Gospoda U Wandzi i Jędrusia

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Milówka
4.6

ul. Wspólna 1 34-360 Milówka
tel: (33) 863-78-03, 797-090-710
typ lokalu: gospoda typ kuchni: ryby i owoce morza, polska, góralska, regionalna, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• jestok1 33 recenzje

15.05.2014, 22:38 napisał:

Dobra kuchnia za niewielkie pieniądze

Gospoda znajduję się na pograniczu Milówki i Rajczy, położona w pobliżu rzeki Soła, jej budowa została dofinansowana ze środków UE o czym informuje powieszona tabliczka. Gospoda została otwarta kilka lat temu i od tego czasu gościliśmy już tam wielokrotnie. Gospoda składa się z dwóch poziomów, z tym że znacznie bardziej klimatyczny (100% w drewnie/bali) jest ten dolny poziom. Kiedyś w sobotę natknęliśmy się na młodych górali z Żywiecczyzny, którzy jak to na ten region przystało bardzo pięknie przyśpiewywali gościom. Wystrój skromny, ale wystarczający. Obsługa zawsze uprzejma, brak cwaniactwa, a widzialna dobroduszna prostota. Zazwyczaj zamawiałem placki albo ze skwarkami albo z gulaszem. Ostrzeżenie: jeżeli ktoś nie jest baaardzo głodny to polecam małą porcję (3 placki, duża – 5) którą i tak można najeść się do syta. Ceny bardzo przyzwoite. Placki małe zaczynają się od 11 zł – a te z gulaszem – najdroższe po około 17 zł. Bardzo dobre. Pierogi również w cenie oscylującej w okolicach 10 zł – bardzo smaczne. Można również zamówić inne potrawy typu żeberka, zupy, mięsa, koryta dla dwóch itp. Do tego piwko za piątaka lub czarna kawa po posiłku za 4 zł – to oprócz dobrej jakości posiłków przyczynia się do tego, że jeszcze nie raz tam zawitam. Mimo kilkukrotnej wizyty zawsze byłem zadowolony po wyjściu z karczmy. Świetny stosunek cena/jakość. Brak możliwości płatności kartą (nie dali się karciarzom i bardzo dobrze), przy gospodzie znajduje się parking, placyk zabaw dla dzieci.

Data wizyty w lokalu: 10 marca 2014

• martynka154 6 recenzji

20.09.2014, 22:45 napisał:

Lokal całkiem, całkiem

Wybraliśmy się ze znajomymi na kolację zmęczeni całodziennym wędrowaniem po górach. Zamówiliśmy małą porcję placków furmana z gulaszem (wcale nie była to mała porcja jak się później okazało), placek po bacowsku czyli placek z kotletem schabowy i zasmażaną kapustą (brakowało tylko jakiegoś fajnego sosiku) oraz karkówkę duszoną (mięciutka i rozpływająca się w ustach) z kluskami (szkoda, że z koperkiem) i pysznymi buraczkami. Ogólnie porcje zbyt duże. Ceny niezbyt wygórowane. W tym lokalu czuje się atmosferę otaczających z każdej strony pięknych Beskidów. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 20 września 2014

• gams 3 recenzje

08.09.2014, 11:48 napisał:

Super miejsce:)

Byłam na kilka dni w Milówce niedaleko tej Karczmy. Państwo Kamińscy, u których wynajmowaliśmy pokój polecili nam to miejsce. Był to strzał w dziesiątkę. Każdą rzecz, którą tam jedliśmy była przepyszna. Pierogi z jagodami palce lizać, gulasz z kaszą gryczaną i ogórkami małosolnymi niebo w gębie :). A pizza najlepsza jaka jadłam w życiu, a jeszcze za tak małe pieniądze. I jednak można tanio, smacznie i do tego z miłą obsługą. Polecam, jak tylko będziecie w tamtej okolicy wstąpcie, a nie pożałujecie :).

Data wizyty w lokalu: 04 września 2014

• bagiwo 3 recenzje

06.10.2014, 21:48 napisał:

Składniki bardzo dobrej jakości

Bardzo smaczne jedzenie. Szczególnie polecam tam zupy! Jadłam tam zupy: barszcz czysty, barszcz zabielany oraz kwaśnicę. Wszystkie zasługują na najwyższą notę. Czuje się w nich naturalne składniki najwyższej jakości, zupa ma właściwą gęstość i naturalny aromat. W kwaśnicy spory kawałek mięsa. Barszcz zabielany przygotowany był na moja prośbę- w karcie nie ma takiej zupy. Ostatnio byliśmy mile zaskoczeni gratisowym ciastem serwowanym do obiadu. Do zup zamówiliśmy placki ziemniaczane, wg kart małe porcje, a w sumie dość spore. Placki są smażone bez tłuszczu. Ziemniaki na placki mocno przetarte. Mi smakowały, natomiast mąż woli tarte na nieco grubszej tarce. Placki smaczne, bez zbędnych dodatków, wyczuwało się tylko podstawowe składniki. Mała porcja to 3 średniej wielkości placki i około ¾ szklanki gęstej, smacznej śmietany. Po zjedzeniu zupy i placów byliśmy porządnie najedzeni. Za placki zapłaciliśmy ok. 8 zł za porcję. Drugie dania mięsne kosztują od kilkunastu złotych. Obsługa kelnerska bardzo przyjazna, sympatyczna, gotowa maksymalnie dogodzić klientowi... Niezjedzone potrawy na prośbę klienta są pakowane (gratis) w styropianowe pojemniki. Sam lokal utrzymany w stylu góralskiej karczmy, z dbałością o szczegóły. Na stołach przyprawy, świece, serwetki- czyli wszystko co może się przydać. Polecam to miejsce jako miejsce w którym zaspokoi się głód w przyjemnej atmosferze.

Data wizyty w lokalu: 04 października 2014

• margosiaa 1 recenzja

24.08.2014, 12:31 napisał:

Góralski wystrój z pysznym jedzeniem

Do gospody zawitaliśmy wraz z chłopakiem w sierpniowy weekend. Już wcześniej przejeżdżając koło tej knajpki mówiliśmy sobie, że kiedyś ją odwiedzimy bo wygląda zachęcająco i zawsze na parkingu stoi dużo aut. Po wejściu do gospody urzekły nas śliczne zasłonki, góralskie dekoracje i muzyka braci Golców.
    Zamówiłam zupę dnia- grzybową, która miała dużo kartofli, grzybów i była naprawdę przepyszna. Jako drugie danie zjadłam "małą" porcję placków z gulaszem oraz surówkę z marchewki i jabłka. "Małą", gdyż były to trzy duże placki i sos bogaty w duże kawałki mięsa. Porcja ta przerosła mnie, ale nie było to dużym problemem, gdyż otrzymaliśmy opakowanie aby zabrać resztę do domu. W menu dostępna jest także duża porcja, jest to 5 placków, ale naprawdę już trzy placki to bardzo dużo. Mój chłopak zamówił sobie placek z kotletem i zasmażaną kapustą. Porcja ta również była duża i sycąca. Wszystko co jedliśmy było przepyszne, obsługa była miła, ceny bardzo korzystne w stosunku do podawanych porcji, nawet napoje są stosunkowo niedrogie. Tak trzymać! Na pewno będziemy odwiedzać ten lokal kiedy tylko będziemy w okolicy. Polecam serdecznie :).

Data wizyty w lokalu: 16 sierpnia 2014

• Jacekkum 1 recenzja

18.07.2014, 14:53 napisał:

Najlepsza obsługa w Milówce

Wyjeżdżając w Beskidy na urlop chcieliśmy zrobić jakąś niespodziankę z okazji 25-lecia ślubu siostry i szwagra.Wybraliśmy uroczystą kolację. Spośród wielu propozycji tylko "Gospoda U Wandzi i Jędrusia" zaskoczyła nas pełną życzliwości pomocą. Będąc jeszcze w domu na Mazurach mail-owo uzgodniliśmy menu, dodatkowo załatwili za nas kapelę, upiekli tort dla jubilatów (pyszny). Były kwiaty i szampan. Jak przyjechaliśmy w góry, to w dniu kolacji nawet zorganizowali nam dojazd do gospody (oraz odwieźli do wynajętego domku). Wszystko było załatwione. Jedzenie było pyszne. Kwaśnica mniam mniam.
    Korytko dla 4 osób -nie sposób zjeść, tak dużo. Ceny- jak dla nas super atrakcyjne. Ale przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić wyjątkową obsługę. Takiej uprzejmości dawno nie spotkaliśmy. Właściciele użyczyli bezinteresownie strojów ludowych, żeby poprzebierać nas do wspólnych zdjęć. Było super.
    Jeżeli organizować imprezę w tym rejonie, to tylko"U Wandzi i Jędrusia" Przede wszystkim dziękujemy serdecznie p. Monice.
    Mazury pozdrawiają.

Data wizyty w lokalu: 24 czerwca 2014