Karczma Pod Wielką Solą

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Wieliczka
4.1

ul. Grunwaldzka 46 32-020 Wieliczka (przy drodze E40)
tel: (12) 288-33-55
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: desery, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• hajsajs 3 recenzje

07.01.2014, 20:12 napisał:

Góra świeżego jedzenia w swojskiej atmosferze

Do Karczmy wybraliśmy się całą rodziną po kilkugodzinnym zwiedzaniu kopalni soli. Przyznam, że poszperałam trochę w internecie i "wyszło" mi, że warto tu zajrzeć. Absolutnie polecam, to był trafny wybór! Zaczęło się od szukania miejsca... :), karczma była pełna, ale postanowiliśmy zostać i poczekać, gdyż nic tak dobrze nie nastraja jak pełna restauracja i kelnerki biegające z talerzami wielkości łopat jak w ukropie :). Pierwsza rada - zróbcie rezerwacje! Wielkość porcji jak już wspomniałam GIGANTYCZNA i nie ma w tym grama przesady. Pierwszy raz spotkałam się z podwójnymi żeberkami! Nota bene rewelacyjnymi, w sosie piwnym, delikatnym, dobrze przysmażone. Do tego dwa sosy świetnie podbijające smak lekko słodkich żeberek. No ale to było główne danie, a zaczęliśmy od śledzi po japońsku... Niebo w gębie... znowu ogromna porcja sałatki warzywnej, w tym całe jajko, a wokół owinięty piękny, tłusty, dobrze wymoczony płat śledzia. Coś cudownego! Po takiej przystawce moglibyśmy już zakończyć, ale z łakomstwa zamówiliśmy jeszcze wspomniane żeberka, pierogi z mięsem, polędwiczki wieprzowe z plackami ziemniaczanymi oraz po dzbanku herbatki z konfiturą z róży. Cóż mogę dodać? :). Żeberka rewelacja, polędwiczki absolutny hit, placki pyszne, pierogi średnie (a przynajmniej ja wolę bardziej intensywny farsz), a herbata... mmm moje ogromne zdziwienie i wielkie odkrycie, że przyrzeczona konfitura jest prawdziwą, domową konfiturą, nie żadną marmoladą z prawdziwych dzikich róż, nie żadnej miazgi! Ta herbata z konfiturą jest wisienką na torcie, gdzie pozostaje mi tylko powiedzieć, że za cały ten stos, dosłownie przepysznego jedzenia i picia na cztery osoby zapłaciliśmy ok.120 zł zataczając się przy próbie wyjścia z karczmy z takiego przejedzenia. Do tej pory nie trafiłam do lepszej karczmy serwującej swojskie, polskie jedzenie!

Data wizyty w lokalu: 02 stycznia 2014

• Kejti_M 7 recenzji

25.12.2013, 13:12 napisał:

Przyjemnie w wiejskim stylu

Miałam przyjemność gościć w tym lokalu podczas rodzinnej imprezy - chrzcin. W gronie rodzinnym stołowaliśmy się na piętrze, gdzie przygotowano dla nas duży stół. Można było zauważyć, że w tym samym czasie na dole było sporo klientów. U góry wystrój przypominał wnętrze stodoły wraz ze starodawnymi narzędziami. Cała knajpa jest urządzona w takim właśnie wiejskim stylu. Oprócz tego na belkach stropowych wisiały bożonarodzeniowe ozdoby. Ładnie. Toaleta blisko, łatwo do niej trafić. Wewnątrz czysto i schludnie, papier, suszarka do rąk, ciepła woda. Cud, miód i orzeszki. Teraz najważniejsze - jedzenie.
    Danie pierwsze: rosół. Dobrze doprawiony, szybko podany, przyjemnie rozgrzewał. Bez zastrzeżeń.
    Danie drugie: dewolaj, ziemniaki, zestaw surówek. Naprawdę smaczne, pyszne, soczyste mięsko, surówek 3 rodzaje, można dobrze pojeść. Ziemniaki za słone. Naprawdę duża porcja.
    Deser: szarlotka podana na ciepło z sosem czekoladowym, toffi, karmelem i wiśnią. Dosłownie liznęłam, gdyż byłam już tak najedzona, że nie byłam w stanie nawet spojrzeć na jedzenie. Można było zapakować jedzenie na wynos. Oprócz tego dostaliśmy dużo napojów do wyboru, kompot, itd. Obsługa szybka, wszystko poszło sprawnie, chociaż trochę mi było żal kobiet, które po schodach wnosiły i znosiły po 10 półmisków...
    Ogółem w Karczmie spędziliśmy ok. 2 godzin i wyszliśmy bardzo zadowoleni. Z pewnością będę polecać to miejsce, a także chętnie tu wrócę.

Data wizyty w lokalu: 22 grudnia 2013, godz. 12:30

• Klaudunia 1 recenzja

22.12.2013, 11:28 napisał:

Świetne miejsce

Serwują tam przepyszna zupę grzybową w chlebie. Próbowałam też polędwiczek z kurkami, naprawdę dobre. Jest to godne polecenia miejsce, jedzenie smaczne, porcje sowite, ceny OK.

• WerArt 4 recenzje

14.08.2013, 17:43 napisał:

Wielkie żarcie

Miejsce godne polecenia zarówno jeśli chodzi o jedzenie, jak i wystrój, obsługę klienta. Jedzenie jest fantastyczne, bardzo smaczne. Jedynym mankamentem dla mnie, jako osoby drobnej (wzrost 158, waga 50 kg) są po prostu OLBRZYMIE porcje, które, moim zdaniem, nie sprzyjają zdrowemu trybowi życia. Plusem jest to, że jedzenie można zapakować. Ale nie każdy ma tak silną wolę. I jemy. I amerykaniejemy.

Minusem jest brak propozycji w menu dla wegetariańskiej części klientów.

Jeszcze o wystroju. Piękne, rustykalne, "słowiańskie duszą" wnętrze. Do dyspozycji gości jest parter i piętro (jeśli akurat nie odbywa się tam jakiś event - chrzciny, urodziny i.t.p.).

WAŻNA INFORMACJA! Warto, zwłaszcza jeśli chodzi o weekendy, wcześniej zarezerwować stolik, bo miejsce to cieszy się ogromną (adekwatną do podawanych porcji) popularnością.

Godne polecenia:

Zupy: żurek, grzybowa w misce z chleba.
    Dania główne: łosoś, szaszłyk.

• paskal87 11 recenzji

05.08.2013, 10:27 napisał:

Duże smaczne porcje

Z racji iż mieszkam w Wieliczce - wielokrotnie bywałem w Karczmie. Nigdy nie rozczarowałem się jakością potraw. Nie przypominam sobie wpadek ze strony obsługi lokalu - jedyne mankamenty: bardzo duże porcje i mnóstwo gości w newralgicznych porach. Wystrój stonowany, bez wizualnych fajerwerków, ale pozwalający odprężyć się. Jest to idealne miejsce na spokojne smaczne śniadanie zarówno w dni powszednie jak i w weekend, chociaż aby było spokojne w weekend trzeba przyjść jak najwcześniej ;). Z pozycji, zapadły w pamięci na dłużej i które są dobrym punktem odniesienia w stosunku do innych "karczm" z pewnością można wymienić słynny Kotlet karczmarza, który z racji swoich niemałych gabarytów był zamówiony przeze mnie raptem z 2 razy. Bardzo smaczne są w zasadzie wszystkie zupy, w szczególności Zupa Grzybowa w czarce chlebowej. Zasadniczo najczęściej jednak w karczmie zamawiam (przerażony wielkością porcji) przystawki bądź sałatki m.in. znakomitego Cezara, bądź też wyróżniające się Śledzie po japońsku.

• anka2020 4 recenzje

17.08.2013, 21:29 napisał:

Palce lizać...

Kilka kilometrów od Krakowa znaleźć można ładny lokal, przyjazną obsługę i wspaniałe jedzenie. A wszystko to w dobrej cenie. Polecam rosół, zupę grzybową w chlebowej czarce i... kotlet karczmarza. Kotlet ogromny, około 25x40 cm, pyszny, starcza dla trzech głodnych lub nawet czterech biesiadników. Żeberka również polecam. Lokal dla cierpliwych, czekaliśmy prawie godzinę na danie główne. Naprawdę warto.

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2013, godz. 15:00

• lakomczuch06 5 recenzji

07.06.2013, 22:40 napisał:

Duuużo jedzenia

Karczma przede wszystkim podaje ogromne porcje. Kotlety podawane na wielkich drewnianych deskach :). Jakość jedzenia przyzwoita, a w stosunku do ceny i ilości to nawet bardzo dobra. Obsługa OK. W godzinach około obiadowych i w weekendy niestety czasem trzeba sporo czekać na stolik, ale myślę, że warto.

• talgo 1 recenzja

27.10.2013, 20:21 napisał:

Polecam

Początkowo mieliśmy problem z dotarciem, trzeba zajechać od głównej drogi.
    Opinie tutaj były pozytywne, więc na próbę standardowo rosół i żur, obydwa przepyszne.
    Potem polędwiczki w sosie z kurkami, bardzo smaczne.
    Dawno nam nic w okolicy Krakowa tak nie smakowało, jedliśmy na powietrzu, obsługa bardzo miła. Za 4 dania i napoje zapłaciliśmy 92 zł.
    Jedyny minus, że trafiliśmy na dość głośnych młodych Litwinów, którzy byli niemili dla obsługi i kazali wołać menadżera, bo nie rozumieli co mają w karcie.
    Polecam i będziemy wracać.

• reckeen 3 recenzje

03.06.2013, 13:45 napisał:

Fajna karczma, ze smacznym jedzeniem w ogromnych porcjach

Po dwukrotnej wizycie, postanowiłem podzielić się z Wami, swoimi wrażeniami na temat Karczmy pod Wielką Solą. Garść uwag, poniżej.

Jedzenie. Pierwsze, co ciśnie się na usta to "ogromne porcje". Legendarny Kotlet Karczmarza, nasyci kilka osób, porcja żeberek - przynajmniej dwie...
    Próbowaliśmy (byliśmy w sporym gronie rodziny) wielu różnych dań (m. in. żeberka, placki po węgiersku, Kotlet Karczmarza etc). Wszystko było poprawnie przyprawione, dopieczone, odpowiednie podane. I naprawdę smaczne. Nie można przyczepić się do niczego. A porcje tak duże, że nikt nie wyszedł głodny, co więcej, sporo zabraliśmy ze sobą.
    Do tego - tradycyjny starter - chleb ze smalcem. Niezły początek.

Wystrój - typowa, drewniana karczma. Bardzo miłe i przyjemne miejsce. W przeciwieństwie do innych gości (poniżej), my nie mieliśmy problemów z miejscem (byliśmy w tygodniu, w godzinach wczesnowieczornych). Co więcej - większość stolików była pusta.

Obsługa - wszystko ok. Rzeczowo, przyjaźnie, sympatycznie. Dania otrzymaliśmy szybko.

Ogólnie - smacznie i treściwie. Szczerze polecam.

• konrad1235 4 recenzje

17.04.2013, 19:30 napisał:

Przytulna karczma

Bardzo dobre jedzenie, bardzo dobra obsługa, nienatrętna, w zasadnie nic złego nie można napisać po za jednym, byłem tam chyba z 20 razy i wesela są często przez co knajpa jest zamknięta dla gości. Powinna być jakaś mniejsza sala dla chcących zjeść w sobotę. Czasem też nie ma stolików wolnych i tu minus dla obsługi, która nie zwraca uwagi na to, kto wchodzi, a kto wychodzi, stałem z 5-8 min i nikt się mną nie zainteresował więc poszedłem do konkurencji. Generalnie polecam.

Nowe w okolicy: Wieliczka