Restauracja Savoy Hotelu Aristo

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białystok , dzielnice: Centrum, Piaski
4.9

ul. Kilińskiego 15 15-281 Białystok
tel: (85) 740-89-90
typ lokalu: restauracja, restauracja hotelowa typ kuchni: międzynarodowa, ryby i owoce morza, desery, polska, dziczyzna cena dania głównego: 40 - 60 zł

• paulaoliwia 3 recenzje

07.02.2014, 13:33 napisał:

Uczta zmysłów

Jak dotąd najlepsza restauracja w jakiej jadłam.
    Może zacznę od początku. Na kolację poszłam z przyjaciółką.
    Powitała nas bardzo miła kelnerka, przyniosła kartę win oraz menu, służyła radą oraz nie była nachalna, co jest dla mnie jednym z wyznaczników dobrej restauracji.
    Zamówiłyśmy białe półwytrawne wino, natomiast do jedzenia ja: kaszę pęczak z kurkami w śmietanie a'la risotto (18 zł), natomiast moja przyjaciółka pierogi z szyjkami rakowymi (25 zł). Oba dania były bajecznie pyszne. Kasza była odpowiednio twarda, natomiast sos z kurkami... poezja. Wszystko rozpływało się w ustach, a smaki eksplodowały na moich komórkach smakowych. Wszystko było idealne, perfekcyjnie podane i absolutnie każdy kto uwielbia dobrze zjeść powinien spróbować jedzenia w tej restauracji. Menu jest wyjątkowo bogate i same czytanie go tworzy nam w głowie obrazy odnośnie potraw i smaków w nich zawartych. W czasie posiłku Pani kelnerka co jakiś czas dolewała nam wina i donosiła lód, aby było odpowiednio schłodzone. Tym też jestem bardzo zachwycona.
    Na deser zamówiłyśmy semifredo z musem truskawkowym (14 zł) i to była kolejna poezja. Deser przepyszny, pięknie podany.
    Cokolwiek bym tu nie napisała i tak każdy kto czyta tę opinię musi po prostu odwiedzić lokal, żeby przekonać się na własnej skórze, że doznania smakowe są nie do opisania ;).
    Duża, przestronna restauracja z klimatem, wyśmienitą obsługą i przepysznym jedzeniem. Na pewno pojawię się tam nie raz i nie dwa.

• talisman 10 recenzji

01.08.2013, 22:00 napisał:

Doskonała restauracja z nowoczesną polską kuchnią w fantastycznym hotelu

Najlepsza restauracja hotelowa w jakiej miałam okazje jeść ostatnio i jedna z najlepszych odwiedzonych restauracji w ogóle. Jestem oczarowana. Dania są naprawdę wykwintne (np. sarna, perliczka, ale także sporo mniej wyszukanych aczkolwiek nieszablonowych dan, np. pasty, sałatki, kurczak itp.), przepięknie podane. Hitem jest dla mnie sernik na mlecznym whisky - wygląda jak twarożek, a smakuje jak kawałek nieba. Podany z musem truskawkowym na płynnej czekoladzie, przyozdobiony karmelizowanymi nitkami czegoś - nie pamiętam czego :) - i owocami - po prostu bajka i to za 10 (!!!) zł (słownie: dziesięć złotych)! Krem Karmele to kaloryczna bomba, ale jest warta grzechu. Ponadto próbowałam m.in. sałatki z gruszką, sarny w orzechach na sosie z dzikiej róży, kaczki, gęsi i chyba wszystkich deserów. Brak mi słów:). Profesjonalna obsługa, piękny, nowoczesny wystrój, ze smakiem. Czas oczekiwania w sam raz. Ceny - adekwatne do jakości. Dania główne to wydatek ok 30-70 zł, desery są podejrzanie tanie (10-15 zł), biorąc pod uwagę to jak smakują i że wyglądają jak małe dzieła sztuki. Wybór alkoholi raczej spory, ale nie wypowiadam się, bo moje wizyty były bezalkoholowe. Dla chcących naprawdę zaszaleć Dom Perignon za 900 zł :).
    Podsumowując - polecam każdemu na elegancką kolację! Jak dla mnie to perełka Białegostoku, chyba jeszcze za bardzo nieznana (hotel otworzył się w marcu). Polecam także sam hotel Aristo, z pysznymi śniadaniami i pięknymi, czystymi, gustownymi pokojami (nie do końca rozumiem czemu ten hotel ma 3* a nie 4*), marmurami na podłogach itp.

• Molly423 1 recenzja

10.08.2013, 14:38 napisał:

Idealne miejsce na kolację z przyjaciółmi

Szukając miejsca na świętowanie zaręczyn naszego syna, trafiłam na nowe miejsce w samym centrum Białegostoku. Eleganckie, z klasą, z uśmiechniętą obsługą, która pilnuje porządku na stole (dyskretnie nie przeszkadzając w posiłku) i w gotowości. Nie zdążyłam zjeść wszystkiego z menu :), a czytając je ma się ochotę spróbować każdego dania. Każde z nas jadło coś innego i wszyscy zakosztowaliśmy prawdziwej uczty. Bardzo smaczny pęczak z kurkami w śmietanie a’la risotto, superkrewetki (naprawdę duże "tygryski"), chłopaki zajadali się filetem z kurczaka w sosie boczkowym z pysznie zrobionymi ziemniakami, a narzeczona Mafaldine ze szpinakiem i łososiem, wszystko zakropione delikatnym wytrawnym winem. A na koniec miła niespodzianka: rachunek - za 6 osób 300 zł.
    Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła spróbować innych potraw.

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2013

Nowe w okolicy: Białystok