Kebab King

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Wrocław , dzielnica: Stare Miasto
3.8

ul. Świdnicka 24/26 50-068 Wrocław
tel: (71) 302-70-03
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: turecka, desery, grill, sałatki, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Marakuja 91 recenzji

18.05.2014, 11:38 napisał:

Nie tylko kebab!

Nie jestem fanem fast foodowych kebabów, ale kuchnię turecką i arabską lubię. Niestety, w Polsce przyjęło się, że kebab musi być niezdrowym, tłustym daniem wykonanym ze składników kiepskiej jakości. Stereotypy przełamuje Kebab King.
    Na wstępie daję zdecydowany plus za menu wychodzące po za nieśmiertelne "Kebab w bułce czy cieście". Można tu zjeść tureckie gołąbki z liści winogron, dania z bakłażana, falafel czy baklavę. No i kebab pojawia się w formię Lahmacun.
    Zamawiam właśnie tą pozycję. Specjalne ciasto, mocno doprawione do tego dobrej jakości mięso, surówki i ostry sos. Na danie czekałam bardzo długo, zdecydowanie za długo jak na tego typu lokal, ale zostałam przeproszona, więc żale zostały zażegnane. :)
    Kebab był bardzo smaczny, aczkolwiek zmieniłabym surówki, które jakoś mi tu nie pasowały i które niczym polski klin zabijały autentyczność dania. Z tego co wiem oryginalnie nie dodaje się czerwonej kapusty, ale cebulę, pomiodory, ewentualnie sałatę. Mimo to, całość prezentuje się dobrze.

Za drugim razem zamówiłam mój ukochany falafel. Porcja jest sycąca, falafel dobrze doprawiony, gorący i chrupiący. Jest OK.

Obsługa stara się ogarniać, ale czasami zbyt duża ilość osób (szczególnie wieczorami w weekendy) przytłacza załogę. Mimo to stoliki są szybko sprzątane, niestety, czasem trzeba poczekać o parę minut za długo na swoje zamówienie.
    Lokal ma nieco kiczowaty wystrój, który miał przenieść nas w orientalne klimaty, dla mnie jest jednak dość tandetny.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• malania 10 recenzji

18.05.2014, 16:29 napisał:

Najlepszy kebab jaki jadłam

Kebab jest rewelacyjny! Prawdziwie arabskie smaki a nie kebab a`la polski pasztet. Porcje na naprawdę wielkiego "głoda", dla jedzących mniej polecam jedną na spółkę. Ceny w porządku. Klimatyczny lokal, przez chwilę można poczuć się jak w krajach arabskich. Wieloosobowe stoliki, także większym stadem spokojnie można się wybrać. Fantastyczne miejsce na Wrocławskiej mapie gastronomicznej. Oby więcej takich.

Ps. Próbowałam kiedyś zamówić na dowóz, był piątek, godzina 12, ale niestety czas oczekiwania UWAGA 2 godz.! Także jak chcecie na dowóz to polecam zadzwonić odpowiednio wcześniej. Za to obsługa na miejscu błyskawiczna :).

Data wizyty w lokalu: 27 kwietnia 2014

• postworek 6 recenzji

04.07.2013, 10:52 napisał:

Bardzo dobry kebab

Czekałem na taki kebab we Wrocławiu - robiony przez prawdziwych Turków, z oryginalnym wystrojem, ale bez silenia się na wykwintą restaurację, z dużym wyborem potraw, do którego zawsze można wpaść awaryjnie i najeść się bez obawy o portfel i żołądek. Kebaby (chyba z 20 rodzajów) są tanie (za 13-15 zł porcja w bułce, którą trudno przejeść, za 20 zł z frytkami na talerzu, nawet nie próbowałem podchodzić) i bardzo dobre, nie przetłuszczone, warzywa nie wyglądają na zmęczone. Do wyboru różne rodzaje mięs, bułek, placków do zawijania. Dodatkowo w menu różne smakołyki tureckie (pyszne ciasta, choć bardzo słodkie), napoje. Lokal czynny w jakichś obłędnych godzinach - praktycznie nonstop, 7 dni w tygodniu. Praktycznym rozwiązaniem jest system powiadamiania o możliwości odbioru jedzenia w postaci elektornicznego krążka, który zaczyna świecić i brzęczeć jeśli danie jest gotowe.

• Anaru 2 recenzje

20.08.2013, 15:58 napisał:

Naprawdę niezłe

Na razie byłam tylko 2 razy, ale już mogę stwierdzić, że mają tam dobre jedzenie w naprawdę przystępnych cenach. Jedno czego mi brak to turecka pizza pide, którą regularnie widzę na reklamówce w telewizorze nad ladą, a której we Wrocławiu nie robią, tylko chyba w Warszawie. Szkoda. Ale poza tym i tak jest sporo do wyboru, w tym ciekawe, choć super słodkie desery. Załoga częściowo dość egzotyczna, niekoniecznie dobrze mówiąca po polsku, ale ma to swój urok. Będę wracać.

• piklus 1 recenzja

29.09.2013, 14:02 napisał:

Lokal - tak, dostawa - nie

Pierwszy raz lokal odwiedziliśmy osobiście, zachęceni tym, że pojawił się kolejny punkt, który gyrosa nie nazywa kebabem i mięso to faktycznie wołowina/cielęcina. Dużo miejsc siedzących jest niewątpliwie plusem, wystrój bez zarzutów - ot, taki typowy fast food. Na pierwszy ogień poszedł kebab w cieście, który był bardzo smaczny; jedynie zaskoczył mnie fakt, że w surówce wyczuwalne było surowe jabłko - na szczęście w tak niewielkiej ilości, że obyło się bez uczulenia. Co jest nieczęsto spotykane - ciasto było bardzo dobrze zawinięte! Nic nie miało prawa wylecieć, sos nie rozmiękczał dołu a całość była bardzo fajnie opieczona. Ceny adekwatne do ilości/jakości. Wspomniany już system elektronicznych dysków informujących o gotowości zamówienia jest ciekawy, szczególnie dla pracowników okolicznych sklepów, czego byliśmy świadkiem. Nie trzeba czekać przy barze, a po prostu pojawić się w momencie, gdy urządzenie "zapika".

Kolejny raz spróbowaliśmy zamówienia na telefon. Tym razem zestaw kebab z dodatkami (20 zł za porcję) - bez problemu można było wymienić jabłkową surówkę na dodatkową porcję pomidora i ogórka. W cenie zawarty jest sos, który przybył podzielony na dwa pojemniczki. Mięso jak poprzednio bardzo smaczne, dobrze przyprawione i - co najważniejsze - w dużej ilości. W standardzie znajduje się dodatkowo pokrojony pomidor, świeży ogórek oraz surówka no i frytki. Frytki niestety kiepskie, część sucha i ewidentnie odleżana, te świeższe tłuste i rozmiękczone. Dostawa dłuższa od deklarowanej o jakieś 20 minut, ale jedzenie dotarło ciepłe. Dostawca niestety niezbyt godny polecenia; rachunek (bardzo pomięty!) wyjął z kieszeni dopiero po wyraźnej prośbie, gdyż podana kwota nie zgadzała się z faktyczną wartością zamówienia. Dopiero prześledzenie z dostawcą treści rachunku i ulotki wyjaśniło sprawę.

Tak więc lokal chętnie odwiedzę jeszcze nie raz, tym razem wypróbuję dań wegetariańskich. Za dostawę niestety podziękuję.

Nowe w okolicy: Wrocław