Karczma Jaś i Małgosia

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Radom
3.1

ul. Ślepowron 146 26-625 Radom
tel: 792-903-100
typ lokalu: karczma typ kuchni: grill, polska, regionalna, przekąski, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• wojtek63 7 recenzji

15.11.2013, 14:53 napisał:

Kolejne przyjemne miejsce na trasie

Po raz kolejny z radością odwiedziłem to miejsce - lokal nowy, ładnie urządzony, za każdym razem zmiana w karcie dań lub poszerzenie tarasu.

Tym razem zamówiłem zupę borowikową - bardzo aromatyczna, pełna borowików, a na drugie grillowane polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym z opiekanymi i bukietem warzyw - mięso delikatne, dobrze doprawione - przede wszystkim nieprzesolone, jak to bywa w barach przydrożnych.
    Obsługa wyglądała prawidłowo - kelnerka zaprowadziła mnie do wolnego stolika na tarasie i podała menu, rzeczowo odpowiedziała jakie mają danie dnia i surówki.
    Podała czekankę w postaci swojskiego smalczyku i całego koszyka ze świeżym pieczywem.
    Później podchodziła i do mojego stolika i do sąsiedniego i pytała się czy coś jeszcze może zaproponować.
    Naprawdę nie rozumiem skąd tyle negatywnych opinii - lokal bardzo przyjemny, zwłaszcza na trasie Radom - Opoczno. Polecam sprawdzić na własnym podniebieniu!

Data wizyty w lokalu: 19 sierpnia 2013

• avka 7 recenzji

15.09.2013, 21:24 napisał:

Nie na poziomie

Dziś wybrałam się do knajpy Jaś i Małgosia po raz pierwszy i ostatni.

W skrócie:
    - jedzenie bardzo przeciętne, lepsze można zrobić samemu w domu;
    -obsługa tragiczna, nie na poziomie;
    -nieprzyjemna atmosfera (muzyka disco polo i ludzie 'disco polo').

Zaczynając od jedzenia. Zamówiłam kaczkę polecaną przez szefa kuchni oraz placki z łososiem. Kaczka była źle zrobiona, mięso było niedopieczone. Placki natomiast były bez smaku. Surówki niezbyt smaczne.
    Najgorsza okazała się jednak obsługa, która pozostawiła największy niesmak po naszej wizycie w tym lokalu. Kelnerka pomyliła zamówienie i zostały nam przyniesione do stolika nie te placki, które zamówiłam. Chłopak, który przynosił jedzenie, nie wiedział jak się zachować i zamiast przeprosić i zabrać je do kuchni zostawił posiłek na stole i przyprowadził kelnerkę. Kelnerka natomiast zszokowała bas swoim chamskim zachowaniem. Zaczęła w bezczelny sposób wmawiać nam, że to było własnie nasze zamówienie. Nie myślała nawet, żeby zabrać posiłek i przynieść ten naprawdę zamówiony. Dopiero gdy poprosiłam o rozmowę z managerem okazało się, że mogę dostać to co zamówiłam. Sytuacja była co najmniej żenująca. Dodam tylko, że żadnych przeprosin nie usłyszałam.

Data wizyty w lokalu: 15 września 2013, godz. 15:00

• biolka5 10 recenzji

15.07.2013, 23:28 napisał:

Przyjemnie i smacznie

Karczme wybraliśmy na niedzielny obiad. Jedzenie pyszne, porcje nie do przejedzenia. Zamówilismy placek bacy (ziemniaczany), polędwiczki w sosie śmietanowym, dla dziecka nuggetsy z frytkami. Wszystko pycha. Obsługa bardzo miła. Ceny normalne, nie różniące sie od cen w innych karczmach. Jedyny minus to długi czas oczekiwania na jedzenie ok 30 min.

Data wizyty w lokalu: 14 lipca 2013

• askor 9 recenzji

30.07.2013, 21:20 napisał:

Ilość nie zastapi jakości

Karczma nowa, więc pewnie jeszcze sporo do poprawienia. Zaciekawiony postanowiłem odwiedzić lokal i skosztować parę specjałów. Wystrój jak typowej drewnianej chacie z pewną niespodzianką dla gości a mianowicie "przybitymi" do podłogi krzesłami (co to oznacza? Każdy kto będzie chciał je podnieść się dowie). Karczma przestronna, jasna w środku, stoły duże, nie krępujące ruchów. Zamówiliśmy: Pieczyste w sosie grzybowym z kluskami, zestaw surówek, Polędwiczki drobiowe w sosie z frytkami i surówkami i dla dziecka nuggetsy z frytkami i surówka. Po ok.25 min kosztując przystawkę z dobrego smalcyku, wiejskiego pieczywka i ogórka otrzymaliśmy zamówione dania, bardzo rzucające się w oczy z uwagi na ilość potrawy. Porcje ogromne, jak się potem okazało nie do przejedzenia nawet przez osobę tak potężną jak ja. Córka i wnuczka zjadły po połowie. Jeśli chodzi o jakość i smak potraw to stwierdziliśmy, że smakują przeciętnie, mięso wieprzowe dość twarde, sos grzybowy, pewnie z torebki z dodatkiem pieczarek, polędwiczki miękkie, bez wyszukanego smaku. Wyróżnić należy zestawy surówek, które były smaczne i dobrze dobrane. Obsługa miła, troszcząca się o klienta z częstym zapytaniami o kolejne zamówienia. Mnie osobiście denerwują zapytania kelnerek i to w czasie konsumpcji "czy państwu smakuje?" dlatego oceniłem pracę na 3 gwiazdki. Bardzo mile zaskoczony byłem w chwili uiszczenia należności, ceny nie wygórowane i adekwatne do jakości potraw.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2013

• skute_r 3 recenzje

17.09.2013, 23:26 napisał:

Osobiście odradzam

Na wstępie napisze co zamówiliśmy ja pierś z kurczaka zapiekaną z pieczarkami a moja dziewczyna łososia z grillowanymi warzywami,
    pierś co prawda ogromna, ale ser wraz z pieczarkami przyduszonymi chyba przez minute jakości nie najlepszej. Moja dziewczyna otrzymała łososia, ale jakież to było zdziwienie gdy dotarł on w sosie kaparowym totalnie przesolonym i z warzywami gotowanymi w wodzie w dodatku bez żadnych przypraw.
    Jak się otwiera taką karczmę to powinna ona trzymać jakiś poziom a tam poziom jest po prostu zerowy!

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2013

• Redes 7 recenzji

22.07.2013, 21:41 napisał:

Mogło być znacznie lepiej, ale...

Do odwiedzenia Karczmy zachęcił mnie baner przy ulicy i powiedziałem sobie, że kiedyś tam wpadnę. Karczma niedawno otworzyła swoje podwoje, dlatego myślę, że będzie coraz lepiej, bo na razie jest przeciętnie. Wystrój w "swojskim" stylu, co zdecydowanie przemawia na tak, jednak porównując ją do konkurencji, to jeszcze daleko... Zamówiłem swoje ulubione dania (które serwują tego typu lokale) pierogi ruskie i ozorek. Pierogi porcja duża, cena raczej OK, ale jakość pozostawia sporo do życzenia. Pierogi rozpadały się, yły wodniste (nie wiem dlaczego), ciasto grube, ogólnie niezbyt smaczne (w mojej ocenie), zjadłem tylko część porcji. Kelnerka zapytała się, czemu nie dojadłem, to udzieliłem jej szczerej odpowiedzi i pokazałem rozpadającego wodnistego pieroga. Następne danie ozorek w sosie chrzanowym miał jak dla mnie jedną zasadniczą wadę, był zbyt długo trzymany na ogniu,nie był soczysty i nawet duża ilość sosu nie zniwelowała problemu. Sos też nie był w moim typie (to możliwe kwestia smaku), zdecydowanie zbyt słodki. Kelnerka znowu poprosiła mnie o opinię i również powiedziałem, co myślę, zaznaczając, że kwestia słodkości sosu jest moją możliwie subiektywną oceną. Mam nadzieję, że się poprawią i będą to tylko "złe dobrego początki". W regionie radomskim rządzi inny lokal i ktoś powinien to zmienić ;). Reasumując, rodziny na obiad tam nie zabiorę, ale kiedyś jeszcze tam zajrzę z nadzieją, że jest lepiej. Do zobaczenia P.S.Dokładnej daty wizyty w karczmie nie pamiętam.

Data wizyty w lokalu: 12 czerwca 2013

• Maajka93 1 recenzja

13.10.2013, 22:21 napisał:

Miłe miejsce na niedzielny obiad

Wybrałam się z rodziną do karczmy Jaś i Małgosia, ponieważ polecało nam ją sporo znajomych i szczerze mówiąc jestem nieco zaskoczona opiniami przedmówców.
    Pierwszą rzeczą jest wygląd karczmy - bardzo swojsko, ciężkie krzesła, trochę jak drewniane kloce, muzyka, której nie znoszę (wiejskie disco), ale nie jest grana głośno, więc można o niej łatwo zapomnieć.
    Zamówiłam polędwiczki z kurczaka w sosie śmietanowo - serowym, a moja rodzina zamówiła jeszcze: pomidorówkę, flaki, karkówkę z grilla i devolay.
    Porcje były OGROMNE, lubię zjeść i zwykle z knajp wychodzę z lekkim niedosytem, ale tutaj ciężko było mi dojeść samo mięso!
    Moje zamówienie składało się z polędwiczek w sosie, porcji frytek i trzech różnych surówek. Nie było szału, ale nie było koszmarnie, zwykłe, dobre jedzenie. Rodzina też nie narzekała i również nie byli w stanie dojeść swoich porcji.
    Miła obsługa, pani Sylwia starała się nam "dogodzić" jak tylko mogła. Pyszny kompot wieloowocowy, miłą niespodzianką była również porcja smalcu z kromkami chleba białego i ciemnego i ogórkami kiszonymi, na zachętę :).
    Cena za porcję to ok. 20 zł, zupy od 5 zł do 8 zł.
    Na zupy czekaliśmy niecałe 20 min, na dania główne ok. 30 min.
    Nie mam żadnych większych zastrzeżeń.

Data wizyty w lokalu: 12 października 2013

• wrona123 1 recenzja

09.09.2013, 09:57 napisał:

Lokal ładny, przyciągający wizualnie

Totalna żenada!
    Pojechałam na niedzielny obiad z rodziną zamówiliśmy:
    1. Pierogi ze szpinakiem i sosem serowym- pierogi zimne, ciasto klejące jakby było 10 razy odgrzewane, a sos koperkowy.
    2. Spaghetti, chcieliśmy porcję dziecięcą, ale w takiej opcji jest przewidziany makaron penne, moje pytanie brzmi co to za potrawa spaghetti z makaronem penne:/ zostaliśmy więc przy opcji dla dorosłych. Makaron rozgotowany sos wodnisty obrzydliwy w smaku.
    3. Polędwiczki drobiowe z sosem kurkowym z ziemniakami i sałatka z buraczków, która była najlepsza z całego dania. Sos hmm nie można go raczej tak nazwać ponieważ była to zabielona woda z kurkami.
    4. Pierś w panierce z frytkami i surówkami i tu surówki pyszne, wszystko ok, porcja wielka nie do przejedzenia.
    Reasumując; wyszliśmy głodni i zdenerwowani, jedzenie obrzydliwe, pani która nas obsługiwała nie zainteresowała się nami przez cały czas od podania potraw. Nie zagoszczę tam więcej, nie polecam!

Data wizyty w lokalu: 08 września 2013, godz. 18:00

Nowe w okolicy: Radom