Cukiernia Jaś i Małgosia

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Łódź , dzielnice: Polesie, Bałuty, Widzew
3.8

ul. Bratysławska 10a 94-101 Łódź
tel: (42) 659-73-07
typ lokalu: cukiernia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• Bazyllo 385 recenzji

04.04.2013, 19:55 napisał:

Lubię to miejsce

Raz na jakiś czas lubię zjeść jakieś słodkie ciacho. Któregoś dnia byłem w pobliżu tej cukierni. To już prawie sieciówka, w Łodzi jest już kilka lokali pod tym szyldem. Sporo z nich sprawdziłem. Muszę przyznać, że nigdy nie byłem jakoś szczególnie zawiedziony.
    Oferta cukierni jest naprawdę szeroka. Można tam zakupić zarówno zwykłe pieczywo, jak i całe gotowe ciasta i torty. Najsmaczniejsze są tam jednak zwykłe małe słodkości typu pączki czy bezy. Te pierwsze są zawsze świeże, codziennie nowe, przywożone z rana. Najlepiej zjeść tradycyjne, takie z nadzieniem różanym. Są też inne. Świetne są pączki z dziurką, lepiej znane jako wiedeńskie. Nie są zbyt mocno nasączone tłuszczem. Kolejne klasyki - bajaderki. Bardzo słodkie, gęste i niezbyt duże. Trochę zbyt wielkie są ptysie. Ciężko zjeść.
    Jeśli na przykład mamy imprezę domową, a nie chce nam się robić słodkości na deser - Jaś i Małgosia służy pomocą. Można zamówić całe ciasta, makowce, szarlotki, torciki. Jest też wynalazek o nazwie mocno odpychającej - "pleśniak". Jak można tak nazwać ciasto?
    Podoba mi się wygląd lokalu Jaś i Małgosia. Zawsze czysto i schludnie. Ciastka są ładnie wyeksponowane, na ścianie rozpiska co i jak. Fajnie. Wchodzi człowiek i ma miejsce, żeby stanąć z boku i się zastanowić. Ekspedientki również zawsze służą pomocą. Wytłumaczą, doradzą. Podoba mi się.
    Podsumowując. Jaś i Małgosia to fajna cukiernia / piekarnia. Jeśli mam ochotę na coś słodkiego i akurat jestem w pobliżu, to nie zastanawiam się dwa razy. Mam nadzieję, że wraz z rozwojem firmy, nie zmieni się jej jakość. Szkoda by było, bo dla mnie to jeden z cukierniczych wzorów w Mieście Włókniarzy. Polecam.

Nowe w okolicy: Łódź