Smażalnia Ryb Nad Stawem

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Nowy Tomyśl
4.2

ul. Przyłęk 94C 64-300 Nowy Tomyśl (Droga 305)
tel: (61) 442-41-52, 501-041-197

• justynd 47 recenzji

31.05.2013, 19:48 napisał:

Warto zjechać z autostrady

Autostrada A 2 Warszawa - Berlin, węzeł Nowy Tomyśl, warto zjechać z autostrady i zatrzymać się w Smażalni Ryb "Nad Stawem". Dojazd prosty, gdyż po zjeździe po 3 km od węzła, przed Nowym Tomyślem, znajduje się estetycznie i ze smakiem urządzony lokal. Zawsze ze świeżymi rybami. Warto zrobić sobie 30 minutową przerwę w podroży. Zaparkować przed smażalnią ryb " Nad Stawem", zamówić zupę rybną, zupę ze świeżych ogórków i miętusa z patelni. Bez ziemniaków - po co się napychać bulwami. Weźcie podwójną porcje miętusa i surówki. Odetchnijcie chwilę, zanim wrócicie na autostradę. Delektujcie się zarówno zupami, jak i miętusem. Ryba słodkowodna, z gatunku dorszowatych, białe, kruche mięso. Prawie nie ma ości. Ponieważ lubi wody czyste i żywe i jest trudny w hodowli, świeży miętus pojawia się tylko z połowów naturalnych. Jak na razie i na szczęście. Pamiętam miętusa z młodości, próbowałem - i czasem mi się udawało - łapać go ręką w rzeczce Uherce obok Chełma. To była frajda, kiedy biegłem przez łąki do domu, z trzepocącą się rybą w ręku. Babcia - w domu z drewna, z bali łączonych na jaskółczy ogon, w domu też nad stawem - po oczyszczeniu, obtoczeniu w jajku i mące, smażyła go dla mnie na patelni, w kuchni z piecem chlebowym. I ten smak dzieciństwa wrócił w zajeździe w Nowym Tomyślu. "Nad Stawem " w Nowym Tomyślu przyrządzają miętusa bez sztucznego wymyślania, w panierce, z patelni. Na dobrej jakości tłuszczu, masło mieszane z oliwą. Byłem dwa razy i nie żałuję.
    W karcie jest kilka innych gatunków ryb, mięsa i zupy. Ale ja wam polecam miętusa.
    Z kronikarskiego obowiązku: 1. różne ryby są dowożone świeże, znad morza, lub z hurtowni ze świeżymi rybami.
    2. Lokal i otoczenie są bardzo zadbane, urządzone ze smakiem. Trwają nadal różne prace, poprawiające standard i estetykę.
    3. Niezwykle mila i uprzejma, uśmiechnięta i uśmiechająca się niewymuszenie obsługa, w zdecydowanej większości kobieca.
    4. Byliśmy zarówno w dzień świąteczny, jak i roboczy. Duża ilość lokalnych samochodów i duża ilość samochodów "obcych". Niestety, trzeba czekać, ale warto...
    5. Mają też świeżo wędzone ryby, "na wywóz" ;).

Data wizyty w lokalu: 30 maja 2013

• niedw35 1 recenzja

25.01.2014, 16:50 napisał:

Superknajpka ze smacznym jedzonkiem

Tak powinna wyglądać każda mała knajpka. Miła obsługa i dania bardzo smaczne. Cenowo do przyjęcia. Warto pokonać kilkadziesiąt kilometrów, aby posmakować dobrze przyrządzoną rybkę - miętus jest wyśmienity. Wybieram się tam jutro - jedyny minus to brak miejsc = ale w tym przypadku to plus.

Data wizyty w lokalu: 26 stycznia 2014

• olcia3331 7 recenzji

13.06.2013, 14:16 napisał:

Pyszna Rybka, Miła obsługa...

Smażalnia nad Stawem. Co tu dużo pisać. Dwa razy w miesiącu wsiadamy z mężem w auto by zawitać do tej właśnie smażalni pokonując ok. 200 km. Jeśli wybieramy się w dni robocze nie wymaga rezerwacji w weekendy zaś wskazana jest. Rybka (dorsz bądź halibut), bez zbędnej panierki, pachnąca, rozpływająca się w ustach. Sałatki, surówki też bardzo dobre. Zupa rybna.... miodzio, lepszej nie jadłam. Obsługa, chętnie doradzi, podpowie, wytłumaczy, miła, grzeczna, uśmiechnięta. Wystrój uważam za prosty, ale przytulny. Ceny nie wygórowane, mogłabym dać więcej za tak rewelacyjnie przyrządzoną rybkę;). POLECAM.

Data wizyty w lokalu: 08 czerwca 2013

Nowe w okolicy: Nowy Tomyśl