Pod Grunwaldem

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Brzesko
3.8

ul. Grunwaldzka 3 32-800 Brzesko
tel: 606-470-853
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• MMaj 169 recenzji

17.06.2013, 01:42 napisał:

Pierogowa uczta w podróży

Ciężko znaleźć przed południem miejsce na śniadanie w tym mieście, ale udało się nam przy samym rynku znaleźć otwartą restaurację, której wystrój może nie porywa, bo głównym elementem dekoracji jest fototapeta z wielkomiejskim pejzażem z wieżowcami, ale nie zawsze ważne jest w jakim otoczeniu, ale ważne jest co zjemy.

Szybko dowiadujemy się, że co prawda dań śniadaniowych już nie dostaniemy, ale właśnie są świeżo zrobione pierogi. Decydujemy się więc na pierogi ruskie i pierogi z kapustą...

Czas oczekiwania był bardzo krótki, a na naszym stole wylądowały świeżutkie, prosto z wody pierogi z omastą na bazie masła i cebulki. W końcu ktoś podaje bezmięsne pierogi bez skwarek i smalcowego posmaku! Jedzenie było smaczne i świeże, obsługa była miła, a na drogę wypiliśmy dobrą kawę z ekspresu – czegóż więcej chcieć?!

W menu było kilka dań mięsnych, ale nie skorzystaliśmy nich. Ceny mają naprawdę przystępne – 12 świetnych pierogów, w zależności od nadzienia to wydatek 6,50 – 8,00 zł, a cena zestawu mięsnego z surówką i ziemniakami to 12,50-14,00 zł.

Kiedy będę znowu przejeżdżał przez Brzesko, zatrzymam się chociaż, by zjeść porcję pierogów i na pewno zatrzymam się właśnie 'Pod Grunwaldem'.

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2013

Nowe w okolicy: Brzesko