otwarty będzie taras wychodzący na malowniczą Biebrzę, zrobi się tu sympatyczniej.
    Ja raczej już nie skorzystam.

• halicz 210 recenzji

24.05.2008, 10:19 napisał:

Warta odwiedzenia!

Najtrudniej jest tam trafić! Goniądz leży na skarpie Narwi. Ośrodek Bartlowizna (Karczma jest jego częścią) nad samą rzeką. Oznakowanie jest dość słabe - a ulica prowadząca do ośrodka to zwykła droga gruntowa. Warto się jednak potrudzić! Kiedy już wam się uda trafić, zobaczycie olbrzymią niską, drewnianą budowlę. Jak twierdzą przewodniki, to największa budowla z bali drewnianych w Polsce. Wnętrze jest też ogromne - sądzę, że można tam pomieścić kilkaset osób. Salę wypełniają ciężkie, drewniane stoły i rzeźbione zydle. Na ścianach stare zegary, wypchane łby zwierząt, rzeźby. Na środku palenisko z otwartym ogniem. Karta dań dość rozbudowana. Sporo potraw z ryb, co ze względu na bliskość Narwi jest oczekiwane i usprawiedliwione. Spróbujcie kiełbasy rybnej - interesujący smak! Miła i sprawna obsługa. Ceny głównych dań - w granicach 30 zł. Zdecydowanie polecam!

• bezmirzanka 43 recenzje

01.06.2008, 19:29 napisał:

Bosko!

Witam!
    Oznakowanie już się poprawiło...nie mieliśmy problemu z trafieniem na miejsce. Ośrodek przepiękny...soczysta zieleń, śpiewające żaby i przecudna karczma u Bartla. Wystrój stylizowany na karczmę z XVII wieku oczywiście kryta strzechą. W środku full rustical ;) czyli wozy, sanie, bryczka, trofea jelenie, dziki, łosie, bażanty, każde krzesło to inna rzeźba...klimat niczym z Pana Tadeusza. No tylko muzyka z serii latino trochę nie pasowała.
    W sobotni wieczór udaliśmy się we czworo na późną kolację. Zaczęliśmy do przystawek czyli od "dechy mięsiwa" wędzonego na miejscu. Dostaliśmy rzeczywiście sporą porcję, a do tego chrzan i grzybki marynowane. Zupa: krem z szyjek rakowych z migdałami...ooo! Niebo w gębie bardzo dobrze połączone składniki. Na koniec, a w zasadzie jako pointę zamówiliśmy: Lina w śmietanie, delikatne mięso doskonale podane z serem i w śmietanie. Miętus z pieczonymi ziemniakami - równie dobry, i dwa półmiski czyli mięso jelenia z kaszą gryczaną też wyśmienite. We 4 najedliśmy się po uszy przepysznym jedzeniem, podanym w super formie na ręcznie robionych misach i półmiskach. Do tego oczywiście wódeczka. Obsługa rewelacyjna przesympatyczna. Cała ta przyjemność kosztowała nas 320 złotych więc myślę, że warto było. Chętnie tutaj wrócę.

Nowe w okolicy: Goniądz