Restauracja Molus

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń
3.4

ul. Rynek Staromiejski 19 87-100 Toruń
tel: 533-332-012
typ lokalu: restauracja typ kuchni: ryby i owoce morza, europejska, polska, sałatki, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• czuprynowski 14 recenzji

24.08.2014, 16:16 napisał:

In plus

Ciekawe miejsce, mocno odstające od reszty gastronomicznej masówki na toruńskim rynku. Dobra karta, większość dań jakie mieliśmy okazję zjeść naprawdę dała radę. Porażką niestety jest placek gryczany, suchy, na spracowanym oleju z odrobiną sera - straszna siermięga.
    Obsługa bardzo fachowa, miła i uczynna.
    Wnętrza i wystrój to zabytek klasy zerowej, czyli że w historycznym sercu miasta lepiej i ładniej być nie może.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• agnuss 1 recenzja

26.03.2014, 09:07 napisał:

Ja polecam

Będąc w Toruniu na krótkiej wycieczce postanowiłam poszukać miejsca, w którym mogłabym zjeść coś ciekawego, bo pizze mam na miejscu.
    Pochodziłam, poszukałam i trafiłam do Restauracji Molus na Rynku Staromiejskim.
    Na dzień dobry zaskoczył mnie wystrój, mało się znam na zabytkach, ale nawet ja byłam zachwycona stropami w tym lokalu - podobno z XVI w.
    Pani która tam pracowała nie umiała podać mi 3 najchętniej zamawianych przez klientów potraw, bo trafiłam właśnie na nowego kucharza i nowe menu, czyli mały teścik :).
    Państwo przy stoliku obok zamówili danie i wyglądało nieźle, więc poprosiłam o to samo.
    Trafiłam na pierś z kaczki w sosie śliwkowym z tatarakiem!!!
    Słuchajcie... p o e z j a. Wygląd talerza cieszył oko, a smak żołądek!!
    No koniec przyszedł oczywiście rachunek... hmm, ale co tam, raz nie często, często nie zawsze :).

Data wizyty w lokalu: 08 marca 2014

• burmak 19 recenzji

28.04.2013, 10:59 napisał:

W sumie przyjemne doświadczenie

Będąc w Toruniu na dwudniowej konferencji, postanowiłem korzystając z aplikacji Gastronauci na iphone wybrać dobrą restaurację toruńską, padło na ładnie wyglądający z zewnątrz Molus.

Wnętrze bardzo gustowne, kelnerzy może trochę powolni i nieobyci w sztuce podawania potraw i serwowania napoi. Zdecydowanie wymagają przeszkolenia. Na przykład zamówione wino kelnerka postanowiła podać nam dopiero po zaserwowaniu dań. Toż to czysta strata dla właściciela. Gdyby wino zostało podane wcześniej, wówczas skończyłoby się nie na jednej, ale na dwóch butelkach. Jednak braki w wyszkoleniu kelnerzy (a w zasadzie kelnerki, bo tylko one nas obsługiwały) nadrabiają naturalnością i miłym przyjęciem gości, co jest bardzo ważne, bo dzięki temu atmosfera była naprawdę bardzo przyjemna.

Karta niezbyt obszerna, co zapowiadało specjalizację w oferowanych daniach. Muszę przyznać, że jestem wyznawcą żurku i gdyby tylko znalazło się więcej takich jak ja, to pewnie założylibyśmy kościół wyznawców Żurku, a w Toruniu powstałaby stacja radiowa zagrażająca pozycji Ojca Dyrektora.

No więc żurek w Molusie był bardzo przyzwoity, zawiesisty z właściwą ilością białej kiełbasy, jajek, mógłby być tylko nieco bardziej kwaśny. Na danie główne moi towarzysze zamówili łososia, ja wątróbki drobiowe z jabłkiem. Łosoś był świeży, dobrze przygotowany. Wątróbki nieco może zbyt mocno wysmażone, ale również bardzo smaczne.

Rachunek ok. 250 zł za cztery osoby wydane właściwie.

Data wizyty w lokalu: 23 kwietnia 2013, godz. 18:00

• pavlo1802 2 recenzje

19.10.2013, 19:53 napisał:

Nie wierzcie negatywnym recenzjom

Weszliśmy do Molusa, nie zważając na niskie oceny na gastronautach - zaufaliśmy własnej intuicji i się nie zawiedliśmy. Bardzo miła obsługa, niezły wystrój i bardzo niskie ceny. A jak z jedzeniem? Makaron z brokułami w sosie śmietanowym pyszny, zupa serowa również, natomiast w piersi z kurczaka w sosie serowym mięso mogłoby być mniej suche - jednak ten zarzut to szukanie trochę na siłę jakiejś wady. Bez wahania przyszlibyśmy do Molusa jeszcze raz. Szczególnie trzeba wyróżnić obsługę, równe podanie dań, uśmiech i rady kelnerki. Stosunek ceny do jakości też na plus. Ciężko było znaleźć dobrą restaurację na Starówce, Molus zdecydowanie zasługuje na takie miano.

• ivi81 5 recenzji

23.04.2013, 18:05 napisał:

Przestrzegam

Zgadzam się z poprzednią opinią. Zakupiony na GROUPONIE obiad zapowiadał się smakowicie. Zupa serowa smaczna, ale maluteńka porcja. Jednak schab Galbaniego (czy jakoś tak) przeciętny. W menu kucharz coś wspominał, że gotowanie to jego pasja ehhhh... niestety pasja i talent nie idą w parze. Zamówiłam białe wino podano tak zimne z lodówki, że szok! Elegancki wystrój jednak zero pojęcia o sposobie podawania alkoholu, zabieraniu kieliszków i nakryć, z których się nie korzysta i jeśli dodać do tego mało smaczne jedzenie to tylko cieszyłam się, że zapłaciłam połowę ceny za tą wyprawę. ODRADZAM!

• czeslaw 1 recenzja

21.04.2013, 20:20 napisał:

Jedna, wielka porażka

Czegoś takiego dawno nie oglądałam... Totalne ignorowanie klienta. Oczekiwanie na złożenie zamówienia trwalo ok. 20 minut... Kelnerki biegają po lokalu, ale nic nie noszą na stoliki. Po godzinie dostaliśmy obiad, ale w odwrotnej kolejności - najpierw drugie danie potem zupę. Pani stwierdziła, że sobie najwyżej popijemy zupą drugie danie. Więcej tu nie przyjdę!

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2013

Nowe w okolicy: Toruń