Kredens

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Jastrzębia Góra
3.4

ul. Kaszubska 1 84-104 Jastrzębia Góra
tel: (58) 674-95-81
typ lokalu: restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• jajnick 914 recenzji

12.06.2013, 16:16 napisał:

A deserek pierwsza klasa

Byłem w Kredensie u ubiegłym tygodniu dwukrotnie. Raz na lampce czerwonego wina, a innym razem wpadłem na deserek. Wino domowe w Kredensie jak - w dowcipach: jedno dobre, drugie złe. Złe, bo zbytnio zasiarczone (myślę o tym argentyńskim). Natomiast deserek (truskaweczki w koglu-moglu) - pierwsza klasa. Pierwsza klasa. No po prostu palce lizać.

• anita_l 2 recenzje

01.07.2014, 22:09 napisał:

Bardzo dobre jedzenie

Lokal usytuowany jest na samym początku promenady Światowida. Poszliśmy do Kredensu dopiero ostatni dzień pobytu w Jastrzębiej, ponieważ z zewnątrz wydawało Nam się, że jest to typowa knajpa, w której można napić się piwa czy wypić kawę. O tym, że warto się tam przejść powiedzieli nam właściciele domków u których się zatrzymaliśmy. I faktycznie mieli rację, jedzenie było przepyszne. Ja akurat po codziennym jedzeniu ryby skusiłam się na pizzę z szynką parmeńską i rukolą, a znajomi zamówili sandacza z ziemniakami i surówkami oraz tagliatelle z cielęciną i grzybami. Pizza była na cienkim cieście, w stylu włoskim. Z dodatkiem oliwy z chilli smakowała naprawdę wyśmienicie. Ryba została podana ze świeżym sosem (do wyboru było kilka). Jako jedyny lokal Kredens serwuje pieczone ziemniaczki, które faktycznie są pieczone, a nie smażone na fryturze. Tagliatelle z cielęciną i grzybkami jedynie spróbowałam, ale w chwili żałowałam, że nie mam miejsca, aby zamówić swoją porcję - było naprawdę dobre;).

Na deser zamówiliśmy truskawki zapiekane w koglu-moglu. Były bardzo dobre, chociaż słodkie, więc spokojnie jedna porcja starczyła na dwie osoby.

Ceny są przystępne, natomiast ceny ryb są podawane w zestawach z surówkami i wychodzą drożej niż w większości lokali w Jastrzębiu - 39 zł za sandacza z zestawem surówek. Pizza była w przystępnej cenie - 28 zł za dużą pizzę 32 cm, a makaron około 30 zł.

Podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić Kredens w Jastrzębiej.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• DomiA82 12 recenzji

31.12.2013, 17:29 napisał:

Morskie opowieści – idealne miejsce na romantyczną kolację...

W zimowy wieczór, lokal pięknie oświetlony białymi choinkowymi lampkami zaprasza nas do środka.
    W środku dość gwarno, pełno gości... Wystrój – trochę staroci i bibelotów, ale dużo morskich akcentów, sieci, liny i latarenki – brakuje tylko starego, grubego rybaka z siwą brodą, żeby zaczął snuć morskie opowieści :).
    Ale do rzeczy, w końcu przyszliśmy tu na smaczną rybkę. Krzysiu wybrał duszonego łososia na winie z warzywami, do tego tradycyjny, „wakacyjny” zestaw, frytki i surówki. Ja wybrałam smażonego na masełku halibuta z zestawem surówek, również z frytkami. Łosoś okazał się strzałem w dziesiątkę. Mocno aromatyczny z dominującą nutą czosnku w towarzystwie kilku pomidorków koktajlowych. Rewelacja, na pewno będzie to coś, co będziemy chcieli uzyskać w naszej kuchni.
    Mój halibut okazał się dwoma dość sporymi kawałkami rybki. Bardzo smaczny. Do tego dwa grzane piwa – no bo w końcu mamy zimę. Za wszystko zapłaciliśmy ponad 100 zł. Dość sporo, ale jedzenie było bardzo smaczne. Miejsce godne polecenia, w którym na pewno nie spotka nas rozczarowanie.

Data wizyty w lokalu: 31 grudnia 2013

• habibi25 34 recenzje

07.09.2013, 21:11 napisał:

Pychotka

Trafiłam tu w ostatnim dniu pobytu w Jastrzębiej Górze - koniec sierpnia, więc tłoku nie było. Obsługa pojawiła się przy moim stoliku szybko. Jako że staram się dbać o linię, zamówiłam sałatkę i grzankę. Sałatka bardzo mi smakowała - na spodzie mix lodowej sałaty i roszponki, gdzieniegdzie połówki pomidorków koktajlowych, na wierzchu płatki gruszki i wszystko to posypane orzechami i serem pleśniowym. Grzanka czosnkowa w wymiarze XL, gorąca, chrupiąca. Ponieważ zostało mi jeszcze trochę miejsca w brzuchu, zdecydowałam się zamówić deser - zachęcona "ochami" dochodzącymi z sąsiedniego stolika - truskawki zapiekane w koglu-moglu. I był to strzał w dziesiątkę! Z wierzchu skorupka przypominająca biszkopt, przyprószona cukrem pudrem, pod spodem płynna, nie za słodka masa przełamana kwaskowatością świeżych truskawek. W sumie pychotka, może tylko cena trochę wygórowana. Będę za trzy tygodnie znowu w JG, więc na pewno tam zawitam.

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2013

• bywalecpom 78 recenzji

11.06.2013, 21:12 napisał:

O kredensie mogę mówić zawsze.... Pozytywnie....

....jedno z niewielu miejsc, w którym po wizycie czuje się jakoś tak lepiej. Kredens jest miły, przytulny o każdej porze roku. Pojawiłem się kolejny raz. W chłodny, majowy wieczór. I chciałbym w nim zostać na całą noc. Palenisko na środku dające wiele ciepła, nastrojowe świeczki, przesympatyczna kelnerka dodawała tylko i wyłącznie większemu urokowi tego miejsca. Kolejne spróbowane dania karty. A mało zostało już tych 'nieodkrytych': makaron z cielęcinom i borowikami, grzanka z łososiem i jajkiem. Makaron bardzo smaczny, mogę przyczepić się jedynie do sosu bez wyrazu, który był za rzadki i jakoś tak nie spajał tego dania w jedną całość. Dodatkowo moja ulubiona grzanka z łososiem uległa chyba pomniejszeniu, w porównaniu z poprzednimi wizytami bylo jej 1/3 tego co zwykle. A cena pozostała bez zmian. Być może tak miało być, gramatury napisanej nie było. Co tu dużo gadać. Może to zła cecha, ale kredens działa na mnie otumaniając i co by nie było bedzie bardzo fajnie. Po prostu wrócę kolejny raz na swoje sprawdzone dania i nie bede eksperymentować z kuchnią włoską, nad Bałtykiem. Polecam!

• FlyMeToTheMoon 3 recenzje

20.06.2014, 19:38 napisał:

Pyszności z Kredensu

Rewelacyjne jedzenie! Pyszna zupa dnia (akurat trafiliśmy na botwinkę), halibut doskonale przyprawiony, pizza klasycznie zrobiona (na cienkim cieście, bez nadmiaru składników) + cudowne desery (obłędne ciasto bezowe, nieczęsto spotykane zapiekane truskawki w koglu-moglu). Obsługa sympatyczna. Wystrój przytulny, nienachalny. Jedyne minusy to wysokie ceny (choć porcje są rzeczywiście duże) i dość długi czas oczekiwania na dania (ale to zapewne spowodowane dużą liczbą gości okupujących stoliki lokalu).

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• Netta3 24 recenzje

07.08.2013, 18:02 napisał:

Niebo w gębie

Kredens ma piękny wystrój. Menu jest skromne, ceny bardzo wysokie. Wybrałam polecany przez gastronautę jajnicka deser - truskawki na biszkopcie zapiekane w koglu-moglu. Rzeczywiście wspaniałe (kosztowały sporo - 19 zł).
    Obsługa dość powolna i mocno zakręcona, trudno się doprosić o rachunek albo przyniesienie cukru do kawy.
    Ze względu na ceny i mały wybór dań obiadowych, polecam to miejsce dla tych, którzy chcą napić się kawy i zjeść deser.

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013

• michalp2 6 recenzji

11.08.2013, 13:40 napisał:

Bardzo przyjemne miejsce

Restauracja ma bardzo ładny wystrój, świetne menu i przepyszne dania, ale jest jeden feler, a mianowicie obsługa- powolna, nie za bardzo elokwentna, mająca bardzo wysokie mniemanie o sobie. Dzięki Bogu jedzenie mają bardzo dobre. Próbowałem tam kilkunastu dań i żadne mnie nie zawiodło. Mają bardzo dobrą jakoś mięsa, świetne sałatki, smaczne pizze i wyśmienite makarony. Próbowaliśmy także kalmarów i chyba była najlepsze jakie dotychczas jadłem w Polsce. Planuję odwiedzić Jastrzębią Górę po sezonie więc sprawdzę czy jakoś jedzenia jest taka sama. Gorąco polecam.

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013

• anty 5 recenzji

24.08.2013, 21:24 napisał:

Przyjemny klimat, bardzo smaczne jedzenie

Polecam z całego serca. Restauracja z bardzo fajnym klimatem, lokal przestronny - dużo miejsca zarówno w środku jak i na zewnątrz. Jedliśmy tam m.in. pizze. Wegetariańska bardzo dobra, calzone z szynką - przepyszna. Pizze na prawdę duże z dużą ilością składników. Obsługa ok, ceny tez w porządku. Dobra, choć trochę droższa alternatywa dla sezonowych budek z rybką na papierowym talerzu. Na pewno tam jeszcze wrócę!

• spich 4 recenzje

19.07.2013, 22:59 napisał:

10 min przy stoliku

Szukałem ładnego lokalu, by wieczorem napić się herbaty... piwa. Pomyślałem o Kredensie... weszliśmy z żoną do środka. Klimat bardzo mi odpowiadał - stare kufry, zabytkowe kasy jakaś sieć rybacka... ogólnie ładnie.
    Podszedłem do "baru", jedna z kelnerek zwróciła mi uwagę "zamówienie przyjmujemy przy stoliku" hmmm... no dobra. Żona poszła na zewnątrz, by nie śmierdzieć dymem z paleniska wewnątrz.
    Po 10 min siedzenia przy stoliku, wszedłem i sam wziąłem kartę menu. Przejrzeliśmy, wybraliśmy... kolejne 5 min minęło.
    Podirytowany obsługą podszedłem ponownie do baru, zamawiając herbatę z cytryną i piwo. Po kolejnych minutach przyszedł "kelner" z piwem, herbatą, ale bez cukru (na stołach nie było).
    Poszedłem do baru po cukier i poprosiłem o rachunek... podszedł obsługiwacz, wystawił, a resztę z 15 zł wydał mi w 20 monetach - normalnie zostawiam końcówkę, ale tym razem stwierdziłem, że nie popuszczę, bo i za co...

Więcej tam się nie pojawimy, a szkoda, bo lokal z potencjałem.
    Co do cen jedzenia, to przeglądając kartę, wydały mi się trochę wygórowane, ale patrząc na alkohol strasznie się zdziwiłem... za butelkę Whiskey JD 0,5, który w sklepie kosztuje 60 zł, chcieli 240 zł!!!

Data wizyty w lokalu: 19 lipca 2013, godz. 20:30

Nowe w okolicy: Jastrzębia Góra