Podgrodzie

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Kowal
3.1

ul. Przydatki Gołaszewskie 3 87-820 Kowal
tel: (54) 284-25-01
typ lokalu: restauracja hotelowa typ kuchni: ryby i owoce morza, desery, polska, sałatki, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• PabArt 97 recenzji

12.05.2014, 22:10 napisał:

Rozczarowanie częstego bywalca

Będąc pod pozytywnym wrażeniem, postanowiliśmy, aby zawitać do lokalu jeszcze niejeden raz. Zawsze dania były smaczne i naprawdę nie pozostawiały nic do życzenia. Aż do ostatniego razu... Żurek, który zawsze bardzo mi smakował, żurkiem nie był, zwłaszcza ze względu na absolutny brak wyczuwalnego zakwasu oraz pieczarki, które spowodowały, że zupa, którą jedliśmy, to pieczarkowa z jajkiem i wędliną. Białej kiełbaski dojrzałem raptem jeden niewielki plasterek. Po prostu okropieństwo! Pierogi - smaczne, ale za to podane niezgodnie z zamówieniem. Poprosiliśmy bez okrasy i z wody, a dostaliśmy smażone. Wszystko to wywołało poczucie rozczarowania. Na dodatek na obsługę trzeba było czekać bardzo długo, a tłumów w lokalu nie było. Pragniemy zaznaczyć, że tydzień wcześniej byliśmy na obiedzie w Podgrodziu i zostaliśmy obsłużeni szybko i sprawnie, a jedzenie było świetne - pyszna pomidorowa i rewelacyjny łosoś z pieczonymi ziemniaczkami. Wtedy każdy stolik był zajęty i jakoś dało radę wszystkich obsłużyć. Tym razem klapa na całej linii. Właściciele powinni czuwać nad stałą jakością potraw i obsługi gości, gdyż następni również mogą się rozczarować i nie wiadomo, czy po raz kolejny tu wstąpią.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• PabArt 97 recenzji

28.03.2014, 22:57 napisał:

Nam się podobało :)

Jeśli szuka się przyzwoitego miejsca do zjedzenia i jest się akurat we Włocławku, należy rozważyć przyjazd do Podgrodzia w Kowalu. W samym Włocławku poza dwoma restauracjami nie znajdzie się nic ciekawego, więc tu warto się wybrać. Lokal jest gustownie urządzony - wnętrze przytulne, ale jednocześnie tak zaprojektowane, aby każdy mógł swobodnie rozmawiać. Obsługa bardzo sympatyczna i otwarta na życzenia klienta. Zamówiliśmy żurek - bardzo smaczny, idealnie przyprawiony. Jedynym minusem jest za dużo różnych kawałków wędlin, ale to już kwestia osobistych upodobań. Placek ziemniaczany z farszem świeżutki, przygotowany na bieżąco (a nie tak jak gdzie indziej odgrzewany). Można się naprawdę solidnie najeść i to w niezbyt wygórowanej cenie.

• carlos_inez 210 recenzji

23.07.2013, 08:44 napisał:

Czarnina w Podgrodziu

To był mój pierwszy raz. Czułem tremę i zdenerwowanie, jakby chodziło o najważniejszych egzamin w moim życiu. Efekt. Hmmm... inny niż oczekiwany. Przede wszystkim kolor - brunatny, przypominał mi bardziej zupę fasolową mojej matki niż czarninę. Nie wiem dlaczego, ale spodziewałem się krwistoczerwonego płynu. Druga kwestia to smak. Było słodko. Ale no tak przecież to krew.
    Najlepsze z całego talerza były jednak razowe kluseczki, więc to nie będzie moje ulubione danie :).

Po emocjach związanych z czarniną przeszedł czas na to, aby się rozejrzeć dookoła. Takie sobie przydrożny zajazd. Ani ładny, ani brzydki. Na plus niewielki taras, bezcenny gdy z nieba leje się żar.,

Młoda i czarna jak smoła (po solarium) kelnerka uprzejma i pomocna. Z rozbrajająca szczerością przestrzega przed czarniną :).
    Reszta obiadu upłynęła już bez ekscytacji. Grillowany łosoś z ryżem był nieco zbyt suchy, a ryż nieposolony, ale ogólnie było dobrze. Nawet kapusta pekińska w sałatce greckiej nie raziła aż tak bardzo.

W mojej prywatnej skali to miejsce na szybki obiad w biegu w myśl zasady - zjeść i zapomnieć.

Data wizyty w lokalu: 17 lipca 2013

• M.A.G 1 recenzja

10.09.2014, 00:55 napisał:

Miłe zaskoczenie

W zeszłym tygodniu wracając z wyjazdu służbowego zauważyłem baner, a na nim napis: "Zjedź z drogi na pierogi" pomyślałem, zabawne lecz postanowiłem sprawdzić cóż to za lokal, była akurat pora obiadowa, sam jestem restauratorem i podczas podróży lubię szukać nowości i sprawdzać co ma do zaoferowania konkurencja. Tak więc było i tym razem. Wbrew mojej pierwszej myśli lokal okazał się przytulny i gustowny z wyraźnym staropolskim akcentem. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem okazała się obsługa, miły i serdeczny kelner z uśmiechem i zapałem przyjął zamówienie, potem już tylko niedługa chwila oczekiwania i mój obiad był gotowy. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że w takiej okolicy znajdę miejsce, które pozwoli mi przypomnieć sobie o smaku jaki pamiętam z dzieciństwa. Barszcz czerwony - świetny kolor, aromat, smakował jak u mamy podczas wigilijnego wieczoru, od razu można było wyczuć, że nie jest to proszek z wrzątkiem, tylko prawdziwy barszcz! Po chwili rozkoszy z barszczem przyszła pora na danie główne. Indyk był delikatny i smaczny, sos gładki i jasny, delikatnie doprawiony tak aby zachować naturalny smak potrawy i nie zabić go przyprawami, a makaron w dwóch kolorach robił niesamowite wrażenie wizualne jak i smakowe. Z początku, kiedy dostrzegłem baner informujący o pierogach nie byłem do końca przekonany co do tego miejsca, ale po tamtej wizycie szczerze polecam i zachęcam do jego odwiedzenia, jeżeli szuka ktoś miejsca na chwilę odpoczynku (w spokojnej okolicy) oraz chcę zjeść dobry obiad to warto zwrócić uwagę na to miejsce, sam na pewno tam wrócę, jeśli tylko nadarzy się ku tamu okazja. Podgrodzie zasługuje na uznanie i jest godne polecenia, wbrew pozorom w otoczeniu praktycznie niczego można spotkać się z miłym zaskoczeniem gastronomicznym.

Data wizyty w lokalu: 09 września 2014

Nowe w okolicy: Kowal