Pizzeria Rynek 5

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Lublin
4.0

ul. Rynek 5 Lublin (w miejscu po byłej Petite Cafe, w Galerii Spirala)
tel: 783-028-035
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• PinotGriggio 405 recenzji

02.08.2013, 01:48 napisał:

Rózni kucharze różne pizze pieką

Wygląda na to, że siedzieliśmy z Przedmówcą o jednej porze w tej samej Pizzerii. Ja też tam byłem 31 lipca przed godz. 21.00. I trochę się dziwię. To nie była moja pierwsza wizyta w Pizzerii Rynek 5 i właśnie jestem trochę zawiedziony, bo tym razem pizza była znacznie słabsza niż za pierwszym razem. Przede wszystkim była niedopieczona. Grillowany bakłażan był prawie surowy. Ciasto trochę niedoprawione. Feta nie była fetą.
    Nie wiem w czym przyczyna. Może tym razem trafiłem na gorszego kucharza? Tamtym razem pizzę piekł młodziutki złotowłosy z kucykiem. A może po prostu wieczorem więcej ludzi i bardziej się spieszą z pieczeniem pizzy? Mimo wszystko pizzę tamtejszą chwalę, ale już bez euforii.

Data wizyty w lokalu: 31 lipca 2013

• jajnick 913 recenzji

21.04.2013, 21:54 napisał:

Smaczna pizza

Wstąpiłem do tej pizzerii, bo zauważyłem przez okno, że goście wcinają pizzę na cienkim cieście - a takie właśnie jadam. Nic poza tym jednym detalem nie zapowiadało smacznej pizzy. W dodatku w menu odczytałem informację, że pizzę wyrabia się z mąki lokalnego potentata przemysłu zbożowego. Makarony tegoż potentata - owszem - jadam w domu często, ale pizzy bym z tej mąki raczej nie piekł...
    No ale niespodzianka była spora, bo pizza okazała się bardzo cienka, dobrze wyrobiona, dobrze wypieczona i smaczna. Może trochę rozczarowało mnie to, że do pizzy użyto szynki typu "speck", a nie parmeńskiej lub serano, ale co tam.
    Pizzę z tej pizzerii polecam (o ile ktoś lubi na cienkim cieście). Przyznaję też, że wystrój tego lokaliku jest miły i w dodatku artystyczny (pizzeria pełni też rolę galerii). Wybór dań niewielki - tylko pizze bruschetty i sałatki.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2013

• simba 8 recenzji

27.03.2014, 13:45 napisał:

Pyszna pizza!

Malutki lokalik, klimatyczny, z bardzo miłą obsługą, a jeszcze lepszym jedzeniem! Zamówiłyśmy pizzę z rukolą i szynka parmeńską, ciasto cieniutkie, pyszne, składniki świeże, do tego 2 rodzaje oliwy z oliwek na stole, ostra była super!
    Sos pomidorowy odrobinę za rzadki.
    Warto tam się wybrać na pizzę, ale mogliby trochę obniżyć ceny:).
    Amatorów dobrej pizzy tam nie brakowało, chociaż to był poniedziałek, godziny 14-16.30 bo tyle tam siedziałyśmy i przewinęło się z 15 osób, obserwowałam przy innych stolikach, ludzie bardzo chwalili.
    Polecam

• gonie_jajnika 19 recenzji

09.03.2014, 14:32 napisał:

Placuszek nr 2 w mieście

W pizzerii Rynek 5 jest druga pizza w mieście, ciasto cieniutkie, składniki świeżutkie, placuszek pyszniutki, kucharz przystojny. Cóż więcej potrzeba, aby zadowolić kobietę, jak pizzy z bakłażanem?

Ceny adekwatne do jakości dania, spory wybór napitków. Ja wybrałam zieloną herbatkę.

Wystrój przypadkowy, choć docenić należy prezentowanie obrazów różnorakich twórców, które można kupić za ciężkie pieniądze.

Data wizyty w lokalu: 26 lutego 2014

• Zacierka 74 recenzje

07.05.2013, 08:19 napisał:

Lekkostrawna i smaczna

Pizza z Pizzerii Rynek 5, to jedna z dwóch pizz w Lublinie, które mi smakują i po których czuję się dobrze. Szczególnie polecam tę z grillowanym bakłażanem (Melanzane). Sugeruję też, aby poprosić o posypanie tejże pizzy świeżą rukolą.
    Do pizzy używa się naturalnych składników, np. prawdziwego polskiego czosnku, a nie soli czosnkowej. Oprócz pizzy na rekomendację zasługuje też serwowana w lokalu smaczna kawa (Vergnano).

Data wizyty w lokalu: 06 maja 2013

• Marbles17.10 47 recenzji

10.05.2013, 22:40 napisał:

Jestem za... :)

Oj, rośnie konkurencja dla Il Rifugio, rośnie :). Zaintrygowała nas recenzja Gastronauty Jajnicka, postanowiliśmy się przekonać, czy to wszystko jest prawdą. Jest, na 150 % :). Pizza taka, jak trzeba, bardzo smaczna, estetycznie wystrojona, na pysznym cienkim cieście. Co prawda brakowało subtelnego smaku ziółek, jakie można wyczuć na Oczki, ale za to tutejsza pizza miała inne zalety :). Chciałabym, aby wprowadzono jeszcze mniejszy rozmiar pizzy, ponieważ ten oferowany jest gigantem :). Jak na takiej jakości oraz wielkości potrawy, to ceny są przystępne. Jedyny problem stanowi oczekiwanie na zamówienie. Dwie pizze dostaliśmy dosyć szybko, ale na trzecią trochę przydługo czekaliśmy. Sympatyczna kelnerka poinformowała nas, że niedługo się to zmieni po dostosowaniu pieca do wypieku większej ilości pizzy. Troszeczkę brakowało nam propozycji rodzaju win w karcie, ale zważywszy na rodzaj lokalu, jest to wytłumaczalne. Smakoszom pizzy na cienkim cieście polecam Pizzerię Rynek 5 :)

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2013

• BL_Lacertae 29 recenzji

09.07.2013, 22:07 napisał:

Fantastyczna, włoska pizza

Będąc już stałym klientem odwiedzam restaurację przy niemal każdej wizycie w Lublinie. O pizzy pisałem już wcześniej, mogę tylko potwierdzić iż wg mnie lokal ten podaje najlepszą włoską pizzę na cienkim cieście. Bardzo miła kelnerka, którą podziwiam za pamięć ;).

Prócz wyśmienitych pizz polecam ciabattę maczaną (8.50 zł). To własny wypiek ciasta, podawany z sosem cebulowym (oliwa + ocet balsamiczny). Ta przystawka niesamowicie rozbudza apetyt i wprawia w rozkosz podniebienie. Niestety, będąc wieczorami w restauracji na ciabattę natknąłem się jedynie dwa razy.

Ceny nie są niskie, ale jakość musi kosztować. Będąc następnym razem muszą spróbować sałatek, tylko jak tu zrezygnować z pizzy i ciabatty?

Uzupełnienie z dn. 01.12.2013 r.
    To, że można tam zjeść pyszną pizzę, to wiadomo. Polecam także bruschettę z siekanymi pomidorami, czosnkiem, bazylią i oliwą na gorących grzankach. Bardzo aromatyczne i sycące danie, pełne idealnie połączonych smaków, oraz sałatki - dopieszczone i niezwykle smaczne. Także ciabatta maczana - danie z niższej półki cenowej niczym nie ustępuje tym droższym. To świeże i gorące pieczywo podawane z oliwą, w sam raz na mały głód lub przed większą "ucztą" :).

Obsługa bardzo sprawna, miła i spostrzegawcza. Pizzeria Rynek 5 to świetne miejsce na miłą konsumpcję i pogawędkę wśród przenikających się zapachów - poezja. Na koniec dodam, że pizza została powiększona - ma teraz 33 cm średnicy i jest bardziej odpowiednia dla dwóch osób :).

Data wizyty w lokalu: 06 lipca 2013

• ElwiraK 24 recenzje

06.07.2013, 15:12 napisał:

Polecam!

Bardzo miła obsługa. Wybór pizz duży. Ja wybrałam pizzę z szynką parmeńską i pieczarkami i rukolą. Od razu urzekł mnie zapach i smak sosu pomidorowego. Pizza nie wymaga żadnych przypraw. Jest dość duża, ale cieniutka, więc głodny klient poradzi sobie sam z całą. Pizzeria zasługuje na uwagę, ponieważ mając parasole TYSKIE, ma w ofercie lubelską PERŁĘ (z butelki) – rzadkość na Starówce, gdzie parasole są jednocześnie informacją o piwie, jakie jest podawane.
    Ceny nieco wyższe niż u konkurencji, ale warto tu zjeść.

• BL_Lacertae 29 recenzji

14.05.2013, 21:15 napisał:

Pyszna pizza!

Sobotnia kolacja była moją drugą wizytą w tej pizzerii. W pełni potwierdziła ona smak i jakość oferowanych pizz. Podstawą jest pyszne ciasto, do którego kucharz dodaje oliwy z oliwek. Jest ono bardzo cienkie, chrupiące i powoduje rozkosz dla podniebienia. Pozostałe składniki pizzy jeszcze bardziej ten smak wzmacniają.

Nie próbowałem wszystkich, a zaledwie czterech, ale mogę szczególnie polecić pizzę o nazwie BLUES. Zawiera boczek, cebulę, czosnek, które idealni się komponują. Czosnek ma doskonale delikatny i wyrazisty smak, a całość jest skropiona oliwą. Wszystko ładnie przystrojoną świeżą bazylią. 33 cm średnica, cena to 22.50 zł. Zdecydowanie polecam.

Pizzeria ma mały, ale bardzo przytulny lokal, oraz równie mały ogródek. Miła obsługa jest sprawna i pomocna. Czas oczekiwania na pizzę pomimo pełnego obłożenia wynosił około 25 minut. Fajny klimat na miłą kolację lub obiad.

Minusem jest strona internetowa pizzerii - nieaktualna.

Data wizyty w lokalu: 11 maja 2013

• popi 7 recenzji

25.07.2013, 11:16 napisał:

Świetna włoska pizza!

Pyszna pizza na cienkim cieście, składniki świeże, po prostu świetna! Szczególnie polecam pizzę z rukolą i szynką parmeńską. Na obsługę czasami trzeba trochę poczekać, ale to zrozumiałe przy takim ruchu. Lokal mały i przytulny, mimo tego, iż przy samym rynku. Zdecydowanie polecam!

Uzupełnienie z dn. 28.09.2013 r.

Nowe w okolicy: Lublin