Kredens

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Jastrzębia Góra
3.4

ul. Kaszubska 1 84-104 Jastrzębia Góra
tel: (58) 674-95-81
typ lokalu: restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• jajnick 913 recenzji

12.06.2013, 16:16 napisał:

A deserek pierwsza klasa

Byłem w Kredensie u ubiegłym tygodniu dwukrotnie. Raz na lampce czerwonego wina, a innym razem wpadłem na deserek. Wino domowe w Kredensie jak - w dowcipach: jedno dobre, drugie złe. Złe, bo zbytnio zasiarczone (myślę o tym argentyńskim). Natomiast deserek (truskaweczki w koglu-moglu) - pierwsza klasa. Pierwsza klasa. No po prostu palce lizać.

• DomiA82 11 recenzji

31.12.2013, 17:29 napisał:

Morskie opowieści – idealne miejsce na romantyczną kolację...

W zimowy wieczór, lokal pięknie oświetlony białymi choinkowymi lampkami zaprasza nas do środka.
    W środku dość gwarno, pełno gości... Wystrój – trochę staroci i bibelotów, ale dużo morskich akcentów, sieci, liny i latarenki – brakuje tylko starego, grubego rybaka z siwą brodą, żeby zaczął snuć morskie opowieści :).
    Ale do rzeczy, w końcu przyszliśmy tu na smaczną rybkę. Krzysiu wybrał duszonego łososia na winie z warzywami, do tego tradycyjny, „wakacyjny” zestaw, frytki i surówki. Ja wybrałam smażonego na masełku halibuta z zestawem surówek, również z frytkami. Łosoś okazał się strzałem w dziesiątkę. Mocno aromatyczny z dominującą nutą czosnku w towarzystwie kilku pomidorków koktajlowych. Rewelacja, na pewno będzie to coś, co będziemy chcieli uzyskać w naszej kuchni.
    Mój halibut okazał się dwoma dość sporymi kawałkami rybki. Bardzo smaczny. Do tego dwa grzane piwa – no bo w końcu mamy zimę. Za wszystko zapłaciliśmy ponad 100 zł. Dość sporo, ale jedzenie było bardzo smaczne. Miejsce godne polecenia, w którym na pewno nie spotka nas rozczarowanie.

Data wizyty w lokalu: 31 grudnia 2013

• habibi25 32 recenzje

07.09.2013, 21:11 napisał:

Pychotka

Trafiłam tu w ostatnim dniu pobytu w Jastrzębiej Górze - koniec sierpnia, więc tłoku nie było. Obsługa pojawiła się przy moim stoliku szybko. Jako że staram się dbać o linię, zamówiłam sałatkę i grzankę. Sałatka bardzo mi smakowała - na spodzie mix lodowej sałaty i roszponki, gdzieniegdzie połówki pomidorków koktajlowych, na wierzchu płatki gruszki i wszystko to posypane orzechami i serem pleśniowym. Grzanka czosnkowa w wymiarze XL, gorąca, chrupiąca. Ponieważ zostało mi jeszcze trochę miejsca w brzuchu, zdecydowałam się zamówić deser - zachęcona "ochami" dochodzącymi z sąsiedniego stolika - truskawki zapiekane w koglu-moglu. I był to strzał w dziesiątkę! Z wierzchu skorupka przypominająca biszkopt, przyprószona cukrem pudrem, pod spodem płynna, nie za słodka masa przełamana kwaskowatością świeżych truskawek. W sumie pychotka, może tylko cena trochę wygórowana. Będę za trzy tygodnie znowu w JG, więc na pewno tam zawitam.

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2013

• bywalecpom 78 recenzji

11.06.2013, 21:12 napisał:

O kredensie mogę mówić zawsze.... Pozytywnie....

....jedno z niewielu miejsc, w którym po wizycie czuje się jakoś tak lepiej. Kredens jest miły, przytulny o każdej porze roku. Pojawiłem się kolejny raz. W chłodny, majowy wieczór. I chciałbym w nim zostać na całą noc. Palenisko na środku dające wiele ciepła, nastrojowe świeczki, przesympatyczna kelnerka dodawała tylko i wyłącznie większemu urokowi tego miejsca. Kolejne spróbowane dania karty. A mało zostało już tych 'nieodkrytych': makaron z cielęcinom i borowikami, grzanka z łososiem i jajkiem. Makaron bardzo smaczny, mogę przyczepić się jedynie do sosu bez wyrazu, który był za rzadki i jakoś tak nie spajał tego dania w jedną całość. Dodatkowo moja ulubiona grzanka z łososiem uległa chyba pomniejszeniu, w porównaniu z poprzednimi wizytami bylo jej 1/3 tego co zwykle. A cena pozostała bez zmian. Być może tak miało być, gramatury napisanej nie było. Co tu dużo gadać. Może to zła cecha, ale kredens działa na mnie otumaniając i co by nie było bedzie bardzo fajnie. Po prostu wrócę kolejny raz na swoje sprawdzone dania i nie bede eksperymentować z kuchnią włoską, nad Bałtykiem. Polecam!

• Netta3 24 recenzje

07.08.2013, 18:02 napisał:

Niebo w gębie

Kredens ma piękny wystrój. Menu jest skromne, ceny bardzo wysokie. Wybrałam polecany przez gastronautę jajnicka deser - truskawki na biszkopcie zapiekane w koglu-moglu. Rzeczywiście wspaniałe (kosztowały sporo - 19 zł).
    Obsługa dość powolna i mocno zakręcona, trudno się doprosić o rachunek albo przyniesienie cukru do kawy.
    Ze względu na ceny i mały wybór dań obiadowych, polecam to miejsce dla tych, którzy chcą napić się kawy i zjeść deser.

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013

• michalp2 6 recenzji

11.08.2013, 13:40 napisał:

Bardzo przyjemne miejsce

Restauracja ma bardzo ładny wystrój, świetne menu i przepyszne dania, ale jest jeden feler, a mianowicie obsługa- powolna, nie za bardzo elokwentna, mająca bardzo wysokie mniemanie o sobie. Dzięki Bogu jedzenie mają bardzo dobre. Próbowałem tam kilkunastu dań i żadne mnie nie zawiodło. Mają bardzo dobrą jakoś mięsa, świetne sałatki, smaczne pizze i wyśmienite makarony. Próbowaliśmy także kalmarów i chyba była najlepsze jakie dotychczas jadłem w Polsce. Planuję odwiedzić Jastrzębią Górę po sezonie więc sprawdzę czy jakoś jedzenia jest taka sama. Gorąco polecam.

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013

• anty 5 recenzji

24.08.2013, 21:24 napisał:

Przyjemny klimat, bardzo smaczne jedzenie

Polecam z całego serca. Restauracja z bardzo fajnym klimatem, lokal przestronny - dużo miejsca zarówno w środku jak i na zewnątrz. Jedliśmy tam m.in. pizze. Wegetariańska bardzo dobra, calzone z szynką - przepyszna. Pizze na prawdę duże z dużą ilością składników. Obsługa ok, ceny tez w porządku. Dobra, choć trochę droższa alternatywa dla sezonowych budek z rybką na papierowym talerzu. Na pewno tam jeszcze wrócę!

• spich 4 recenzje

19.07.2013, 22:59 napisał:

10 min przy stoliku

Szukałem ładnego lokalu, by wieczorem napić się herbaty... piwa. Pomyślałem o Kredensie... weszliśmy z żoną do środka. Klimat bardzo mi odpowiadał - stare kufry, zabytkowe kasy jakaś sieć rybacka... ogólnie ładnie.
    Podszedłem do "baru", jedna z kelnerek zwróciła mi uwagę "zamówienie przyjmujemy przy stoliku" hmmm... no dobra. Żona poszła na zewnątrz, by nie śmierdzieć dymem z paleniska wewnątrz.
    Po 10 min siedzenia przy stoliku, wszedłem i sam wziąłem kartę menu. Przejrzeliśmy, wybraliśmy... kolejne 5 min minęło.
    Podirytowany obsługą podszedłem ponownie do baru, zamawiając herbatę z cytryną i piwo. Po kolejnych minutach przyszedł "kelner" z piwem, herbatą, ale bez cukru (na stołach nie było).
    Poszedłem do baru po cukier i poprosiłem o rachunek... podszedł obsługiwacz, wystawił, a resztę z 15 zł wydał mi w 20 monetach - normalnie zostawiam końcówkę, ale tym razem stwierdziłem, że nie popuszczę, bo i za co...

Więcej tam się nie pojawimy, a szkoda, bo lokal z potencjałem.
    Co do cen jedzenia, to przeglądając kartę, wydały mi się trochę wygórowane, ale patrząc na alkohol strasznie się zdziwiłem... za butelkę Whiskey JD 0,5, który w sklepie kosztuje 60 zł, chcieli 240 zł!!!

Data wizyty w lokalu: 19 lipca 2013, godz. 20:30

• bertie22 6 recenzji

06.06.2013, 23:18 napisał:

Jeden z wielu

No cóż, mityczny Kredens nas nie zachwycił. Wystrój wydaje się mocno przeładowany, tak jakby dekorator nie mógł się zdecydować, czy woli stare reklamy, klimaty marynistyczne, czy może meble wygrzebane na strychu babci. Obsługa jest sympatyczna, ale trochę zakręcona. Kompletną katastrofą jest kącik dziecięcy, którego wyposażenie ja wyrzuciłabym na śmietnik a nie dała do zabawy małym dzieciom (zabawki trzeba czasem myć, zwłaszcza jeśli przechodzą przez dziesiątki małych rączek).
    Pizza, którą wybraliśmy była jedną z lepszych. Dla mnie mogła konkurować z tą, której próbowałam we Włoszech. Pieczone jabłka stanowiły miłą odmianę dla wysokokalorycznych deserów. Nie zdecydowaliśmy się na inne potrawy z menu, ponieważ, szczerze powiedziawszy, odstraszyły nas ceny. Zresztą rachunek i tak nie należał do najniższych. Dobrą pizzę można zjeść taniej.

Data wizyty w lokalu: 04 czerwca 2013, godz. 17:00

• Flavago 32 recenzje

30.10.2012, 09:53 napisał:

Nasz hit w Jastrzębiej

Do Kredensu po raz pierwszy trafiliśmy podczas wakacji 2 lata temu i wracamy co roku nawet jeśli nie nocujemy w Jastrzębiej, a w okolicy.
    Restauracja położona jest przy głównym deptaku, trudno ją przegapić.

Mamy swoje ulubione pozycje w menu, które zawsze zamawiamy: duża pizza Margherita oraz smalec z ogórkami i pieczywem, do tego duże Heinekeny i Cole.
    Pizza za każdym razem jest idealnie upieczona, podana ze świetnie przyprawionym sosem, taka jak powinna być.
    Porcja smalcu to niemalże wiadro pysznego smalcu z mnóstwem ogórków i różnymi rodzajami ciemnego pieczywa.

Ceny bardziej warszawskie niż nadmorskie, ale dramatu nie ma, za to wielkość i smak jedzenia rewelacja!
    Pizza w cenie kilkunastu złotych, gigantyczna porcja smalcu ok. 10 zł, duży Heineken 9 zł.

Miejsce jest przesympatyczne, warto zapłacić trochę więcej i zjeść w Kredensie.
    Polecam serdecznie, niedługo znowu tam zagoszczę :).

Data wizyty w lokalu: 22 sierpnia 2012, godz. 18:00

Nowe w okolicy: Jastrzębia Góra