Awra

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Kępno
2.8

ul. Wrocławska 84 63-600 Kępno
tel: (62) 782-01-91
typ lokalu: karczma, dom weselny typ kuchni: międzynarodowa, grill, polska, regionalna, dziczyzna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• hiup 32 recenzje

29.09.2013, 11:26 napisał:

Wielkopolscy górale

Kępno to taka miejscowość, która reprezentuje Wielkopolskę na trasie pomiędzy Warszawą a Wrocławiem. Miejsce, gdzie człowiek zwykle przymiera głodem - od lat jedynym przybytkiem na trasie był tu swojski McDonald. Tymczasem wyrosła tu wizytówka Podhala i jeśli wierzyć stronie www, to drugi taki przybytek jest w Cichem. Czyli zapowiada się nieźle.

Przyzwoity parking, pikna chałupa z bala i szok pod wejściu - na ścianie wielki ekran i tv z rzutnika na całą ścianę. Obsługi na sali 2 osoby w strojach czarniawych. Siedzę sobie, patrzę, obsługi nie widać. Przyniosłem sobie menu i czytam po góralsku - bardzo ładnie skomponowane dania, ceny średnia krajowa. I dziczyzna, i drób, i wieprzowina - jednym słowem prawie jak Zakopane. Obsługa się znalazła - zamówiłem kwaśnicę i placek po zbójnicku. Kwaśnica naprawdę super, placek rozmiarowo porządny, gulasz dobry, tylko po zbójecku oszczędny w mięso. Jakoś na trasie do Częstochowy ci górale bardziej hojni, albo skłaniają się bardziej w kierunku placków po węgiersku. Kawa w porządku.

W poszukiwaniu rachunku musiałem udać się do baru. Nie wiem, czy sprawiła to sobota, że obsługa się nie wysilała, czy tak tu ma być, ale jedynym atutem jest w tej chwili lokalizacja i jedzenie. A wyraźnie sądząc po mlaskaniu z sąsiedniego stolika, ściągają tu smakosze.

Data wizyty w lokalu: 28 września 2013

Nowe w okolicy: Kępno