Restauracja Imbir

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnica: Śródmieście
2.4

ul. Długa 52/53 80-831 Gdańsk
tel: (58) 523-75-74, 602-616-234
typ lokalu: restauracja typ kuchni: grill, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Maciej_1988 12 recenzji

31.05.2013, 21:33 napisał:

Małe rozczarowanie

Spacerując po chłodnym Gdańsku mieliśmy ochotę na jakąś dobrą, rozgrzewającą zupę. Przechadzając się od knajpki do knajpki, przeglądając po kolei wystawione przed restauracjami menu trafiliśmy na restaurację Imbir na głównej, zabytkowej ulicy miasta. Zachęceni dobrą opinią kelnera o kremie z dyni z imbirem, postanowiliśmy odwiedzić pierwszą restaurację podczas naszego kilkudniowego pobytu w Gdańsku. Usiedliśmy na zewnątrz, gdyż zrobiło się nieco bardziej słonecznie i szybko zamówiliśmy rozgrzewające zupy - wspomniany krem z dyni oraz grzybową. Po niedługim czasie je otrzymaliśmy. Zupa krem z dyni niestety kompletnie niedoprawiona - mało wyczuwalny aromat imbiru czy czosnku, bez soli, pieprzu oraz chilli. Konsystencja również nie była idealna, ponieważ w zupie pływały niezmiksowane cząstki dyni, wiec nie była przecierana przez sito. Jednym słowem kompletna klapa. Zupa grzybowa okazała się również kremem, o czym nie było mowy w menu, jednak po trzykrotnym dosoleniu i dwukrotnym popieprzeniu okazała się bardzo dobra. Ogólnie mało aromatycznie i bez smaku. Nie polecamy.

Data wizyty w lokalu: 27 maja 2013, godz. 15:00

• Marta21 2 recenzje

04.08.2013, 18:11 napisał:

Nie polecam

Byłyśmy z siostrą na wakacjach w Gdańsku i pewnego wieczora spacerując trafiłyśmy do "Restauracji Imbir". Kelner od początku nie był zbyt sympatyczny, zapytany o zupę, wzruszył ramionami. Dopiero, gdy sprecyzowałam pytanie, łaskawie odpowiedział 2 słowami. Mimo wszystko zamówiłam. Siostra nie była zbyt głodna, więc chciała zjeść coś małego. Spróbowała poprosić o frytki (w karcie dodatek do dania) lub o danie dla dzieci, lecz się nie dało - szczerze mówiąc spodziewałyśmy się, że nam odmówią, bo większość restauracji tak robi. O to nie miałyśmy pretensji. Jednak, gdy w takim razie zdecydowała się, że nie chce nic jeść i zamówiła piwo (które było w karcie), kelner stwierdził, że cyt. "to jest restauracja" i nie chciał przyjąć od niej zamówienia. W takim wypadku zrezygnowałyśmy i wyszłyśmy.

Krótko mówiąc:
    Wg mnie obsługa poniżej poziomu. Kelner od początku był niemiły i niepomocny. Dania dzięki temu nie spróbowałam. Jeżeli chcą mieć prawdziwą restaurację, to najpierw powinni zacząć od przyzwoitej obsługi.

Nowe w okolicy: Gdańsk